Menu

Môj pokus o max. level v 1. kapitole

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Roronoa D. Zoro » ned 23. zář 2018 15:00:08 » Môj pokus o max. level v 1. kapitole
Pokiaľ podobná téma už existuje, tak to prosím spojte, našiel som len max. level za nezávislých, to ale nebola moja hranica.

Po niekoľkých rokoch som sa konečne odhodlal k nemysliteľnému a pokúsil sa dosiahnuť najvyšší možný level v prvej kapitole. Zabil/porazil som všetko, čo sa dalo s výnimkou nezraniteľných postáv ako Diego, apod. Túto masovú genocídu som začal ako lukostrelec a prvé, na čo som minul body bolo získavanie trofejí, ktoré som následne predal, aby som si mohol kúpiť viac šípov.
Lovenie zvery v divočine ma bavilo, bola to príjemná oddychovka, hoci niekedy som mal namále. Najväčšou výzvou však boli čistky v táboroch a to práve kvôli nezraniteľným postavám a lukostrelcom/strelcom s kušami. Najviac problémov som mal na hradnom nádvorí v Starom tábore, tam som už bol naozaj na pokraji zúfalstva, prekvapivo nie kvôli veľkému množstvu strelcov, ale Stonovi, ktorý sa miešal do všetkého a vzhľadom na to, že je nezraniteľnou postavou, nemal som šancu. To isté Thorus, avšak ten mi robil problémy pred vstupom do hradu spoločne s ďalším nezraniteľným strážcom pri vstupnej bráne do tábora a mám silné podozrenie, že som tam zrejme niekoho vynechal, takže je možné, že to číslo so skúsenosťami mohlo byť vyššie.
V Bažinách mi zase robil problémy Cor Angar, ktorý ma neustále uspával, keď som sa pokúšal poraziť templárov, ktorý trénovali pri ňom. Nakoniec mi tak niečo, čo mi malo trvať max. minútu trvalo takmer pol hodiny kvôli opakovaným pokusom (ktoré boli zbytočné, pretože ma aj tak zakaždým uspal).
V Novom tábore robili problémy pochopiteľne žoldnieri, najmä tí s lukmi, ktorí sa neostýchali ich hneď vytasiť a pochovať ma pod ich paľbou. Musel som tak použiť smiešnu taktiku hit-and-run a postupne ich porážať po jednom, po dvoch. Mágovia naopak neboli žiadnym problémom, dúfam však, že v ďalších kapitolách kvôli tomu nebudem mať problémy.

Najviac ma bavil lov na orkov, ktorých som si vždy nalákal a potom utekal k veži s rampou pred mostom do orského mesta, odkiaľ som si ich pohodlne zabíjal s lukom a kušou. Pokiaľ ste niekedy videli vo filme horu mŕtvol na sebe, toto vyzeralo podobne (škoda, že som si nespravil screenshot).

Dopustil som sa však aj niekoľkých chýb. Najväčšou bola asi tá, že som nezačal čistku v Novom tábore, kde som mohol jednoducho získať najlepšiu sekeru v hre, s ktorou by bol ďalší proces rýchlejší. Ak sa teda o niečo podobné pokúsite, začnite najprv tam, Leeho nebude nikto brániť.
Taktiež je asi lepšie robiť podobné čistky ako postava, ktorá hrá na silu, než na obratnosť, pretože kým som dal silu na maximum, aj tak som už používal viac zbrane, než luk/kušu, opäť mohol byť proces rýchlejší, ale už to neľutujem.
Prišiel som aj o potencionálne skúsenosti, hoci ich nie je veľa, ale aj tak to zamrzí a to konkrétne v prípade Skipa, ktorého som našiel na hradnom nádvorí už mŕtveho (zrejme spadol z hradieb, keď na mňa chcel kedysi zaútočiť) a Shrata v bažinách, ktorého asi dostali žraloci.
Omylom som zase získať 10 skúseností naviac keď som predal trávu z bažín jednému banditovi v Novom tábore, ktorému som ju už predtým predal, no potom ako som ho porazil a získal trávu späť to bolo opäť možné (takže kto rád využíva glitche, tu má ďalšiu možnosť, aj keď pre mňa to nie je, ja som chcel čistú hru).
V Starej bani som musel vynechať asi troch kopáčov, ktorí boli blízko Ashgana, ďalšieho nezraniteľného, takže tam mohli byť ďalšie drobné skúsenosti, rovnako ďalší kopáči hore na rampách, ku ktorým sa nedá dostať (ako sa tam dostanú oni?)

Summa summarum, podarilo sa mi dosiahnuť až na level 25 s počtom skúseností 169 715. Na konci som bol vyzbrojený Leeho sekerou, Vojnovou kušou (Válečný samostříl, ale vôbec neviem od koho som ju získal, pravdepodobne ju mal v inventári niektorý rudobarón, moc som tam nevenoval pozornosť obsahu ich inventárov, len som ich rýchlo vyčistil a utekal preč), Ľahkým brnením žoldnierov, párom prsteňov s +5 sila, ktoré som striedal s párom prsteňov +5 obratnosť, amuletom +30 HP, ktorý mala pri sebe mŕtvola na konci úlohy Cudzinec, viac ako 11 000 hrudiek rudy a v inventári mám asi 90 % inventáru celej hry. Čistý čas hrania je 25 hodín a 6 minút, aj keď v skutočnosti je to možno aj dvojnásobok kvôli neustálym neúspešným pokusom a reloadovaniu. Myslím si, že ďalšie kapitoly už pôjdu rýchlejšie.

https://i.imgur.com/qi3ihiB.jpg

Pokiaľ by sa chcel niekto pozrieť, popr. to po mne skontrolovať, či som naozaj vyčistil všetko, tu je save:
https://webshare.cz/#/file/4wx26f1d12/savegame1-rar
(ak niečo nájdete, dajte vedieť, budem len rád)

EDIT: Nájdená jedna tieňová šelma a taktiež porazení traja kopáči. Nové maximum 170 265.
https://i.imgur.com/Zja00ET.jpg
Naposledy upravil Roronoa D. Zoro dne pon 24. zář 2018 19:39:14, celkově upraveno 1
Obrázek
Roronoa D. Zoro
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 23. zář 2018 17:09:50 » Re: Môj pokus o max. level v 1. kapitole
Dobrá práce, bývaly doby, kdy jsem na tohle měl trpělivost ...

teď zkusit dostat se co nejdál ve hře bez použití LP ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Beowulf » ned 23. zář 2018 20:31:33 » Re: Môj pokus o max. level v 1. kapitole
Taky jsem mel vzdy hodne ale ne takovy extrem, myslim kolem 16-18 vzdycky pred pridanim. Nejvetsi problemy vim ze vzdy byli v zamlzene vezi.
Za bojovnika je to super, hrdina se krasne expi a pak cela hra jde jedna basen :D

Super to bylo v modu Temna Tajemstvi kde myslim se dala v 1 kapitole ziskat zbroj straze a snad i jit k pralidem kde byla jeste lepsi.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Roronoa D. Zoro » pon 24. zář 2018 19:36:38 » Re: Môj pokus o max. level v 1. kapitole
Aktualizácia:

Úplne som zabudol na jednu tieňovú šelmu, ktorú som vynechal pri love chňapavcov v ruinách kláštora! A tiež sa mi podarilo dostať aj tých troch kopáčov, hoci som sa musel zakaždým nechať zmlátiť.
Nové maximum skúseností je teda 170 265.

https://i.imgur.com/Zja00ET.jpg
Obrázek
Roronoa D. Zoro
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 25. zář 2018 7:49:41 » Re: Môj pokus o max. level v 1. kapitole
S nesmrtelnými postavami ti může pomoci, když se vyspíš do noci. Třeba Thorus odejde od brány do svého pokoje na hradě a Stone tuším taky někam zaleze.

Určitě je lepší hrát za bojovníka na blízko a pak nepotřebné postavy (které nezadávají žádný úkol) nejprve zmlátit (exp) a pak zastřelit lukem (další exp). Ale je to tedy nejspíše bug hry, no. Ale asi bych to do těchto pokusů počítal.

Pokud je to hra v první kapitole a člověk nemusí být neutrální, tak je to o trošku jednodušší.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra