Menu

Jak a co dál?

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Pravidla fóra
  • Sekce Zákysy má pomoct uživatelům v případě, že mají nějaký herní problém, proto je nutné, aby byla přehledná - tak, aby se uživatelé hledající konkrétní radu nemuseli probírat hromadou nic neřešícího balastu (spamu).
  • Proto bude jakýkoliv spam bez varování smazán a každý spamující uživatel tvrdě postihován
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
Příspěvekod retro-active » ned 16. črc 2017 17:59:15 » Jak a co dál?
Tak jsem podruhé rozehrál G3 (asi po 7mi letech), verze z GOG (1.75.2, alt.vyvážení, alt. AI, střední obtížnost).
Ze začátku se mi to vyvíjelo celkem slibně, ale dostal jsem se tak trochu do mrtvého bodu. Jsem rebel (40 lvl), těžký brnění a ve "středním pásmu" mám na všech místech 80-100% reputaci. Po naučení boje se dvěma meči jsem se rozhodl všechny xp body nadále dočasně investovat do všech vylepšení ohledně luku. Bohužel jsem zjistil až teď, že se přes Innosovu sochu dají zvýšit životy; a já se furt divil, jak "neférově" a tak trochu divně (pouze luk a sprint) probíhají -většinou- všechny souboje s více než 2-3mi soupeři a o grupách elitních skřetů nemůže být řeč, stejně jako o osvobozování měst (S 224, L 266) ...
Takže...
Kam mám jít? Jaký další krok připadá v úvahu? Nordmar? Poušť? Obávám se, že v této fázi se budou levely (xp body) nahánět už dost obtížně, tak do čeho by bylo, možná nejvýhodnější je investovat?

Asi lamim fakt hard... :roll: Ale sorry - Gothic od Piranha Bytes je moje nejoblíbenější herní série ze všech a G3 je jediná hra, kterou po dlouhý době hraju teď opravdu pořádně a furt, chytlo mě to.
retro-active
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 16. črc 2017 18:39:31 » Re: Jak a co dál?
No tak především je tu hru nejlepší hrát za mága s tím, že jediné kouzlo, které se naučíš, je ohnivá koule a pak jen dáváš body do many, prastarých znalostí a životů na střídačku. Ale když už, tak bych to dával do luků a obratnosti, aby ses nemusel patlat s tím hrůzostrašným bojovým systémem.
Dále bych si to dal spíše na lehkou obtížnost, protože na střední hra přidává nepřátelům mnoho životů a zároveň ti oni ubírají víc, což je docela frustrující.
Běž do Nordmaru. Je to pěkná zemička s hodně nepřáteli, které můžeš povraždit a je tam přeci jen ten Xardas.
A jinak si ty města osvobozovat fakt neměl, váže se na ně dost úkolů z Nordmaru/Varantu a i pár dalších. Osvobozování měst/mýcení rebelů či nomádů jsi měl udělat až nakonec (vlastně před tím, že hru zakončíš cestou s Xardasem).
Jinak hra se dá ukončit v pohodě tak na 80. - 90. levelu...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod retro-active » pon 17. črc 2017 5:24:45 » Re: Jak a co dál?
Zatím jsem osvobodil jen Cape Dun, s tím problém nebyl. Nějak se mi nechce vzdát střední obtížnosti, když už jsem tak začal, ale ok, šel jsem tedy do Nordmaru, no ale je to tam nářez - nebýt borce Mort z Klanu Kladiva, tak bych se tam asi nikam nedostal. Výsledek? Za celou noc ze 40. na 42. level, takže už ty nevymodlený životy začínám trochu dohánět (byl prostě zvyk, že se zvyšují automaticky nebo u svatyní). Za několik dalších levelů plánuji už jen Orc Hunter Skill a pak už hlavně ta obratnost...
Lákáš mě to celý otočit naruby a přidat se ke straně temna. Vím, že možných konců má hra víc, ale to je tak všechno. Chci se tedy ke konci alespoň pokusit vyčistit Myrtanu od skřetů, ale nedokážu si to představit - zničit všechny rebely je určitě o dost snažší. No a pak je tu vlastně ještě stále ta možnost snížení obtížnosti, ale zjistil jsem, že mě to takhle asi i baví. No uvidim. :)
retro-active
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 17. črc 2017 7:15:15 » Re: Jak a co dál?
Ještě bych používal "fígl" jménem inventář. Kdykoliv s někým bojuješ, stačí se přepnout do inventáře a nemůžou tě zranit (ale ostatní NPC bojují furt). A vypít elixíry či sníst maso a hurá, máš plno životů :D
Ještě je to lepší, když ležíš na zemi, to pak můžeš klikat na jídlo jak chceš (nespouští se animace) a navíc po vypnutí inventáře hrdina vstává a při tom je velice rychlý, takže se můžeš přesunout pěkně daleko :D
No ona ta hra je dosti debilní, co se týká herních rozhodnutí. Můžeš celou dobu vraždit rebely, zabít krále, zničit nomády, vyvraždit mágy vody, celou dobu kolaborovat s Beliarovými přisluhovači (hashishini, skřeti), pak je podfouknout alá Xardas, Adanosovy věci obětovat Innosovi a ukončit hru na straně dobra :lol: Ale pokud dodržuješ linii stanovenou prvními dvěma díly, tak bys měl pomáhat rebelům, mágům vody a přidat se na stranu Adanose (Xardase).
Tu obtížnost bych si snížil, protože jak říkám, hrát to na boj zblízka je magořina. Když jsem to tak hrál naposledy - síla, meče, střední obtížnost a alternativním vyvážením AI i AV, tak jsem skončil jako "paladin" ve Varantu, protože už to bylo fakt děsné. Nakonec jsem hru (z asi 5 rozehraných) dokončil právě za magiče s ohnivou koulí, obří zásobou many, její regenerací a velkými znalostmi prastarých právě na nízkou obtížnost, kdy člověk elitního skřeta sejme na 2 rány bez nabití. A už ji asi nikdy nebudu hrát, protože k tomu není důvod, to si radši zapnu G1/G2A po padesáté :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel