Menu

Svědomí ve hře

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Milhaus » čtv 20. pro 2012 6:52:03 » Re: Svědomí ve hře
Tak to při hře za paladina jsem se k cechu nepřidal a vykuchal je. Myslím, že to bylo jen ale jednou, co jsem tuto variantu zkoušel a ještě k tomu v g2 klasik. V datadisku při hře za palacha jsem se k nim přidal vždy a vykuchal je až v kapitole druhé/třetí po splnění všech jejich úkolů :).

Nicméně jak to se k nim přidat, tak to jejich zabití, není zrovna čestný čin hodný innosova válečníka. (kapsaření je pak tak nějak přímo proti vůli Innose, ale říkal jsem si, že se třeba zrovna nedivá, jelikož má bezesporu mnoho vlastních problémů)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod PhoenixFlame » čtv 03. led 2013 23:27:20 » Re: Svědomí ve hře
Já třeba kradla ve jménu Innose. Záleží jenom na tom, jak si to vyložíš: bereš hříšníkům peníze, abys je použil v boji proti zlu

Ano, ano :D To si říkám vždy také :) "Je to pro dobro celého Khorinisu!". Ale je škoda, že v G1 to šlo mnohem lépe.
Hey you!
PhoenixFlame
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 05. led 2013 20:35:40 » Re: Svědomí ve hře
Tak jasně, že člověk sem tam, někoho okrade atp, ono je to těžké tu hru hrát "tak, jak bych se asi zachoval ve skutečnosti", když si můžu přijít na tolik zajímavých pokladů. Pravý čas spytovat svědomí přichází až se skřetama v G3. Když jsem to hrál poprvé, chvíli jsem sympatizoval se skřety... ale nedalo se :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » ned 06. led 2013 1:12:50 » Re: Svědomí ve hře
hlavně je blbý, že ta hra nenabízí žádnou jinou plnohodnoutnou alternativu, pokud se hráč ke zlodějům nepřidá. Tedy nezíská tím nic navíc, co by nezískal, pokud by se přidal, naopak dost ztratí, především tedy zkušenosti za kapsaření a úkoly. V gothicu 2 klasik je to pak opravdu hodně znát. V g2a to alespoň zmírnili v tom, že přidali druhého učitele kapsářství.

Při první hře mi bylo z gothicu3 špatně a o svědomí jsem vůbec nepřemýšlel. Vlastně to tak je do dnes. Nakonec jsem to dohrál na 5x pokus, kdy jsem tedy jaksi překonal onen odpor tak, že jsem to dohrál za všechny. Tedy v jednu chvíli jsem měl myslím u všech frakcí reputaci nad 75. Dokonce i regeneraci života mě skřeti naučili. Hned vzápětí jsem je všechny poslal za Beliarem :). Ale zase mnoho paladinů jsem poslal za Innosem (včetně tuším krále, společně s Leem) a nějak mi jich ani nebylo vůbec líto.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod PhoenixFlame » ned 06. led 2013 12:58:51 » Re: Svědomí ve hře
Ale na druhou stranu se to objevuje jisté dilema. Ano, už to tu padlo: chovat se ve hře tak, jak by jste se chovali normálně vy. Ale přichází se tím o spousty zkušeností atd. Ale zas na druhou stranu nás stíhá pocit provinění a lítosti :D Škoda, že v tomhle hra není více promyšlená :)
Hey you!
PhoenixFlame
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 08. led 2013 11:23:28 » Re: Svědomí ve hře
Nóooo, ono kdyby bylo ve skutečnosti tak jednoduché se naučit kapsařit, že jako dojdu za zlodějkou, řeknu jí, že chci umět kapsařit, věnoval bych 20VB a hned to uměl, bůhví, jak bych se pak v reálu choval :). Nyní nemám jaksi jinou možnost, než vycházet z faktu, že to neumím a že mi to nestojí za to se to učit, tou běžnou metodou, kterou se to v reálu učí. Tudíž cokoliv jako kapsaření ani nemohu dělat a vzhledem k náročnosti naučení se toho, ani nechci :D.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod deem88 » čtv 31. led 2013 14:18:16 » Re: Svědomí ve hře
Já se chovám trochu hanebně. Sice jsem hodný na začátku, ale časem se začínám chovat jako by mi patřil celý ostrov - vybíjím vše živé, kradu, hromadím si v truhle poklad. Expy jsou Expy, bohužel bez nich vas zabije i stínová šelma.
deem88
Nováček

Příspěvekod Snupy » pát 05. dub 2013 20:29:34 » Re: Svědomí ve hře
Za paladina jsem se nedotkl truhly, nezabil jsem človíčka, nic špatného jsem neprovedl. Dělal jsem pro Innose jen ty dobré věci. Zabíjel bandity, nekradl.. Jen vrátit Bosperův luk a to stříbro.
Druhé hraní mě dovedlo k žoldákovi. To už jsem se přidal k cechu zlodějů, kradl jsem. Nezabíjel jsem. Až jsem byl drakobijec, už to jelo, jestli jsem něco "čórnul" a někdo mě viděl a šel po mě, tak jsem se nepatlal a v noci ho zabil, aby byl klid. Zabil jsem i toho náfuku v horní čtvrti, teď nevím jak se jmenuje. Gebrant myslím. Než přišel Diego tak jsem mu čornul i dům a zabil občana, co tam bydlel někde s ním. No za drakobijce/žoldáka, jsem si dělal prakticky všechno, co jsem si mohl zlíbit.
Snupy
Uživatel

Příspěvekod Genessis » sob 04. kvě 2013 7:11:15 » Re: Svědomí ve hře
Moje svědomí ve hře je jako v realitě a to, že nezabiju žádnou NPC postavu (kromě banditu a zlodějů a hlavních padouchů). Stejně tak to beru i s chyby ve hře, které by mi daly něco co nechci a k tomu neúmyslně, ale to už nevrátím :) stejně to byly bylinky a jídlo, když to byla věc s trvalým účinkem okamžitě znova LOAD :D
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Trol » pon 08. črc 2013 17:16:13 » Re: Svědomí ve hře
Asi takhle, banditi mi nevadí, ale ti kteří se mi zamlouvali, jsem vždy nechal... Potom je mi hrozně líto, když jsem si vzal na vybíjení kaňonu obyčejné piráty... moc toho nevydrželi a pak bylo v táboře jaksi prázdno... Diega jsem radši nikdy nebral, páč sem se o něj bál :D a sedláky u Sekobovo farmy jsem zabíjel omylem, když se vynořil kamenný strážce tak sem do toho houfu střílel lukem :D a zase... na polích bylo prázdno... jednoduše řečeno, nemám rád mlácení kladných NPC postav, nejsem prostě svině ani ve virtuálním světě ;)
Obrázek
Trol
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 08. črc 2013 18:10:09 » Re: Svědomí ve hře
Sice se to týká jedničky, ale i při jejím hraní na co nevyšší level, což znamenalo vraždění nevinných, jsem měl ze sebe hnusný pocit ... třeba když jsem zabil Leeho, Larese ... ach moje karma ... už to víckrát neudělám ... ale je to zvláštní, jde jen o nějaký byty a pixely a člověk k tomu cítí sympatie ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Trol » pon 08. črc 2013 18:19:35 » Re: Svědomí ve hře
Tak, tak... u jiné hry mi to tak nikdy nepřišlo... Gothic je prostě srdcovka a asi proto mám k těm Npcéčkům takovou úctu :)
Obrázek
Trol
Uživatel

Příspěvekod Brouzi » úte 09. črc 2013 15:26:14 » Re: Svědomí ve hře
V G2a keď nemusím, tak nikoho nemlátim. Som dobrák od kosti :D Na druhej strane však všetko ostatné vyčistím - všetky príšery a všetkých banditov (okrem ich tábora-tam zabijem okrem tých NPC, ktoré musím, iba Skinnera kvôli Betty). V G1 ale vyčistím mečom celý Starý tábor kvôli XP a dorážam ich potom lukom alebo kušou :twisted:
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod Trol » stř 10. črc 2013 7:16:40 » Re: Svědomí ve hře
Brouzi ty si ale ďábel O.o :D
Obrázek
Trol
Uživatel

Příspěvekod kuky » ned 14. črc 2013 20:24:06 » Re: Svědomí ve hře
Zabil bych klidně každou NPC kromě Lestera Diega atd. a líto mi jich není,koneckonců je to jen hra :-o .
kuky
Nováček

PředchozíDalší