Menu

Scarova výbava v 1. kapitole

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod PatronkaVody » ned 06. led 2013 20:30:44 » Scarova výbava v 1. kapitole
Jistě víte, že Scar (Rudobaron v místnosti s Gomezem) má nejlepší jednoruční meč a samostříl.
Takže potřebujete přístup do vrchní části hradu a nějaký ten lepší meč. Já doporučuju obouručák, který nosí templáři. Ten získáte tak, že v noci pujdete do nějaké chatky s jedním templářem a budete do něj mlátit, dokud jej neskolíte. Pak zajdete do hradu za Scarem. Udělejte to stejně jako s tím templářem. Vytaste meč a začměte do něj mlátit hlava nehlava. Párkrát vás skolí, ale nezabije a je to moc velký kabrnák, než aby se uzdravoval, nebo mu někdo šel na pomoc. Jakmile ho uzemníte ostatní na vás budou jen čumět a vy ho můžete v klidu obrat.
Přišel jsem,
viděl jsem,
nechápu,
odcházím.
PatronkaVody
Nováček

Příspěvekod Fidla » pát 25. led 2013 15:26:51 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
Scarova výbava jde získat i bez přístupu (oficiálního) na hrad. A dá se zmlátit různě. Ideální je třeba Silasova sekera. Ale myslím, že postačí i nějaká obyčejná zbraň.
Myslím, že je to známá věc.
Po letech neaktivity jsem se vrátil na fórum :)
Fidla
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 11. dub 2013 18:44:40 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
Já jsem měl většinou už v první kapitole srdce golema (ledovýho a ohnivýho), ledový srdce funguje jako blok. Takže jsem dal do bloku Gomeze, Arta a nakonec Scara. Pak ještě rychle zmlátit a obrat Arta se Scarem a je hotovo. Se silou kolem 80, první úrovní 1H a Ravenovým mečem to jde rychle, ještě než stihnou rozmrznou a vzpamatovat se. Občas se za mnou rozběhnul Gomez, ale tomu jsem prostě utekl. Kdyby nebyl nesmrtelnej, tíhnu ho taky.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Milhaus » pát 02. srp 2013 12:33:56 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
To já si nejprve získal Laresovu sekeru, což je nejsilnější jednoruční zbraň, kterou lze získat v první kapitole. (Laresovi to navíc ani moc nevadí, když mu dá hrdina na budku). Když nepočítám Ravenovu a Scarovu)

Pak zmlátit všechny obrněné strážce ve vnějším okruhu (za 200 exp). Hlavně jednoho, co je nad Fiskem, neboť ten chodí v noc spát do hradu. Ale relativně snadno se dají zmlátit všeci).

Pak stačí se dostat do hradu. (Tj přejít přes Thoruse). Možnosti jsou, že se vyspíte do noci, Thorus odejde spát a ubrány zůstanou jen stráže (a ty zmlátíte). Nebo prostě splnit úkoly a zajistit si propuštění.

Na hradě nejprve zmlátit strážce, co stojí tam, kde je v g2 berandilo. Přes den. Jsou tam tři, ale lze je snadno zmlátit (nejlepší je vylézt na hradby, zmlátit vrchního s kuší a ostatní, když se budou škrábat nahoru sejmout, aniž by tasili zbraň).

Pak jít do noclehárny. Tam se vyspat do půlnoci. Pak budou jednotliví strážci postupně po jednom chodit spát. Tak je všechny zmlátit, jak budou chodit. Pak vyběhnout po schodech nahoru, kde jsou další dva. (mají kuše).

Na nádvoří tou dobou nikdo nebude, mělo by být něco kolem 1 hodiny v noci, takže teď je třeba zmlátit obrněné strážce hlidající hlavní budovu. . Je to asi nejtěžší boj, je třeba si dát bacha, aby nestříleli kuší.
Pokud to hráč ještě neudělal, zmlátit i strážce hlídající bránu do hradu (u Thoruse)

Když budou zmlácení a obraní o zbraně, jít dál, zmlátit toho, co hlídá zbrojnici. Pak nahoru po schodech zmlátit dva strážce. (neměl by to být problém). Tím jsou všichni strážci zmlácení, což znamená, že se nezapojí do boje. Klidně před nimi mužete zmlátit další postavy a bude jim to jedno. Mělo by být něco kolem 2 v noci a to se Raven rozhodne jít spát. Je dobré si na něj počkat dole pod schody. Rychle jej zmlátit, vzít mu meč (nasadit ho). O dvě minuty později vyrazí Arto. Stejný proces. Nakonec, jako poslední půjde Scar. Všechny tři tak lze umlátit v klidu po jednom. Občas se může stát, že Raven zaútočí pěstmi (když uvidí, že hrdina mlátí Scara), ale to by neměl být problém.

Potřeba je si dát bacha na nesmrtelné postavy. V hlavní budově jsou dvě. Goméz a ještě ten jeden maník (co se stará o pohodlí rudobaronů). V noci je navíc na hradě Thorus, ale ten by se do boje neměl zapojit. Po zmlácení všech, je dobré zase zmlátit strážce hlídajícího zbrojnici a když bude na zemi, sebrat všechny meče. A pak prostě vybílit komplet celý hrad.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dragon75 » pát 02. srp 2013 15:21:57 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
To je dobrý. Vyzkouším to :D
"Vždycky někdo musí zemřít, aby ostatní mohli žít."
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 02. srp 2013 18:56:59 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
Taky je možné je všechny uspat, i Gomeze, člověk má víc času jednoho po druhém vyřídit než když použije ledový blok ...
Emperor

Příspěvekod Delicius169 » sob 10. srp 2013 16:22:27 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
Jde sehnat tolik svitků spánku v 1. kapitole?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 10. srp 2013 18:29:24 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
Nejde. To je ovšem jediný zádrhel mého jinak skvělého plánu :D ...

Nicméně s ledovým blokem (srdce golema) to provést lze, člověk musí být jen krapet rychlejší ...
Emperor

Příspěvekod Milhaus » ned 11. srp 2013 0:33:26 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
spánek mi na některé nefungoval. Například, když jsem jej použil na stráže na schodišti nahoře (abych jednoho uspal a druhého zmlátil), tak mě hned oba napadli. Stejně tak stráže venku před hlavní budovou.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » úte 24. pro 2013 15:01:08 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
Já to zase dělám takto.... Jako odměnu si v NT vezmu od toho jednoho Baala odměnu svitky (tudíž Spánek) a tak mám v 1. kapitole jeden navíc než kdybych si vybral třeba rudu apod. a jdu na hrad..... Buď už jako člen gildy, nebo podplatím Thoruse (1000 rudy pro matadora jako sem já není nic těžkého sehnat :D ) nebo využiji bug s mácháním meče před strážemi.... Uvnitř pak buď uspím Arta či Scara, jednoho z nic zmlátím, a pak začnu bušit do toho uspaného... Potom se k vám asi rozběhne Gomez, ale není problém ty dva rychle obrat a Gomez vám dá jen přes držku a nic... Pak v noci zmlátím ještě Ravena a je to.... Ono ten inventář vypadá docela pěkně, když u sebe máte zbraně od Scara, Arta, Ravena, Corda, Silase, Larese, Leeho, Torlofa, Orica Baal Nabiba, Baal Oruna už v 1. kapitole :D
Dolero
Templář

Příspěvekod Emperor » úte 24. pro 2013 20:49:49 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
dolero píše:... Baal Nabiba, Baal Oruna už v 1. kapitole :D

nejsem si jist, ale není min. jeden z nich nesmrtelnej - tedy že nejde zmlátit a obrat?
Emperor

Příspěvekod Dolero » úte 24. pro 2013 20:57:44 » Re: Scarova výbava v 1. kapitole
No možná sem se s tím Namibem spletl.... Ale vždycky si na konci hry dělám ve Spáčově chrámě "výstavu" zbraní aspol a tam sem ho vždycky měl....
Dolero
Templář