Menu

Magie

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Emperor » pát 12. úno 2016 21:11:54 » Re: Magie
Zas je to lepší, když si napřed zahraje vanilku a pak datáč ... taky jsem nedávno zkoušel hrát, chvílemi mi to přišlo dokonce těžší než addon - jak už jsem zvyklý na svůj postup, ale je fakt, že dvojka bez Jharkendaru je taková nijaká :D ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod nimtram » pát 12. úno 2016 21:17:01 » Re: Magie
Emperor: Nevím, jestli ji dohraju.. Mám docela technické problémy.. Viz psáno výše.
nimtram
Nováček

Příspěvekod Milhaus » pát 12. úno 2016 22:09:07 » Re: Magie
nimtram píše:Ano, mám jen základní verzi. Datadisk mám na dalším CD. :D Nainstaloval jsem to vše a napsalo mi to, že aplikaci (0xc0000005) se nepodařilo správně spustit.. Nějaké nápady..? :/ Při instalaci patche jsem dal českou verzi, nevadí to..?

Já nevím, s g2 a tímto patchem nemám moc zkušeností, zkoušel jsem to jen s datadiskem. Ale podle všeho by to fugnovat mělo normálně, tedy si musel někde udělat chybu ty. Kdy to tu chybu udělá, hned po spuištění, nebo při načítání hry?

Emperor píše:Zas je to lepší, když si napřed zahraje vanilku a pak datáč ... taky jsem nedávno zkoušel hrát, chvílemi mi to přišlo dokonce těžší než addon - jak už jsem zvyklý na svůj postup, ale je fakt, že dvojka bez Jharkendaru je taková nijaká :D ...

G2 může být chvíli na začátku těžší, kvůli absenci svitků a silnějších zbraní. Na druhou stranu se to velmi rychle zlomí a je to o ničem. Pamatuji si, že se tam dalo velmi rychle dosáhnout síly i obratnosti na max u učitelů (na 100), v první kapitole přeskákat do hornického údolí, získat zbroj důlního červa a ze sekáčem draků vymlátit celé hornické údolí :). Pak se stát novicem a marně hledat 5VB kvůli ohnivému šípu :D.

Ale za mága, když to člověk nezná, to může být chvilčku těžší, zejména proto, že má mág dražší učení boje a pokud se chce tedy člověk naučit bojovat, musí to udělat jako neutrální. (od té doby taky hraji vždy i v datadisku, kde to nemá smysl, co nejdéle jako neutrální). Ale zas ty kouzla jsou tak extrémně silná, že už s ohnivou koulí nemá nic a nikde šanci, no.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pát 12. úno 2016 22:43:05 » Re: Magie
Milhaus píše:... Ale zas ty kouzla jsou tak extrémně silná, že už s ohnivou koulí nemá nic a nikde šanci, no.

Ano, koule tam je super, dá se s ní složit i skřet ... ale kde má zase člověk porád brát ty lektvary many :D ...

Addon je skutečně díky svitkům, tabulkám a jiným vychytávkám snazší, když už člověk hru dobře zná, tak skoro žádná výzva, ale ty první hry byly krušný - to byly krásný časy ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod nimtram » pát 12. úno 2016 22:50:56 » Re: Magie
Milhaus: Ihned po spuštění hry.

Ano, právě to mám rozehrané hezky.. lektvarama jsem se dostal se sílou na 65, takže už mám skřetobij, sice jednoruční meče mám jen na 30%, ale problémy nemám.. S ohnivou koulí a ledovým šípem(který jsem před chvílí našel) se hraje lehce. :)

Proto mne tak mrzí, že bych hru ztratil bez možnosti ji dohrát. A začít od začítku se mi nechce.. :D
nimtram
Nováček

Příspěvekod Milhaus » pát 12. úno 2016 23:19:01 » Re: Magie
Takže, nainstaloval si hru znovu, mimo složku program files (třeba c:\hry\gothic2).
Nakopíroval si tam savy ze hry staré
Přes pravé tlačítko, vlastnosti, kompatibilita si nastavil, aby se hra spouštěla jako správce (nic jiného)
Zkusil hru zapnout, jestli fugnuje a vyzkoušeli savy.
V menu si se podíval na verzi hry, jestli jí máš opravdu 1.3.

Pokud vše fungovalo, zkusil si ten patch dle návodu nainstalovat (veškeré exe soubory s instalací si spustil jako správce).
Překontroloval si nastavení hry jak v původním ini a tak v novém ini dle návodu a hru sis nastavil dle svých požadavků (může se to lišit třeba podle toho, jakou máš grafiku)

Zkusil zapnout...
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod nimtram » ned 14. úno 2016 9:31:42 » Re: Magie
Hra mi nefungovala ani s tím souborem fix... Smazal jsem to a nainstaloval jsem si datadisk, dal sje msi do něj patch a zatím vše funguje. Jen se chci zeptat, protože nějak nechápu to rozdělení a dějovou linii, kdy mám třeba jít do Hornického údolí, zda mám koukat na návod Gothic 2 nebo 2a, protože v návodu na datadisk není ani zmínka o tom, kdy mám hrát příběh 2 a kdy vstoupit do příběhu datadisku. Mohl by mi tedy někdo poradit?
nimtram
Nováček

Příspěvekod Dolero » ned 14. úno 2016 12:57:30 » Re: Magie
Hra má základní linii a datadiskovou linii. Ty se vzájemně prolínají, nejvíce v první kapitole. A samozřejmě v obtížnosti, přidaných věcech a dalších změnách po celou hru.
Tudíž když hraješ datadiskovou část, tak se díváš na návod a seznam úkolů v sekci G2A a když klasickou, tak zase sekci G2.
Jinak když sem hrál G2A poprvé já, tak jsem docela nasytil tento topic, tak si jej můžeš přečíst... :)
viewtopic.php?f=23&t=17477#p523404
Sic je to o dost těžší než základní G2 (ze začátku, později se naboucháš tak, jak to ani v G2 nejde), ale zároveň o dost zábavnější, máš více úkolů a Jharkendar je s tou svojí hudbou nejlepší část hry... :)

PS: Empe, myslím, že jsme topic o magii přeměnili na obecnou diskuzi a technickou sekci... :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 14. úno 2016 23:12:49 » Re: Magie
Ano, přátelé, zpět k tématu Magie...

Technické problémy do technických sekcí, obecné dotazy třeba sem ... další případné OT mažu ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod El Kamil » stř 07. zář 2016 3:17:26 » Re: Magie
Tak konecne jsem se dostal k temne magii v G2A. Zatim mam moznost pouzivat jen dve kouzla. Zaujalo me to - ted si nepamatuju jmeno, ktere vysava zdravi z protivniku a doplnuje ho hrdinovi.

Podle me vyborne kouzlo (na druhy kruh magie), jen to ma hacek, ze to nepritele nezabije, ale jen zredukuje jeho zivoty na 1. Tak jsem sel na bandity na Jackove majaku, a prestoze kazdy z nich mel potom jen 1 bod zivota, nez jsem je dodelal necim jinym, tak me vesele postrileli lukem :). Jeste to budu muset vypilovat :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » stř 07. zář 2016 5:44:51 » Re: Magie
No, nechci být škarohlíd, ale myslím, že beliárova kouzla moc užitečná nejsou, včetně tohodle vysátí života. Je ale fakt, že jsem je téměř nikdy nepoužíval.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » stř 07. zář 2016 6:37:17 » Re: Magie
stručně - kouzla jsou naprd, lepší by bylo, kdyby i mág mohl BD používat jako zbraň ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod El Kamil » stř 07. zář 2016 12:47:19 » Re: Magie
Já ty kouzla chci vyzkoušet záměrně kvůli webu, ale je pravda, že jsem si myslel, že si budu moct vybrat, jestli Dráp používat jako zbraň nebo z toho vytáhnout runy. Ale ne, za mága to automaticky meč zničí a můžu si brát runy.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Lamastu » sob 25. úno 2017 23:18:41 » Re: Magie
Zdar,

práve som dohral po niekoľký krát G2A ako mág, takže to mám v čerstvej pamäti. Tu je moja skúsenosť.

Spravil som si menšiu kalkuláciu ohľadom many, a najlepšie riešenie sa mi zdalo učiť sa len do 90 a potom začať zvyšovať manu ďalšími spôsobmi. Malá matematika: do 120 many by ti bolo treba 290LP (teda 29 levelov), do 90 many 170LP, čiže ušetríš 120LP (i. 12 levelov), ktoré sa dajú vyučiť oveľa rozumnejšie a za ktoré by si dostal mizerných 30 many. Ďalší argument pre skončenie učenia sa many je, že zatiaľ čo by si nahrabával tých 12 levelov povedzme v 4. kapitole pri genocíde orkov vo Valley of Mines, znamenalo by to, že celý ten čas by si chodieval s 90, resp. 160 many (ak rátame sadu amuletov a Wand). Ak by si však pri 90 skončil, mohol by si sa doučiť potrebné znalosti a podobne a hupnúť manu cez 300. Snáď sa chápeme. Tu je môj malý briefing ako som hral:

Hru som skončil na 50. leveli. Pred vstupom do kláštora (resp. pred budovaním magickej postavy) som sa naučil skinning 5LP, sneaking 5LP (niekto by povedal zbytočné, ale vždy sa to aj tak učím), lockpicking 10LP, pickpocketing 10LP, alchýmiu - Mana Essence 1LP, Dexterity do 34 - 24LP, ďalej jazyk roľníkov 5LP a jednoručáky do 30% - 20LP a nakoniec teda prvý kruh mágie 5LP a Fire Arrow 1LP. = 86LP. Hlavným cieľom bolo získať Master Sword a nešermovať s ním ako s nožom na maslo, okradnúť všetky postavy (to postupne priebehom hry) a nebyť teda v tom kritickom období závislý čisto na mágii. Silu som sa nikdy neučil sa obratnosť teda len do tých 34, potom prišli na rady Goblin Berries, Dragon Roots, Shrines of Innos atď. Na konci hry som dokázal teda okradnúť hocikoho, a meč som úplne prestal využívať.

