Menu

Otázky od začátečníka

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Pravidla fóra
  • Sekce Zákysy má pomoct uživatelům v případě, že mají nějaký herní problém, proto je nutné, aby byla přehledná - tak, aby se uživatelé hledající konkrétní radu nemuseli probírat hromadou nic neřešícího balastu (spamu).
  • Proto bude jakýkoliv spam bez varování smazán a každý spamující uživatel tvrdě postihován
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
Příspěvekod cossacksII » ned 08. črc 2012 11:51:47 » Otázky od začátečníka
Ahoj všem :).

Jsem začátečník v této hře ( Dostal jsem se už do Montery) a začala mne tato hra hodně bavit. Tak jsem se chtěl zeptat na pár pitomých otázek.

1) Je někde ke stažení čeština, kde když mluví nějaký NPC, tak mi dole na obrazovce to ukáže v českých titulkách? Zajímal by mě totiž příběh a někdy nestíhám překládat co to vůbec říkají. ( Jinak češtinu tam vloženou mám, ale jen tu základní, patch nainstalovaný žádný nemám )

2) Pomáhají v boji hodně pomocníci nebo jsou na nic? Měl jsem teď Coppera ( dostal jsem ho na začátku v Reddocku ) a teď mi před Monterou umřel v řece, takže nemám žádného k dispozici :/.

add 2) V monteře jsem narazil na NPC jménem Ašton ( Ashton ) a měl jsem nabídku mu říci, jestli nepůjde se mnou ( být společníkem ). No ale jakmile jsem na to kliknul, tak se ke mě nepřidal a nemluví teď se mnou. Tak připojí se ke mě až dobiju Monteru?

3) U trenérů si za zlaťáky nemůžu vytrénovat např. sílu úplně na max. Tak mohu se učit další dovednosti ( např. tu sílu, atd ) až dostanu další úroveň nebo to závisí do jakého nového města přijdu?

4) Nabídl se mi takový ohnivý meč u kováře za tisíc zlatých, tak jsem ho koupil ( má nějak 100 poškození). Takže to znamená, že je lepší než nějaký meč za 14.000 zlaťáků, který jsem viděl v jednom městě? (ten meč měl tak cca 80 poškození). Přijde mi to nějaké divné.

5) To je ta nejdůležitější otázka pro mě.
Když umřu, tak to si pokaždé musím hru znovu nahrát? Nebaví mě to pořád totiž furt ukládat.
A když mi umře společník, tak ho už nemohu oživit?

Tak děkuji za vaše odpovědi. Budu se na ně těšit :wink: .
Kdybych měl ještě nějakou otázku, tak sem nebo v novém topicu vám otázku položím :)

Ještě jednou děkuju.
cossacksII
Uživatel

Příspěvekod Mike1 » ned 08. črc 2012 12:17:29 » Re: Otázky od začátečníka
1) Je někde ke stažení čeština, kde když mluví nějaký NPC, tak mi dole na obrazovce to ukáže v českých titulkách? Zajímal by mě totiž příběh a někdy nestíhám překládat co to vůbec říkají. ( Jinak češtinu tam vloženou mám, ale jen tu základní, patch nainstalovaný žádný nemám )

Čeština ke stažení zde.

2) Pomáhají v boji hodně pomocníci nebo jsou na nic? Měl jsem teď Coppera ( dostal jsem ho na začátku v Reddocku ) a teď mi před Monterou umřel v řece, takže nemám žádného k dispozici :/.

Mě osobně přijde, že společníci jsou v G3 absolutně k ničemu...

3) U trenérů si za zlaťáky nemůžu vytrénovat např. sílu úplně na max. Tak mohu se učit další dovednosti ( např. tu sílu, atd ) až dostanu další úroveň nebo to závisí do jakého nového města přijdu?

Nejsem si zcela jist, ale někteří učitelé mají omezení. Tedy, mohou tě učit jen do určitého levelu.

4) Nabídl se mi takový ohnivý meč u kováře za tisíc zlatých, tak jsem ho koupil ( má nějak 100 poškození). Takže to znamená, že je lepší než nějaký meč za 14.000 zlaťáků, který jsem viděl v jednom městě? (ten meč měl tak cca 80 poškození). Přijde mi to nějaké divné.

Ten meč je sice lepší, ale ve hře de facto nemá co dělat. Pokud si nainstaluješ patch 1,70 či vyšší, měeč ve hře již nebude. Patch je silně doporučen k instalaci. Více informací zde .

5) To je ta nejdůležitější otázka pro mě.
Když umřu, tak to si pokaždé musím hru znovu nahrát? Nebaví mě to pořád totiž furt ukládat.
A když mi umře společník, tak ho už nemohu oživit?

Hold si zvykni, že při hraní Gothiců je ukládání nezbytné.
Ano, musíš hru znovu načíst a žádné oživování tebe či společníka není za žádných okolností možné.
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod DasaDek » ned 08. črc 2012 12:28:51 » Re: Otázky od začátečníka
Macry, ty jsi vyžírka, mohl jsem být začátečníkovi za kamaráda, ale nic no. :(
Jen bych řekl, že pomocníci nejsou úplně k ničemu, jsou dobří na odlákání nepřátel, tedy - oni je zaměstnají, nepřátelé si vás nevšímají, vy nepřítele zabijete bez ztráty životů a v podstatě zdarma dostanete zkušenosti. Využíval jsem toho hlavně při osvobozování Montery. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Mike1 » ned 08. črc 2012 13:06:13 » Re: Otázky od začátečníka
Jono... :)

Ad společníci: Jo, vidíš, trochu jsem pozapomněl... Ale oproti předchozím dílům jsou dost k ničemu i tak.
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod DasaDek » ned 08. črc 2012 13:08:01 » Re: Otázky od začátečníka
Oproti starším dílům je celý Gothic 3 dost k ničemu. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod cossacksII » ned 08. črc 2012 13:37:30 » Re: Otázky od začátečníka
V té češtině nejsou žádné titulky ( myslím jako titulky když třeba zadavatel úkolu mluví ). Jinak nevíte kde najdu dalšího společníka? došel jsem teda až do Montery, ale od té doby se mi nikdo nenabídl a když jo, tak když jsem dobil město tak jsem ho taky zabil :D. Ale četl jsem zde, že dobíjet se má až na konci hry, tak to tak udělám, nebo nevím jestli to je jedno. Jinak děkuji, za ty rady :).
cossacksII
Uživatel

Příspěvekod Mike1 » ned 08. črc 2012 16:58:16 » Re: Otázky od začátečníka
Titulky zapneš v nastavení hry.

Společníkem může být téměř jakýkoli ze čtveřice přátel, plus staří známí, mimo jiné.
Např. Angar v Mora sul, Diego ve vesnici Braga, atd. ...
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod Ondrej753 » ned 08. črc 2012 17:53:36 » Re: Otázky od začátečníka
3 - Potřebuješ dovednostní body, které získáš postupem na vyší level dostaneš 10 a pokud se naučíš perk rychlé učení tak jich dostaneš 11.
Jsem Ondrej
Ondrej753
Uživatel

Příspěvekod cossacksII » pon 09. črc 2012 11:12:56 » Re: Otázky od začátečníka
Macraschley1 píše:Titulky zapneš v nastavení hry.

Společníkem může být téměř jakýkoli ze čtveřice přátel, plus staří známí, mimo jiné.
Např. Angar v Mora sul, Diego ve vesnici Braga, atd. ...

A nemůžeš mi napsat kde se všude nachází ty společníci? Na netu zde mi to docela chybí.
cossacksII
Uživatel

Příspěvekod Reinmar » pon 09. črc 2012 17:34:21 » Re: Otázky od začátečníka
(ze starých známých) Angar v Mora Sul, Diego v Braze, Gorn v Gothě, Lester v Al-Shedim, Lee v Klanu ohně...
Někteří s tebou budou možná jen do určité chvíle (např. Lee).
Jinak, společníci jsou celkem k ničemu. Zasekávají se a jsou skutečně potřeba jen při plnění některých úkolů v dané lokaci/městě. S nejnovějšími patchi (minimálně 1.70 ti doporučuju stáhnout) jsou možná o něco užitečnejší, ale to nemůžu potvrdit.
Reinmar
Uživatel

Příspěvekod cossacksII » sob 21. črc 2012 10:17:02 » Re: Otázky od začátečníka
Mám pro vás další otázku. Když konečně v Sildenu jsem dostal úkol "Osvobodit Silden od skřetů", tak když bouchnu do nějakého skřeta, tak po mě nejdou všichni jak je zvykem a zvedají se pak ze země (omdlévají), když je sejmu :/. Tudíž nemohu dobít město.

Co s tím?
cossacksII
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 21. črc 2012 10:30:32 » Re: Otázky od začátečníka
tak ho musíš dodělat - držíš pravé tlačítko a klikneš na levé - tím jej hrdina zabije..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod cossacksII » ned 22. črc 2012 12:26:26 » Re: Otázky od začátečníka
Děkuji :)

A kde se naučím schopnost, abych mohl používat dva meče? U hasišima nějakého?
cossacksII
Uživatel

Příspěvekod Mike1 » ned 22. črc 2012 12:31:55 » Re: Otázky od začátečníka
Tyto a další učitele nalezneš na Gothicz.net v sekci Gothic 3.
Tedy, učitelé boje s dvěma meči:
Článek na Gothicz.net píše:

Achmed Bakaresh 500 zlatých
Angar Mora Sul -
Daro Ben Sala -
Kayor Mora Sul - jeskyně na SZ -
Navaras Ben Erai splnění úkolu
Silvio Bakaresh -
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod cossacksII » ned 22. črc 2012 21:48:20 » Re: Otázky od začátečníka
Děkuju :)

Omlouvám se, že tu píšu jak magor, ale mám další prosbu.

Stáhl jsem si CP 1.72 i CZ fix k tomu podle návodu. V obtížnosti hry se mi dostala nabídka zapnout alternativní AI. Co to znamená?
A o alternativním vyvážením jsem četl, že když ho zapnu, tak mohu si zvolit buď cestu mága, bojovníka, atd A když ho vypnu, tak mohu být vše dohromady jako v základním patchi?.. snad jsem ten návod pochopil dobře nebo nevím asi jistě co to dobře znamená slovo alternativní :D .
cossacksII
Uživatel

Další