Menu

Jednoduché dotazy

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Příspěvekod Dolero » úte 08. bře 2016 20:16:57 » Re: Jednoduché dotazy
Gregova instalačka jsou Návraty ne? Zřejmě si je nainstaloval špatně. Kdysi sem hrál Temná tajemství v G1 a pak je smazal. Když sem po nějaké době znovu zapnul čistý G1 (novou hru), tak mi tam zůstaly některé věci z TT (různé - NPC postavy, některé věci, textury) a bylo to zabugované. Myslím, že to bude tímto, prostě se ti hra a mód špatně "srazili" dohromady :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 08. bře 2016 20:26:48 » Re: Jednoduché dotazy
Emperor píše:teď jsem to vyzkoušel a měl jsem pravdu - jakmile máš jednoručky na 35%, tak při dalším učení se ti zvednou jednoručky i obouručky zároveň (objeví se i nápis) ... mám Gothic Gold, ale to podle mě nehraje roli ...

on ti to vlastně i Wulfgar (případně Cord) při dotazu, co je výhodnější se učit, vysvětlí, tedy že když se učíš jeden typ zbraní, učíš se zároveň i druhý ...

platí to stejně i u luků a kuší ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » stř 09. bře 2016 7:34:31 » Re: Jednoduché dotazy
Já to tak v g2a teda nemám a učím se vždy jen jednu dovednost, buď jednoručky, nebo obouručky. Dialog tam sice je, ale ten tam je právě z původního gothicu bez datadisku, kde to tak fungovalo. Jenže v g2a změnili systém učení se a místo toho, aby od 34 se učil hráč obojí, zvedli onu cenu za jedno procento.

Klidně tedy může být hráč v g2a Mistr se 100% v jednoručkách a začátečník s 10% v obouručkách. V g2 by byl vždy na 100% v jednoručkách a na 60% v obouručkách.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » stř 09. bře 2016 9:48:41 » Re: Jednoduché dotazy
hm ... je fakt, že jsem si tam vkládal soubory s mody Heights of Powers a Enhanced Edition, tak jestli mi to nezměnily ty mody, stejně jako mi změnily verzi ze 2.7 na 2.6 a "vyléčily" mi nechodící NPC a zrušily problém s vypínáním rundll.exe v procesech, když jsem si chtěl zapnout hru ... když ty soubory s modem vyhodím, mám zpět českou verzi klasického G2 Addonu, ale ty výše uvedené změny mi zůstaly ...

i tak mám ale pocit, že to současné učení jedno i obouruč jsem tam měl i předtím, ale nechce se mi znovu instalovat hru, abych měl stopro jistotu :D ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » stř 09. bře 2016 21:09:15 » Re: Jednoduché dotazy
No já to tak v té verzi, co mám, tj skripta původného datadisku v MDK, která se dá stáhnout na tvorbu módů a s češtinou, co jsme dělali a která je na nich založená, určitě nemám. Teď jsem to zkoušel a naučil se obouručky na 40, zatímco jednoručky zůstaly na 16, jako byly původně.

Na ty věci má ale vliv určitě aktivní marvin, tedy pokud má nasazený nějaký předmět, co zvedá dovednost například mistrovský meč +10% k jednoručkám a má zapnutý marvin a sundá ho/nasadí ho, tak se mi zdá, že se ta procenta pak trvale měnila, jen teď nevím jestli do plusu, nebo mínusu. Určitě to tak bylo prstenů a amuletů zvedající vlastnosti.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Hellscream » stř 09. bře 2016 21:33:48 » Re: Jednoduché dotazy
Já to tak měl v G2A vždy. Oba typy zbraní se při učení začaly zlepšovat až při jejich rozdílu cca 40%.
facts don't care about your feelings
Hellscream
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » stř 09. bře 2016 21:55:52 » Re: Jednoduché dotazy
Hmm, teď jsem to znovu zkoušel s jednoručky a máš pravdu, jakmile je rozdíl 30% a víc, začnou se zvedat obě dovednosti (i když nějak podivně). Dokonce to ani není závislé na tom, jestli je hrdina začátečník/bojovník/mistr. Nechápu, jakto že jsem si toho nikdy nevšiml. Funguje to tedy jinak, než v původním g2 a současně to také hodně mění reálnou cenu za učení se, protože zde nedojde k tomu zdvojnásobení ceny za výuku, jako tomu bylo v g2.

Tu těch obouruček před tím, když jsem to zkoušel, to nefungovalo, prootže tam nebyl ten rozdíl 30% a já měl za to, že tam hraje roli ten status začátečník/bojovník/mistr.

Dokonce to je i ve skriptech snadno dohledatelné.
Kód: Vybrat vše
   if (talent == NPC_TALENT_2H)         
   {   
      B_RaiseFightTalent (oth, NPC_TALENT_2H, percent);   //Zweihand steigern

if (oth.aivar[REAL_TALENT_2H] >= (oth.aivar[REAL_TALENT_1H] + 30))
      {
         B_RaiseFightTalent (oth, NPC_TALENT_1H, percent);   //Einhand mit hochziehen
         PrintScreen   (PRINT_Learn2H_and_1H, -1, -1, FONT_Screen, 2);
      }
      else
      {
         PrintScreen   (PRINT_Learn2H, -1, -1, FONT_Screen, 2);
      };

return TRUE;
   };

hmm, tak jsem se zase po 15 letech dozvěděl něco nového o gothicu2a a nikdy dří jsem si toho nevšiml, ač jsem se zbraně učil i do 64 a výš.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » stř 09. bře 2016 22:28:22 » Re: Jednoduché dotazy
a tos mě, Milhausi, skoro přesvědčil, že mám halucinace (nebo falešný vzpomínky, to je fuk) :D ...

ještě je zajímavý bug, že když se po přeměně v nějaký zvíře proměním zpět do lidské podoby, mám pak trvale zvýšený jednoručky, ovšem pouze v tom případě, že mám předtím nasazený mistrovský meč (tedy před přeměnou bez mistráku třeba 35%, s nasazeným mistrákem 45% a po přeměně zpět 55% ...) ... ani ho nemusím mít předtím nasazený, ono po proměně zpátky se automaticky nastaví nejlepší zbraň, na kterou máš sílu, v případě mistráku obratnost (plus luk současně s kuší na zádech) ...

mimochodem, teď mi ještě vrtá hlavou, jak je možné změnit verzi hry pouhým vložením vdf souboru s modem, vybavuju si někde tvůj sofistikovaný návod, jak 2.7 změnit na 2.6, a přitom stačilo vložit jeden soubor do složky data :D ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod george » čtv 10. bře 2016 7:47:59 » Re: Jednoduché dotazy
Moc diky ze mi tak pomahate :D
Ale u me s vzdy neco najde XD
Jsem drakobijec ve 4. kapitole a mel bych u Benetta mit moznost vykovat magicky valecny mec (140 damage, jednorucka)
ale porad mam u neho zbrane pouze z 2. a 3 kapitoly (za 4 a 6 VB)
Nekdo help? :D , zkousel jsem se vse naucit jestli by se neodemknuly ale nic, tak fakt nevim.
george
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 10. bře 2016 8:10:21 » Re: Jednoduché dotazy
už jsem se dlouho neučil kovat zbraně, takže nevím jistě ... k výrobě tohodle meče potřebuješ magickou rudu, nemáš předtím Benetovi odevzdat nějaký hrudky rudy?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod george » čtv 10. bře 2016 8:21:40 » Re: Jednoduché dotazy
Samozdrejme je uz davno ma. Bych jinak nemel moznost udelat ani ty mece co jsem psal.
george
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 10. bře 2016 9:30:52 » Re: Jednoduché dotazy
Emperor píše:a tos mě, Milhausi, skoro přesvědčil, že mám halucinace (nebo falešný vzpomínky, to je fuk) :D ...

no hlavně to znamená, že se jednoručky a luky nemá smysl učit (nebo alespoň ne moc) a že je lepší se učit obouručky a kuše vždy. Tedy to mění úplně smysluplnost rozvoje hrdiny jako takového a snižuje to cenu výuky.

Emperor píše:mimochodem, teď mi ještě vrtá hlavou, jak je možné změnit verzi hry pouhým vložením vdf souboru s modem, vybavuju si někde tvůj sofistikovaný návod, jak 2.7 změnit na 2.6, a přitom stačilo vložit jeden soubor do složky data :D ...

verzi hry 2,6 a 2.7 změníš jedině změnou exe souboru, nikoliv souborem vdf či mod. Ale většina těch módů vyžaduje změnu exe souborů a na report verzi, která je ve verzi 2.6. Hodně módů to zřejmě v sobě už i má, takže je možné, že se ti to přepsalo, aniž bys o tom věděl. Nebo nevím. Ale to číslo verze, co se píše třeba v menu, je podle mě přímo součástí exe souboru. A pokud ho jde nějak předělat skripty, pak to stejně nemění nic na tom, že by ten základní problém to neřešilo. Tedy i kdyby si to ve skriptech nějak změnil, pořád platí, že verze 2.7 načítá titulky ze souboru ou.dat a verze 2.6 ze souboru ou.bin. A to je dáno exe souborem.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod gerard081 » stř 20. dub 2016 9:05:16 » Re: Jednoduché dotazy
Ahoj,

hraju klasickou Gothic 2 bez přádavků, jsem ve 4. kapitole lovím draky a po zabití ohnivého mi to jaksi skončilo a nemůžu jít na poslendího, ledového. Garondovi jsem řekl, že všichni draci jsou mrtví atp. Když tam jdu solo po něm tak nejde ledovej drak zabít. Ještě se mi to nestalo nevíte někdo co s tím? Tuším, že bez ledovýho draka který mi řekne něco důležitého pro poslední kapitolu, to nepůjde dohrát. Díky
gerard081
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 20. dub 2016 10:29:05 » Re: Jednoduché dotazy
Měl jsi nasazené oko? Pokud ano, pak je to bug, kterej se už pár lidem stal, ale mám dojem, že můžeš normálně přejít do 5. kapitoly a pokračovat ve hře, i když jsi toho posledního draka nezabil ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod BBVenom » stř 20. dub 2016 10:51:20 » Re: Jednoduché dotazy
...alebo si otvor Marvin, daj si draka do záberu a nastav mu flag na flag=0
BBVenom
Uživatel

PředchozíDalší