Menu

Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Milhaus » úte 08. bře 2011 6:40:00 » Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
Tak jsem se včera rozhodl znovu nainstalovat a začít hrát gothic2a. Včera jsem tedy plnil úkoly a motal se jen ve městě, zatím jsem nestihl nic víc :), i tak jsem byl opět pohlcen touto hrou a jen obtížně se mi od ní odtrhávalo :D.

Tak mě napadlo, to tu založit a zeptat se případně, jestli se někdo přidá :), neboť sdílené zážitky jsou zajímavější.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Saladin » úte 08. bře 2011 9:17:00 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
Jo, tak se přidám, g2a sem nehrál ani nevím.
G2a sem přešel jenom 1x za palacha, za mága mě to nebaví, save mám z 4. kapitoly, to si ponechám na léto :lol:. Tak se přidám k žoldákům, a ty Milhausi? :D
Saladin
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 08. bře 2011 10:52:30 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
já ještě nevím, ale asi k mágům, je to za ně nejlepší a nejdelší, navíc datadisk i nejtěžší.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Saladin » úte 08. bře 2011 11:34:49 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
Ono, za mága je to ze začátku těžké, ale na konci je to brnkačka protože máš good kouzla.
Saladin
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 08. bře 2011 11:52:58 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
tak na konci je to lehké vždy, ať hraješ za kohokoliv. Za mága je kritická třetí kapitola. Ale i 4 kapitola ještě není tak snadná. (zvláště boj s draky). Ono ty změny udělané v datadisku v rámci výdrže potvor a síly kouzel jsou snad přímo proti mágovy namířené :). Ale zas já to i tak většinou hraji alespoň trochu za bojového mága, takže mi to nijak zvlášť nevadí, no. Mě se to spíše líbí kvůli první kapitole.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » úte 08. bře 2011 12:07:31 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
Tak tyhle začátky jsem neměl nikdy moc rád - vždy jsem si vytvořil jeden universální save ( všechny možné úkoly, které se daly v té chvíli splnit + všechny potvory, zkrátka max co v té chvíli jde) - pak jsem se vrhl na přijmutí k určité gildě - tam pak jsem už rozdával body podle toho, co jsem zrovna potřeboval.. Vždy jsem ale nejraději hrál za mága, ty měli z příběhu nejvíce.. A hned pak do HÚ, do nového světa jsem chodil až v době, kdy to jinak nešlo - tam mě to nikdy moc nebavilo ( nevím proč, ale nesedlo mi to k celkovému hrubému, temnému HÚ a Khorinisu a možná také proto, že jsem hrál nejdříve samostatný G2) :wink:

rád bych si tuto hru zahrál znova, kdyby někdo vědel, tak pomožte viewtopic.php?f=20&t=12623 :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » úte 08. bře 2011 12:25:07 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
tak to já to mám naopak, začátky beru jako vůbec nejlepší část hry. Vždy jsem také neutrální, jak jen to jde, většinou prosekám všechno na mapě Khorinisu a až pak zvažuji, kam se přidat :). Právě u mága je to krapek zákeřné, jelikož on se musí naučit kruh a kouzlo ohnivého šípu, takže se mi to jednou trochu téměř vymstilo a já neměl kde vzít expy, abych se mohl stát mágem splnit zkoušku :). Ta atmosféra první kapitoly je ale nejlepší vůbec. Pak už začne jít krapek do tuhého. Na druhou stranu je otázka, jak člověk hraje třeba druhou kapitolu. Já většinou prosekávám skřety hned ve druhé kapitole, takže druhou kapitolu beru jako nabušovací, ale správně by to měl člověk hrát nejspíše tak, že se skřetům vyhýbá a utíká :), takže takové napětí, kde kdo na mě co vyskočí. Ve srovnání s gothic2 je i zde citít opravdu velká změna, jelikož ohnivá koule, která by jinak znamenala likvidaci všeho živého poměrně snadno, je v g2a na nic a vůbec se jí nemá cenu učit. Luky jsou v 2 kap. také většinou na nic, takže zbývá jen meč :). A v podstatě totéž platí o třetí kapitole, kde stačilo vykouzlit kostlivce a ten prosekal sám všechny pátrače v okolí, v g2a k ničemu :). V podstatě až do páté kapitoly je to docela napínavé, 5 kapitola podle mě zase vrací tu atmosféru pohody z první. Ale už to hráč vnímá tak jaksi jinak :).

No ale prostě kapitola první je nejlepší, a to od začátku až do konce.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » úte 08. bře 2011 13:33:44 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
S těmi expy jsem měl také jednou problém, ale nakonec jsem něco dohledal.. V druhé kapitole vždy vymlátím vše, jen skřety okolo hradu nechám - ty si pak dávám ve čtvrté kapitole, když jdu na draky - tam už jsem správně nabušený a to mě baví pak nejvíce.. skšety a pak to co se respawne .. ty začátky mě baví vždy jen okolo khorinisu, když už pak dám toho skřeta s tím lovcem, tak to je pak super - to + úkoly ve městě - jak pak musím už někam dál, tak to mě nějako neba.. :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » úte 08. bře 2011 13:42:18 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
to mě to baví i mimo město. Ono i třeba Onarova farma úkoly, první cesta třeba do Mrtvé harpyje a tamější úkol s chlastem a podobně. Je pravda, že na farmách je méně lidí a méně úkolů, na druhou stranu je to zase o zkoumání světa a je to tak nějak vyváženě uděláno. A pak vlastně i klášter, pokud je člověk mágem, má svoje kouzlo.

Já musel jít do Hornického údolí v první kapitole, abych mohl být mágem :D, jinak už nebylo nic, kde získat dostatek expů :D.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Saladin » úte 08. bře 2011 14:41:49 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
Ehm, s jakým levelem? A s jakou zbrojí? Mě furt ty parchanti skřeti dostanou.
Saladin
Uživatel

Příspěvekod Jémák » úte 08. bře 2011 14:45:24 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
Zbroj kruhu vody - teď si nejsem jistý, ale lepší se asi v khorinisu nezíská, ne? a zbraň asi mistrovský meč - ze zlodějské gildy.. nic lepšího mě asi teď momentálně nenapadá, musel bych kouknout na web :wink:

jo jinak zkus na skřety toto http://www.gothicz.net/gothic-2-noc-hav ... ky/#skreti
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Saladin » úte 08. bře 2011 14:48:45 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
Jo, ale zbroj kruhu vody získaš, až se dostaneš do některého cechu, jo zkusím jdu dnes vyvraždit celej les za Akilovou farmou.
Saladin
Uživatel

Příspěvekod Jémák » úte 08. bře 2011 14:52:33 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
no ono by se u těch skřetů mělo spíše předpokládat, že musíš dělat vše proto, aby tě nezasáhli, proto zbroj nehraje až takovou roli - spíše hodně síly, dobrý meč a ony fígle s odlákáváním atd - je to sice pomalé, ale účinné a bezpečné :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Saladin » úte 08. bře 2011 14:54:04 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
jo, jo, tak to bude hodně hodin zábavy.
Saladin
Uživatel

Příspěvekod Jémák » úte 08. bře 2011 15:10:21 » Re: Nová hra - aneb zase v Khorinisu :)
jo jo, G2A :)

Save, load, save load - ukládat to chce pořád.. jinak mě tohle nijak nevadilo, spíše mě štvalo, když se pak rozběhli všichni - a že mají výdrž.. to pak rychle pryč a to se pak nabalují další a další a když už si myslím, že jsem jim utekl, tak jedna rána a load :)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Další