Menu

Magie

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Martin Putzer » pát 14. srp 2015 23:00:14 » Re: Magie
Emperor píše:no na laškování s trolem jsou dobrý :D

Martin Putzer píše:Ses zbláznil?

ledový oštěp není špatný na ohnivý ještěrky a golemy, ale jinak je docela náročnej na manu, teda podle mě ...

Náročnej ? Spočítej si to a zjistíš, že to má přímo úměrný poškození a požadavky vzhledem k ohnivým koulím, a navíc, 99% nepřátel má větší odolnost proti ohni, podle mě se to vyplatí (jestli se nepletu, na skřeta stačí 3-4 oštěpy a bum zbraní, je po něm).

Emperor píše:kouzla z drápu jsou naprd, nikdy jsem je nepoužíval, jen ze zvědavosti vyzkoušel ... je škoda, že ho mág nemůže používat jako bojová postava, vzhledem k nulovým nárokům na sílu a k bleskovýmu poškození by byl perfektní .

Jenže kdyby používal, tak už by to vzhledem z "reálnýho" hlediska nemělo logiku. Jinak, souhlasím, že Roj Hmyzu a Spletité kořeny jsou úplně k ničemu, vysátí energie se hodí ze srandy na lidi... Ale Strážci se hodí na Pátrače, než si seženeš golema a Zombie používám na draky (vypadaj k ničemu, ale s drakama to umí :) ) a řev mrtvých je skvělý kouzlo, škoda že si ho moc dlouho užít nejde. :sad:
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 15. srp 2015 10:14:58 » Re: Magie
ale jo, oštěp je celkem dobrej, určo lepší než koule ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Delicius169 » sob 15. srp 2015 10:45:11 » Re: Magie
Já používal Goblina při mých OLOzích (krásy skloňování). Přišlo mi to jako nejbezpečnější způsob boje, hlavně pro to, že poslední pokusy byly za čistého mága. Například ve Velayi si OLOG bez tohoto kouzla nedovedu představit.
Je to výborné kouzlo, pokud potřebuju někoho zabít a nechci na něj zaútočit sám. A třetí kapitola je daleko.
Pamatuju si, že jsem s gobliním vojskem a (občas s ohnivou šipkou, ale bez meče!) vyvraždil Khoriniský průsmyk hned na začátku druhé kapitoly, když jsem se vydal pro léčivou runu...
Tak mě napadá, zkoušel jsi někdy OLOG za čistě bojovou postavu? S tím, že vůbec nemůžeš použít magii a luk jen na spínač na Irdorathu?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 15. srp 2015 11:54:08 » Re: Magie
to ne, pokud nepočítám NO LP OLOG G2NOTR s BD :D ...

goblin je docela silnej a užitečnej v G2EE ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Dolero » pon 17. srp 2015 20:57:23 » Re: Magie
34 síly, obratnosti, jednoruček a pak umím stahovat kůže, krunýře, jeden lektvar, kapsářství a truhly. Učíte se za mága ještě nějaké jiné dovednosti a zlepšujete ty základní nebo rovnou jdete přes tabulky, rostliny a modlení a zbytek bodů si necháváte na manu a runy?

Jinak ledový šíp je fakt silný, ohnivé ještěrky padají na čtyři rány... :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 17. srp 2015 21:29:42 » Re: Magie
Dolero píše:Jinak ledový šíp je fakt silný, ohnivé ještěrky padají na čtyři rány... :)

jo, na ohnivý potvory je dobrej, škoda, že jich není ve hře víc ...

jinak záleží, jakýho mága chceš hrát, pokud chceš používat víc kouzla, tak to dávej do many, já posiloval obratnost a luky a kouzla měl spíš jako doplněk, Milhaus zase třeba dával víc bodů do síly a jednoruček, pokud se nepletu ... docela zábava byla, když jsem hrál za čistýho mága, tzn. až do konce hry jen 10 síly a obratnosti a vše odbourával jen kouzly - teda dost náročný na manu, ale hru jsem si užil ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Dolero » pon 17. srp 2015 21:55:31 » Re: Magie
Já asi něco hodím na víc do obratnosti a síly, možná ovládání mečů (tam mě štve, že se musím zbytečně navíc učit obouruční zbraně), pak to dojedu bonusy. Budu používat mistrovský meč jako primární zbraň (holt mám v G1/G2 prostě melee rád) a kouzla jako podporu :)

Emperor píše:jo, na ohnivý potvory je dobrej, škoda, že jich není ve hře víc ...

http://www.gothicz.net/gothic-2-noc-havrana/bestiar/ Co se dívám tady, tak většina příšer nemá odolnost proti ledu žádnou či ji má mizivou, oproti ohnivé... Dle mě se to vyplatí, ale samozřejmě ani nevím, jaké jsou nároky na manu u kouzel. U svitků je to v pohodě, tam je 5, ale abych nebyl překvapen, dostanu se ke kouzlům a zjistím, že na ně nemám manu :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 17. srp 2015 22:34:42 » Re: Magie
jo, ale právě ty ohnivý ještěrky a golemové jsou na to extrémně citlivý ... třeba v Návratech ten ledovej šíp docela slušně fungoval skřety v HÚ a navíc ses ho nemusel učit (a mohl jsi jej používat i za nemagickou postavu), ale v addonu se na obyčejný potvory vyplatí spíš ten oštěp ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Dolero » pon 17. srp 2015 22:57:28 » Re: Magie
Oštěp? Šíp? Nemáme každý jinou češtinu či jsou to dvě rozdílná kouzla? :D

Pamatuji si, že se dal někde sehnat ten paladinský šíp (myslím), tuším, že jsem ho kdysi jako Drakobijec našel. Jinak dá se někde najít nějaké útočné kouzlo? Třeba koule, ledový šíp, blesk?

PS: V sekci G2A na webu by se možná mohla doplnit sekce zbrojí o staré kousky z původní hry, akorát s upravenými statistikami a taky přidat kniha kouzel jako v sekci prvního dílu... :)

EDIT: Po přidání k mágům se se mnou nechce kamarádit Cassia a i přesto, že mi řekne něco ve smyslu toho, že i přes přidání k mágům jsem furt jejich členem, tak na mě poté zaútočí. Nedá se to nějak obejít? Rád bych jí dal krvavé kalichy...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 18. srp 2015 10:42:51 » Re: Magie
Dolero píše:Oštěp? Šíp? Nemáme každý jinou češtinu či jsou to dvě rozdílná kouzla? :D

Pro orientaci - možná těm kouzlům říkám trochu jinak - ledový šíp můžeš najít v HÚ poblíž kamenného kruhu. Ledový oštěp je silnější kouzlo 2. kruhu, naučí tě ho jeden z vodních mágů v Jharkendaru ...
Dolero píše:Pamatuji si, že se dal někde sehnat ten paladinský šíp (myslím), tuším, že jsem ho kdysi jako Drakobijec našel. Jinak dá se někde najít nějaké útočné kouzlo? Třeba koule, ledový šíp, blesk? ...

Pokud během 1. či 2. kapitoly vydráždíš k boji stráže u brány do HÚ (stačí k nim přivést nějaké monstrum, nebo ho vyčarovat), tak jsem jim vygeneruje v inventáři ... ve 3. kapitole ho pak u nich najdeš spolu s teleportačním kamenem ...
Ledový šíp najdeš, jak jsem psal, v HÚ poblíž hrobky/kamenného kruhu (v G1 ohnisko s Miltenem), ohnivý šíp potom v Jharkendaru v bažinách, ale ten stejně jako mág už máš. To je vše, když nepočítám kouzlo Strach v HÚ ...
Dolero píše:EDIT: Po přidání k mágům se se mnou nechce kamarádit Cassia a i přesto, že mi řekne něco ve smyslu toho, že i přes přidání k mágům jsem furt jejich členem, tak na mě poté zaútočí. Nedá se to nějak obejít? Rád bych jí dal krvavé kalichy...

