Menu

Obecná diskuze

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod rebelx1 » ned 06. zář 2015 21:19:05 » Re: Obecná diskuze
dik
jinak momentalne jsem se zasekl u chramu v kaňonu. vstup strazi tri orci valecnici a kousek za nimi je fire devil a ja bohuzel opravdu stezi umlatim jednoho orca. ubiram jim minimum hp kdezto oni me na kritical (kterej davaj velmi casto) seberou skoro vse. uz mam level 20 silu 56 obratnost 35 nebo 45 a naucil jsem se oborucky na 30 %. Vybavu mam lehkou zbroj drakobijce a nejakou sekyro-vec kruhu vody s utokem asi sedesat. No jsem zvedavej jak se do toho chramu dostanu. sakra.
"You all try so hard to buy a ticket to heaven but, ask yourselves - do you want to spend your eternity in a place full of assholes?"
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 06. zář 2015 21:46:41 » Re: Obecná diskuze
Zde jsou mé statistiky před vstupem do Jharkendaru, hraji za Mága ohně. Kdybych hrál za bojovníka (žoldáka), tak jsou mé staty na první pohled ještě lepší... :)

Obrázek

Dle mě jsi podělal vývoj postavy (zbytečně si cvičíš všechny schopnosti). Není snadné zabití skřeta, potřebuješ na to skill, ale v kaňonu, kde jich je dost, jdou v pohodě vymlátit za pomocí pirátů. A ten zbytek v serpentinách je osamocen, jdou od sebe oddělit a zabít po jednom.

EDIT: Ale však jsi už ve třetí kapitole, to bys měl být nabouchaný v síle i mečích dost, když hraješ za Drakobijce, u nichž vlastně cvičíš jen sílu a meč či obratnost a luk (žádná mana, runy, kruhy a tak). A level 20 je na třetí kapitolu málo. V první kapitole v pohodě naženeš level 18 (jak je vidět u mě), do třetí kapitoly bys měl vstupovat (po Jharkendaru a HÚ) dle mě tak s levelem skoro 30...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod rebelx1 » pon 07. zář 2015 10:41:24 » Re: Obecná diskuze
staty.png

vratil jsem se z datadisku na chvili do Khorinisu abych si tam nalovil xp.
jinak co myslite, mam investovat do oborucnich zbrani na sedesat, do sily nebo do obratnosti abych mohl používat rapier: damage 100, dexterity required 50??? aktualne potrebuju porazit tri orky v datadisku, ale stezi udolam jednoho. ubiram jim na jednu ranu tak 5 procent hp... :x

EDIT: nevite nekdo - do poskozeni zbranemi ktery vyzadujou dexterity (jako treba rapier) se zapocitava do celkoveho poskozeni dexterity nebo strength?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"You all try so hard to buy a ticket to heaven but, ask yourselves - do you want to spend your eternity in a place full of assholes?"
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 07. zář 2015 14:45:12 » Re: Obecná diskuze
Podle mého si udělal chybu, když si rozvíjel jak obouruční tak jednoruční zbraně. Musíš se rozhodnout jen pro jednu tuto zbraň a tu pokud možno rovzíjet.

U síly a obratnosti dejme tomu. Já se víceméně vždy učím obratnost do 34-39, pak si vymodlím od Innose 10x obratnost a použiji všechny předměty, které obratnost zvedají (goblinní bobule, tabulky, lektvary). Tím jí zvednu na 60 a pomocí Mistrovského meče (zranění 120, požadavky 60 na obratnost) od Martina (obchodník v přístavu), už projdu většinou skoro celou hru. V závislosti na tom, za koho hraji se pak učím další věci. Většinou zvednu sílu minimálně na 34.

Pokud bych hrál za drakobijce, musel bych se v tuto chvíli rozhodnout, jak to budu hrát. Buď na jednoruční zbraně, v tom případě bych v tuto chvíli se naučil jednoruční zbraně na 64 (důležitá je ta hranice 60, kdy se staneš mistr) a pak už veškeré VB do síly. Po vyrobení Magického zabijáka draků je to asi nejsilnější možná kombinace, co se týče bojovnika.

Pokud bych chtěl hrát na dvojruční zbraně, pak bych se nejprve učil sílu, tu zvedl tak, abych mohl používat nějakou solidnější oborouční zbraň (aby byla účinnější než mistrovský meč) a následně bych se až učil oboruční zbraně (opět na 64, abych byl hlavně mistrem). Pak bych pokračoval v učení se síly co nejdéle to jde.

Když už by bylo pro mě učení se síly příliš drahé (tj minimálně bych měl sílu nad 124), použil bych všechny předměty zvedající sílu (lektvary, dračí kořeny, tabulky) a vymodlil si 10x sílu u Innose.

Co se týče zbraní, všechny zbraně na blízko ovlivňuje síla. Tedy je jedno, jaké ma ta zbraň požadavky, jestli na obratnost nebo sílu, poškození způsobené tou zbraní vždy navyšuje síla. Naopak u střelných zbraní je to vždy obratnost (i u kuší s požadavky na sílu).

Co se týče více skřetů, neměl by být problém větší skupinky skřetů odlákat po jednom a pak je rozsekat. Pokud útočí jeden skřet, tak prakticky nemá šanci.
viz třeba toto video:

zde tedy hraji za mága a používám runu ohnivého šípu, nicméně by neměl být problém sehnat svitky.

Když už si ve druhé kapitole šel do hornického údolí, měl si ale řádně naexpit, zejména právě na skřetech.
třeba takto:

Tady se případně můžeš podívat, jak jsem postupoval a jak rozvíjel hrdinu při hře na jeden život:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... CCC8C467FD
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 73BEF62AD6
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod rebelx1 » pon 07. zář 2015 19:25:42 » Re: Obecná diskuze
dik za vycerpavajici odpoved
ja jsem si asi fakt zkazil hru protoze pred tim "chramem" v kanonu stoji tri orkove a nejdou vylakat po jednom a uvnitr za jejich zady je jeste navic fire devil. bohuzel ja dokazu opravdu stezi zabit jednoho orka. uz jsem vycistil v khorinosu i ve svete datadisku skoro vse na co mam a ted jsem tady zaseklej v tyhle patovy situaci. :roll:
a to jsem se tak tesil na lov draků
EDIT: ty videa mi pripomnely ze existuji lektvary rychlosti. uplne jsem na ne zapomnel :roll: tak jsem jeden vypil, ty orky odlakal a utekl do toho chramu.
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 08. zář 2015 8:47:11 » Re: Obecná diskuze
Tak ono na 20 levelu by si měl končit první kapitolu :), ale to je jedno, to příjde nejspíše časem, až budeš hrát více her.

Nicméně orkové se dají odlákat vždy, nejsou příliš inteligentní. Horší je to s ještěřany, jelikož těch je hodně na místech, odkud se blbě lákají. Ohnivý démon je víceméně stínová šelma s trochu jiným vzhledem, tedy je snadné to zabít. stačí ve správný moment úkroky dozadu a pak útok, pokud jej tedy nezabiješ přímo.

Ve hře je také hodně svitků, které ti mohou pomoci a v datadisku je umět využít může být dost zásadní. Ať už proměny v nějaké zvířata (nejsilnější je dračí chňapavec, kterým můžeš zlikvidovat všechny skřetí psy v Khorinisu v lesech), tak i různé další. Hodí se třeba ledový blok, jednoho skřeta zmrazíš, druhého rozsekáš, pak ti rozmrzne ten první a rozsekáš toho. Na nemrtvé se určitě hodí zničení nemrtvých, ale to bych si pokud možno šetřil na ty silnější verze kostlivců. Na normální kostlivce lze využít třeba svitky paladinských kouzel. Na goblinní kostlivce je skvělá ohnivá koule. atd atd.

Ono u každé obludy je určitý postup, jak jí nejsnadněji zlikvidovat, což zejména v Khorinisu na začátku hry se docela hodí. Obludy jako mrchožrout, krysokrt až po ještěrky a chňapavce umlátíš zbraní na blízko. Pokud si se naučil obratnost nad 60 kvůli mistrovskému meči, můžeš nyní nosit skládaný luk, který se dá koupit od Jory, nebo najít kousek od Mrtvé harpyje na útesu (jsou tam asi 4 ještěrky). Tím zabiješ číhavce, protže u těch je boji na blízko lepší se raději vyhnout a lukem jsou takový snadno zabitelní. Nemrtvé na území Khorinisu, zejména v jeskyni se Sekáčem draků zničíš svitky, gobliní kostlivce zejména u mágů vody ohnivou koulí, obyčejné gobliny nebo černé gobliny lukem, důlní červy mečem. Skřetí psy v lesech pomocí proměny v dračího chňapavce. Skřety v lese odlákáš po jednom, popřípadě je zmrazíš tím ledovým blokem. Tak budeš mít mapu Khorinisu víceméně celou projitou a vyčištěnou, zbyde ti nejspíše asi jen jeskyně s nemrtvými U Dextra a Krypta.

Při přechodu do druhé kapitoly skřety v průsmyku zabiješ po jednom pomocí svitků ohnivého šípu a projdeš do Hornického údolí. Tam uděláš totéž se skřety až po hrad. (svitky ohnivého šípu by měli vyjít). Hrad očistíš pomocí 2 lektvarů rychlosti a 2 svitků ohnivého deště (dají se sehnat), palisádu očistiš zase postupně po jednom, chňapavce a dračí chňapavce si odlákáš také po jednom, čímž budeš mít víceméně projito i Hornické údolí (ještěřany bych nechal v tuto dobu být).

Tím se dostaneš cca na 35 level, dostaneš se do 3 kapitoly, získáš lepší zbroj, vyřídíš všechny pátrače (s drakobijcem by to nyní neměl být problém) a přejdeš do datadiskového světa, kde to pojmeš jako oddechovou dovolenou :). Nebude tam již nic, co by tě mohlo ohrozit (ani ti skřeti).

Tedy takto jde postupovat, ale na to musíš asi nejprve přijít :).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod rebelx1 » úte 08. zář 2015 9:54:40 » Re: Obecná diskuze
dik za rady jak hrat g2 notr. ja jsem hral G1 a G2 bez datadisku (uz je to par let zpet) a nikdy jsem s nimi co se tyka obtiznosti nemel problemy. ale tady jsem si to fakt pokazil. uz nemuzu dal pokracovat. na 23 levelu jsem se dostal do 4 kapitoly a sel k nejslabsimu drakovi v bazinach a zjistil jsem ze mu ubiram tak 0,5 procent hp :) takze konec.

jinak co si myslim o datadisku. nesedl mi ten novej system uceni a celej "novej" svet me nebavil tak jako khorinis. co mi tam ale fakt vadilo je ze kazdej "blbej" kopac je dvakrat mocnejsi nez ja - vyvoleny :lol: ale z velkyho Gothicu 2 udelal obrovskou hru. Az si to zahraju priste tak si dam pozor jak to hraju. Neda se to hrat uplne stejne jako Gothic 2. Tady se musi fakt plnit vsechny questy, jen tak lovit xp ve svete a specializovat se...
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 08. zář 2015 10:09:56 » Re: Obecná diskuze
Milhaus píše:Ohnivý démon je víceméně stínová šelma s trochu jiným vzhledem, tedy je snadné to zabít. stačí ve správný moment úkroky dozadu a pak útok, pokud jej tedy nezabiješ přímo.

Ještě je snadné ji přimáčknout ke zdi (stejně jsou v jeskyních) a mlátit rychle do stran... Tak sem vymlátil stínové šelmy v Khorinisu na nízkém levelu :)

Milhaus píše:přejdeš do datadiskového světa, kde to pojmeš jako oddechovou dovolenou :). Nebude tam již nic, co by tě mohlo ohrozit (ani ti skřeti).

Já první chodím do datadisku, je tam větší sranda, když nejsem tak silný...

Jinak drakobijec na úrovni 22 je o tolik slabší než mág na úrovni 18, no jo, každý někdy hrál poprvé... :D

rebelx1 píše:dik za rady jak hrat g2 notr. ja jsem hral G1 a G2 bez datadisku (uz je to par let zpet) a nikdy jsem s nimi co se tyka obtiznosti nemel problemy. ale tady jsem si to fakt pokazil. uz nemuzu dal pokracovat. na 23 levelu jsem se dostal do 4 kapitoly a sel k nejslabsimu drakovi v bazinach a zjistil jsem ze mu ubiram tak 0,5 procent hp :) takze konec.

Drakem skončilo hodně lidí, což zřejmě i vývojáři z Piraní věděli a proto dali do hry Biffa a svitky vyvolání nestvůr, jenž i bojovníkovi dost pomohou...

rebelx1 píše:jinak co si myslim o datadisku. nesedl mi ten novej system uceni a celej "novej" svet me nebavil tak jako khorinis. co mi tam ale fakt vadilo je ze kazdej "blbej" kopac je dvakrat mocnejsi nez ja - vyvoleny :lol: ale z velkyho Gothicu 2 udelal obrovskou hru. Az si to zahraju priste tak si dam pozor jak to hraju. Neda se to hrat uplne stejne jako Gothic 2. Tady se musi fakt plnit vsechny questy, jen tak lovit xp ve svete a specializovat se...

