Menu

Hra na maximální počet zkušeností

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Greg » ned 18. led 2015 12:58:56 » Hra na maximální počet zkušeností
Chtěl bych si dát po zkouškovém Gothic s cílem získat co nejvíc zkušeností. Ale nevím, za koho bych měl hrát. Co se týče monster, je to podle Mondgesänge celkem jasné

• + 23 210 zkušeností za paladina - 22 skřetích plukovníků (450), skřetí velitel (450), 41 skřetů (300) a 7 polních škůdců (80)
  • + 15 300 zkušeností za mága - 51 pátračů (300)
  • + 28 700 zkušeností za drakobijce - 6 skřetů (300), 76 ještěřanů (350) a jedna stínová šelma (300)
Ale myslím si, že nejvíc s tím zahýbou úkoly. Tam už by mi ale dala nějaká hloubková analýza sakra práci. Netušíte tak z hlavy, u koho by to mohlo dopadnout nejlíp?

Pak bych ocenil nějaké další tipy.

Tuším že některé úkoly, kde má někdo zemřít si mám nechat až na 5. kapitolu, abych ho mohl okrást s největším ziskem zkušeností. Pár zkušeností asi ztratím při soubojích někde v přírodě, o kterých nevím. Vím o Lesterovi, jak má políčeno na vlky, o monstrech co mají v plánu zabít Lanceho, ale jinak nevím :???: . Dál si asi budu muset nastudovat některé úkoly, abych v rozhodovacím stromu zvolil tu větev s největším počtem zkušeností. Trochu se bojím takových těch na sobě závislých úkolů :-o .

Docela problém vidím se získáváním zkušeností, při dolování zlata. Kdysi jsem se okolo toho trochu hrabal ve skriptech a spočítal jsem si, že je maximálně možné vykopat 622 nugetů. Ale na vykopání 3 nugetů (tím mega úderem) mám šanci jen 30%, což by znamenalo dost zdlouhavé načítání hry = asi na to kašlu :D .

Máte nějaké další hinty, čeho se vyvarovat, nebo z čeho se dá nějaká troška ještě vyždímat?
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » ned 18. led 2015 14:22:35 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Ke zvířatům- hodí se využít svitek ohnivého šípu, nebo když vidíš, že něco bojuje proti sobě, utéct pryč.
Vzpomněl jsem si na pastýře na Lobartově farmě, po pokecání se objeví vlk.
Lester- ukkonči rozhovor a hned jej zase započni,pak počkej= přijdeš o XP za krysu, ale né za vlka.
Dva vlci v lese za Onarovou farmou- útočí na párek mrchožroutů, používám ohnivý šíp.
U kameného kruhu, skřetí goblini útočí na mrchožroutky.
Závěrem 5. kapitoly se nezapomen nechat zmlátit spřátelenou postavou (Biff), aby jsi dostal za sebe zkušenosti. Možná by to šlo i v 6.?
Pak si zakouřit z dýmky i trávy, všechny staré mince, možná dávat staré tabulky po určitém množství Vatrasovi, aby jsi dostal zkušenosti, místo many...
Nezapomenout na pobřeží u paladinské galéry- je tam ještěrka, kterou jsem snad v životě nezabil, jen jednou před ní zdrhal + pirátská šavle.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Greg » ned 18. led 2015 14:49:19 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Díky za tipy. Co je s pirátskou šavlí?
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » ned 18. led 2015 15:01:14 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Nevím, zda jsi za paladiny započítal i expy za odevzdání prstenů Hagenovi (tuším max. 22x150) a expy za očištění všech innosových svatyní (lepší nechat na 5. kapitolu - víc bodů) ...

Než si definitivně vybereš kapitána (třeba toho v klášteře), můžeš splnit i úkol s Jackem (pošleš za ním Briana k majáku (dalších 1000 expů navíc)

Jo a nezapomeň se vrátit ve 4. kapitole do Jharkendaru, ale to je asi zbytečné připomínat.

edit:

Jharkendar - pivo tomu obchodníkovi před dolem dát až v 5. kapitole, lektvary změněné mysli pro Fortuna (můžeš vyrobit dva) vypít až v tu nejposlednější chvíli - výše zkušeností se odvíjí od tvého levelu
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » ned 18. led 2015 16:20:26 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Jen, že se tam válí... :-)
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 19. led 2015 0:14:39 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
na začátku hrym když jdeš od Xardase do města, můžež v Lestrově údolí nejprve všechno pobít (tj obejít Lestra a dostat se tam z boku, tím by si měl stihnout zabít vlka i krysu, než je zabije Lester, nebo než se zabijí sami).

Pak u bandity, který s tebou mluví o Dexterovi, než mu řekneš o Cavalornovi, nejprve jdi kousek k farmě a zabij zde vlčí mládě. Pak se vrať, řekni mu o Cavalornovi, on zdrhne, vyboucháte zbytek a pak zabij i ho. Snaž se také Cavalorna zbavit, aby byl ve městě dřív, než bude kapitola3, protože na jeho počáteční pozici se objeví skřetí psi.

Na Grega útočí dvě vlčí mláďata (dá se je stihnout zabít dřív, než zaútočí na Grega).

Z hlediska expů za úkoly je asi nejvýhodnější ta domobrana. Nicméně mág také nění špatný. Myslím, že má obceně nejvíce úkolů a můžeš řešit úkoly s prokletými lidmi, s akciemi. Domobránce zase dostává nějaké úkoly na farmách. Žoldáci zase mají úkoly s rohy stínových šelem.

Nicméně co je nejvýhodnější, to těžko říct, myslím že stěžejní jsou v tomto ty obludy a tedy by asi bylo nejvýhodnější hrát za ty žodláky.

Důležitý prvek může být i zabít všechny bandity u Dextra (vylezeš na dům a zakouzlíš třeba bouři), nicméně se do toho dost pravděpodovbně naplete Greg a ten je nesmrtelný. Na správném místě lze ale sejmout víceméně všechny bandity v této lokaci, aniž by si zasáhl Grega. Pak musíš rychle spěchat a sejmout Dextra dřív, než ti jej zabije Greg. Někdy se také stává, že banditi, co jsou u té další věže spadnou dolů ze skály a příjdeš tak o dost exp. Hlavně jeden z nich je za 400exp.
viz zde

Podobně důležité je sejmout všechny skřety i paladiny po otevření brány na hradě v HÚ. Zde doporučuji vlnu smrti, použít lektvar rychlosti a snažit se jich zabít co nejvíc. V tento moment jsou všichni rytíři a paladini na hradě smrtelní včetně Garonda. (pokud jej tedy stihneš zabít dřív, než ho zabijí skřeti). Nejlepší je zmátit zdejší NPC před otevřením.

Zmlácením všech NPC postav lze též získat hodně exp. Pokud jsou tam nějaké nesmrtelné, je dobré využít kouzlo strach a mlátit je po jednom.

Pokud hraješ gothic2a, tak u kapsaření se počet získaných exp postupně zvedá, s každým dalším okradeným. Tedy zde nemá cenu čekat na poslední kapitolu, ale naopak okrádat všechny co nejdříve to bude možné.

V lese nedaleko Sagitty útočí gobliní kostlivci na stínovou šelmu, která je vždy hned sejme. Pokud se tama le přiblížíš z druhé strany a zaútočíš na ně ohnivou koulí, teoreticky by si to mohl stihnout je zabít dřív, než je zabije šelma. (popřípadě je možnost vyprovokovat stínovou šelmu dřív, než na ní zaútočí). Doporučuji snížt dohled, přiblížit se a pak ho zase zvednout (F1-F4) :)

V síních útočí skřeti na loď, tvý spojenci je většinou sejmou, takže je dobré zde když se budeš vracet použít lektvar rychlosti a snažit se tam dostat co nejrychleji, popřípadě ty společníky zabít (nebo zmlátit a sebrat jim zbraně).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 7:53:15 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Teda je spousta věcí, který si budeš muset pohlídat :D

Ještě můžeš využít kostlivé mágy, kteří si vyvolávají kostlivce, mnozí to berou jako bug, ale já třeba ne - nejde to donekonečna, počet se pohybuje mezi 3-6 kostlivci, pak se zasekne ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 19. led 2015 7:58:49 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
on je to bug od okamžiku, co ho necháš vyvolat ty 2-6 kostlivce - pak mu dojde mana a tedy by již neměl kouzlit. Jenže zde je právě ten bug, že když si hru tady uložíš a načteš, bude zase vyvolávat kostlivce. Tím mužeš pokračovat do nekonečna a získat tak neomezené množství zkušeností.

Stejně tak třeba ty mince u Wasila, ty mu můžeš také dávat do nekonečna a vždy jej zmlátit-sebrat, dát atd atd. To je asi jeden z těch rychlejších způsobů, jak si postavu hodně nadupat. Ale nic z toho bych osobně nedělal, jelikož to už je podle mě bug. Celkově pokud bude hrát na max exp bez použití těchto věcí, myslím, že se moc v získaných zkušeností od mého OLOgu nebude lišit. (možná až na ty zabité obludy za drakobijce).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 8:13:04 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Milhaus píše:Jenže zde je právě ten bug, že když si hru tady uložíš a načteš, bude zase vyvolávat kostlivce.

Samozřejmě jsem to myslel bez save/loadu ...

Kromě starých mincí to ještě jde i s rohy stínovky, ale tyhle "fígly" asi Greg využívat nebude
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Greg » pon 19. led 2015 9:24:59 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Emperor píše:Kromě starých mincí to ještě jde i s rohy stínovky, ale tyhle "fígly" asi Greg využívat nebude

Samozřejmě nebudu. To by pak celý postrádalo smysl... :)

Milhaus píše:Pokud hraješ gothic2a, tak u kapsaření se počet získaných exp postupně zvedá, s každým dalším okradeným. Tedy zde nemá cenu čekat na poslední kapitolu, ale naopak okrádat všechny co nejdříve to bude možné..

No jo, já to nějak popletl :oops: .

Ještě mě napadlo, jak ve 4. kapitole proběhne útok skřetů na Fajethův důl, tak když ho vybiju předem, skřeti se tam objeví i tak že?
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » pon 19. led 2015 9:30:18 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
já bych postavy nezabíjel, stačí je jen zmlátit :).

Ostatně doporučuji zmlátit i postavy, o kterých víš, že zemřou skriptem (a také je pokud možno okrást skrz kapsářství). Třeba Sengrath atd. Nebo ten jeden pirát-dřevorubec, co pak skončí do té jámy s číhavci.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 12:43:08 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Okrást i Lothara a Pedra ... poklady kopat až v 5. kapitole (kromě těch, co musíš vykopat pro Grega) ... u některých postav je za okradení zvláštní bonus, kterej se taky odvíjí od kapitoly (např. klíče od stráží) ... nezapomenout na nostalgický bonus od Diega za doprovod k jezírku ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Greg » pon 19. led 2015 13:16:39 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Milhaus píše:já bych postavy nezabíjel, stačí je jen zmlátit :).

Aby mi tam někdo náhodou nezabil nějakýho skřeta :) .

Emperor píše:u některých postav je za okradení zvláštní bonus, kterej se taky odvíjí od kapitoly (např. klíče od stráží).

Napadá tě ještě nějakej jinej?
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 13:18:45 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Cavalorn, Valentino, Salandril ...

mrkni sem , třeba něco z toho pomůže ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 19. led 2015 13:22:53 » Re: Hra na maximální počet zkušeností
Greg píše:Aby mi tam někdo náhodou nezabil nějakýho skřeta :) .

Když budeš NPC postavy zabíjet, nebude tě mít Vatras rád. pokud to přeženeš, bude na tebe docela sprostý. :)
Jsem zvědav, co utéto hry uděláš s beliárovým mečem :). Dáš jej Saturasovi za expy, nebo si jej necháš :)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další