Menu

OLOG bez využití LP

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Emperor » sob 17. led 2015 16:23:27 » Re: OLOG bez využití LP
jo, už jen taková maličkost ... ale neměl by to být zas takový problém, jsem nějakou dobu schopný přežít útok několika elitních skřetů a mám k dispozici hodně svitků ...

Napadlo mě zkusit to i v G2 bez datadisku, ale tam by to asi nešlo, protože 1) není BD a 2) na použití svitků potřebuješ hodně many, kterou nemám kde pobrat - pojídání tmavých hub tu funguje jen napoprvé. Na tom je poznat, že datadisk hru značně zjednodušil a ne ztížil, jak si mnozí stěžují :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » sob 17. led 2015 19:00:35 » Re: OLOG bez využití LP
Tam by zase šlo vyhrát hru, aniž by jsi se přidal k jakékoliv frakci. Ikdyž je tu možnost, že se s tebou Xardas nebude bavit ve třetí kapitole.... Šlo by to obejít tak, že by se člověk dostal na lod do kajuty, přeměnou v některou potvoru se dostal skrze dveře a hurá na Irdorath.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 17. led 2015 19:08:33 » Re: OLOG bez využití LP
g2a dělá hru právě především v tom učení. To je tenhlavní rozdíl mezi g2 a g2a a to zejména v těch prvních 3 kapitolách. Ono to samozřejmě ovlivňuje i to, jak moc to hráč umí a co všechno využivá nebo nevyužívá. Ale v g2 sedá vesměs vše umlítit zbraní. Naplnit požadavky i na nejlepší zbraně není tak těžké a dá se najít dost věcí, které třeba sílu zvedají.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » sob 17. led 2015 20:22:22 » Re: OLOG bez využití LP
Teoreticky se dá najít či koupit 3 lektvary síly (Zuris, loď a jeden ve 4. kapitole na hradě - pokud jsem nějaký nezapomněl), kolem 15 dračích kořenů najdeš v přírodě či koupíš, z každýho elitního skřeta se dá, pomocí save/load vymlátit po jednom dračím kořenu (tady je vyloučen samozřejmě OLOG, musel bych prostě spoléhat, že alespoň jeden z 10 by tam ten kořen měl), nevím teď přesný počet eliťáků ve 2. a 4. kapitole, ale myslím, že by se to dalo v pohodě vyhnat i na 100, nemluvě o prstenech a amuletech ...

pak by se dala (a na rozdíl od datadisku by se to i vyplatilo) dostat z paladinů hlídajících průsmyk runa svatý šíp ...

Akorát si nepamatuju, jak ti Innos při modlení dává bonusy ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » ned 18. led 2015 14:12:03 » Re: OLOG bez využití LP
Tak mě napadá, nepřidává něco i kouření vodní dýmky? Vím, že ve Velayi to přidávalo, tabák z houbiček +manu, jablečný tabák +sílu, medový +obratnost.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 18. led 2015 14:54:17 » Re: OLOG bez využití LP
Ne, v normální hře jen jablka 1 k síle a tmavé houby 5 k maně, s datadiskem opakovaně ...

Ještě jsem si to rozmyslel a zaskočil do Jharkendaru, pobil jsem novou zvířenu a bandity v bažinách, dalo mi to 2 levely, takže jsem ještě mohl posílit BD - konečné poškození je 108/48% šance na blesk.

Takže vzhůru na Irdorath ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » ned 18. led 2015 16:21:14 » Re: OLOG bez využití LP
Bojuješ jednoručkou, nebo dvouručkou?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 18. led 2015 16:28:07 » Re: OLOG bez využití LP
BD používám jako jednoručku ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 19. led 2015 0:16:45 » Re: OLOG bez využití LP
v g2a je prakticky síla neomezená, tedy hráč jí, pokud by u toho chtěl trávit několik měsíců, mohl zvednout jakoliv by chtěl.

Nejsem si jistý, jestli něco nedává joint od Fortuna.

