Menu

Unáhlená bitka o vysokou pec

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Pravidla fóra
  • Sekce Zákysy má pomoct uživatelům v případě, že mají nějaký herní problém, proto je nutné, aby byla přehledná - tak, aby se uživatelé hledající konkrétní radu nemuseli probírat hromadou nic neřešícího balastu (spamu).
  • Proto bude jakýkoliv spam bez varování smazán a každý spamující uživatel tvrdě postihován
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
Příspěvekod Yetty » ned 01. pro 2013 19:37:47 » Unáhlená bitka o vysokou pec
No ... jak bych to napsal, abyste se mi nesmáli ... :) Prostě jsem v Nordmaru teprve chvilku a zrovna jsem z Vlčího klanu přišel do Klanu kladiva. Tam jsem si ještě ani nestihl vzít žádný úkol a už jsem dostal nutkání nahlídnout do vysoké pece. Samozřejmě po mně vyběhlo několik skřetů a bylo třeba je zabít. Tím se odstartovalo Osvobozování vysoké pece. A průšvih je na světě.
K mojí ostudě hraju tu hru potřetí - prvně jsem ji dohrál za mága boha Adanose, pak za lovce a zloděje a teď hraju za melee mlátičku. Takže nejsem ještě takový řezník, abych bitku ustál. Dokonce i vím, že se taková věc neměla stát.
Nejhorší je, že jsem si toho všiml, až když se mi podařilo najít lovce Hansona (kterýho vždycky hledám jak blb) a uložil jsem hru do jedinýho slotu, který mám. Najednou se u Hansona objevila armáda skřetů od pece a mně teď zbývá jediná věc - pomlátit skřety a vysokou pec osvobodit. Klan kladiva mi nepomůže, skřeti v zápalu bitky celý klan vyhladili a pak si mě nakrájeli na plátky :)
Může mi někdo poradit co dál? Kam je mám nalákat, aby jejich řady trochu zřídly? Zjistil jsem, že jdou jen po mně, takže kam se teleportuju, tam za chvíli přiběhnou.
Yetty
Uživatel

Příspěvekod sleeper » ned 01. pro 2013 19:45:28 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
Asi zostáva použiť cheaty...
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Watty Watts » ned 01. pro 2013 19:57:16 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
Skřeti z Nordmaru jsou proti hrdinovi defaultně nepřátelští, možná to ale funguje i na ostatní NPC. Zkus se teleportovat do Ishtaru nebo Faringu a pokud to bude fungovat, tak by měli vystartovat proti tamní posádce a podstatně ti tak usnadnit pozdější osvobození města.
There is only one way to come into this world but so many ways to leave.
Watty Watts
Uživatel

Příspěvekod Yetty » pát 06. pro 2013 8:18:02 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
Tak jsem to nakonec zvládnul sám a bez pomoci. Trvalo to sice snad sto let, ale dopadlo to dobře. Na pomoc jsem si vzal Liska, Morta a toho dalšího lovce od spálené boudy, ale ty jsem pak postavil bokem, protože je první vlna příchozích skřetů hned rozemlela na mateří kašičku. Takže hezky sólo.
Během toho jsem přišel na pár vychytávek...

1.
Když vyběhnete nahoru od místa setkání s Mortem, Liskem a tím třetím (před vchodem do údolí pod vysokou pecí - křižovatka, na kterou se doplazí, když je pošlete na místo setkání), bude přímo před váma velikej modrej šutr. Když na něho vyskáčete, skřeti se za váma nevyplazí a vy je jednoho po druhým odstřelujete lukem, kuší, nebo kouzly. Trvá to sice dýl, protože musíte odbíhat do údolí, abyste je zas vylákali, ale z vrcholku tohoto skaliska jsem dobyl celou vysokou pec, včetně killu Vůdce údolí.

2.
Nejlepší melee charakter ze sebe uděláte tak, že se vykašlete na umění se dvěma meči, který je vám v těch chumlech skřetů úplně k ničemu, a budete body pumpovat do těžkých zbraní, síly a skřetobijectví. Pak si z nějaké skřetí zbrojnice "vypůjčíte" neobnošený Krush Tarach a je z vás neporazitelný mlýnek na maso. Při dobývání vysoké pece je to extra lahůdka, protože Krush Tarach má záběr přes celou šířku chodeb. Takže jen jdete a klikáte, než se ozvou vítězné fanfáry. Já na tohle přišel moc poždě, takže jsem jak debil musel tahat skřety po skupinkách ven a střílet je lukem z vršku skály.

3.
Po osvobození pece si ji projděte a zvedejte všechny mlýnské kameny, na který tam narazíte. Všechny přidávají sílu.

4.
Jako odměnu od šéfa Klanu kladiva (Tjufal) dostanete klíč k jeho truhle, kde je rudný obouručák. Pokud ale na tajnačku prvně vykradete truhlu kováře Ingvara, najdete rudný obouručák tam a v Tjufalově truhle je pak místo něho Runový štít, který je ve hře velmi vzácný. Je to nejlepší štít v Gothic 3.
Yetty
Uživatel

Příspěvekod Watty Watts » pát 06. pro 2013 13:05:09 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
1. - tohle je srabárna :)
2. - 3. Gothic 3 je venku už hezkých pár let a tohle už patří mezi obecné znalosti
4. - obsahy truhel jsou závislé na pořadí, ve kterém je otevřeš, číslování na mapě pokladů je jen orientační
Watty Watts
Uživatel

Příspěvekod Yetty » pát 06. pro 2013 17:11:19 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
Tak srabárna to je, ale jak jsem psal, jsem zatím celkem máslo, abych to zvládnul na férovku :) Jenže mi nic jinýho nezbylo :)
Navíc, nalákat je do města, aby je tam pobili obyvatelé je taky celkem podpásovka :)
Yetty
Uživatel

Příspěvekod Watty Watts » pát 06. pro 2013 18:31:14 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
Nejlehčí to je za mága, když máš 400 AK a kombinaci fireball + icelance, jde pec dobýt bez zranění a bez jediného mrtvého seveřana (krom těch, co propadnou skrz texturu...).
Watty Watts
Uživatel

Příspěvekod Kennedy_R » pát 06. pro 2013 22:23:27 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
1. Srabárna, nesrabárna, ve válce žádná pravidla nejsou a účel světí prostředky. To je náhodou zajímavý nápad, takto šponovat možnosti hry a inteligenci nepřátel. Spíše špatná vizitka tvůrců hry, že toto je vůbec možné. Když jsem byl někde na vrcholu, byl to spíše problém nemožnosti uhýbání před šipkami a kouzly šamanů. Ale že takto na kameni půjde vybít celá vysoká pec, by mě tedy nenapadlo.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Yetty » úte 10. pro 2013 8:16:40 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
Tak když jsem hrál za mága, byla celá hra jednodušší. Vybral jsem si Adanose, takže Časová bublina + Přivolat bouři = rychlé a totální vyhlazení.
Za lovce a zloděje jsem to projel dost rychle, takže to asi byla nuda :) Ale teď za mlátičku je to těžší a kdykoliv se dostanu do chumlu skřetů, tak zakukám dřív než se stihnu krýt :) Zvlášť kdyžexperimentuju a jdu na to blbě. Třeba když rozjedu boj o vysokou pec dřív než jsem na to připravený, nebo když zabiju pro Vaka krále Rhobara ještě dřív než se dostanu z Myrtany (takže ve Vengardu už jaksi nejsem vítán) :)
Yetty
Uživatel

Příspěvekod Kennedy_R » stř 11. pro 2013 11:07:09 » Re: Unáhlená bitka o vysokou pec
Města a klíčové osoby likvidovat vždy až nakonec. Některé rozjeté úkoly pro různé frakce se samozřejmě nesplní (např. po zničení Cape Dun se nesplní úkol od skřetů Zničit tábor rebelů v Reddocku). Šamanu Grokovi jsem jednou slíbil ohnivé kalichy a jiné věci, ale už jsem neměl šanci, jelikož jsem bohužel nejdříve kalichy posvětil v klášteře a Grok na mě za odměnu narukoval s démonem. Ale to je vše uvedeno ve FAQ – Nejčastější problémy a jejich řešení [zákysy]
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil