Menu

Lares a ornament

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Příspěvekod Hexeya » pát 17. kvě 2013 1:34:20 » Lares a ornament
Už mám 3 ornamenty a chybí už jen poslední z hustého lesa, kam mi má jít pomoc Lares. Dojdu k němu, v dialogu mám, že potřebuji pomoc, on řekne něco jako, že mi rád pomůže, ale pak se točí a stojí tam dál a nic se neděje. Dá se s tím něco udělat? nebo jsem udělal něco špatně?
Hexeya
Nováček

Příspěvekod Huro » pát 17. kvě 2013 7:23:54 » Re: Lares a ornament
Ak si sa od neho nechal odviest najprv na onarovu farmu tak ti zmizne možonost aby ta odprevadil do toho lesa. A ten dialog potrebuješ pomoc nema nič spoločne s tym aby tam odprevadil. On ti s toho dialogu môže pomoct s penezi alebo se zbroji za Mateovim skladem ale k tomu aby ta odprevadil do toho lesa potrebuješ tušim aj radu od Saturasa že mu ukažeš tu mapu ale ak si sa nechal odprevadit na onarovu farmu tak tam budeš musiet ist sam
Huro
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 17. kvě 2013 8:58:38 » Re: Lares a ornament
to s tím nesouvisí. Rozhodující je, kdy jej o to požádáš a na jaké úrovni jsi. Pokud jsi členem gildy a jsi například drakobijec, pak by ti měl Lares říct, že si již dost silný, aby si to zvládl sám, ale to se týká ornamentu (tj donést ornament mágům vody). Tedy hráč klidně může se nechat doprovodit nejprve na Onarovu farmu a až pak k mágům vody a potom i do lesa a Lares bude ochoten. Jen je potřeba to udělat ještě jako neutrální.

Problém nastane, pokud si hráč jako neutrální domluví doprovod k mágům vody. Dá Laresovi ornament od Vatrase, vezme si od Larese prsten, domluví mu náhradu, ale nejde s Laresem za mágy. Pak hraje dál, stane se členem gildy, a Larese začne řešit až třeba ve třetí kapitole. Pak Lares odmítne jít za mágy vody (protože je hrdina už dost silný), ale zároveň nedá hrdinovi ornament.

Co se týče lesa, tam si myslím, by měl být ochoten Lares jít vždy. Pokud si hráč nejprve domluví jeho zastoupení a promluví si s Mágy vody a o tom, jestli mu může s lesem někdo pomoci. Na druhou stranu jeho pomoc není nutná, ten les je poměrně snadný.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Huro » pát 17. kvě 2013 9:27:46 » Re: Lares a ornament
No Milhaus trochu sa myliš. Ja som bol tušim v domoobrane a Lares ma v pohode zobral na onarovu farmu a potom my uplne zmizla ta možnost aby ma odprevadil k magum alebo do lesa a je aj jasne pisane v navode na gothicz že ked sa nechaš odprevadit na onarovu farmu tak ti zmizne možnost aby ta odpravadil k magum alebo do lesa. Jeto bug ktory sa my stal už vela krat. Ani ked som sa stal paladinom my nepovedal že som dost silny a že ma tam nezoberie a to som mal silu a obratnost tušim na 150 ak sa nemylim.
Huro
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 17. kvě 2013 9:59:03 » Re: Lares a ornament
no to se nemýlím. Sám jsem to několikrát vyzkoušel, že jsem se nechal odvést na onarovu farmu, pak se vrátil do města a nechal se odvést za mágy vody (když jsem hrál OLOG a přemýšlel, jaký nejlepší postup v této fázi bude). Výhodnější je to udělat opačně, kvůli respawnu potvor, protože po té, co Lares hrdinu dovede k mágům vody, se ve světě obnoví příšery (přesně po cestě, kud Lares jde). Pokud to hráč udělá opačně, jde nejprve na Onarovu farmu a až pak za mágy Vody, musí tu druhou dávku potvor, se se obnoví, likvidovat sám. (jinak by mu s ní znovu pomohl Lares).

Ten bug opravdu souvisí s tím, že Lares od určitého momentu odmítne hrdinu doprovázet (přímo mu řekne, že je hrdina již dostatečně silný, aby cestu za mágy do pyramidy zvládl sám a dá mu ornament - nedoprovodí ho, ale ten ornament mu dá a pošleho za mágy). Jenže pokud si hráč domluví doprovod - tj předá ornament a zařídí vše tak, aby s ním Lares k mágům šel, ale nejde s ním, hraje dál a již přejde tu hranici, kdy je Lares ochoten jej doprovázet, tak Lares mu to neřekne (tj nedá mu ornament a nepošle ho za mágy vody), ale současně ho nedoprovodí. Pak hrdina nemá ani ornament, ani Larese a nemůže dohrát hru.

Klidně si to ve hře vyzkoušej. (je to otázka pár minut). Dojdi do města, získej ornament od Vatrase, promluv s Laresem, vezmi prsten, předej mu ornament, domluv mu zástup v přístavu a pak jej požádej, ať tě doprovodí na farmu. Pak nic nedělej a hned se vrať do města a pořádej jej, aby tě odvedl za mágy vody. Uvidíš, že půjde.

Pak to načti, s Laresem se vůbec nebav, staň se domobráncem a zajdi a ním s ornamentem. V ten moment by ti měl říct, že jsi dost silný, aby si zvládl cestu sám a ornament ti dát.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Huro » pát 17. kvě 2013 10:22:53 » Re: Lares a ornament
No Milhaus teraz som urobil presne to čo pišeš v posledno odstavci nechal som sa Laresom odprevadit na onarovu farmu a potom som asi 5 min čakal kym nedošiel Lares do mesta a nemal žiadnu možnost ma odprevadit k magum a to som samozrejme neutralny asiel presne tak ako si to pred chvilou pisal.
Huro
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 17. kvě 2013 10:56:54 » Re: Lares a ornament
tak to je zajímavý, že mě to jde. Asi budu muset nahrát video. Vím určitě, že je možné jít nejprve na farmu a pak za mágy.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Alltren » úte 23. črc 2013 8:14:30 » Re: Lares a ornament
Rád bych požádal o radu s tím že nevím co mám dělat když jsem nejdřív našel náhradu za Larese a pak se nechal doprovodit na Onarovu farmu a když jsem se pak vrátil (pořád jsem byl nezávislý) tak už u sebe neměl možnost doprovodu za mágy vody. Ted jsem se stal členem kruhu vody a přidal se k domobraně a zajímalo by mě jestli se mám tedy vydat za mágy vody bez Laresova ornamentu a jestli mi ho teda Lares později vrátí? A pokud ne tak jak to mám řešit.
Alltren
Uživatel

Příspěvekod 4love » pon 19. kvě 2014 10:16:06 » Re: Lares a ornament
Nefunguje to. Teď to hraju po dlouhé době a stalo se mi to samé. Sem neutrální a nejsem ani nějak extra silný a už sem se nechal zavést na onarovu farmu a dal mu ornament. Teď mě nechce zavést za vodními mágy. Ani když sem si přidal ten ornament přes marvin tak u saturase nevyskočily keci jako kdybych ho měl. A nemůžu pokračovat .
4love
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 19. kvě 2014 11:04:02 » Re: Lares a ornament
Zkus se pomocí čítu vtělit do Larese, vyhodit část ornamentu z inventáře a vtělit se zpět. Seber ornament a jdi s ním za Saturasem.

Ale pozor: vedlejším důsledkem vtělení se do NPC postavy je fakt, že získáš veškeré dovednosti, které by ses jinak musel učit (trofeje, kování, alchymie) ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod 4love » pon 19. kvě 2014 16:41:35 » Re: Lares a ornament
Už sem zkoušel a nezabralo
4love
Uživatel