Menu

problém s Gold edicí od CD projektu

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Příspěvekod Milles » stř 05. úno 2014 22:34:01 » problém s Gold edicí od CD projektu
Zdravím všechny,

Mám trošku obšírnější problém se zákysy, Gothic 2 mám dohraný několikrát, několik verzí tedy i, a nemůžu si pomoct, ale příde mi (a nevím, jestli to není způsobený právě Gold edicí od CD projektu), že několik NPC postav po jejich prokecnutí nechodí na svá místa, která má a hodně to kazí zážitek tak z hraní :-(

De například o Cavalorna, Erola, Hosh-paka, polovinu lidí z Kruhu vodu po té schůzce v hospodě, pak manželku Sekoba s ještě jedním farmářem poté co od něj uteče a nevím kolik dalších.

Nepřišlo vám to někomu taky tak a nepomohlo by tedy hraní jiné, napřiklad čistě anglické verze G2 s addonem, která nedělá takové bugy? Nemá někdo takové zkušenosti? Předem moc děkuji :-)
Milles
Nováček

Příspěvekod Dolero » stř 05. úno 2014 22:36:53 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
Máš to ve špatném topicu :) Patří to do topicu ke G2A :wink:

Jinak je to způsobené verzí CZ ve 2.7 -> doporučuje se s hrou provést toto -> viewtopic.php?f=41&t=108
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milles » stř 05. úno 2014 22:40:01 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
jáj moc se omlouvám, já si toho teď právě taky všimnul, že toto je pro G1 a né pro druhý díl, omlouvám se moderátorům :-D a jinak za tip ti moc děkuji, hned du to :-)
Milles
Nováček

Příspěvekod Dolero » stř 05. úno 2014 23:14:07 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
Jinak pokud by ti to předělání nefungovalo (jako mně :D ), tak znám ještě jeden alternativní způsob :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 06. úno 2014 0:13:11 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
podstatná je neoficiální čeština. Ono ani není tak zásadní přechod na verzi 2.6 (to je pouze lepší, ale není to nutný). Ale ta původní amaterská čeština funguje, zatímco ta oficiální dělá tyto problémy (po nainstalování, aby se projevily změny, je třeba ale asi začít novou hru, jinak bude hra i nadále používat skripta z původní orginální češtiny a existují problémy zůstanou)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milles » čtv 06. úno 2014 4:42:38 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
Tudíž pro vyřešení těchto potíží je třeba si sehnat neoficiální češtinu ke hře a nainstalovat jí na tu již českou oficiální verzi? Protože po aplikování postupu výše a tedy přechodu k anglické (německé) verzi 2.6 (menu mi píše opravdu 2,6) na mě Xardas po spuštění nové hry mluví pořád s českými titulky a tedy předpokládám, že některé NPC postavy budou pořád zlobit.

V tom vlákně s tím postupem na 2.6 o tý oficiální češtině zmínka není, jen to, že instalování češtiny (asi neoficiální hlavně) na tu německou verzi může působit potíže. Samotnou češtinu nepotřebuji, stačí mě anglický dabing s anglickými titulky, jen bych rád se zbavil toho podle mě velkýho bugu s těmi NPC postavami a nevím jestli teda rovnou není lepší si sehnat verzi bez oficiální češtiny a nedělat trable... :-D
Milles
Nováček

Příspěvekod Dolero » čtv 06. úno 2014 7:43:30 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
No tak mě po tomto oficiální čeština zmizla měl sem v té 2.6 jenom AJ...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 06. úno 2014 11:00:57 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
Milles píše:Tudíž pro vyřešení těchto potíží je třeba si sehnat neoficiální češtinu ke hře a nainstalovat jí na tu již českou oficiální verzi? Protože po aplikování postupu výše a tedy přechodu k anglické (německé) verzi 2.6 (menu mi píše opravdu 2,6) na mě Xardas po spuštění nové hry mluví pořád s českými titulky a tedy předpokládám, že některé NPC postavy budou pořád zlobit.

V tom vlákně s tím postupem na 2.6 o tý oficiální češtině zmínka není, jen to, že instalování češtiny (asi neoficiální hlavně) na tu německou verzi může působit potíže. Samotnou češtinu nepotřebuji, stačí mě anglický dabing s anglickými titulky, jen bych rád se zbavil toho podle mě velkýho bugu s těmi NPC postavami a nevím jestli teda rovnou není lepší si sehnat verzi bez oficiální češtiny a nedělat trable... :-D

když by sis někde sehnal anglické soubory ou.bin (nebo ou.dat) a gothic2.dat, pak bude hra v angličtině a tyto problémy s postavami by měly zmizet (nezávisle na verzi, kterou používáš). Stejně tak při používání té neoficiální češtiny by tyto problémy měli zmizet (neměly by s tím být žádné problémy, co se jinak funkčnosti týče), jen je třeba prostě opět přehrát soubory ou.bin/ou.dat a gothic2.dat. Ve všech případech je nutné začít hrát novou hru, protože při ukládání si hra tyto věci ukládá z původních skriptů, kdy byla načnuta.

Rozdíl mezi verzí 2.6 a 2.7 je pouze v tom, že verze 2.6 používá soubor ou.bin. Zatímco verze 2.7 používá soubor ou.dat. Ty soubory jsou jinak úplně shodné (tj dají se přejmenovat), pouze mají prostě jinou koncovku a obsahují titulky (tedy to, co je nahoře u dialogů). Gothic2.dat obsahuje veškeré ostatní texty a veškerá skripta (tedy názvy předmětů, záznamy v deníku, výběr dialogů ve spodní části, a hlavně právě denní režimy a prostě celé skriptování - zde právě u té oficiální češtiny bude nejspíše nějaká chyba).

Nejlepší tedy je přejít na verzi 2.6. To ti umožní i pracovat s módy. Následně si sehnat neoficiální češtinu a nainstalovat jí. Nebo angličtinu a nainstalovat jí.

teoreticky, pokud by se ti to nechtělo moc řešit, můžeš použít toto:
http://ulozto.cz/xuttQEPv/gothic2-2-6-cestina-rar

Nejprve hru ale odinstaluj a nainstaluj znovu (pokud si v ní dělal nějaké změny). Pak ten archiv prostě rozbal do složky gothic2. Mělo by se tě to ptát na přepsání některých souborů, tak je přepiš. Tím by mělo dojít ke změně na verzi 2.6 a současně se tam nehrát neoficiální čeština. Tedy pak už by mělo stačit jen začít novou hru a mělo by to fungovat. Anglické soubory nemám, takže ty by sis musel někde sehnat.

No tak mě po tomto oficiální čeština zmizla měl sem v té 2.6 jenom AJ...

změnou verzí dle toho postupu by nemělo dojít ke změně jazyka. Může se stát, že zmizí titulky (tj vůbec ve hře nebudou), pokud při provádění toho postupu zapomeneš přejmenovat soubor ou.dat na ou.bin, nebo jej přejmenuješ špatně. Ale ke změně textů jako takových ani ke změně skriptů (kde je hlavní problém) nedojde.

Celkově ten návod je psán již hodně dávno, ještě před tím, než vyšla oficiální čeština, takže se v něm s oficiální češtinou nepočítá. Původní neoficiální verzi češtiny jsme dělali na verzi 2.6 z německého originálu (v té době nebyla ještě ani anglická verze a na překlad se používala němčina a neoficiální angličtina). Ale během její tvorby právě vyšla verze 2.7 a nastal chaos :). Protože to co všem fungovalo, najednou fungovat přestalo (kvůli té změně ou.bin na ou.dat). Tehdy jsem nechápal, čím to je, že to ostatním nejde, zatímco mě ano :). Taky měla hra ochranu DRM, což zase dělalo jiné potíže, takže jsm musel předělat i ten spouštěč atd atd.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milles » čtv 06. úno 2014 20:16:49 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
Mno já si právě pamatuju doby, kdy sem hrál datadisk Noc Havrana v době, kdy nebyla ještě ani jeho anglická verze a bylo třeba ho hrát v němčině (část dialogů byla fakt německá) a člověk si k tomu akorát stáhl české titulky a ta tyhle potíže nedělala no :-)

Hledal sem předtím samozřejmně po googlu nějakou radu na tenhle bug a jediný co sem našel bylo na jiném fóru zmínka o Erolovi, že nešel do té své boudy potom co mu člověk pomohl a na tom fóru tvrdili, že to dělá právě ta česká verze od CD projektu no.

Zkusím reinstal teda, nahrát tam ty soubory z Uložto a vyzkouším rychle zrovna na tom Erolovi skrze ohnivej déšť, jestli to funguje a dám sem vědět i pro ostatní, moc děkuju všem jinak :-)
Milles
Nováček

Příspěvekod Milles » pát 07. úno 2014 3:41:04 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
Tak odzkoušeno a daný postup opravdu funguje, po spuštění nové hry a splnění Erolova úkolu se on skutečně zvednul a odešel do svý boudy, konečně... :-) takže ještě jednou děkuji a všem se stejnou obtíží doporučují stejný postup.
Milles
Nováček

Příspěvekod Dolero » pát 07. úno 2014 16:47:14 » Re: problém s Gold edicí od CD projektu
Milles píše:Tak odzkoušeno a daný postup opravdu funguje, po spuštění nové hry a splnění Erolova úkolu se on skutečně zvednul a odešel do svý boudy, konečně... :-) takže ještě jednou děkuji a všem se stejnou obtíží doporučují stejný postup.

ono to jde zjistit úplně na začátku :) Když s Cavalornem zmlátíš bandity u Xardase, tak v 2.7 české zůstane v jeskyni, zatímco v jiných verzích odejde zpět na své místo :wink:
Dolero
Uživatel