Wulfgar a ty knihy přidávají do zbraní a pád hvězd něco málo k maně.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 7:03:13 » Re: OLOG bez využití LP
Milhaus píše:v g2a je prakticky síla neomezená, tedy hráč jí, pokud by u toho chtěl trávit několik měsíců, mohl zvednout jakoliv by chtěl.

Nemají tam učitelé limit 200? I tak jsi stejně omezen zkušenostma, který můžeš ve hře maximálně získat a proměnit je v LP, potažmo se za ně naučit sílu.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 19. led 2015 7:21:09 » Re: OLOG bez využití LP
myslím, že limit tam není (ten platí u učitelů a do této velikosti učí jen některé NPC). Ale pokud bys mlátil NPC postavy, které stojí a jedí a počkal si vždy, až bude jíst jablko, tak bys z ní vždy těch 25 jablek vymlátil. Ideální je na to třeba Senteza. Samozřejmě tím, že by ses sílu naučil co nejvíc, by sis to urychlil, ale prakticky do síly nemusíš dát ani bod, Sentézu mlátit tak ze 4 měsíce reálného času a měl bys sílu neomezenou. :) Dřív jsem to tak chvíli dělával a zakulacoval si počty jablek, co jsem našel :). Ale praktické to moc není :). Ale teoreticky, zrovna při takové hře, co hraješ a pro použití třeba sekáče draků, by se to mohlo hodit :D
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 7:45:11 » Re: OLOG bez využití LP
On ten absolutní limit je v Risenu, tak jsem si to asi popletl ...

jo jasně, pomocí jablek by to teoreticky šlo, prakticky ovšem záleží na trpělivosti hráče.

Hele, nevíš ještě, jak to je s modlením ve hře bez datadisku?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 19. led 2015 7:51:41 » Re: OLOG bez využití LP
Jak je to s modlením nevím, nepamatuji si to. Zdá se mi, že se tam to, co si vymodlíš generovalo úplně náhodně

edit: http://www.gothicz.net/gothic-2/innosovy-svatyne/
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 7:56:11 » Re: OLOG bez využití LP
hm ... musím vyzkoušet, až dokončím tento projekt, tak to chci zkusit bez datadisku, ovšem už ne OLOG.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Emperor » pon 19. led 2015 13:10:27 » Re: OLOG bez využití LP
Hotovo jest. Další úspěšný OLOG, navíc za paladina, který mi chyběl do sbírky.

Se skřety na Irdorathu jsem se nepáral, nalákal jsem na sebe co největší množství a zakouzli dvakrát ohnivý déšť - tady jsem trochu zariskoval, protože taková tlupa elitních skřetů dokáže nadělat pěknou paseku i přes vysokou ochranu. Ale nestihli mě ani škrábnout. Trol byl snadný, místnost se skřetím plukovníkem jsem dělal už raději postupně. Na Pedra jsem se už vykašlal, jak jsem byl v rozjezdu, tak se mi už nechtělo vracet k lodi.

Ještěrany před předposledním drakem jsem lákal po malých skupinkách, na draka jsem použil svitek démona a trošku mu pomohl mečem - jen jsem musel dávat pozor, aby mě neodfouknul někam mimo textury, jak se mi tu už párkrát stalo.

Kostlivce za drakem jsem odstřílel ohnivými koulemi (abych ty pracně nasbírané a nakoupené svitky alespoň nějak využil, na Archola jeden svitek zničení nemrtvého.

Ty čtyři komůrky s tlačítky jsem nakonec taky zvládnul celkem bez problému, jen jsem se nechal jednou zmrazit kostlivým mágem, ale těch pár kostlivců, co si stihnul vyvolat, mi moc zdraví neubralo.

Na pátrače za portálem jsem si postupně vyvolával golemy (zase jsem chtěl využít těch asi 15 svitků), mága jsem zmrazil a ustřílel blesky.

No a konečně nemrtvýho draka jsem uvěznil ledovou vlnou a pak už jen zbytek svitků ohnivého deště dokončil úspěšně můj projekt.
OLOG WITHOUT LP.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší