Menu

Obecná diskuze- Bugy a Fígly

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Admin » ned 19. úno 2012 9:52:49 » Obecná diskuze- Bugy a Fígly
Zde můžete v rámci pravidel diskutovat o Bugách a fíglech ve hře Gothic 1.
Pravidla fóra | Důležité informace | Poslat zprávu vedení fóra

Tento účet slouží čistě k potřebám vedení zdejšího fóra a nepředstavuje žádnou konkrétní osobu. Pokud máte jakékoliv dotazy či jiné problémy, obraťte se na patřičné administrátory a moderátory z našeho týmu.
Admin
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Uzriel » ned 19. úno 2012 15:27:19 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
Nevím, zda se to dá počítat za fígl, ale:

Podařilo se mi projít skřetí území i se skřetím městem a spotřeboval jsem asi jen 5 Elixírů na zdraví +70HP. A jak se mi to povedlo?
V páté kapitole, kdy už můžete mít nejlepší luk (Smrtící luk - 88 poškození, 50 potřebná obratnost) nebo i jiné z lepších, ale ten je jistota. Vytrénujte se na mistra s lukem. Střílíte rychleji a taky mnohem přesněji než dříve. Nyní už se stačí vybavit lukem, a můžete vyrazit. Dobrou pomůckou je Krunýř důlního červa, a pak ještě třeba Amulet kůže z magické rudy, a prsten Prsten větší nepřemožitelnosti, který si můžete vzít dvakrát. Nyní je vaše obrana hodně vysoká.
Takže můžete vyrazit do území a prostě střílet. A když se přibližují, útect o kousek dál, otočit a znovu to do nepřítele prát co vám ruce stačí. Takto se dá pokořit i 10 člená skupina Skřetích psů nebo 6 člená skupina Skřetích bojovníků. Vlastně cokoliv takto porazíte.
A kdyby náhodou, do ruky si vemte třeba obouručák, nebo jednoručák, podle toho, co vám vyhovuje.

Možná to není až tak velký fígl, ale poměrně se to vyplatí. Ještě jednodužší by to měli mágové, ale to je něco jiného.
PS: Pozor na břitvy, s těmi byl problém :D (nedá se jim utéct)
Obrázek
Uzriel
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 27. bře 2012 13:54:40 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
Za největší fígl považuju pořízení si srdcí ohnivého a ledového golema v první kapitole hned na začátku. Stačí mít jen ledový šipky od Cronose na ohnivýho, z něj vyjmout srdce a použít ho na ledovýho. S těmito dvěma lze vyjít téměř do konce hry, než je musíte odevzdat démonovi. I jako bojové postavy máte k dispozici velmi účinnou ohnivou kouli a užitečný ledový blok.
Dostat se ke golemům chce trochu šikovnosti, ale rozhodně se to vyplatí.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Genessis » sob 20. dub 2013 9:35:07 » Bugy, bugy a zase bugy
Ahoj mám bugy samé na G1 např.
Gorn mě zabijí, když osvobozuji svobodný důl a zabijím strážce.
Žebříky maji též bug např. v zatopeném dole nebo ve staré citadele dělá to, že jste na konci žebříku a pak spadnete.
nejde mi zabít určité NPC např. ve svobodném dole stína nejde ho zabít furt jen do něj sekám když je na zemi.
zas když du po žebříku a spadnu pár CM nad dřevěnou podlahou tak spadnu na břicho jako bych spadl pár metrů.
Gorn nechce slézt po žebříku furt jenom dokola chodí fakt pěkná hra něříkám, že je špatná pravě, že se mi liíbí, ale ty bugy jsou příšerné :shock:
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 26. čer 2013 19:30:50 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
Takový menší bug, který se dá využít ve hře, stačí runa ohnivé koule (popř. srdce ohnivého golema). Pokud ho naplno nabijete a hodíte po silnějším nepříteli jako třeba skřet, stínovka ... a hned poté vytasíte zbraň, oběť dohoří a umře, i když jste jí ubrali jen část života. Nefunguje to stoprocentně, ale tak z 80% určitě, alespoň u mně. Funguje to i u ohnivé bouře. Podařilo se mi tak zabít i trola, normálně po něm musíte bouři hodit aspoň 10x, ale pokud hodíte jednou a vytasíte zbraň, dohoří sám.
Emperor

Příspěvekod tomas352000 » pon 01. črc 2013 7:21:34 » Re: Bugy, bugy a zase bugy
Genessis píše:Gorn mě zabijí, když osvobozuji svobodný důl a zabijím strážce.

Mě na Gornovi pořád něco smrdělo... :O
tomas352000
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 01. črc 2013 18:50:58 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
To s Gornem je známá a častá věc, samotnýho by mě zajímalo, proč tě vlastně někdy napadne a jindy ne, já už raději preventivně vyhazuju z inventáře nugety, než s ním vlezu do Svobodného dolu ... Na žebříky jsem si taky občas zanadával, třeba mi někdy trvá vylézt nahoru poté, co seberu ozubené kolo ... občas stupidní chování NPC ... padání hry na určitém místě ... ale co už, zvyknul jsem si ...
Emperor

Příspěvekod Dragnhunter » pon 27. říj 2014 9:07:40 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
Já mám bug následující: Vím že když jsem vyvraždil všechny tábory tak to neni moc lidský ale za pokus to stálo. No on to neni ani bug ale z každýho tábora nakone někdo zbyl. Pochopitelně zbyl Gorn atd. ale ve
: STARÝM TÁBOŘE STONE
: NOVÝM TÁBOŘE JARVIS
: SEKTOVNÍ TÁBOR JEDEN Z BALU, Y-BERION ACOR ANGAR

Docela mě to dostalo protože vraždy se na G2 nevážou a ty lidi na konci poslední kapitoli už nepotřebujete tak nevím proč to ani s URIZELEM nešlo (mimochodem BELIÁRŮV DRÁP je podle mě temná kopie URIZELU jen trochu jinak vypadá a místo ohně je tam ten blesk). No to je asi z toho hromadné vraždění vše. (Jo a vlastně ženy nešli zabít ani nic. Hokus pokus nic. Kouzlo, kuš, luk, obouručák, jednoručák, URIZEL prostě nic ani příšery ne).
Dragnhunter
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 15. pro 2014 23:50:58 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
našel jsem docela pěkný video s různými triky:

Emperor

Příspěvekod Dragnhunter » úte 06. led 2015 14:27:01 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
Tomu se říká sbírka lektvarů (ta část v Spáčově chrámu) tipů :wink: :wink: .
Dost dobrý video jen by mě zajímalo co to měl za zbroj mě to přišlo jako zbroj z krunýře důlních červů z G2.
Dragnhunter
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 06. led 2015 14:55:32 » Re: Obecná diskuze- Bugy a Fígly
Dragnhunter píše:jen by mě zajímalo co to měl za zbroj mě to přišlo jako zbroj z krunýře důlních červů z G2.

Však to je taky ta zbroj, vyrobí ti ji Wolf v 5. kapitole ...
Emperor