Menu

FAQ - Bugy a Fígly

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Admin » ned 19. úno 2012 9:39:51 » FAQ - Bugy a Fígly
Seznam Bugů a Fíglů


Toto je takový FAQ ohledně Bugů a Fíglů v Gothic 1.
Seznam bude průběžně aktualizován.
Základ a jádro seznamu vytvořil uživatel NiGOlas. Děkujeme.


01. Jak zabít červí královnu na jednu ránu: Stačí mít 1 svitek ohnivé koule a 5 many. Poté pořádně "nabijte" a vystřelte kouli proti královně. Ubere jí to asi čtvrtku hitpointů a postupně jí to bude ubírat pořád dál a dál a během 3 sekund je 2000 expů vaše.

02. Klepotání zubů u poražených nepřátel: Pokud porazíte nějakou přátelskou lidskou NPC a pak počkáte až se znovu postaví na nohy, můžete si všimnout, že se jim klepotají zuby ze strachu :)

03. Jak přesvědčit smrtku nezabít vás při pádu: Když skáčete z velké výšky asi víte, že vás pád zabije. Dá se tomu zabránit úplně jednoduchou metodou. Při padání stačí držet klávesu pro úkrok vpravo nebo vlevo (deafultně je to Q a E). Postava se při pádu jako kdyby posune a nezabije se.

04. Nahá Velaya v domě Rudobaronů: Znáte Velayu? Dívku z Gomezova pokoje? Líbí se vám? Chcete ji vidět bez oblečení, když se koupe? Jděte do adresáře hry a zde ve složce /data vymažte soubor Bikiny.ini. Potom spusťte hru a zajděte za Velayou. Počkejte až se půjde koupat a hele - ONA je NAHÁ!

05. Přesouvání 10 předmětů zaráz: Chcete meč, který stojí 3000 rudy. Také to chcete zaplatit 3000 nugety. Po jednom by to ale bylo zdlouhavé, že? Zapněte Caps Lock a předměty se vám nyní přesouvají po deseti kouscích. Vypnutím Caps Locku znovu změníte počet přesouvaných předmětů na jedna.

06. Nesmrtelnost Apokalyptických templářů darovaná Spáčem: Ano, je to pravda. Jak jistě víte - v poslední části Spáčova chrámu (za posledním šamanem) najdete Apokalyptické templáře. Když s vámi vůdce těch templářu - Gor Boba - promluví, řekne vám o tom, že jim Spáč daroval nesmrtelnost. Myslíte si, že mele nesmysly? Omyl - Apokalyptičtí templáři jsou imunní vůči sečným a střelným zbraním a většině slabších kouzel. Zabít je můžete pouze Urizielem nebo jeho smrtelnou vlnou - oba totiž nemají sečné poškození, nýbrž magické a meč navíc ohnivé!

07. Jak se dostat na hrad: Stačí když blízko Thoruse vytáhnete zbraň. Dva hlídači a sám Thorus to udělá také a vyzve vás, abyste ji schovali. Kašlete na něj a normálně proběhněte kolem něj a jeho dvou hlídačů. Nic vám neudělají, ale běžtě od nich hned dál a tu zbraň raději hned schovte, aby ostatní neměli problémy.

08. Dobrá zbraň do začátku: Zaběhněte na hrad (využijte tip č. 7) a jděte do kovárny. Jsou tu dvě truhly. V noci je vypáčíte a najdete zde různý krámy, rezavý obouruční meč a lektvar síly +3. Nyní si jen stačí vylepšit sílu o 20 bodů (pokud jste na levelu 2), vypít lektvar a zbraň můžete používat.

09. Taková zajímavost pro pobavení: Jděte hlavní bránou do Starého tábora a na levo od vás uvidíte chatrč a před ní sud - otevřený. Jděte k němu a stiskněte akci. Hrdina si zaleze do sudu a schová se tam. Není co dodat než snad jen LOL :)

10. Klepotání zubů u poražených nepřátel: Pokud porazíte nějakou přátelskou lidskou NPC a pak počkáte až se znovu postaví na nohy, můžete si všimnout, že se jim klepotají zuby ze strachu.

11. Jak zabít Xardasovy golemy v 1. kapitole: Stačí mít 8 svitků ledového šípu (u Cronose), skřetí kladivo (na plošině před kamennou pevností u loveckých psů) a umět akrobacii. Nyní se dostaňte ke Xardasově věži alternativní cestou (viz. video na WoG). Pomocí ledových šípů pozabíjejte Ohnivého golema a jeho srdcem spalte Ledového. Kamenného dejte kladivem a hotovo.

12. Jak projít zamčenými dveřmi bez klíče a cheatů: Stačí si koupit jakýkoli svitek s přeměnou v nějakého tvora (jedno jakého) a těsně přede dveřmi ho použít. Proměníte se jako tvor normálně, ale za dveřmi.

13. Nikdy nekončíci zásoby masa:Pokud chcete mít nekonečno masa, tak jděte k pánvičce (musíte mít alespoň jedno syrové maso), otevřete inventář a dejte akci na maso. Místo aby ho hrdina snědl, tak si začne klekat k pánvičce. Než hodí maso na pánvičku, dejte rychle konec a v invetáři máte dvojnásobek masa.

14. 400 nugetů pro Larese a pro vás: Vemte úkol od Larese - ten s tím, že chce získat 400 rudy z prodeje drogy, jděte za Baalem Isidrem, zmlaťte ho a seberte mu tu drogu. Teď k Baalu Kaganovi, který zadavá úkol roznést tu drogu žoldákům a banditům - pokecejte s ním a teď zpět za tím v hospodě - pokejete s ním a on vám tu drogu dá ještě jednou. Lares dostane 400 rudy a vy budete mít též 400 rudy.

!!! UPOZORNĚNÍ !!!
Je zakázáno zakládat topicy, které pojednávají o tipech, fíglech a bugách, které jsou vypsány o pár řádků výše! Porušení tohoto příkazu bude považováno za hrubou nedbalost !!!
Pravidla fóra | Důležité informace | Poslat zprávu vedení fóra

Tento účet slouží čistě k potřebám vedení zdejšího fóra a nepředstavuje žádnou konkrétní osobu. Pokud máte jakékoliv dotazy či jiné problémy, obraťte se na patřičné administrátory a moderátory z našeho týmu.
Admin
Obecný účet vedení fóra
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 05. kvě 2014 11:08:56

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé