Menu

OLOG - hra na jeden život

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Emperor » čtv 23. srp 2012 15:51:10 » Re: OLOG podruhé
Některé smrti jsou vskutku kuriózní, takřka na Darwinovu cenu :D

I když jsem jel primárně na luky, dával jsem i něco do síly (do 64, + 10 modlení, tabulky, lektvary a dračí kořeny), pro boj s mistrovským mečem to bohatě stačí, třeba na souboje nebo na troly.

Jinak hrát čistě na obratnost a luky se dle mé zkušenosti vyplácí, mám to mnohokrát vyzkoušené, i když ne při hře na 1 život - i když za mága jsem používal mnohem víc luk než kouzla. Když máš dex 160, dračí luk a lukostřelbu 90-100%, tak není problém i ze skupiny z dálky max. na dva zásahy sejmout jednu potvoru, aniž by se za tebou rozběhly ostatní. Někdy se nerozběhne ani ta střelená. Boj na blízko přináší větší rizika, např. u dračích chňapavců nebo ohnivých ještěrek se nemůžeš zbraní krýt.

Při hře s lukem je možná člověk méně opatrný, protože spoléhá na to, že je dost daleko. A třeba ten bažinný golem, když jsem do něj střílel (lukostřelba 45% - naivka), tak mi vždycky poskočil a já ho netrefil. Kdyby byl jen jeden, tak jsem to uhrál, kdybych se nezasekl, utekl bych oběma, kdyby, kdyby ...

Na jeden život se to dá uhrát v pohodě (za mága a bojovou postavu s lukem/kuší). Jen člověk musí být stejně ostražitý, jako na začátku hry. A pozornost a obezřetnost postupem času (a vývojem postavy) polevuje... a pak vyhraje jen tu Darwinovu cenu. Takže to je jen o trpělivosti a opatrnosti.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pát 24. srp 2012 7:13:16 » Re: OLOG podruhé
no nevím, mě právě vždy přišlo, že při střelbě s lukem je vždy šance, že se hrdina netrefí, nezávisle na tom, jak moc je dobrý. Není to jak třeba u magie, kde je to 100%. A v tom právě vidím základní zradu. Při boji na blízko v pozdějších fázích je hrdina již tak silný, že vše zabije na jednu max dvě rány na blízko, takže i když něco schytá, neměl by prohrát. Tedy mluvím především o boji skřety a podobnou havětí. Na stádo dračích chňapavců a zvířat bych nikdy nezaútočil na skupinu :), vždy je raději umlátím po jednom, pokud to jde.

Ono hra normálně je za všechny typy postav snadná od určité fáze. Většinou je ten zlom cca ve 3-5 kapitole. Mág to má těžší ve 3, bojovník ve 4. (nebo mi to tak alespoň vždy přišlo). Ale hra na jeden život tomu dává jaksi jiný level, takže místa, která byla již snadná, protože člověk už nemusel uvažovat nad tím co a jak (například ta 6 kapitola za bojovníka), kde prostě vytasil meč, všechno rozsekal a ono to většinou vyšlo a když ne, tak to načetl a znovu, tak ta je právě jiná. Myslím, že zde je lepší síla a meč schopen rozseknout skřeta, ještěřana na jednu ránu, než luk, kterým jej jde sice taky zastřelit na jednu ránu, ale hrdina se nemusí trefit. Ale nevím, no. Osobně kdybych to za bojovníka zkoušel, šel bych asi spíše do té síly.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pát 24. srp 2012 17:55:31 » Re: OLOG podruhé
Tak další pokus, držte mi palce ... :D

Jinak asi nejtěžší hra byla za čistokrevného mága, tedy všechny body jen do many, kruhů a kouzel, nic do síly či obratnosti nebo bojových schopností (nejedl jsem ani dračí kořeny, goblinky, ani z tabulek či modlením, tedy všechny statistiky na 10). Do 4. kapitoly pěkná fuška, pak už to docela šlo. Nejhorší bylo, že jsem měl pořád málo many, resp. lektvarů na doplnění. Ale dal jsem to.

Tohle by mělo být snažší :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » pon 27. srp 2012 11:21:09 » Re: OLOG podruhé
Které kouzlo je lepší? Vyvolání Gobliního kostlivce, nebo Vlka? Já automaticky šahám po goblinovi, ale zase jsem zmatený z toho, že vlk je ve druhém kruhu a jeho runa stojí 5LP, zatímco Goblina jen 3LP.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 27. srp 2012 11:37:41 » Re: OLOG podruhé
Delicius169 píše:Které kouzlo je lepší? Vyvolání Gobliního kostlivce, nebo Vlka? Já automaticky šahám po goblinovi, ale zase jsem zmatený z toho, že vlk je ve druhém kruhu a jeho runa stojí 5LP, zatímco Goblina jen 3LP.

Osobně si myslím, že obojí je zbytečné se učit, to už raději počkat do 3. kapitoly na kostlivce. Když už bych si měl vybrat, tak toho goblinního kostlivce, škoda, že se do Xardasovy truhly s runou u Sekoba dostaneš až ve 3. kapitole.

Jinak jsem zase zkrachoval, spadnul jsem do pasti při cestě k Ravenovi, myslel jsem, že to s akrobacií přeskočím a ono ne. A až pak jsem si všimnul, že bezpečná cesta přes pasti je vybarvena jinak, mohl jsem si už tolikrát ušetřit trápení (kolikrát jsem už tudy šel? :D ).

Docela mě to zamrzelo, vedl jsem si jinak skvěle, měl jsem dračí luk, vybité HÚ, chystal jsem se do 3. kapitoly a pak takhle blbě zahučím do díry ...

No nic, tak znova ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Kaiser » pon 27. srp 2012 12:19:50 » Re: OLOG podruhé
Ty musíš mít ten Jharkendar rád :)
Kaiser
Trvalý ban

Příspěvekod Emperor » pon 27. srp 2012 15:54:28 » Re: OLOG podruhé
Mám, proč by to nepřiznal, teda až na bažiny. Hned bych se stěhoval k pirátům na pláž.

Snažím se to hrát pokaždé trochu jinak, aby mi z toho nehráblo, zatím mě to kupodivu baví. Zatím 8. úroveň, postup ze začátku je velmi pozvolný. Chci se učit sílu do 64 a obratnost do 80, zbytek lektvary, modlení, tabulky, měl bych to vytáhnout na 160 ke konci hry - pokud ovšem zase někde nespadnu..
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Emperor » úte 28. srp 2012 17:27:29 » Re: OLOG podruhé
Zatím se daří, jsem ve 3. kapitole, obratnost 170 (učil jsem se ji jen do 64), Dračí luk a lukostřelba 95%, vybité HÚ, Jharkendar, pomalu se chystám na draky.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Emperor » stř 29. srp 2012 11:33:20 » Re: OLOG podruhé
Dokonáno jest ...

Draci ve 4. kapitole šli zabít lukem jedna báseň, později v 5. kapitole s drakobijeckou zbrojí a válečnickým setem mě už jen těžko mohlo něco zabít. Obratnost jsem se přitom učil jen do 64, sílu vůbec, ani tak jsem neměl problém třeba u soubojů se žoldáky či s pobíjením trolů. Namále jsem měl jen jednou, když mě zmrazil ledový golem, na poslední chvíli jsem ale rozmrznul a utekl.

Díky za podporu.

Teď už mi zbývá jen hra za paladina na blízko, ale nevím, jestli se mi do toho někdy bude chtít.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Emperor » sob 15. pro 2012 16:36:00 » Re: OLOG podruhé
No a jak ten příběh skončil?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod unnamed user » úte 13. srp 2013 23:38:34 » Re: OLOG podruhé
Tak po úspěšném projetí Gothicu 1 na jeden život ( viz topic http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=17&t=16993&start=75, jsem si troufl i na dvojku s datadiskem. Přistihl jsem se totiž, že když jsem teď zkošel jet g2a normálně (save-load), tak mě to připadalo nudné a lehké (OLOG je zábavný do té doby než zemřete).

První pokus skončil trapným způsobem, chtěl jsem skočit z Bosperového baráku na Matteův, abych se dostal do skladiště (vím i o druhé cestě za Matteovým barákem, jen jsem prostě pakoš :) ), a nevyšlo to a pak jen odtahovali moji mrtvolu z městského dláždění.

Jinak se chci ještě zeptat, je povolené nahrát pokud se například zasekne luk (občas se mi to stává), nebo jiné bugy?
Naposledy upravil unnamed user dne úte 11. bře 2014 20:47:05, celkově upraveno 3
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 14. srp 2013 17:59:51 » Re: OLOG podruhé
Pokud je to bug, kterej ti zabrání v normální hře, tak samozřejmě ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod N0n3 » čtv 12. zář 2013 20:00:26 » Re: OLOG podruhé
dneska jsem v OLOGu trochu pokročil, vymlátil jsem zbytek Khorinisu až na pár ohnivých ještěrek, dosbíral tabulky a rostlinky a asi půjdu dodělat Jharkendar kde mi toho zbýva dosbírat fakt hodně, hlavně tabulek takže to musim určiitě udělat... HÚ mám víceméně celý před sebou, neudělal jsem tam skoro nic, takže bych chtěl mít hotový tyhle 3 lokace, vymakat se a připravit na boj s draky :)
Thenns. I fucking hate Thenns.
N0n3
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 12. zář 2013 20:11:25 » Re: OLOG podruhé
Za koho hraješ? A jakou máš taktiku?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod N0n3 » čtv 12. zář 2013 20:21:41 » Re: OLOG podruhé
za domobránce :D jedu to tak nějak na blízko, ale body dávám do síly (kvůli poškození) ale i něco do obratnosti (hlavně zezačátku kvůli mistrovskýmu meči ale taky nějakej pěknej luk abych si potom moh pořídit)... snažim se teda vymlátit a splnit vše co půjde (ale asi nechám naživu piráty protože je mám rád :D) abych měl velkej level ještě před tim než začne třetí kapitola a já zbytečně neumřel kvůli tomu že jsem si myslel že nějakou potvoru dám a ona mě pak sejme
Thenns. I fucking hate Thenns.
N0n3
Uživatel

PředchozíDalší