Nový systém učení je lepší než ten starý, jelikož jde postava nabouchat mnohem více než v základní hře a hra je pak ještě lehčí... :) A já osobně mám ze všech 4 světů právě nejradši Jharkendar, díky krásnému prostředí a skvělé hudbě (škoda, že v něm poté až na mlácení nestvůr ve 4. kapitole nejde nic dělat). A každý je na začátku silnější než hrdina v každém Gothicu (tedy až na 3). Holt hrdina ztratil schopnosti, ale tak to bylo i v základním Gothicu 2.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 08. zář 2015 10:37:37 » Re: Obecná diskuze
rebelx1 píše:dik za rady jak hrat g2 notr. ja jsem hral G1 a G2 bez datadisku (uz je to par let zpet) a nikdy jsem s nimi co se tyka obtiznosti nemel problemy. ale tady jsem si to fakt pokazil. uz nemuzu dal pokracovat. na 23 levelu jsem se dostal do 4 kapitoly a sel k nejslabsimu drakovi v bazinach a zjistil jsem ze mu ubiram tak 0,5 procent hp :) takze konec.

jinak co si myslim o datadisku. nesedl mi ten novej system uceni a celej "novej" svet me nebavil tak jako khorinis. co mi tam ale fakt vadilo je ze kazdej "blbej" kopac je dvakrat mocnejsi nez ja - vyvoleny :lol: ale z velkyho Gothicu 2 udelal obrovskou hru. Az si to zahraju priste tak si dam pozor jak to hraju. Neda se to hrat uplne stejne jako Gothic 2. Tady se musi fakt plnit vsechny questy, jen tak lovit xp ve svete a specializovat se...

Tak jako, snad to nehodláš vzdát :). Vzhledem k tomu, že jsi na malém levelu, máš jistě ještě mnoho oblud všude kolem, které můžeš zabít a tak to dohnat. Nebo začni hned znova. Ale ono si byl relativně na malém levelu a zas tak moc si ten rozvoj hrdiny nezkazil, jen pár bodů do těch zbraní.

Také tím, že přecházíš do dalších kapitol, aniž by sis vyčistil mapy v té stávající kapitole, si hru děláš trošku těžší. Protože se ti na dané mapě objeví obludy nové a tedy jich tam budeš mít celkově víc. Tedy pokud si v první a druhé kapitole nevyčistíš Khorinis, budeš tam mít ve třetí všechny tyto obludy plůs pátrače. Pokud si ve druhé nebo ve třetí nevyčistíš Hornické údolí, obnoví se ti tam ve čtvrté kapitole skřeti a tedy jich tam budeš mít víc a budeš to mít těžší, stejně tak datadiskový svět (ve 4 kapitole se tam objeví trolové, kostlivci, dračí chňapavci atd).

Ono v datadisku souvisí vše se vším, tím že ty obludy nezabiješ, jich později budeš mít víc a tedy bude těžší je zabít, zároveň si jako postava slabší, protože ti chybí zkušenosti a tak si celou hru ztížíš. A navíc se nedostaneš dostatečně rychle na určitou úroveň ve vlastnostech/dovednostech a tak nemůžeš využít předměty, které je zvyšují. Tedy tím, že si se nedostal již v první kapitole třeba v jednoručních zbraních a obratnosti na 64/34, nemohl si použít předměty jako tabulky a lektvary a zvednout si tak tyto dvě věci na vyšší úrovně (obratnost se dá zvednout pomocí věcí až přes 100, když se jí na začátku naučíš na 34). Tím to máš zase těžší. atd atd.

Draci v datadisku regenerují, tedy vezmeš jim část života, ale současně si oni část života vyléčí. Pokud máš malé zranění, tak víceméně je nezraňuješ vůbec, protože se stihají léčit. Na druhou stranu draci se dají zabít i na 5 levelu, bažinného zabiješ pomocí spojenců, co je můžeš vzít sebou, nebo v proměně na dračího chňapavce, ohnivého a kamenného zabiješ pomocí vyvolání démona (svitku) a ledového můžeš například zmenšit (pomocí svitku) a pak jej zabít jednou ranou :).

Datadisk právě hodně zvýšil obtížnost a to právě hlavně skrz tu změnu rozvojového systému. Nicméně to je na tom současně také to nejlepší, že je ta hra o něco těžší a člověk u toho zase musí přemýšlet a zase znovu zkoumat a zjišťovat, co a jak. Kdyby tu obtížnost nezvedli, nebyl by datadisk pro hráče, kteří již gothic2 hráli zábavný. On ten samotný nový svět a těch pár úkolů zas takový přínos není a člověka by to motivovalo si to zahrát tak max jednou. Zatímco s touto obtížností je to výzva a tak má člověk nutkání si to zahrát víckrát.

Taky tedy platí, že datadisk sice hru ztížil, současně ale přidal do hry právě ty svitky, které můžeš sehnat a také i použít hned od začátku hry (což v původním gothic2 nešlo), čímž naopak hru zase poměrně usnadnil. Tedy začátek se dá takto zjednodušit a pokud rozvíjíš hrdinu správně, pak v té střední fázi hry už to nebude zas o tolik těžší. Konečná část je stejně snadná, jako gothic2.

Jinak drakobijec na úrovni 22 je o tolik slabší než mág na úrovni 18, no jo, každý někdy hrál poprvé... :D

myslím, že žoldák/drakobijec, respektive postava zaměřující se čistě na boj, je ze začátku silnější, než mág. Mág získá převahu až od 5 kapitoly, tedy pokud chce používat jen čistě kouzla.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod rebelx1 » úte 08. zář 2015 10:57:21 » Re: Obecná diskuze
když vyčistim komplet khorinis tak získam tak tři levely (myslim si, slabší havěť už je zabita) a navíc jsem línej pokoušet se zabájet havěť u který musim pořád načítat hru než se mi je podaří zabít. ne že by mě nebavilo lovit xp, ale třeba takový warg wolfové nebo dragon snnapers mě frustrují. a skřeti - ubíram jim tak pět procent hp, kdežto oni mně přes polovinu. Ale možná to ještě nevzdam a seženu nějaký vhodný svitky.
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod rebelx1 » stř 10. úno 2016 12:31:39 » Re: Obecná diskuze
tak hraju po druhy Gothic 2 s datadiskem (bez datadisku jsem to presel nekolikrat). hraju za maga a je to docela hard-core. posledne jsem hral za drakobijce a hodne jsem investoval do luku, ale skoncil jsem tak ze jsem absolutne nemel na draky a hru odinstaloval. ted uz to snad dohraju. snazim se zabijet na co mam. jsem na zacatku datadisku a ve treti kapitole. moje staty:

mag
level 18
kruh 2

sila 57
obratnost 50
mana 45
zivoty 244

pouzivam Rapier - utok 100 vyzaduje deterity 50 a asi ho budu pouzivat az do konce hry, protoze mi prijde, ze mi proste nezbejvaj body na silu. mozna se jeste zlepsim v jednorucnich zbranich - nekdy pozdejc, az nahrabu manu a kouzla. jsem zvedavej jak dam nektery pasaze v datadisku - posledne jsem s nima - treba s kanonem mel velky problemy.

naky tipy pro hru za maga??
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 10. úno 2016 14:47:12 » Re: Obecná diskuze
viz zde

jinak je dobrý vyhnat obratnost na 60 (i třeba pomocí amuletu a prstenu) a používat mistrovský meč ...

rebelx1 píše:. posledne jsem hral za drakobijce a hodne jsem investoval do luku, ale skoncil jsem tak ze jsem absolutne nemel na draky a hru odinstaloval.

Přitom to je asi nejjednodušší styl hry, pokud máš lukostřelbu na 80% a více a obratnost kolem 150 a více, ustřílíš vše pohodlně z dálky, včetně draků ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod rebelx1 » stř 10. úno 2016 15:36:33 » Re: Obecná diskuze
dik za tip, kouknu se po tom mistrovskym meci.

posledne jak jsem to nedohral tak jsem byl linej expit, v tom byl problem. ve ctvrty kapitole jsem snad nemel ani dvacatej level
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 10. úno 2016 20:36:33 » Re: Obecná diskuze
tipy na hru za mága:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... CCC8C467FD
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 73BEF62AD6

:)

Myslím, že 18 level ve třetí kapitole je poměrně dost málo.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » stř 10. úno 2016 20:46:09 » Re: Obecná diskuze
Levelu 18 obvykle dojdu buď na začátku druhé kapitoly... Zde můj mág při posledním hraní, vstup do Jharkendaru, začátek 2. kapitoly: Obrázek

Dle mě je tvůj charakter v takové části hry opravdu slabota a za mága to bude dle mě těžké dohrát...
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší