Menu

Rady, tipy a triky do hry

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Krysak » ned 03. kvě 2009 20:10:46 » Rady, tipy a triky do hry
Poslední dobou se tu objevují topicy tipu "Jak zabít COKOLIV během chvilky" a jiné, většinou již profláklé
a známé. Topic "Než cokoliv uděláte, čtěte zde" nebyl zaktualizován již od roku 2007, takže jsem se toho ujmul já. Tímto také žádám o zdůležitění tohoto topicu, aby si ho noví uživatelé všimli, popřípadě jeho přidání do výše zmiňovaného topicu. Ale k věci, zde jsou doufám všechny triky na poražení nepřátel. Doufám, že tak předejdeme veškerému spamu na toto téma.

1. Vezměte svitek ohnivé koule, nabijte a střelte ho na nějakého nepřítele (který nemá odolnost proti ohni). Ten se na vás sice rozběhne, ale něž doběhne k vám, shoří.

2. Vezměte si libovolný útočný svitek a zamiřte na danou postavu. Rychle ji kouzly ustřílejte, zalezte do nejbližší chatrče a vyspěte se. Ráno již po vás nikdo nejde, a vy můžete danou postavu obrat.

3. Nalákejte na sebe sekáním co nejvíce stráží na hradě. Doběhněte k místu, kde nejsou hradby a jde seskočit. Za skoku sekejte, tak pád přežijete, ale stráže to štěstí mít nebudou. Nyní je také můžete obrat o jejich výbavu.

4. Nalákejte na sebe nějakého templáře v horním "patře" Sektovního tábora, slezte po žebříku a dole vytaste luk či kuši. Střelte do templáře, který za vámi leze a ten spadne. Sice nedostanete zkušenosti, ale slušná Šavle Správce a pár drobností vám to vynahradí.

5. Jistě znáte otravnou bestii zvanou Ohnivá ještěrka, která je se svým ohnivým dechem dost nebezpečná. Ale lze na ni vyzrát a to docela jednoduše: Nejprve vyprovokujte ještěrku, aby do vás šla a zaběhněte do vody, kde vám její dech neublíží. Ale vy jí ublížíte !

6. Určitě jste si všimli, že strážce vnějšího okruhu Jackal se honosí slušnou sekerou Kostilam a Těžkým samostřílem. S takovouto výbavou se ale můžete chlubit i vy. Jak? Snažte si nabrat si co nejvíc zkušeností, a dávat je do síly a bojových umění. Sežeňte si nějakou slušnou zbraň (minimálně Drtič Kamene) a svou rudu si radši uložte někam do truhly (jedna prázdná je na smetišti nedaleko brány). Nyní začíná akce. Mlaťte do Jackala jak nejvíc můžete. Skolí vás sice několika ranami, ale nevylečí se. Zvedněte se ze země a proces opakujte, dokud Jackal nepadne.

7. Zbijte jakoukoli NPC mečem. Jakmile se probere, taste luk a zabte ji znova. A hle, expy dostanete i podruhé.

8. Nalákejte nějakou bestii do vody, kde plave, a nemůže na vás útočit. Obeplavte ji, a postavte se
na mělčinu, kde se můžete pohybovat a bojovat, zatímco plavající bestie ne. Takhle ji celkem snadno ubijete.


9. Trol je jedna z nejtěžších potvor ve hře, už kvůli svým vysokým životům a silným pěstem, kterými tento velikán složí i statného bojovníka pár ranami. Ovšem i takovýto obr jde skolit, a to takto:
Lehčí způsob: Kupte si svitek zmenšení nestvůry (např. Od Xardase, jeden leží v Trolím kaňonu) a trola zmenšete. Pak již nedělá problémy.
Střední způsob: Přiběhněte k trolovi a sekejte ze strany na stranu. Trol nestačí zaútočit. Takhle lze odrovnat i většinu NPC.
Těžší způsob: Jděte do něj natvrdo. Je potřebná silná zbraň, která prosekne trolovu tlustou kůži. Čím silnější, tím lépe. Oběhněte trola (Je celkem těžkopádný, takže žádný problém) a sekejte ho do zadku. Měli byste stihnout zasadit mu pár ran než se na vás otočí. Jakmilte se začne otáčet, znovu ho oběhněte a sekejte. Tohle opakujte dokud trol nepadne k zemi.

10. Určitě jste někdy v první kapitole zatoužili získat zboží obchodníků bez placení - zmlátit je. Na to je nejlepší Jackal trik (nechat se sice padesátkrát zmlátit, ale vyhrát :D ). Ovšem obchodníci se narozdíl od Jackala léčí!!!! Co s tím? Jednoduše od nich před soubojem nakupte všechno jídlo a lektvary co mají. Nelitujte peněz - je to investice s vysokou návratností, neboť obchodníkovi zůstane i ruda kterou jste mu dali za jídlo.


- Pokud máte jakýkoli další tip ohledně boje, napište ho PMkou moderátorovi fora.
Naposledy upravil Krysak dne čtv 14. kvě 2009 19:08:31, celkově upraveno 7
Ten, kdo se ohlíží jen na minulost a žije ve vzpomínkách, se v nich snadno může navždy zapomenout, obklopen jen žalem a vším, co kdy ztratil...
Uživatelský avatar
Krysak
Uživatel
 
Příspěvky: 360
Registrován: stř 10. pro 2008 7:33:50

Příspěvekod Arcan » stř 18. dub 2012 17:44:24 » Arcanovi tipy, triky, rady
Seznam mých tipů a triků

Šavle správce
Také vás vše, že ze začatku nemáte peníze nebo silnou zbraň a jste moc slabý abyste si ji opatřili? Je na to jednoduchý trik: V táboře v bažinách, vzadu u sběračů drogy jsou Močáloví žraloci. Nedaleko stoji templář Gor na Ran ( Ne druhý bezejmenný na vyšším mostě!). Nalákejte na sebe žraloka ( není to těžké jsou "tupý" ) a běžte směrem ke Gor na Ranovi. Až Gor na Ran vytáhne kuš a vytřelí, chvilku čekejte a sejvněte. nasměrujte žraloka na most ať leze k němu, vybere si ho automaticky za oběť. Vy jděte dál a koukněte na souboj. Ale pozor! může se stát že žralok bude jen uhybat. V tomto případě si načtěte pozici kdy Gor na Ran vystřelil. Měl by jen tak stát a čumět do blba. Žralok ho dá na 4 rány. Počkejte až odejde, a vyberte ho. Má u sebe: Šavli správce, lehký samostříl, 30x šipky, a nějáké nugetů. Buď si vyděláte přibližně 1110 rudy nebo slušnou zbraň a kuš. Nebojte si, Gor na Ran je vám na nic.

Jak být "machr" na 1.úrovni
Neberte název moc vážně, ale co. Než dorazíte Old Campu, měli byste mít lvl 1. (pokud ne, vykillte všechno až po žravé štěnice a mrchožrouty v Draxově lovišti až po kopáče nedaleko OC. No, jednoduše vytáhněte zbraň a proběhněte do hradu. Tam si to namiřte k Miltenovi, odevzdejte dopis a u Torezze si jako odměne vezmete prsten síly. Pak je další zastávku kovárna. Vyprovokujte Skipa (NESEKAT!) tasením zbraně až se na vás rozběhne. Dávejte si pozor, stačí odběhnout jen opr\vdu kousek od něj a nechá vás být. Che to trpělivost. Seskočte z hradeb a sekněte kousek nad zemí. Skipa nespadne, ale zastaví se na konci, zatáhne zbraň a hapá. Má u sebe 800x rudy, 200x šípy a šipky a spoustu zbraní. Nás zajíma Bojový meč (32 dmg myslím a 13 síly ) nasaďtě si prsten a vemte si ho. U Scattyho si vycvičte za 10 bodů jednoruční zbraně a u Fiska si kupte kalhoty kopáče za 500 rudy. Pak mu rpodejte zbraně a šípy atd. Teď ste již dost silný ( na lvl 1!). Dáte již bez problému ještěrku ( 3- 4 rány) vlka ( 3 - 4 ) mouchu ( 2 rány ) goblina ( 1 - 2 rány ) atd. I ostatní lidijako je Mordrag, Kirgo a různí bandité, novicové a stinové dělat problémy.
PS: Hodláte li hrát za strážce, tak to nedělejte - nedostanete zbroj ( myslim tedy, od Skipa si ji kupujete, ne ? ) nikdy sem moc nehrál za stráže.

Menší pomoc proti NPC
Pokud neemůžete dát některé NPC, zkuste menší trik: Vytáhněte zbraň, počkejte si až ji vytáhne dáne NPC, zatáhněte a až bude i NPC atahovat rychle vytáhněte a začněte sekat: budete mít pár ran navíc ( sice nijak moc velký help není, ale co že? :D )

Silasova sekera
Znáte typ na strážce Jackala? Pokud to do něj perete jen kvůli kostilamu, jděte do Nového tábora a do hospody ( vytáhněte jednoduše zbraň a proběhněte ). Jděte se vyspat nahoru do pokoje nad Jeremiášem a spěte do rána. Počkejte až Jeremiáš odejde dolů, a koukněte na druhou psotel kde leží Silas. Jednoduše ho zmlaťte ( Pokud vám dělá problém, zkuste předešlý tip).Silas je slabší, má lepší zbraň a lepší zboží. A hlavně: nikdo se do toho ne*ere.

Jak se dostat kamkoli přes stráže
Je to lehké, jednoduše vytáhněte zbraň a proběhněte to.

Rychlé opuštění činností
Když děláte nějákou činnost ( ležíte, sedíte, vybíraté truhlu, čtete atd. ) stiskněte mezerník pro zbraň. Okamžitě toho necháte a pokud vybíráte truhlu, tak ji necháte otevřenou

Menší trik s drogou
Pokud novice v New Campu v hospodě ( nejspíše Ball Isidro, newím ) nejdříve ho zmláťe a vemte si jeho drogu ( 50 ks ) a pak si o ni řekněte a máte dalších 50 ks drogy

Jak přejít přes mříže ( nefunguje vždy! )
Vytáhněte zbraň a jděte na jeden konec mříže ( nejlépe, kde je o trochu větší mezera) A drřte talčítko pro úkro směre do rohu. Projdete to, ale není jisté zda se dostane zpět ( ooops ) :D

Pár menších rad do začátku hry
1. Nechte si radjě proti BESTÍÍM krumpáč: je lepší mít od nich odstup
2. Proti lidem si nechte zase starý meč
3. Ze začaátku vyjděte nahoru k mostu a vyskákejte ( vlevo ) po "shodech" nahoru - je tam pár bestií a nějáké věcí
4. Ze začátku vemte opravdu každou serepetičku a vždy se snažte neplatit a vymáhejte co nejvíce peněz.

Táák, pro zatím je to vše, doufám že vám to aspoň trošku pomoho. :wink:
Postupně budu přidávat další.
Obrázek
Arcan
Uživatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: ned 15. dub 2012 19:10:28
Bydliště: Infernum

Příspěvekod tomas352000 » úte 16. dub 2013 15:52:24 » bug :)
zkuste toto: vezměte thorusův úkol s mordragem, zaplaťte jackalovy za ochranu, jděte za mordragem, řekněte mu něco pro to aby vás napadl, mordrag na vás zaůtoči takže bežte za jackalem, nechte se mordragem trefit (před jackalem) a... :)
Uživatelský avatar
tomas352000
Uživatel
 
Příspěvky: 136
Registrován: ned 14. dub 2013 14:40:55

Příspěvekod QUEEN » pát 26. zář 2014 14:19:16 » Re: Rady, tipy a triky do hry
:D Asi nejlepší bug v této hře :)
S tímto bugem máte obstarané platidlo na celou hru.
Prostě přijďte k pánvi a žačněte jakoby jste si maso chtěli opéct. Jen si k ní stoupněte, ale neklekejte. Pak otevřete inventář a snězte jedno maso. Místo jezení ale začne vaše postava opékat. Nahlédněte zpět do inventáře a zjistíte, že máte masa dvojnásobek. :D :D
QUEEN
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26. zář 2014 14:11:50

Příspěvekod Howky » pát 26. zář 2014 17:40:10 » Re: Rady, tipy a triky do hry
No to už je trochu starý, ale funguje to :) jinak, toto je super poradím tím dobře kámošům, který přinutim aby gothic vyzkoušeli :D
A taky dobrá rada:
Musíte mít alespoň jeden paklíč. Potom ve Starým táboře o půlnoci si to savenete u kovárny. Vyberte tu truhly. (Zkoušejte kombinace a pomalu si to zapisujte pak si to znova loadnete a dejte tu správnou kombinaci) ukovejte meče z těch surovin. Přidejte je nebo si je nechte a kupce další paklíč. Ten stejný postup zopakujte v hradu. Tam čeká něco otrochu lepšího na začátek ;)
Naposledy upravil Emperor dne pát 26. zář 2014 18:17:35, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku
Emaři sux
Uživatelský avatar
Howky
Uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován: pát 11. črc 2014 11:04:50
Bydliště: To ani nechtějte vědět...

Příspěvekod Dolero » pát 26. zář 2014 17:43:27 » Re: Rady, tipy a triky do hry
Howky píše:Musíte mít alespoň jeden paklíč. Potom ve Starým táboře o půlnoci si to savenete u kovárny. Vyberte tu truhly.


Jo jo, já chodím první v OC k Diegovi do baráku (otevřu na jeden zátah, nazpaměť si pamatuju kombinaci :D), má tam 120 rudy + 3 (4?) paklíče a nějaké věci a nikomu nevadí, když seš u něj v baráku a potom lezu do kovárny... A můžu ji vybrat i za dne, nikomu to tam nevadí a ještě na mě nikdy nezaútočili... :wink:
Uživatelský avatar
Dolero
Templář
 
Příspěvky: 2106
Registrován: úte 11. čer 2013 16:21:32

Příspěvekod Emperor » stř 14. led 2015 17:29:31 » Re: Rady, tipy a triky do hry
Taková drobnost: chcete-li se při hře za mágy/templáře zadarmo léčit, stačí při aktivaci runy léčení rychle mačkat šipku nahoru - léčíte se, ale mana neubývá. Pokud byste šipku podrželi déle, bude se mana spotřebovávat.
Uživatelský avatar
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pon 05. lis 2007 9:14:02
Bydliště: von Troppau und Kuttenberg

Příspěvekod Tresorr » čtv 16. dub 2015 17:00:30 » Re: Rady, tipy a triky do hry
3:04 :D

When there's no more room in HELL the dead will walk the EARTH
...
Home sweet home
:twisted:
Uživatelský avatar
Tresorr
Uživatel
 
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. srp 2014 8:54:37
Bydliště: The Unknown Land

Příspěvekod MegaVydra » stř 13. čer 2018 10:39:21 » Re: Rady, tipy a triky do hry
Já si zajistím dostatek majetku skoro na celou hru tak že vykradu komplet hrad a věž u Rudobaronů v podstatě hned na začátku :)
Pokud se přidáte k starému táboru je to jasné máte přístup kamkoliv. Jde to ale udělat tak že to všechno vykradete a ke starému táboru se nepřidáte . Ideální je prosit zkouškama, Thorus vás pustí dál za Gomézem, vy s ním ale nebudete mluvit. Vyběhnete do patra vykradete pokoje na stranách a dveřmi vedle Goméze se dostanete přes dvoje zamčené dveře do věže.
Je tam hromada pokladů "amuletů,prstenů atd.." za x tisíc který se pak dají měnit za co potřebujete.
Pak stačí odejít a přidat se ke zbylým dvoum táborum a být ve vatě :D
MegaVydra
Uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 08. čer 2018 7:06:02


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé