Menu

Zamrzání hry

Nespustí se? Padá? Pište sem.
Příspěvekod Crtcus » stř 09. kvě 2012 21:26:56 » Zamrzání hry
Zdravím,
mám problém s G2 NotR. Nahrál jsem si po sklamání z Risenu 2 starého gothica (mám verzi z Levelu). Nicméně mám se hrou problém. Stává se mi, že zničeho nic zamrzne. Vše vypadá normálně, jenom hrdnina je uprostřed pohybu, nic se nehýbe a nic nejde dělat - ani ctr+alt+del (se zvuky nevím, když se mi to stalo ve městě, byl jsem už dost naštvaný a rovnou resetoval).
Nevěděl by někdo, jak tomu předejít?
Případně, neměl by někdo prográmek na kontrolu hry? (hrál jsem nedávno Jagged Allianci 2 s modem, který přesně takhle mrznul a nějaký šikula napsal prográmek, co hru kontroloval a pokud se kousla, tak ji shodil a pak stačilo jen spustit znova, bez resetu)
Crtcus
Nováček

Příspěvekod fopa » pát 27. pro 2013 18:48:45 » Re: Zamrzání hry
Mám obdobný problém a už si s tím lámu hlavu několik dní a stále se mi to nedaří vyřešit. Chtěl jsem si přes svátky zahrát Návraty a najednou mě začal Gothic štvát. Nejdřív jsem si všiml tohoto topicu a snažil se problém vyřešit dle přiložených rad, ale nepochodil jsem. Hra stále vykazuje stejný problém: najednou se zničehož nic zasekne obraz a nic nefunguje, tj. ovládání a většinou ani funkce Ctrl+Alt+Del (cca. v 80% případů), ale hudba (a Vatrasovo kecy) hraje dál. Nakonec nepomůže nic než restartovat počítač.

Charakter problému je o to záhadnější vzhledem k tomu, že zaseknutí hry nepředchází žádná pravidelnost. Dochází k němu v různých lokacích, za různých podmínek a v různých časových intervalech (někdy hraju hodinu v kuse, jindy se hra kousne několik vteřin po načtení). Jediné, co jsem byl schopen vypozorovat je to, že těsně před zaseknutím hry se většinou (cca. v 70% případů) nenačtou některé textury, buď v inventáři nebo ve světě. Jakmile k tomuhle dojde, vím už, že se hra během několika vteřin kousne a já budu muset zase restartovat počítač.

Vážně bych ocenil radu nějakého zkušenějšího Gothic Mastera. Pro úplnost ještě uvedu, co všechno už jsem zkusil:

● Přeinstalovat hru, MDK soubory (s Gothic Starterem) i samotné Návraty
    ● Snížit grafické nastavení na minimum
    ● Přeinstalovat a aktualizovat ovladače grafické karty
    ● Zvýšit objem přidělé paměti pro textury v gothic.ini

Jo a málem bych zapomněl - problém se netýká jen Návratů (jak jsem si původně myslel). Spustím-li jakýkoliv jiný mód hry, problém stále přetrvává. I proto se domnívám, že problém bude někde v jádru hry jako takové.

Edit: A ještě jsem zapomněl doplnit: mám Windows XP, takže žádné kompatibilizační patche by neměly být třeba (mimoto to takhle hraju odjakživa a nikdy jsem takový problém neměl).

Edit2: Tak jsem právě zkusil další věc - vypnul jsem síťově spoje a úplně vypnul antivirus. Bez výsledku. Hra zamrzla po cca. 10 minutách.
fopa
Uživatel