Potom som postupne dával do many do počtu 90. Následne dokončiť alchýmiu až po Elixir of Spirit (celkovo 19LP), doučiť sa jazyky (celkovo 30LP) a samozrejme tie najvyššie kúzla.

V 1. kap. samozrejmá vec - vyhladiť čo najviac (neobťažoval som sa s naháňaním každej Shadowbeast a od lesa na severe som sa držal čo najďalej), urobiť všetky možné questy atď... Ak ide o kúzla, teda povinný je Fire Arrow, ďalej z prvého kruhu nič (rozmýšľal som nad Summon Goblin Skeleton, ale nakoniec teda som bol v prvých kapitolách skôr šermiarom než mágom). V druhej kapitole od Neorasa Ice Lance (výborné kúzlo), v tretej Ice Block a Storm a na konci tretej kap. (to je už 4. kruh) Lightning ako náhrada za Ice Lance. To už Seekers a Dragon Snappers stačil len Ice Block a dobytie mečom. A tu prišlo moje obľúbené kúzlo na drakov: Create Zombie. Sejmuli všetkých drakov (avšak až keď ich bolo tak cca 20). Z 5. kruhu jedine Ice Wave a nakoniec zo šiesteho Wave of Death, Breath of Death (to som vlastne ani nevyužil), Army of Darkness (kam sa hrabú draci na 30 kostlivcov) a Rain of Fire. Ale to už hovoríme o čase kedy si poloboh a tie LP už nemáš kam poriadne investovať.

Záverom chcem teda dodať, že to bol pekný zážitok hrať za mága, aj keď tento môj príspevok zrejme bude odignorovaný v lepšom prípade, keďže sa nezaoberá hrou za "čistého mága". Tiež sa chcem ospravedlniť za nedokončenú matematiku ohľadom Learning Points (možno ju doplním), prípadné chyby v nej a tiež za použitú angličtinu, ale snáď sa chápeme. Tiež som si vedomý, že novinár by zo mňa nebol, keď sa takto chaosne rozpisujem. :D

Zároveň slabosťou stránky gothicz je, že tam nie je zoznam kúziel s popisom, a to hlavne pre obe sekcie zvlášť, pretože datadisk dosť mení aj tie pôvodné kúzla, najmä čo sa týka spotreby many a poškodenia.

Amen
Nikomu nikdy nič nedám!
Lamastu
Nováček

Příspěvekod Emperor » sob 25. úno 2017 23:52:41 » Re: Magie
Na Gothicu je super, že se dá hrát vícero způsoby, tedy volit několik strategií. Osobně mě nikdy moc nebavily vyloženě silové postavy se zbraní na blízko, rád jsem to kombinoval buď s lukem, nebo právě s magií.
Hra za čistého mága je možná a svým způsobem zábavná, ale zároveň i frustrující, protože při používání kouzel jako jediného prostředku likvidace nepřátel je náročná na manu a kromě toho na skřety jsou kouzla prvních tří kruhů slabá. Na druhou stranu kouzla 5. a 6. kruhu zbavují hru jakékoliv výzvy, protože vše likviduješ hromadně destruktivními kouzly a to už pro mě není tak napínavé. Proto jsem většinou volil právě kombinaci kouzel a luku, přičemž v konečném důsledku jsem jako hlavní zbraň používal luk a kouzla byla pouze doplňková, pomocná. Zase jsem ale ušetřil LP za manu, kterou jsem se neučil vůbec a přesto jsem ji dokázal vytáhnout na 150 bodů, což stačilo na vyvolání démona či zakouzlení některého z destruktivních kouzel.

Tedy shrnuto: při hře za mága je pohodlnější a efektivnější kombinace kouzel a vysoké obratnosti, kteréžto využiješ i při kapsářství, akrobacii a používání mistrovského meče. Manu není nutno honit do závratných výšek, dle mne stačí bohatě učit se ji do 60-90 max. a ušetřené body raději investovat do obratnosti a lukostřelby (plus něco málo do jednoruček, maximálně však do 34, s mistrovským mečem je to taky někdy celkem fajn si zamáchat), do 34 jsem se naučil i sílu.

Přesněji za sebe (bojový mág - lukostřelec s podporou magie), optimální pro hardcore challenge:

sílu do 34
obratnost do 60/90 podle trpělivosti, zbytek jsem vyhnal lektvary a dalšími bonusy do 160, abych mohl používat dračí luk
jednoručky do 34
luky do 60
manu (různě) do 60/90, ale taky vůbec nic

Při jiné hře jsem zase zkoušel kombinace kouzel a obouruček, taky se to dalo a působilo to stylověji než mág s lukem, ovšem ne tak vhodné pro hru na jeden život ...

Jinak, a už jsem to i psal, je škoda, že mág nemůže používat BD jako zbraň, vzhledem k nulovým požadavkům by to byla optimální zbraň na drobnou a středně silnou havěť, když bys chtěl pošetřit manu.
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší