Menu

Gothic 2 Min exp

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod pkudelaman » úte 15. led 2019 18:35:52 » Gothic 2 Min exp
Idem skúsiť dohrať Gothic 2 s minimálnym počtom expou. Mojím cieľom je prejsť hru a vyhnúť sa akejkoľvek príležitosti získať skúsenosti (xp body). Budem teda plniť len tie úplne najhlavnejšie questy a vyhýbať sa všetkým súbojom, aby som dosiahol čo najnižšie možné xp a lvl. Všetky dosiahnuté xp si budem zaznamenávať.

Plánujem hrať za domobranu, lebo pridať sa k nim je najrýchlejšie a predpokladám aj najmenej získaných xp. Budem sa snažiť hrať bez bugov a prejsť všetky kapitoly. Optimálny postup hrou alebo nejaké finty, na ktoré prídem, nebudem zatiaľ prezrádzať
Keby sa chcel niekto pridať, môžme sa na konci porovnať, kto mal lepší výsledok, aké triky použil, kde ušetril xp apod. Ide do toho niekto so mnou?

P.S. Podobný minexp som skúšal aj v G1. Skončil som na lvl 14.
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 15. led 2019 20:51:43 » Re: Gothic 2 Min exp
schválně, jestli truimfneš TheWondera (měl tuším 6. level, když dokončil hru), někde na fóru jsem dával jeho video ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod pkudelaman » čtv 17. led 2019 22:53:31 » Re: Gothic 2 Min exp
Už som približne za polkou hry. Jharkendar som prefrčal dosť rýchlo. Dá sa prejsť na ose Mágovia - Raven - mágovia - Quarhodron - Raven, pričom trochu xp som dostal len raz od Saturasa. Trochu ma zdržalo to, že som sa zabudol naučiť Jazyk roľníkov (ešteže som si neminul LP).

BTW Stalo sa vám niekedy, že do hrdinu náhodne udrie blesk? Mne sa to dialo v Hornickom údolí a mám save, pri ktorom sa to stane vždy keď idem okolo Vatrasa.
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod pkudelaman » sob 19. led 2019 20:09:03 » Re: Gothic 2 Min exp
Včera som začal 4. kapitolu. Najprv ma napadlo, že budem všade chodiť s drakobijcom Biffom, pričom by som ho striedavo zamestnával a zase vyhadzoval a lákal by som naňho potvory. Žiaľ nefungovalo to večne a na asi 5-krát ma poslal do hája (nečudujem sa, keď som mu nedal ani cent :lol: )

Čo sa týka drakov, zatiaľ nemám poňatie ako na nich. Prirodzene nechcem dostať expy ani z jedného. :D Skúšal som najprv poraziť najslabšieho bažinného draka s pomocou Roda a Ciphera. Ak ich vyprovokujem, pri bažine sa otočia a idú naspäť a keď ich požiadam o pomoc, tak dostanem xp. Skúšal som ich napadnúť aj pri drakovi, no xp dostanem tak či tak.

TheWonderer (tipujem) používal nejaké kúzla a vyhol sa lákaniu príšer k NPC. Použitím ofenzívnych spellov, ale dostanem xp!
Premýšľam, že si pozriem ten speedrun, lebo ma už nič nenapadá.
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » sob 19. led 2019 20:17:12 » Re: Gothic 2 Min exp
K bazinakovi a ledovakovi bych zkusil nalakat paladina Marcuse od Cavalorna. To je celkem silak a mel by je rozsekat. Mozna.
:(
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 20. led 2019 18:36:53 » Re: Gothic 2 Min exp
Na draky bych asi shromáždil nějaké svitky vyvolávání, to by snad mohlo zabrat...
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod pkudelaman » ned 20. led 2019 19:03:59 » Re: Gothic 2 Min exp
Ďakujem za tipy, tých 4 drakov som už porazil. Ku všetkým som nalákal Marcosa + ďaľších 2 drakobijcov. Na všetko ostatné som použil nesmrteľného Garonda. Od speedrunu to malo ďaleko, trvalo to celú večnosť. :x
Ale najťažšiu časť mám za sebou. V princípe mi už chýba len nemrtvý drak a som hotový. :D
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 20. led 2019 20:10:36 » Re: Gothic 2 Min exp
nezapomeň dát screen se staty na konci hry ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod pkudelaman » úte 22. led 2019 14:21:13 » Re: Gothic 2 Min exp
Vyzerá to, že som zaseknutý na samom konci. Šiesta kapitola je totiž oveľa horšia ako štvrtá. Ten puzzle so spínačmi na konci mi dal poriadne zabrať. Bolo to o nervy so všetkými tými kostlivcami a orkami, čo sa motajú do cesty. S použitím 4 svitkov Strachu a 1 premeny na chňapavca som to nejako prekonal a pokračoval k Čiernemu mágovi. Ten mi tiež zabral more času, kým som ho dostal. Najprv som ho načal ohnivým dažďom a potom ho dorazil jeden z pátračov.

Teraz som pri final bossovi. Väčšinu zvitkov som už pomíňal a v zásade mám len zbytočnosti. Mám obavu, že si budem musieť loadnúť Khorinis a lepšie sa pripraviť. To by ale znamenalo celé to peklo od začiatku. :evil:
Pôvodne som plánoval použiť NPC, ale VŠETCI za mňa získávajú xp. Tiež som si šetril Zmenšenie príšery, ale na posledného draka to nefunguje. Vyzerá to beznádejne, iba že by som dal Irdorath od začiatku. :x

Ak by sa mi aj podarilo nepriamo zabiť draka, tak mám 14100 xp a Lv 7. TheWonderer mal tuším 13300 xp. Netuším, kde tých 800 xp ušetril, ale hral za drakobijcu (ja za paladina). Musím si ten speedrun pozrieť. :D

BTW V Irdorathe sa mi stáva zaujímavý bug. Keď stojíte chrbtom k lodi tak naľavo na debničkách sa donekonečna spawnujú Elixíry obratnosti. Stalo sa vám niečo podobné?
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 22. led 2019 15:33:42 » Re: Gothic 2 Min exp
Furt spawnovaný elixír obratnosti? Prosím screenshot s přesným místem! :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 22. led 2019 15:43:46 » Re: Gothic 2 Min exp
Já už to zkoušel, skončil jsem v IS někde u spínačů a pak to dál již nezkoušel.

Ono při této hře se dá docela dobře využívat i toho, že se některé typy oblud nesnáší. Třeba nemrtví útočí na většinu živých tvorů. Třeba v IS v místnosti se spínači se dalo nemrtvé nalákat na tamní skřety a oni se začali vzájemně kuchat.

V této hře jsou ale nejdůležitější svitky proměny. Třeba při přeměně na stínovou šelmu a útoku na skřeta, vezme skřet do zaječích a zdrhne :)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod pkudelaman » úte 22. led 2019 16:04:08 » Re: Gothic 2 Min exp
Tak už viem, že som mal hrať za žoldáka. Pri prijatí by som ušetril 300 xp a v HÚ som mohol odmietnuť lov chňapavcov pre Fajetha za 200 xp. Zbytných 300 sa možno dalo obísť v 3. chapteri.

Čo sa týka potionu, stalo sa to asi už tretí krát. Myslím, že som bol vždy veľmi slabý a mal zapnutý MARVIN (neviem, či to má nejaký vplyv).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 22. led 2019 16:55:42 » Re: Gothic 2 Min exp
U toho Fajetha existuje trik, ze muzes byt i milice ale promenis se v ovecku a Fajet (spise hra) te bere jako zoldaka.
:(
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod helpo1 » úte 22. led 2019 17:31:36 » Re: Gothic 2 Min exp
Beowulf píše:U toho Fajetha existuje trik, ze muzes byt i milice ale promenis se v ovecku a Fajet (spise hra) te bere jako zoldaka.

10:25.

Since a sheep is neither part of the militia nor a mage the game concludes that it must be a mercenary
Obrázek
helpo1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 22. led 2019 22:48:14 » Re: Gothic 2 Min exp
A jak se dá přidat k žoldákům za 100xp? Měl jsem za to, že je tam minimálně třeba splnit některé úkoly pro přijetí. Minimálně zkoušku s domobranou +6 bodů a další 3 úkoly za 1 bod, aby byl hráč přijat.

Myslím, že ať tam udělá cokoliv, vždy získá více zkušeností, než 400.

Ten trik s ovcí je nicméně bug. Nejsem si ale jistý, zdá se mi, že šlo Fajeta zabít, nebo ten úkol nějak pokazit a získat zprávu i bez zisku zkušeností.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další