Menu

Gothic 2 ve Win 8 - návod na zprovoznění :)

Nespustí se? Padá? Pište sem.
Příspěvekod jirkapraha4 » stř 23. črc 2014 13:09:05 » Gothic 2 ve Win 8 - návod na zprovoznění :)
Po 12ti letech jsem si chtěl zahrát nejúžasnější (a tehdy mojí první RPG hru) Gothic 2 ve Win 8, narazil jsem ale na spoustu problémů: tmavá obrazovka, deformovaný obraz, chybějící spodek obrazu, nízké FPS, problém s přepínatelnými grafikami na notebooku, ošklivé rámy kolem obrazu, tak jsem projel veškerá fóra a dvoudenní laborování i s instalaceni různých verzí vydání Gothic 2, přináším kompletní návod. Po zprovoznění si Gothic 2 užijete v kvalitě, kterou tehdy díky stavu nechniky neměl a nemohl mít ! :) Gothic 2 je jedno z nejhratelnějších RPG co kdy vyšly a dle mého názoru úplně nejhratelnější! :)

NÁVOD NA INSTALACI GOTHIC2 VE WIN8:

1. Nainstalovat Gothic2 (z původního disku Gothic2 Gold - to proto, aby fungoval Gothic

Fullscreen Border, který ve verzi pozdějších vydání firmou Nordic Games, tj. Gothic Comlete

Edition CZ nefuguje)

2. Nakopírovat vylepšení grafiky Vurts Gothic II Grafic Overhaul do adresáře Gothic2/Data pro

vylepšení grafiky - vylepšení je markantní!

3. Protože Gothic2 z původního disku, co byl k dispozici, byl bez češtiny, nainstalovat češtinu

= texty Gothic2CZfor1_32 + video Gothic2CZ_video_addon (existuje i disk Gothic2 Gold už s

češtinou - pak se samozřejmě instalovat nemusí ...)

4. zkopírovat gothic.ini z adresáře Gothic2/System kamkoliv mimo systémový disk (to proto, aby šel upravovat a uložit a zároveň sloužil jako záloha) - upravit ho dle instrukcí níže a zkopírovat zpět - přepsat původní gothic.ini v adresáři Gothic2/System (přepsat jako správce - potvrdit)

5. spustit instal.bat v adresáři Gothic Fullscreen Border - odstraní to rám okna, ve kterém se

Gothic2 ve Win8 spouští (při nastavení zStartupWindowed=1 v gothic.ini) - stejně tak lze spustit

při použití Gothic Fullscreen Border Gothic2 ve Win8 v celoobrazovkovém režimu, ale FPS rapidně

klesnou, skoro to není hratelné ... (při nastavení zStartupWindowed=0 v gothic.ini)

6. ve hře vytáhnout všechny detaily na max a dohlednost i vykreslení na 300% a pak už jen hrát a

kochat se Gothicem2 v podobě, v jaké se před 12 lety při stavu tehdejší techniky prakticky hrát

nedal ... :)

VŠE! :)

ZMĚNY V SOUBORU GOTHIC.INI:

a) nastavit rozlišení monitoru 1920x1080 a 32 bitovou hloubku, a hlavně nastavit StartupWindowed=1 - TO UMOŽNÍ SPUSTIT GOTHIC2 V OKNU WIN8, COŽ RAPIDNĚ ZVÝŠÍ FPS! (RÁM OKNA SE ODSTRANÍ POMOCÍ GOTHIC FULLSCREEN BORDER!), dále zvednout brightness a Gamma, b) povolit AntiAliasing=1, c) povolit AnisotropicFiltering=1, d) povolit extendedMenu=1:

a)
[VIDEO]

zVidDevice=0
; ... index of graphic-device beginning with zero.

zVidResFullscreenX=1920
zVidResFullscreenY=1080
zVidResFullscreenBPP=32
; ... used resolution

zStartupWindowed=1
; ... should the game be started as a window-application? Just for debugging!
; ... ATTENTION: Not all resolution work in window-mode!!!

zVidBrightness=1.0
; ... brightness from 0.0 (dark) to 1.0 (bright)

zVidContrast=0.5
; ... contrast from 0.0 (low contrast) to 1.0 (high contrast)

zVidGamma=1.0
; ... gamma from 0.0 (dark) to 1.0 (bright)

b)
zVidEnableAntiAliasing=1
; ... enables (1) or disables (0) edge antialiasing. this is driver dependant and a performance

hit.

c)
zTexAnisotropicFiltering=1
; ... enables (1) or disables (0) anisotropic filtering for textures. this is driver dependant

and a performance hit, but improves texture sharpness
; default: 0

d)
[INTERNAL]
idComputerName=
idUserName=
extendedMenu=1
Naposledy upravil jirkapraha4 dne stř 23. črc 2014 13:29:05, celkově upraveno 2
jirkapraha4
Nováček

Příspěvekod Milhaus » stř 23. črc 2014 13:28:33 » Re: Gothic 2 ve Win 8 - návod na zprovoznění :)
mělo by stačit todle
viewtopic.php?f=140&t=17830

to problémy s win8 řeší + to řeší mnoho dalších věcí.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Díky! To vypadá dobře. Zkusil jsem to na dvou počítačích: Na notebooku v podstatě jen nainstalovat na ty mé úpravy - jednoznačně to zlepšilo přehrávání videí (roztáhlo je na celou obrazovku) a hlavně to zlepšilo kvalitu zobrazení vody, která předtím blikala. Na PC taky s Win8 se to naprosto nepodařilo zprovoznit, ani na jedinou z verzí Gothic 2, co mám, příčinu jsem nenašel a zatím dále ani nehledal. S úpravou a fungování Gothic 2 na notebooku jsem naprosto spokojený.
jirkapraha4
Nováček