Menu

Pár dotazů

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Příspěvekod Messa » čtv 02. dub 2015 16:17:38 » Pár dotazů
Zdravím, mám par dotazů.

1. Stráž města
Měl jsem pár úkolů na Akilově farmě, tak jsem normálně odešel z města. Úkoly jsem splnil a když se chci vrátit, tak mě dementní stráž nechce pustit dovnitř, kvůli toho, že jsem potížista. Nikoho jsem nezabil, ani jsem se s nikým nepopral. (Kromě Moeho, který mě vyprovokoval a Fellana kvůli úkolu)

2. Cech zlodějů
Vím jak se tam mám dostat, ale nemám klíč. Někde jsem se dočetl, že ten klíč mi musí dát nějaký jejich člen, pokud neprásknu jejich zloděje ve městě. To se stalo, nepráskl jsem Rengara ani toho rybáře, který obchoduje s banditama a nikdo mne zatím nekontaktoval.

3. Joe
Poslední dotaz je ohledně úkolu jménem "Joe". Prý mám někoho zachránit ze zbrojnice ve městě, ale těch věží je tam strašně moc a taky do každé potřebuju klíč, který mají asi stráže města, jenomže já neumím kapsářství a to učí jen Cassia, takže jsem tak trochu na mrtvém bodě.

Budu rád za každou radu:)
Messa
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 02. dub 2015 17:10:30 » Re: Pár dotazů
Messa píše:Zdravím, mám par dotazů.

1. Stráž města
Měl jsem pár úkolů na Akilově farmě, tak jsem normálně odešel z města. Úkoly jsem splnil a když se chci vrátit, tak mě dementní stráž nechce pustit dovnitř, kvůli toho, že jsem potížista. Nikoho jsem nezabil, ani jsem se s nikým nepopral. (Kromě Moeho, který mě vyprovokoval a Fellana kvůli úkolu)

Todle se stane, pokud někoho zmlátíš a on tě napráská. Nebo pokud někoho okradeš a on tě napráská. Například, pokud si zmlátil Fallena a pak mu vzal věci z inventáře, tak tě práskl ne proto, že si ho zmlátil, ale proto, že si ho okradl. Mlátit lidi můžeš s využitím kouzla na zapomnění (je s ním spojen úkol s alchymistou v přístavní čtvrti).

Z tohoto problému se můžeš dostat několika způsoby. Buď jít druhou bránou, kde by měli stráže být ochotny přijmout úplatek (což je ale drahé a navíc ještě budeš muset zaplatit pokutu Andremu), nebo se do města dostat, aniž bys se strážemi mluvil. To můžeš udělat třeba tím, že přeskáčeš zeď, nebo doplaveš do přístavu přes moře (skočit tam můžeš třeba někde u majáku), po skalách nedaleko majáku se dá do města také dostat, nebo můžeš stáže obejít, aniž by tě viděli (u brány směrem z Lobartovi farmy je jde obejít).

Jakmile budeš ve městě, neodcházej z něj dřív, než zaplatíš pokutu.

Messa píše:2. Cech zlodějů
Vím jak se tam mám dostat, ale nemám klíč. Někde jsem se dočetl, že ten klíč mi musí dát nějaký jejich člen, pokud neprásknu jejich zloděje ve městě. To se stalo, nepráskl jsem Rengara ani toho rybáře, který obchoduje s banditama a nikdo mne zatím nekontaktoval.

Musíš splnit všechny úkoly pro zloděje ve městě a neprásknout žádného. Jedná se o Rengara, Halvor a pak ještě Nagura. Jejich úkoly musíš kompletně splnit, tedy u Nagura získat balík od Akila, pak mu jej donést, počkat den, vzít si oděmnu. Pak ti Kardif řekne, že za Halvorovým domem tě někdo čeká. Bude tam Attila, který ti dá klíč.

Druhou možností je naopak všechny napráskat. Pak se tam Attila objeví a bude tě chtít zabít. Z jeho mrtvoly získáš také klíč.

Messa píše:3. Joe
Poslední dotaz je ohledně úkolu jménem "Joe". Prý mám někoho zachránit ze zbrojnice ve městě, ale těch věží je tam strašně moc a taky do každé potřebuju klíč, který mají asi stráže města, jenomže já neumím kapsářství a to učí jen Cassia, takže jsem tak trochu na mrtvém bodě.

Budu rád za každou radu:)

Tady se musíš naučit kapsářství. Pokud hraješ Gothic2, pak učí kapsářství jen Cassia. Pokud gothic2a, pak učí kapsářství ještě jeden pirát v datadiskovém světě. Každopádně se vyplatí přidat ke zlodějům a naučit se kapsářství od Cassie. (dávají i nějaké úkoly a navíc můžeš okrádat NPC postavy hned a tím získat dost zkušeností. Zde pro změnu platí, že v klasickém G2 se vyplatí s kradnutím počkat až na 5 kapitolu (získáš víc exp), zatímco v g2a se vyplatí krást co nejdříve).

Jiným způsobem, než kapsářstvím klíč nezískáš. Joe je pak ve věži mezi domem kováře Harada a tesaře Thorbena. Klíč od ní má tuším Pablo, nebo Peck (v první kapitole v bordelu) ale nejsem si úplně jistý. Každopádně se vyplatí ukrást všechny a otevřít všechny věže. V každé jsou nějaké ty krámy, které lze prodat.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Messa » čtv 02. dub 2015 17:15:51 » Re: Pár dotazů
Například, pokud si zmlátil Fallena a pak mu vzal věci z inventáře, tak tě práskl ne proto, že si ho zmlátil, ale proto, že si ho okradl.

Tak to jsem vůbec nevěděl, v Gothicu 1 bylo naprosto normální, že když jsem někoho zmlátil tak jsem mu vybral inventář.

Díky moc za rady :)
Messa
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 02. dub 2015 17:19:28 » Re: Pár dotazů
No ve městě to někteří neberou zrovna dobře :). V g1 to nikdo neřešil a platilo tam právo silnějšího :). Ale ty svitky na zapomnění ty nutné, které musíš zmátit vcelku řeší. U Fallena by možná nevadilo, kdybys jej obral, pokud by tě neviděl nikdo další. Ale ono okolo něj jsou ty pradleny.

Svitek zapomnění se pak vyplatí vykoušet na Valentinovi :)

To je jedna z postav, kterou je též fajn zmlátit.

Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » čtv 02. dub 2015 18:53:57 » Re: Pár dotazů
jenom: úkol od Nagura- první pokecat s Kardifem, a zeptat se jej na speciální prácičku.
Klíč lze získat i zmlácením postavy, klíč má peck- v bordelu.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Messa » pát 03. dub 2015 11:21:07 » Re: Pár dotazů
Nebudu kvůli toho zakládat nové téma, ale mám další problém, jedná se o úkol pro Vatrase, musím vypátrat někoho kdo skladuje zbraně pro bandity nebo něco v tom smyslu. Martin mi řekne, že banditi u Akilovy farmy by měli mít u sebe nějaký důkaz, jenže já už jsem je pozabíjel předtím a tak tam teď nikdo není.
Messa
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 03. dub 2015 11:59:53 » Re: Pár dotazů
pokud jsi je obral, měl bys potřebné věci mít - dopis od Fernanda, prsten Araxosa - ten měl myslím u sebe jeden z banditů, který unesli Elvricha a tuším aspoň jeden meč s popiskem "F" ... nevím teď jaká je souvislost s bandity u Akila, ale ten dopis je u banditů u Sagitty, leží tam na zemi u truhel ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Messa » pát 03. dub 2015 12:14:04 » Re: Pár dotazů
Banditi u Sagitty? Aha, tak to je můj omyl, měl jsem celou dobu za to, že to mají ti banditi u Akila. tak to se omlouvám
Messa
Uživatel