Menu

Seznam nejrůznějších bugů a fíglů

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Garvell » pon 30. led 2012 17:38:32 » Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
Tak jsem se tu rozhodl vypsat pár typů...je pravda že plno jich je na webu ale dal jsem je sem taky aby to bylo po hromadě.

JAK SLUŠNĚ VYDĚLAT
Na hrad se dostanete tak že před bránou vytasíte meč a normálně proběhněte. Běžte k ohni u svahu a taste opět meč.Otočte se směrem ke svahu ale zároveň okem hlídejte stráže.Jakmile se na vás rozběhnou skočte dolů a při pádu držte delete(úkroky).Vy nepříjdete ani o vlásek života ale stráže které skočí za vámi ano a vy je klidně můžete okrást.Toto se dá udělat i z jinýma strážema ale už je těžší je nalákat k hradbě.Hlavně ale nesmíte zabít(jako kdysi já)nějakou úkolovou NPC.

JAK ZABÍT KAŽDÉHO NEPŘÍTELE
Tento trik je celkem jednoduchý.Nalákejte nějakou příšeru do vody a potom ji obeplujte a jděte na mělčinu kde mužete sekat.Příšera musí zustat v hloubce…..chvilku to trvá ale nakonec se povede.
Pokud je tam kde má nemuže útočit ale vy ano.!!POZOR!!NEPLATÍ U BAŽINÉHO ŽRALOKA!!

JAK PORAZIT KAŽDOU NPC
U obchodníků je to úplně jednoduché…stačí od nich koupit všechno jídlo a všechny věci co máte v inventáři si uložit do nějaké truhly(třeba do té na smetišti).TeĎ stačí do obchodníka jen řezat co to jde.
Sejme vás ale protože nemá jídlo nemůže se lečit.Tak až vstanete zase do něj řežte a nakonec ho takto zdoláte.U jiných npc musíte doufat že nemají jídlo.

MULTIMILIARDÁŘ PŘEDČASNĚ
Tohle je snad ten nejjednodušší bug co znám.Stačí mít maso.Jděte těsně před pánev a dejte že chcete maso sníst.Místo toho si ho ale postava začne opíkat.Podívejte se do inventáře a máte masa dvojnásobek.Takhle to jde dělat do nekonečna. Když nějaká postava pracuje…třeba například tlouká kladivem,stačí jí sejmout……
Vemte si kladivo a až npc vstane začne znovu tlouc.Zas jí sejměte a máte znovu další kladivo.Jde to takto dělat do nekonečna a nakonec můžete věci prodat za opět velmi slušnou sumu.

POKLADY HORNICKÉHO ÚDOLÍ
Poblíž starého dolu je vodopád kterým se dá projít.Projděte jim a na konci tunelu vás čeká poklad!!
Na začátku trolího kaňonu je svitek a všelijaké harampádí ale pozor na trola a černý gobliny!!
Rýžoví lord není vůbec příjemný člověk!Ve svém domě ale má truhlu ve které je 130 nugetů,5 pálenek
6 rýží 20 zlatejch a opečené masa. Ve Starém dole je mnoho postraních chodeb, kde lze přijít k zajímavým věcem. Když jdete od Iana dolů, narazíte na dva postávající templáře . Kousek od nich je jeskyně s několika důlními červy a v ní další malá jeskyňka, kde na zemi leží Prsten plamenné ochrany .
Když jdete od hromady rudy do jedné z postranních chodeb, před kterou stojí strážce , najdete na zemi ležící kostru a vedle ní Kostěný luk . Kousek dál ještě vylezte po žebříku a na plošině nahoře seberte Prsten menší obratnosti. Jděte od hromady rudy do jedné z postranních chodeb , vyřiďte důlní červy a pokračujte nakonec chodby kde se válí drtič kamene. Do skřetího hřbitova se dostanete v rámci úkolu Skřetí hřbitov. Hned na začátku můžete vidět systém jakýchsi výklenků. V každém takovém výklenku jsou mumie, které většinou skrývají nějaký poklad. Většinou magické svitky, lektvary, prsteny a amulety. Některé výklenky jsou kvůli mřížím nepřístupné.Pačky k otevření jsou ale schované v různých nezavřených víčnělcích.Ještě se zde zmíním o jednom no ne moc pokladu ale stojí za zmínění…..Když váš někdo sejme vezme vám rudu.Když ho poté sejmete vy budete mít rudy dvojnásobek!

HODNĚ EXPŮ DO ZAČÁTKU HRY
Když si promluvíte s Thorusem jděte buď k Mordragovi nebo k tomu Baalovi.Řekněte že chcete dovést do ejich tábora a jděte s nim.Po cestě na Npc nažentě co nejvít zvířat a pokud to uděláte tak jako já budte mít dva leveli.To sámé se dá udělat v jiných skupinách a v gothicu dvojce. Kousek od Starého tábora se nachází jeskyně s kopáčem Gilbertem. Když jej objevíte, obdržíte 100 zkušeností, což není moc, ale na začátku hry se to hodí. Vyjděte ze Starého tábora jižní branou a hned za ní zahněte doprava směrem na Nový tábor . Po chvíli uvidíte řekněme Takové jakési schody. Vyskákejte po nich a vejděte do jeskyně , kde čeká Gilbert se zkušenostmi.Když sejmete npc mečem a potom znovu ale lukem…..dostanete dvojnásobek exp!

DOBRÉ ZBRANĚ HNED NA ZAČÁTKU
Jackalova sekyrka a kuše jsou opravdu kvalitní zbraně….Jackala můžete zabít jak popisuje třetí trik.
Dobré zbraně jsou ale i na hradě…..Jednoduše si stoupněte před bránu hradu a taste meč….stráže vás pustí.Jděte k dveřím hradu a opět taste meč a proběhněte.Na levo vedle Ravena je zbrojírna kterou můžete vykrást.Nějaký meč si můžete nechat a nějaký můžete prodat za slušnou sumu.Ještě zde vypíšu pár možností jak se dostat do hradu.Když vylezete nad Fiskovu boudu je tam vchod….tudy projdete až do hradu.Další možnost je ještě vylíst nad Fingrse.

JAK PORAZIT TROLLA
Říkáte si jak porazit tuto bestii?V trolím kaňonu je daleko těžší zabít černý gobliny než trola!Tato obézní stvůra se dá porazit i na úrovni nula!Stačí aby jste tasili zbraň a postavili trolovi za záda.Pořád do něj řežte co to jde a až se začne pomalu otáčet zaběhněte mu opět za záda.Takhle to opakujte pořád dokola a nakonec ho vyřídíte.Trol je doopravdy tak pomalí že se nestíhá otáčet aby vás praštil.

PROMĚNY
Stoupněte si úplně ke dveřím a použijte svitek proměny. Hrdina by se měl objevit za dveřmi.
Když si chcete pořádně zalétat, tak se proměňte na krvavou mouchu.Nemůžete se zabít pádem z výšky.
Jako číhavec dokážete přeskočit dost velké jámy.
V podobě žravé štěnice můžete prolézat pod dveřmi.
Jako chňapavec můžete pod vodou plávat kolik chcete a nedojde vám kyslík.

JAK MÍT LEKTVARŮ A SVITKŮ AŽ DO KONCE HRY
Až budete ve čtvrté kapitole, stačí mít svitek přeměny ve štěnici,podlézt bránu starého tábora a rychle se přeměnit zpět, zabít 2 strážce, otevřít bránu pro pozdější únik, vypít lektvar rychlosti a utíkat k mrtvým mágům. Někdy vás sejmou dřív, než je stihnete obrat, ale nakonec se to dá zvládnout. A nemusíte čekat až získáte teleport.Dají se okrást i mrtví mágové uvnitř, tuším že Corristo má docela dobrej prsten na ochranu proti všemu. Někdy je lepší vběhnout hned dovnitř, kde se dají případní vniknuvší strážci pobít po jednom. Nebo se tam vyspat, a nenápadně se problížit k mágům ležícím venku.

DOBRÉ ZBRANĚ
Jakmile vás vyhostí ze starého tábora tak se u Cavalorna oběví Scorpio.Stačí se dostat na střechu u Cavalorna a šít do Scorpia lukem.Po chvíli padne a vy ho mužete okrást o těžký samostříl a dobrý obouručák!

JAK NA PORAŽENÍ NEPŘÁTEL
V bažiném táboře na sebe nalákejte toho templáře z horního patra DOLŮ.Až bude líst po žebříku střelte do něj lukem a on spadne.Další dobrá věc je si stoupnout na ohradu a střílet po npc.Většinou se totiž stává že se za tím plotem zasekne.Když vás někdo honí a je nablízku svah dovědte ho k tam a skočte.Při pádu držte úkrok.Vy přežijete ale npc nebo zvíře co skočilo za vámi zemře.Další věc je takové že by jsme u ni mohli usnout.Když je k vám nějaká postava otočená zády jděte k ní jak to jen jde.Teď opravdu blesku rychle taste zbraň a dotyčného sekněte.Musíte ale zbraň opět okamžitě schovat.Nepřítel tasí zbraň ale hned ji zas zatasí a jen vás varuje.Ovšem pokud jste udělali vše zprávně měl by mít ubráno alespoň trochu života...Takto to můžete opakovat do nekonečna.

!!VYUŽITÍ PROSTÉHO BUGU!!
Psal jsem to sem už v několika typech ale napíšu to i samostatně.Když vás někam stráže nechtějí pustit stačí jen tasit zbraň.Stráže ani nikdo vás teď nemůže oslovit.Je potřeba aby jste ale měli zbraň protože u pěstí to nefunguje.
Vše je ale limitováno časem...pokud rychle neprojdete lidé do vás pudou. !!

JESKYNĚ V NOVÉM TÁBOŘE
Velká jeskyně v novém táboře je přímo ,,zabugované,,místo. Například chcete-li nabrousit meč nebo opéct maso, daný předmět se neobjev a vypadá to, jako byste brousili vzduch. Zvláštní je, že surové maso nebo meč z inventáře prostě nezmizí, ale opečené maso a nový meč se přidá. Tím pádem si můžete vyrobit kolik chcete mečů, či upéct kolik chcete masa, a potom to za horu rudy prodat. Téhož efektu můžete dosáhnout třeba rychlým mačkáním akce u pánvičky. Maso budete mít opečené ale jako by se neubralo z inventáře.

Hrajete-li za Starý tábor, jste stín a po splnění úkolu Výměšek z důlních červů můžete být přijati mezi strážce nebo mágy Ohně. Ale můžete se přidat jak k strážím, tak k mágům.

MÁG A STRÁŽ ZÁROVEŇ
Jak na to? Jděte do hradu. U brány vás zastaví Thorus a nabídne vám členství u stráží. Odmítněte s tím, že vás zajímá spíš cesta magie. Nyní běžte k mágům Ohně a řekněte Corristovi, že se přidáte do jejich řádu. Budete muset zodpovědět pár otázek. Corristo vás pak vyzve ke složení přísahy a odejde po schodech k pentagramu. Nyní jděte za Thorusem a přidejte se ke strážím. Od kováře Stonea dostanete zbroj a meč. Od Scorpia se můžete naučit zacházet s kuší. Od Thoruse boj s obouručními zbraněmi, ovšem je nutné být na 2.úrovni v jednoručních zbraních a navíc samotný trénink stojí 70 dovednostních bodů (1.úroveň 30, 2. 40).

Poté se vraťte za Corristem a absolvujte přísahu Ohně. Získáte róbu mága Ohně a pár darů od ostatních členů řádu. Přísahu Ohně můžete složit klidně i ve zbroji stráže.

Ale pozor! Jakmile se přidáte k mágům Ohně, vaše členství u stráží končí! Nadále jste mág Ohně a veškeré možnosti stráže mízí. Tedy i možnosti učení u Thoruse a Scorpia. Umění obouručních zbraní se už nikde ve hře nebudete moci naučit. Z celé této akce tedy vytěžíte "pouze" lehkou zbroj stráže a meč stráže.

JAK NA RÝŽOVÉHO LORDA A JEHO PARŤÁKA LEFTYHO
Tohle je úplně jednoduché...stačí si říci po roznesení drogy Baalu Kadanovi o nějaké svitky.Vezměte si Pyrokinezi,spánek a úder větru.Teď pokud máte zkušenostní body a rudu tak běžte za Cronosem,potrénujte manu a kupte si ledoví blok.Teď jděte k Leftymu a ten pokud máte úkol roznašeč vody pro Leftyho nesplněný,na vás začne útočit a vy ho jednoduše oddělejte Pyrokinezí.Lupiči ani Rýžoví lord by se vám neměli míchat do tohoto souboje ze kterého vyjdete jako vítěz.Teď je řada na Rýžovém lordovi...Použijte na něj úder větru a poté velmi rychle ledoví blok.Teď už můžete být v klidu protože je zmražený a můžete na něj dát spánek.Až si lehne sekejte do něj vší silou vaši zbraní a to už by ho mělo oddělat.

Naposledy upravil Garvell dne pát 24. úno 2012 10:20:09, celkově upraveno 6
I am back!
Garvell
Uživatel

Příspěvekod Kapos » čtv 16. úno 2012 15:52:03 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
Je vidět že je Gothic 1 opravdu jedna z tvých milovaných her, že ?
něco z toho co jsi vypsal je i na webu, a v nějakém tom Topicu. Ale líbí se mi to. :)
Kdyby jsi někdy chtěl dělat kompletní návod na truhly, jeskyně atp. Ozvi se. :lol:
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Garvell » pát 17. úno 2012 15:47:47 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
Já jsem to dělal i pro G2 ale je pravda že nejradši mám jedničku...pokud jde o ty truhly...řekl bych že už se o to Krysak už postaral ale děkuji :wink:
I am back!
Garvell
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 20. úno 2012 14:57:51 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
Garvell píše:JAK MÍT LEKTVARŮ A SVITKŮ AŽ DO KONCE HRY!
V páté kapitole se teleportujte do kláštera a oberte mrtvé mágy Torezze a Rodrigueze.
Májí nespočítatelně svitku lektvarů a podobných věcí.

Já jsem se tam dostal už ve čtvrté, stačí svitek přeměny ve štěnici (u brány, kde stojí Milten, po zabití stráží pochopitelně), podlézt bránu, rychle se přeměnit zpět, zabít 2 strážce, otevřít bránu pro pozdější únik, vypít lektvar rychlosti a utíkat k mrtvým mágům. Někdy mě sejmuli dřív, než jsem je stačil obrat, ale nakonec se to dá zvládnout. A nemusel jsem čekat až získám teleport. Navíc sedají "okrást" i mrtví mágové uvnitř, tuším že Corristo má docela dobrej prsten na ochranu proti všemu. Někdy je lepší vběhnout hned dovnitř, kde se dají případní vniknuvší strážci pobít po jednom. Nebo se tam vyspat, a nenápadně se problížit k mágům ležícím venku.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Garvell » úte 21. úno 2012 16:39:02 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
Opravim :wink:
I am back!
Garvell
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 21. úno 2012 17:05:42 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
jo, vlastně ani nejni třeba otvírat tu bránu, jest možno teleportovat se do bažin či do nového tábora. Ono ne vždy se mi ta brána podařila zvednout, dá se to případně vyřešit opětovnou přeměnou ve štěnici či mouchu.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Kapos » čtv 23. úno 2012 22:10:16 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
Garvell píše:Já jsem to dělal i pro G2 ale je pravda že nejradši mám jedničku...pokud jde o ty truhly...řekl bych že už se o to Krysak už postaral ale děkuji :wink:

Jo, postaral. Bohužel jsem si všiml druhý den po tom co jsem to napsal. Moje chyba. Omlouvám se. :lol:
Taky mám nejradši G1, odjakživa moje největší láska ze všech tří dílů. :lol: (Arc. nepočítám)
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Kapos » čtv 23. úno 2012 22:10:16 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
Garvell píše:Já jsem to dělal i pro G2 ale je pravda že nejradši mám jedničku...pokud jde o ty truhly...řekl bych že už se o to Krysak už postaral ale děkuji :wink:

Jo, postaral. Bohužel jsem si všiml druhý den po tom co jsem to napsal. Moje chyba. Omlouvám se. :lol:
Taky mám nejradši G1, odjakživa moje největší láska ze všech tří dílů. :lol: (Arc. nepočítám)

EDIT:// OMLOUVÁM SE ZA DOUBLE-POST
Naposledy upravil Kapos dne čtv 23. úno 2012 22:15:04, celkově upraveno 1
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Garvell » pát 24. úno 2012 10:00:41 » Re: Seznam nejrůznějších bugů a fíglů
No já myslím že nabídka k pomoci není až taková chyba :wink:
I am back!
Garvell
Uživatel