Menu

No LP G1 OLOG

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Dolero » čtv 13. srp 2015 20:36:26 » Re: No LP G1 OLOG
Já chtěl hrát luky a kuše nedávno a pak sem si uvědomil, že s nimi vlastně všechny NPC jen zabiji a neomráčím, takže mé milované vybíjení NPC v první kapitole (bandité, rudaři, rolníci, osamělé NPC jako templáři či novicové v bažinách atd.) by se nekonalo... Takže sem se na to vykašlal. OLOG sem hrál 2× a pokaždé spadl ze skály u Gilberta - poprvé po asi 10 hodinách hry, to mě dost naštvalo, podruhé sem tam šel pro jistotu hned a taky se umřel, tak sem nebyl tak naštvaný... :P
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 13. srp 2015 20:44:25 » Re: No LP G1 OLOG
no ony střelný zbraně nejsou tak dobrý, jako ve dvojce, tam s nima kromě trolů ustřílíš všechno ... v G1 nemají ani zdaleka takový poškození, jako zbraně nablízko a třeba kostlivci jsou taky zcela imunní ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » čtv 13. srp 2015 22:49:30 » Re: No LP G1 OLOG
Ke Gilbertovy v ologu nechoď vůbec... fakt to za to nestojí :D
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 13. srp 2015 23:33:52 » Re: No LP G1 OLOG
já k němu taky nešel, nikdy se mi nepodařilo seskočit dolů napoprvé, aniž bych chcípnul, tož teď jsem raději neriskoval, když se mi tak daří ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » čtv 13. srp 2015 23:42:30 » Re: No LP G1 OLOG
Já zkoušel využívat toho bugu ohledně pádu z výšek (http://www.gothicz.net/gothic-1/bugy/), ale nějak mi nikdy nefungoval... :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 13. srp 2015 23:51:22 » Re: No LP G1 OLOG
já to taky neumím, ale stejně bych to nepoužil, by mě haňba fackovala, to musí být čistá hra :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » pát 14. srp 2015 8:27:25 » Re: No LP G1 OLOG
ten bug se skokem nechápu. Ale když padáte, je třeba šermovat mečem (do stran?) a neubere vám to životy.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 14. srp 2015 20:33:11 » Re: No LP G1 OLOG
Zápis č. 6

Tak jsem se dneska zase dost naběhal, ale to je tu normální. Napřed mě šéf bažinných maniaků Y´Berion poslal pro ohnisko. S jeho nalezením mě předběhl Nyras, který měl dojem, že s jeho pomocí ovládne svět, hráblo mu a vystartoval po mě. Tak jsem ho vyškolil svým mečem, sebral mu šutr a běžel s ním zpátky do tábora. Cestou jsem celkem lehce pobíjel drobnou havěť, jen ještěrky mi občas daly zabrat, člověk do nich mohl často sekat jak chtěl a stejně je ani neškrábnul, ale nakonec jsem si poradil i s nima. Pak mě poslali za Cor Kalomem, kterej zase chtěl výtažek z důlních červů. To znělo docela nebezpečně. Nakoupil jsem nějaký lektvary a šel do Starého dolu. Bylo třeba najít královnu důlních červů, zase spousta běhání a zařizování, nakonec mi otevřeli velkou bránu do tunelu a s pomocí několika templářů jsem zdolal první nápor důlních červů. Čekal jsem, že v průzkumu budou pokračovat i dál, kde se to těma potvorama jen hemžilo, ale nikdo se k akci neměl. Takže to bylo jen na mě.

Zabít důlního červa není až takový problém, je ale nutný ho napřed trefit, což je vzhledem k jejich neustálému hemžení a mým bojovým dovednostem nelehkej úkol. Pokud jsem měl pocit ohrožení života, tak jsem běžel zpátky k bráně a kluci se o tu havěť už postarali. Nakonec jsem se dostal až ke královně. Díky dosahu mého meče mi nemohla přímo ublížit, zvlášť když jsem jím pravidelně sekal, ale i tak jsem se zapotil, než jsem ji zdolal. Posbíral jsem obří vejce a pelášil z toho smradlavého brlohu zpět k bráně. A co jsem za tu dřinu dostal? Basu piv! Bych se jim na to příště mohl ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Emperor » úte 18. srp 2015 19:39:54 » Re: No LP G1 OLOG
tak jen pro informaci, umřel jsem :D ... všechno šlo celkem v pohodě, ale osudným se mi stal skřetí válečník na hřbitově, jehož sílu a rychlost útoku jsem podcenil (a Lukor, ten hňup, tam jen stál a čuměl, ani ho nenapadlo mi pomoct, doufám, že si tam ti dva užívaj halidejz) ... R.I.P.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » stř 19. srp 2015 7:56:32 » Re: No LP G1 OLOG
Basa piv, vychlazená na pláži pod majákem, s táborákem, s přáteli, s kýtou z mrchožrouta na temných houbách, během letního večera pod bariérou...
Bsa piv je krásný dárek. Jinak je mi líto, že jsi padl v boji s těmi zelenokožčími potvorami, nechť je Beliár k tvé duši milostiv. Ale je to od tebe pěkně nezodpovědné, nechat se zabít, celá kolonie je odsouzená ke zkáze, a nejspíše i Khorinis, neb Spáč povstane!
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod unnamed user » sob 28. črc 2018 21:43:55 » Re: No LP G1 OLOG
Tak jsem zase dostal chuť na Gothic, který už samozřejmě jedině iron man stylem :), a zkusím si to ztížit zákazem investování dovednostních bodů. Samozřejmě nebudu využívat žádných bugů a glitchů. Svitky a srdce golemů ale narozdíl od Emperora používat budu (takový majstr zatím ješte nejsem :D). První pokus (ne že jich plánuju víc než jeden :D) zatím bez problémů: jsem Stín na začátku 2. kapitoly a mám srdce ohnivého a ledového golema - proběhnutí skřetí zemí a získání srdcí golemů na levelu 5 je sice trochu riskantní, ale zároveň vždy má oblíbená výzva. Plnil jsem jen pár vedlejších úkolů, co mi přišly, že za to stojí, takže jsem taktak získal level 5 nutný k přijetí. Olog jedničky bez akrobacie mě ale trochu znervózňuje - je opravdu snadné chcípnout na nějaký nešťastný pád, tak snad to neskončí takhle tragikomicky.
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 29. črc 2018 19:45:38 » Re: No LP G1 OLOG
držím palce ... shodou okolností byla tenhle víkend manželka s dětma pryč, tak jsem to taky zkusil, bohužel jsem byl ustřílen šípy u Svobodného dolu ve 3. kapitole ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod unnamed user » stř 01. srp 2018 20:48:51 » Re: No LP G1 OLOG
Tak jsem skončil ve 4. kapitole kvůli hlouposti těsně před osvobozením svobodného dolu, respektive jsem se k němu ani nedostal, protože jsem chtěl ještě předtím získat srdce kamenného golema pod citadelou, říkal jsem si, že větrná pěst by se mohla hodit a bude s ní sranda (budu zhazovat nepřátele ve spáčově chrámu do lávy apod.), potřeboval jsem se dostat ke golemovi, aby mě hned netrefil a mohl bych se připravit, a tak mě napadla "geniální" věc, dostat se dolů pomocí přeměny ve žravou štěnici (na ty neutočí snad nic a i kdyby zaútočil, tak se nejspíš netrefí říkal jsem si), abych se dostal dále do místnosti a tím získal pár vteřin na to reagovat. Dopadlo to tak, že na mě zaútočil v přeměně a asi na desátý pokus se trefil. Popravdě mě to už ale stejně moc nebavilo: tenhle způsob hry je docela závislý na obchodování s předměty a místo abych trávil čas s Diegem, Miltenem, Gornem a Lesterem jsem ho trávil s Cronosem, Torrezem a Baalem Cadarem. Možná bych raději v budoucnou zkusil olog bez nošení brnění, protože jinak ty ochranu jsou opravdu přepálené: když má hráč pořád nejlepší ochranné sady (zbroj, prsteny a amulet), tak 95% nepřátel neubírá v podstatě nic.

Mimochodem Emperore, co jsi dělal u svobodného dolu ve 3. kapitole, pomáhal Gomezovi obsadit důl :D?
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 11. srp 2018 12:52:57 » Re: No LP G1 OLOG
tak jsem si cvičně rozehrál G1 na jeden život, zatím se daří - jsem v páté kapitole (využívám LP, tak to mám lehčí), pokud to zvládnu, zkusím na jeden život i Temná Tajemství ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Předchozí