Zkus sundat roucho, ale jinak nevím ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Dolero » úte 18. srp 2015 13:59:45 » Re: Magie
Emperor píše:Pro orientaci - možná těm kouzlům říkám trochu jinak - ledový šíp můžeš najít v HÚ poblíž kamenného kruhu. Ledový oštěp je silnější kouzlo 2. kruhu, naučí tě ho jeden z vodních mágů v Jharkendaru ...

Mám neoficiální češtinu, co se tu dělala na fóru, v ní je to myslím "kopí" a ne oštěp. Ale dobré, už to vím... :)

Emperor píše:Pokud během 1. či 2. kapitoly vydráždíš k boji stráže u brány do HÚ (stačí k nim přivést nějaké monstrum, nebo ho vyčarovat), tak jsem jim vygeneruje v inventáři ... ve 3. kapitole ho pak u nich najdeš spolu s teleportačním kamenem ...

Dík za tip, využiji...

Emperor píše:Zkus sundat roucho, ale jinak nevím ...

Ani sundání roucha nepomohlo, tobě se to nikdy nestalo?
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 18. srp 2015 14:54:59 » Re: Magie
já mám asi taky kopí, jen jsem si to přejmenoval, důležité je, že víme, o co jde ...

jako mág jsem s Cassiou problém nikdy neměl (ale ty kalichy jsem neplnil, byl jsem na to línej - nevím, jestli to s tím nějak souvisí) ... zkus ještě svitek zapomnění ...

ten paladinskej šíp je skvělej v základní hře bez datadisku, za 5b many se s ním dobře zabíjej skřeti, nemrtví a dračí chňapavci, v datadisku je skoro k ničemu, akorát na kostlivce se možná hodí ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Dolero » úte 18. srp 2015 15:09:05 » Re: Magie
Na ty kostlivce by se hodil, runa "zdarma", akorát pokaždé, když vykouzlím zvíře, tak ten vpravo furt čumí do blba a ten vlevo zase vytáhne pitomou kuši a odstřelí... Kua :D
EDIT: Aha, tak sem vykouzlil "cenného" kostlivce a už po něm šli s runou, takže dobré. A jdu si do HÚ pro krunýř z důlního červa, chodit tak dlouho se mi v takové slabé róbě nechce... Nepokazí se nic (třeba nezmizí NPC), když půjdu první do HÚ pro krunýř a potom hned zpět? :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Delicius169 » úte 18. srp 2015 16:33:24 » Re: Magie
Ne, nic se nestane. Já vždycky akorát švihnu mečem do paladina a uteču mu, pak runu má u sebe...
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » úte 18. srp 2015 17:01:34 » Re: Magie
Dolero píše:takové slabé róbě nechce

K tvýmu dotazu, nic nezmizí, ale slabé róbě ? Furt jsi na tom líp než taková domobrana, kdyžtak můžeš použít pirátskou zbroj, Kruhu Vody nebo RavenGuard jestli chceš něco silnějšího.

Dolero píše:Ani sundání roucha nepomohlo, tobě se to nikdy nestalo?

A s tou Cassií se ani nedivím, řekl bych skoro 100%ně že to je bug. Tadyto s oblečením je přidaný jenom na pár specifických událostí (zbroj banditů, Nagur+domobrana, ...). Zkus si přes Marvin (jenom test) změnit frakci a určitě na tebe stejně půjde. Zkus kouzlo Zapomnění, kolikrát to mě zachránilo. :wink:

Podle mě by ti řekla něco jinýho kdyby na to bylo kvůli tomu že jsi mág. Nezmlátils někoho na ulici ? Cassia je furt člověk, může se stát že tě přitom "vidí" a zmlátí tě. Když se v Jharkendaru poprvý potkáš s Thorusem, tak s ním taky můžeš nejdřív mluvit a bude se tě snažit zabít až pak, takhle je to i u pár dalších postav. :wink:
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

PředchozíDalší