Menu

OLOG - hra na jeden život

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod unnamed user » čtv 12. zář 2013 20:53:43 » Re: OLOG podruhé
N0n3: Ještě ses nepochlubil, jak dopadl tvůj Gothic 1 OLOG :)
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Delicius169 » sob 08. bře 2014 19:11:53 » Re: OLOG podruhé
Tak jsem právě dohrál svůj OLOG- svou smrtí.
Byl jsem ve čtvrté kapitole, na cestě k ohnivému drakovi. Samozřejmě vím o golemu co je na hoře, a tak si na něj vyvolám kostlivce. No a co to ten golem dělá? Háže na mě ohnivé koule? No tak to se k němu přiblížím, aby mi neusmažil kostlivce. Tak už jsem u něho, v klidu, když bouchne, tak uhnu. Jeho ránu jsem ani neviděl, odhodil mě a já padal asi ze stometrové výšky, přímo na strom, z něj jsem sklouzl dolů a mé již mrtvé tělo začali okousávat ještěrky.

Mám pocit, že ohnivý golem nemá animaci pro úder, to není fér! A umřít na 38 lvlu, se silou na 160 a jednoručkama na 72? Chjo.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 08. bře 2014 20:01:34 » Re: OLOG podruhé
To je teda pech, já golemy (a je jedno jaký) nesnáším a peru do nich z dálky bleskový kouzla (popř. lukem), nablízko bych si na ně při OLOGu netroufnul právě pro ten nečekaný úder s odhozem ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Delicius169 » sob 08. bře 2014 21:22:59 » Re: OLOG podruhé
V tomto OLOGu jsem měl i velkou úmrtnost NPC, na začátku hry zabila kamenná příšera na Sekobově farmě Regu, později ve čtvrté kapitole zde zabili skřeti Bronca, Sekobovu manželku (Rosi?) a dva další rolníky. K tomu všemu oddělali skřeti Erola. Dále zemřel paladin Fajeth s několika horníky a i samotný Biff s Drakobijem padnul. Neohroženě zaútočil na skřetího šamana, když jej zpozorovala necelá desítka skřetů. A jeho druh ve zbrani (Já) jsem se díval z bezpečné vzdálenosti, jak ho mordují. Před svou smrtí dva skřety zabil. Po té jsem se připlížil k jeho mrtvole a vzal si zpátky drakobij a penízky.
Ve druhé kapitole ještě zemřel Bilgot, nějak teleportování nefungovalo a on se objevil u východu Hornického údolí mrtvý.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Daniel324 » ned 31. srp 2014 13:11:20 » Gothic 2 OLOG :)
Čau lidi chtěl bych se zeptat jestli se mnou jdete OLOG Gothic 2 Noc Havrana ( bude sranda :D ).Už jsem to dlouho nehrál tak to chci zkusit tak co jdete semnou ? :)
Můžete se snažit sebevíc ale Bezejmenýho neporazíte :3
Daniel324
Uživatel

Příspěvekod Daniel324 » ned 31. srp 2014 15:21:40 » Re: Gothic 2 OLOG :)
Tak tohle byl trapas zabily mě když jsem šel aktivovat portál u města a ten skřet mé zabil i přez moje kličkkování takže jsem skončil :) zbroj : lehká zbroj žoldnéřů
zbraň : kvalitní krátký meč
kapitola 1 (ještě jsem nebyl za Lordem Hagenem :D)
Můžete se snažit sebevíc ale Bezejmenýho neporazíte :3
Daniel324
Uživatel

Příspěvekod Delicius169 » stř 03. zář 2014 16:52:28 » Re: Gothic 2 OLOG :)
Za dvě hodinky žoldákem? Co máš za taktiku? Tak si říkám, že bych to aj mohl zkusit, už jsem dlooouhu (2 a půl měsíce) G2a nehrál :-D
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 03. zář 2014 18:57:41 » Re: Gothic 2 OLOG :)
Zkus to znovu, já takhle začínal několikrát ... víc naštve, když umřeš ve 3. kapitole, když už si nepřátele celkem v pohodě dáváš a pak odvážně naběhneš mezi kudlanky v domnění, že seš největší borec a ony tě ukoušou, nebo tě troll shodí do propasti, ty sice pád přežiješ, ale nedostaneš se ven ... nebo tě sejme bažinný golem (většina mých konců při OLOGu byla v Jharkendaru ...)

Jeď čistě na obratnost a na luky, je to bezpečnější (a za žoldáky stylovější) ...
Emperor

Příspěvekod Delicius169 » stř 03. zář 2014 19:24:59 » Re: Gothic 2 OLOG :)
...a nebo můj konec při lovu Ohnivého draka, jedna rána pěstí od Ohnivého golema a letěl jsem skoro až do Starého tábora. (Pozor, Ohnivý golem nemá animaci pro útok na blízko!)
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 03. zář 2014 19:58:32 » Re: Gothic 2 OLOG :)
Já se vůbec těm golemům vyhýbám, to jsou potvory zákeřný, vůbec nablízko ...

Ale s těma lukama to fakt zkus, to je jistota, střílíš z bezpečné dálky, většinou je to mrtvý dřív, než to k tobě doběhne ...
Naposledy upravil Emperor dne stř 03. zář 2014 22:46:00, celkově upraveno 1
Důvod: témata sloučena
Emperor

Příspěvekod Greg » čtv 04. zář 2014 6:56:56 » Re: OLOG - hra na jeden život
Já myslím že ten expresní let společnosti FireGolem Airlines na lince Ohnivý drak – Starý tábor vyzkoušel nejeden hráč. Let je to zajímavý, akorát start je celkem bolestivý a přistání poněkud tvrdé :) .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod unnamed user » čtv 22. čer 2017 14:46:21 » Re: OLOG - hra na jeden život
Tak jsem konečně asi na desátý pokus pokořil po jedničce i dvojku s datadiskem, tentokrát jsem se rozhodl postupovat rychle v příběhu, téměř jsem neplnil vedlejší úkloly a ani se moc nevandroval po světě. Zjistil jsem totiž, že když se ta hra táhne, tak pak vždycky udělám nějakou chybu ve 2. nebo 3. kapitole. Hrál jsem za paladina a učil jsem se jen bojové paladinské runy, manu (asi do 90), lektvary many, lektvar rychlosti a čtení kamenných tabulek. Pomocí předmětů, co jsem našel jsem (spíše pro pohodlnost) trochu zvednul obratnost a luky. V prvních pěti kapitolách jsem se vyhýbal konfrontacím velmi úspěšně a v situacích, kde to nebylo možné jsem používal svitky. V 5. kapitole jsem zvednul manu skoro na 300 (přes 340 s nasazenou výbavou), díky čemuž jsem se nemusel na Irdorathu spoléhat jen na svitky a většinu nepřátel jsem zlikvidoval pomocí paladinských run za účinků lektvaru rychlosti.

Naprosto striktně jsem se vyhýbal využívání jakýchkoliv bugů, glitchů nebo nesmrtelných postav (třeba svatý šíp jsem se poctivě naučil až po opravě Innosova oka za 5 LP). Často jsem ukládal hru, abych mohl nahrát pokud by mi nějaký nečekaný bug výrazně uškodil nebo pomohl - toto jsem využil jen jednou, když se zasekl ohnivý drak tak, že nešel zranit - prostě pořád chrlil oheň a zabil mi takhle dva démony (obvykle nedá ani jednoho), sice jsem v té situaci nezemřel, ale měl jsem vyjímečně slabší chvilku a rozhodl jsem se to loadnout.

Opravdu jsem si to užil a dostal jsem se do hodně vtipných situací - třeba když mi Diego umřel v hornickém údolí a já ho s překvapením potkal v Khorinisu, nebo když se mi podařilo dostat Bilgota z hornického údolí ikdyž jsme společně dali sotva jednoho číhavce (měl jsem připravený teleport na hrad, kdyby mi začlo téct do bot).

Další hru asi rozjedu za drakobijce s lukem a jednoručkou, kde budu muset mířit na vyšší level, abych měl dobrou šanci na Irdorathu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod unnamed user » sob 12. srp 2017 22:18:58 » Re: OLOG - hra na jeden život
Hmm, čekal jsem, že někoho navnadím na olog dvojky s datadiskem, já sám jsem už na něj dostal znova chuť :D .
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Delicius1 » úte 15. srp 2017 15:19:09 » Re: OLOG - hra na jeden život
Nemůžu si pomoct, mě to už nebaví. G2a jsem hrál tolikrát, že už přestal bavit. Nemluvě o všech možných modifikacích. Ted mě nebaví hrát ani ty mody, no. Ikdyž jsem nedávno přemýšlel že bych si zase dal Risen jedničku, na OLOG je skvělý, a má nejlépe zpracovanou lukostřelbu ze všech her od piraní.
Delicius1
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 15. srp 2017 15:49:52 » Re: OLOG - hra na jeden život
Já si taky dávám už asi půlroční pauzu a hraju teď třeba diablovky nebo adventury s dcerou, ale vím, že se ke Gothicu zase vrátím, tahle láska se neopouští ... navíc oproti jiným hrám se Gothic dá hrát mnoha způsoby, bojovník, mág, lukostřelec, bojový mág, potom všechny ty všelijaký hardcore challenge, speedruny, bugruny, only scrolls runy, jumpruny, max exp, min exp, no LP challenge, no armor, fist only, dexterity only atd. ... tohle ti dá málokterá hra ... a to nezmiňuju kombinaci herních stylů se všemi těmi mody, který existujou ...

ale Risen je taky fajn hra, zrovna zkušenost s luky mi ještě chybí do sbírky ...
Emperor

PředchozíDalší