Menu

Jednoduché dotazy SEM

Nespustí se? Padá? Pište sem.
Příspěvekod Beowulf » pon 27. srp 2018 19:28:42 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Jen ho nainstaluj. S 2.7 funguje perfetne to dobre vim.
denny píše:Čau, hele něco jsme si o tobě dokázali zjistit, co se týče aktivity na Gothicz. ... Proto tě z týmu propouštíme. 

Emperor píše: jsi ostuda celé gothic komunity a k tomu navíc neschopný, zamindrákovaný a sebestředný lempl (to není nadávka, ale diagnóza, není v tom nic osobního)
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod kloudici » pon 27. srp 2018 19:38:41 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Díky moc, dobrá vílo, za dodání odvahy, měl jsi pravdu - nainstalováno a už je vše OK :)
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » úte 28. srp 2018 13:17:08 » Re: Jednoduché dotazy SEM
V menu hry se podívej vpravo dole, jakou máš verzi - pokud 2.7, mám pro tebe nepříjemnou zprávu - nepůjde ti splnit hromada úkolů, protože zabugovaná verze :)
Dolero
Templář

Příspěvekod Beowulf » úte 28. srp 2018 13:58:49 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Jak to myslis dolero? Ja mam 2.7 a jediny problem ktery si vzpominam byl Erol ktery nesel k chajde a Lares ktery nesel k Magum pokud predtim sel k Onarovi.
Navic myslim ze obe cestiny ktere jsou jsou mohou byt na 2.7 a ta verze samozna nema s bugy nic spolecneho. Vzdyt lze i snadno prevest hru na 2.6, skripta ale zustanou vzdy stejna.
Jak jsi to myslel?
denny píše:Čau, hele něco jsme si o tobě dokázali zjistit, co se týče aktivity na Gothicz. ... Proto tě z týmu propouštíme. 

Emperor píše: jsi ostuda celé gothic komunity a k tomu navíc neschopný, zamindrákovaný a sebestředný lempl (to není nadávka, ale diagnóza, není v tom nic osobního)
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 28. srp 2018 15:15:05 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Protože někdy nefunguje pohyb postav - například Erol, na hradě paladin, pak Ur-Shak, členové Kruhu vody zůstanou v hospodě, Cavalorn zůstane v jeskyni, mágové po opravení Oka zůstanou u kruhu atd.
Navíc, pro správnou funkci SP, bez kterého se dnes na nových PC již nedá Gothic normálně hrát, je vždy potřeba verze 2.6.
Dolero
Templář

Příspěvekod Beowulf » úte 28. srp 2018 15:24:25 » Re: Jednoduché dotazy SEM
O tom jsme se tu bavili nedavno ze tyhle bugy obsahuje prave jedna z tech dvou cestin. Tedy staci nahrat tu druhou a je po problemu.
Patrne mas pravdu a problemy dela ta oficialni protoze ja mel 2.7 Gold a mel jsem nektere problemy ktere popisujes. Ale jen nektere a nektere uz ne.
Kazdopadne problem je ve skriptech. Spatne nastavene WP. Profici asi selhali a prelozili i neco co nemeli.

Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 28. srp 2018 15:28:38 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Jo máš pravdu, já to popletl. Jde zkrátka o problém ve verzi 2.7 s češtinou vyskytující se v prodávané verzi hry. Starší čeština funguje ve verzi 2.7 OK. Ale pro System Pack je stejně nutná verze 2.6, bez těch speciálně upravených souborů od MaGotha nešel nainstalovat, teda aspoň ve starších verzích...
Dolero
Templář

Příspěvekod Beowulf » úte 28. srp 2018 16:15:52 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Jo jo to urcite, prevest verzi asi bude muset. Ja to uz nedelal dlouho protoze si hooodne dlouho drzim G2A pripravenou na mody, kterou neupravuju a mam ji jen na disku.

Beowulf
Uživatel

Příspěvekod kloudici » úte 28. srp 2018 17:09:51 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Nestraš :( Mám původně gold verzi 2.7 s češtinou, ale instalovala jsem Gothic1/2 system pack, takže teď mám verzi 2.6 (fix-SP 1.0), tak by to snad nemělo být zabugované (doufám)
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Beowulf » úte 28. srp 2018 18:36:35 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Jako ja hral vzdycky s Gold verzi, ty bugi tam jsou, nic hrozneho. Hru to snad neohrozi. Jedine co me napada je ze vazne se nenechavej doprovodit Laresem k Onarovi dokud nedonesete ornament k Magum vody.
:!:
Jinak jsou to snad mensi problemy ktere treba ani nepostrehnes. Jako ja :D

Beowulf
Uživatel

Příspěvekod kloudici » úte 28. srp 2018 21:08:26 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Pokud tam nebude bug, který by mi zabránil dohrát hlavní linii, tak mi to nevadí :)
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » čtv 30. srp 2018 13:31:19 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Nejprve vznikla neoficiální čeština, na které jsem se kdysi podílel i já. Ta vznikla ještě v době, kdy nebyla oficiální anglická verze 2.7, která se u nás prodávala. Hru bylo třeba komplikovaně instalovat, původní G2 byl v angličtině (dabing), zatímco datadisk byl v němčině (dabing), veškerý text v němčině a člověk si tam mohl dát neoficiální angličtinu (nekvalitní).

Na konci překladu češtiny vyšla oficiální anglická verze 2.7, která se prodávala i u nás. Mezi verzí 2.6 a 2.7 nebyl žádný velký rozdíl, lišila se jen v jedné zasadní věci a to sice, ze kterého souboru načítala titulky (to co je navrchu při dialogu). Tedy hra obsahuje všechny obecné texty v souboru gothic.dat, jen titulky a odkazy na soubory s dabingem, jsou uloženy v souboru ou.bin. Ve verzi 2.7 došlo ke změně koncovky tohoto souboru a hra začínala načítat titulky ze souboru ou.dat. Mezi OU.BIN a OU.DAT jinak nebyl žádný rozdíl a šlo je přejmenovat (změnit tu koncovku). Protože původní čeština byla na tu verzi 2.6, obsahovala onen soubor ou.bin a lidem mající koupenou verzi 2.7 nefungovali titulky (zbývající veškeré texty ano). Tehdy jsem to ale upravil a opravil tak, aby čeština šla na obě verze.

O hodně později mi psali z CD projektu, že by chtěli vydat reedici gothicu2 a gothicu2a v češtině a jestli mohou použít onu češtinu do datadisku, na které jsem se podílel. Psal jsem jim, že jo, ale že ta čeština není tak kvalitní, jelikož to jednak překládali děti a jednak samotný zdroj textů byl z neoficiální angličtiny a oficiální němčiny (podle toho, co kdo uměl). Oni s tím souhlasili a tak tuto neoficiální češtinu zjevně "opravovali", aby byla kvalitnější podle již oficiálních anglických textů. Jenže současně s tím opravili i věci, které neměli. Respektive je přeložili, tudíž tato oficiální čeština nikdy nefungovala správně a chyby dělala právě v těch přesunech NPC postav. Což dost kazí dojem ze hry jako takové a někdy to zabrání splnit některé úkoly, protože postavy se nebaví o věcech, které by říkali na místě, kam mají dojít, pokud tam nikdy nedošli. Viz onen Erol.

Pak vznikly vyšší verze windows (7 a hlavně 8 a 10) začalo docházet i k problémům s kopmatibilitou a výkonem. Gothic nejlépe funguje ve windowsxp. Ve win7 se jemně sekal a občas padal. Ve windows8/10 se ani správně nezobrazil a hra se spouštěla v okně s ustřiženou částí (nebylo vidět třeba zdraví). Todle a mnoho dalších věcí řešil ten system-pack.

System-pack ke svému provozu potřebuje upravenou verzi gothic2.exe, které podává další informace, s kterými lze pracovata které pak využívá ve skriptech atd. Vždy je tedy třeba nejprve nainstalovat tento "patch" gothicu2.exe (který není přímou součástí system-packu). Tím se hra automaticky převede na verzi 2.6, protože autoři té upravené verze souboru gothic2.exe jej vytvožili z této verze. Hra tak mimo jiné využívá k načítání titulků soubour ou.bin. Samotný system pack pak zřejmě obsahuje neoficiální češtinu, neboť jeho autor využil skripta, která jsme dali k dispozici na webu. Tedy teoreticky by čeština neměla být potřebná.

Verzi 2.6 také využívají skoro všechny módy a některé také vyžadují tu upravenou verzi, co podává více informací. Na verzi 2.7 by ty módy nefungovaly buď vůbec, nebo by byli bez titulků (kvůli té změně koncovky z ou.bin na ou.dat).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Beowulf » čtv 30. srp 2018 14:57:18 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Super konecne poradne vysvetleni :D
Jeste bych se chtel zeptat, kdyz dorazil nekdo kdo u toho byl, proc vlastne vznikli pseudo znaky (myslim ze aby se ve hre zobrazilo ě je treba ve skriptech zavest ę)
V G1 nic takoveho neni pokud vim. Tam co jsem prekladal tak jsem psal normalni pismena.

Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 31. srp 2018 8:47:59 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Původní češtinu do gothicu 2 dělal někdo jiný a ten vytvořil základní fonty s českou diakritikou, kde nahradili již existující znaky ve fontech českými znaky (myšelno graficky). Pravděpodobně to bylo proto, že autoři neměli takové nástroje, jako jsou v dnešní době a aby mohli hru přeložit, museli se naprogramovat vlastní, které jim nějak vytáhli soubory s fonty z vdf a texty z dat. Když se dělala čeština do datadisku, tak jsem na to navázal, jen jsem přesunul texty z g2 do datadisku a znaky tak již nechal. Původně jsem používal i stejné fonty, jako byly v g2, ale nakonec jsem musel některé udělat nové, protože byli jiné (ale tuším že jen v menu a podobně).

G1 měl češtinu oficiální, tedy nejspíše s podporou autorů, kteří jí tam pak dali, když jí překladatelé přeložili. Díky tomu asi mohli udělat ty fonty i lépe.

Teoreticky by ale šlo všechny texty v g2 předělat a předělat i fonty, aby tam nebyli tydle znaky.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Beowulf » pát 31. srp 2018 18:32:56 » Re: Jednoduché dotazy SEM
Diky za vysvetleni, to me vzdycky zajimalo :)

Beowulf
Uživatel

PředchozíDalší