Menu

Jednoduché dotazy

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Příspěvekod Dolero » čtv 15. pro 2016 16:31:41 » Re: Jednoduché dotazy
Dle toho, na jaký styl hraješ. Pro lepší pocit při hře za lukostřelce je dobré se ty elixíry naučit ve chvíli, když už si nebudeš obratnost vylepšovat a navýšit si statistiky. Ve světě najdeš goblinek 14, některou si možná můžeš vybrat jako odměnu (to už si nevzpomínám), pár jich můžeš koupit. Dle mě to určitě vyplatí. A jeden elixír dává +3, bobule +1. Pokud hraju za bojovníka či mága, tak se to neučím, vystačím si s +1 pro to, abych měl na konci hry obratnosti 120+, většinou se ji učím do 64, holt mám rád kapsářství a kdybych všechny neokradl, tak bych měl špatný pocit... :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod KralFilip » pát 16. pro 2016 13:13:04 » Re: Jednoduché dotazy
Tak zatím to neřeším. :D Nějak, když se budu modlit, tak si můžu vymodlit sílu za 100zl a za 50zl životy naráz? nebo jen jednu z nich na každý den?
KralFilip
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 16. pro 2016 18:24:48 » Re: Jednoduché dotazy
Modlit se můžeš jednou za den, jako nezávislý dostaneš za 100 zl. 10x sílu, 10x obratnost (náhodně), pak 10 k maně a životy.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod KralFilip » sob 17. pro 2016 21:19:31 » Re: Jednoduché dotazy
Aha díky. Nějak zkouším ten OLOG, jenže mám problém. Zrovna jsem chtěl ukrást truhlici u Constantina. Plížil jsem se a snažil se ji otevřít. V tom se probere Constantino o půlnoci a volá stráže. Samozřejmě jsem utekl, poté podplatil stráže, šel k Andrému a zaplatil pokutu. Jenomže ten dědek po mě stále útočí a stráž taky. Takže zaprvé: Jak to, že se probral? a za druhé: Proč i po zaplacení se na mě vrhají? Děkuji za odpověď.
EDIT: Tak jsem to vyřešil bezvědomím a znovuzaplacením pokuty. A umřel jsem. :???:
KralFilip
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 17. pro 2016 22:11:37 » Re: Jednoduché dotazy
jo, přesně to samý se stalo i mi, dědek měl lehký spaní a vystartoval po mě, šli pak po mě všichni :D ... od tý doby jsem Constantina uspával pomocí svitku, to je zaručený, že se neprobere ...

máš několik možností:

1) zkus jít někam daleko od města, vyspat se do druhýho dne a vrátit se. Nejspíš tě osloví stráž, že máš jít zaplatit Andremu, tak zaplať a hoši by se měli uklidnit

2) nakup od Ignaze svitky zapomnění a použij je na ty, co po tobě jdou

3) vyhoď si z inventáře peníze (pokud nějaký ještě máš) a nech se od všech dobrovolně zmlátit, pak jdi zaplatit pokutu Andremu

4) od 2. kapitoly a po přidání se k nějaké jiné gildě (mágům nebo žoldákům), by se měly tvé viny vyresetovat ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Kaneccz » úte 20. pro 2016 15:07:16 » Re: Jednoduché dotazy
Je možné hrát jen za lučišníka (tak kromě zabíjení trolla kterému to nic nebere). A kolik poté beru v porovnání s mečem? Když pojedu jen DEX.

A do kdy se mám učit dovednosti když se zde zvedá co? Do 60?/90? A pak tam narvat elixíry, bonusy od NPC a ty desky?

A máte nějaký typ co a jak se učit abych vyšel bodově? Třeba někdo psal návod jak rychle mít hodně síly ale zapomněl na to, že je nutné také se učit boj abych něco ubral a měl šanci na kritický zásah. V případě luku dostřelil dále a rychleji střílel. Děkuji.
Kaneccz
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 20. pro 2016 16:05:20 » Re: Jednoduché dotazy
Hra za čistýho lukostřelce je nejjednodušší způsob, jak dohrát hru.

1) Z dálky odstřílíš vše dřív, než k tobě něco vůbec doběhne
2) obratnost využiješ při zlodějství
3) můžeš používat mistrovský měč (kdyby k tobě přeci jen něco doběhlo)

- Obratnost se uč MINIMÁLNĚ do 90, klidně i víc
- sílu jsem se třeba já neučil vůbec, nebo jen do 34 (dokud to bylo výhodné), jednoručky jen do 30%, zbytek pak bonusy ... mečem jsem si škrábnul asi jen při soubojích u žoldáků, jinak vše (kromě trola) lukem, takže je zbytečně plýtvat dalšími body
- luky do 70%, zbytek ti dají tabulky
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod KralFilip » úte 20. pro 2016 16:35:07 » Re: Jednoduché dotazy
Zdravím opět. :)
Nějak mi nezmizel úkol Obrázek hledaného a banditi, a to už jsem zabil Dextra. Navíc jsem přemýšlel hrát za bojového mága bez roucha, tak chci vědět, kolik má zbroj z důlního červa.
KralFilip
Uživatel

Příspěvekod Kaneccz » úte 20. pro 2016 16:43:44 » Re: Jednoduché dotazy
Emperor píše:Hra za čistýho lukostřelce je nejjednodušší způsob, jak dohrát hru.

1) Z dálky odstřílíš vše dřív, než k tobě něco vůbec doběhne
2) obratnost využiješ při zlodějství
3) můžeš používat mistrovský měč (kdyby k tobě přeci jen něco doběhlo)

- Obratnost se uč MINIMÁLNĚ do 90, klidně i víc
- sílu jsem se třeba já neučil vůbec, nebo jen do 34 (dokud to bylo výhodné), jednoručky jen do 30%, zbytek pak bonusy ... mečem jsem si škrábnul asi jen při soubojích u žoldáků, jinak vše (kromě trola) lukem, takže je zbytečně plýtvat dalšími body
- luky do 70%, zbytek ti dají tabulky

Díky moc za odpověď!

max je 100% že? Pro dovednosti se zbraněmi. Proto do těch 70% jak jsi psal.
Za bojovníka to je podobné? 90 STR a 70%?

A co za mága které bych také časem chtěl. Tam je problém s manou co jsem zatím zjistil. Je to drahé a kouzla berou hodně....
Kaneccz
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 20. pro 2016 16:46:47 » Re: Jednoduché dotazy
Zde najdeš odpovědi na většinu svých otázek...

viewtopic.php?f=29&t=14809#p443237
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 20. pro 2016 17:01:47 » Re: Jednoduché dotazy
Za mága je lepší trénovat trochu i boj zblízka nebo luky. Za čistýho mága se to dá taky hrát, ale pokud vše zabíjíš jen pomocí kouzel, pak je to náročné na manu, kterou furt musíš lemtat. Takže minimálně 30 síly a 30% jednoruček, abys byl i s dalšími bonusy (modlení, tabulky, nalezené či koupené lektvary, jablka, atd.) schopen pohodlně pobít středně silnou havěť, tedy např. chňapavce, číhavce atd a neplýtval na ně zbytečně manu. Na skřety to sice bude málo, ale na ty budeš mít od 4. kapitoly lepší kouzla. Pokud dáš 60 obratnosti a 30 síly, pak můžeš i celkem úspěšně používat mistrovský meč proti skřetům, kostlivcům, pátračům atd. Prostě bojový mág.

Gothic 2 NOTR se dá překvapivě celkem snadno dohrát, aniž bys dal body do čehokoli, viz. např. můj OLOG, musím říct, že mě to hodně bavilo. Ale je to pochopitelně snadnější, když aspoň něco málo z boje či kouzel umíš ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod KralFilip » pát 23. pro 2016 5:15:56 » Re: Jednoduché dotazy
Odpoví mi někdo na předchozí otázku? Nějak stačí dát Daronovi 1000 zl a poté Betsy vezmu do kláštera?
KralFilip
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 23. pro 2016 10:12:10 » Re: Jednoduché dotazy
Nemůžu tvoji otázku najít ... co přesně chceš vědět?

Pokud ses chtěl zeptat na vstup do kláštera - existuje i jednodušší způsob. Pokud jsi prokecnul Vatrase, tak jistě od něj víš, že ti může Lares poradit, jak se přidat k mágům. U Larese si můžeš vybrat snadnější cestu k domobraně, žoldákům nebo právě k mágům. Ovšem ty si můžeš vybrat jen jednu. Tímto způsobem ušetříš 1000zl a cestu s Betsy

Daronovi dej ještě před vstupem do kláštera 1000 zl, ale postupně, po 50 zl, získáš za to víc bonusů, než kdybys mu to dal ve větších částkách ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod KralFilip » pát 23. pro 2016 14:15:55 » Re: Jednoduché dotazy
Nějak mi nezmizel úkol Obrázek hledaného a banditi, a to už jsem zabil Dextra. Navíc jsem přemýšlel hrát za bojového mága bez roucha, tak chci vědět, kolik má zbroj z důlního červa. Tohle jsem psal. Díky za odpověď.
KralFilip
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 23. pro 2016 14:51:53 » Re: Jednoduché dotazy
ta zbroj má tuším 70 proti zbraním a střelám, 15 proti ohni

jinak jsi možná málo prokecnul Dextera, než jsi ho zabil ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší