Menu

No LP G1 OLOG

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Emperor » ned 09. srp 2015 15:03:24 » No LP G1 OLOG
Tak mám trochu volna a chuť zahrát si znovu první Gothic. Na jeden život jsem už hru dohrál, takže si to zkusím znovu a navíc si to ještě zpestřím tím, že nebudu využívat učebních bodů. Platí samozřejmě pravidla:
1) smrtí hrdiny hra končí, musím začít znovu
2) zákaz opětovného nahrání hry při mé vlastní herní chybě
3) zákaz využívání bugů
4) absolutní zákaz utrácení učebních bodů
5) zákaz používání kouzelných svitků mimo těch nutných, tedy telekineze, zmenšení nestvůry, přeměny ve žravou štěnici a kouzel potřebných na zničení ohnivého golema

Může se stát, že mi spadne hra, nebo zblázní NPC, bez které nebudu moci ve hře pokračovat, potom mohu použít poslední save.

Jinak můžu pít lektvary zvedající atributy a používat srdce golemů do doby, než je budu muset odevzdat démonovi v Xardasově věži.

Budu sem průběžně psát zprávy o mých pokrocích ve hře.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Lee77 » ned 09. srp 2015 15:25:43 » Re: No LP G1 OLOG
Tak se ukaž :) Ale hlavně nepodváděj :D
Gotham City Impostors: ☜?☞ PIRATE☜!☞
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 09. srp 2015 15:32:18 » Re: No LP G1 OLOG
Lee77 píše:Tak se ukaž :) Ale hlavně nepodváděj :D

Zrovna v tomto Emperor nepodvádí... :)

Emperor píše:2) zákaz opětovného nahrání hry při herní chybě

Hmm... Při posledním hraní G1 mi ve 3. kapitole jen tak Diego začal běhat v Old Campu a potom zmizel ve stěně, už sem ho nenašel, při opětovném nahrání bylo vše v pohodě. Tohle pravidlo ti může úplně zničit OLOG... :)
Dolero
Templář

Příspěvekod Emperor » ned 09. srp 2015 16:58:16 » Re: No LP G1 OLOG
Lee77 píše:Tak se ukaž :) Ale hlavně nepodváděj :D

no já G1 hrál tak 100x na všechny možné způsoby, hrát klasicky mě to nebaví, respektive mě to od určitého okamžiku nemotivuje dohrát do konce, takže potřebuju nějakou výzvu a podvádění sama sebe by mě fakt nebavilo ...

Dolero:
já to asi špatně napsal, herní chybou jsem myslel, když JÁ udělám něco špatně, jinak když se mi bugne NPC a nepůjde to vyřešit nějak jinak, nebo spadne hra, tak si to samozřejmě loadnu ...
Emperor

Příspěvekod unnamed user » ned 09. srp 2015 18:16:19 » Re: No LP G1 OLOG
OLOG jedničky jsem dal, ale znova už do toho nejdu. Svitky bys podle mě používat měl. Svitek je dost podobný srdci golemů, vzhledem tomu, že nepotřebuje znalosti magie. Navíc je zábava používat svitky a v jedničce ani nemáš nějaké OP svitky ze začátku. Jsem si jistý, že i tak to bude hodně těžké.

Můj plán téhle varianty by byl rychle projít hlavní linii, abych se dostal k lepším věcem (lektvary rychlosti, prsteny, amulety, zbroje, lektvary s trvalým účinkem...) Taky bych hodně používal srdce golemů (napulzovaná ohnivá koule sejme většinu i silnějších monster, ledový blok by se dal použít v případě nouze pro zdrhání - občas ale mine cíl, nevím jestli se to dá považovat za bug).

Hodně štěstí, btw jak řešíš skrětí šamany v poslední kapitole. Ti mě málem usmažili v mém OLOGU, nemohl jsem se hýbat a zbyla mi asi desetina HP, když se mi podařilo jim zdrhnout.
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 09. srp 2015 18:24:44 » Re: No LP G1 OLOG
Se svitky by to bylo až moc snadné ... zvažuju, že se vykašlu i na ta srdce golemů ...

Šamani nejsou až takový problém, stačí zalézt do vchodu, telekinezí si sundat sochu, šamany to vyplaší, ale ty můžeš zatím utéct dál do chodby a pak se vrátit a sochu si sebrat (máš pochopitelně ULUMULU) ...

Pokud jsi myslel nemrtvé šamany v chrámu, tak když do nich hned po dialogu začneš sekat zbraní, tak nemají šanci ani sundat tu svou hůl ...
Emperor

Příspěvekod marco5445 » ned 09. srp 2015 20:39:43 » Re: No LP G1 OLOG
Jak řešíš Svobodný důl? Jak tam je ten velký žebřík dolů a tam jsou nepřátelé s kuší? Z vrchu se myslím nedají nijak zabít. Právě mě naposledy při Ologu schodili s toho žebříku a pak dodělali rychleji, než sem stihl cokoli udělat.

Jinak počítáš mezi bugy i proběhnutí kolem stráží se zbraní v ruce (například u Thoruse)??
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 09. srp 2015 21:34:25 » Re: No LP G1 OLOG
marco5445 píše:Jak řešíš Svobodný důl? Jak tam je ten velký žebřík dolů a tam jsou nepřátelé s kuší? Z vrchu se myslím nedají nijak zabít. Právě mě naposledy při Ologu schodili s toho žebříku a pak dodělali rychleji, než sem stihl cokoli udělat.

To ještě nevím :D ... ono se to dá proběhnout tunelem z druhý strany, ale tam zase pobíhaj důlní červí válečníci ...

marco5445 píše:Jinak počítáš mezi bugy i proběhnutí kolem stráží se zbraní v ruce (například u Thoruse)??

jo ... ale to vůbec neřeším, po splnění pár úkolů se tam dostaneš i tak ...

Jinak zvažuju, za který tábor hrát, asi to je jedno ...
Emperor

Příspěvekod Emperor » pon 10. srp 2015 13:19:15 » Re: No LP G1 OLOG
Zápis č. 1

Tak jsem přežil svůj první den v Hornickém údolí. Moje první frajeřina bylo zdolání dvou štěnic holými pěstmi a zabití mladého krysokrta dobře mířeným kopancem do tváře. Pak jsem si našel zbraň, starý rezavý krám, kterým jsem počechral peří několika mladým mrchožroutům na cestě do Starého tábora. V tom nadšení jsem statečně naběhnul mezi skupinku starých mrchožroutů, jen tak tak jsem jim utekl. Je znát, že jsem to dlouho nehrál, musím si zvyknout na ovládání. Je tu drsný, nelíbí se mi tu a tuším, že to bude peklo.

Šel jsem se trochu zklidnit do Starýho tábora, upéct maso a vybrabčit Diegovi truhlu, ať mám nějaký love do začátku. Mám v plánu vyřídit nějaký pochůzky přímo v táboře a pak odsud vypakovat Mordraga a přitom se jím nechat doprovodit do Novýho tábora. Se silou 10 a starým mečem tu zatím moc velkou parádu neudělám. Ještě nevím, ke kterýmu táboru se přidám, vzhledem k cíli mého projektu je to asi jedno.
Emperor

Příspěvekod Emperor » pon 10. srp 2015 17:41:08 » Re: No LP G1 OLOG
Zápis č. 2

Během dnešního rána jsem vyřídil několik pochůzek pro místní: našel jsem Neka, tedy jeho zbytky ohlodané krysokrty, ale jeho amulet se pro začátek může hodit. Pro Whistlera jsem koupil od Fiska meč, původně jsem si ho chtěl nechat, ale stejně na něj nemám dost síly. Další úkol mi zadal Dexter, ale ten si musí chvíli počkat, zatím jsem od něj shrábnul zálohu, díky které jsem si u Fiska mohl koupit kopáčské kalhoty. Za ty prachy nic moc, jsou samá díra a divně smrdí, ale pořád lepší, než tu pobíhat ve spodkách. Další úkoly mi zadali Thorus a Diego, kvůli nim si budu muset udělat větší výlet. Kuchaři jsem donesl štěnice a houby, z čehož mi připravil velice chutnou a výživnou polévku.

Odpoledne, poté, co jsem se vzpamatoval z následků pozření Snaffova vývaru, jsem šel za Mordragem. Přijal jsem jeho nabídku, že mi ukáže Nový tábor a vydali se na cestu. Během ní jsme narazili na spoustu havěti, se kterou si musel Mordrag poradit, já jsem se mu do toho raději nepletl, mrchožrouta bych ještě zvládnul, ale vlk, kterého jsme potkali na půl cesty, vypadal, že má dost ostrý zuby a k tomu hodně blbou náladu, takže jsem se raději zpovzdálí díval, jak si s ním můj průvodce poradí. Když jsme došli k bráně tábora, dal mi prsten, kterej jsem měl odevzdat Laresovi.

Nikde jsem se moc nezdržoval a šel rovnou za šéfem banditů. Lares, teda poté, co mě k němu stráže pustily, byl moc rád a nabídnul mi, že k nim můžu vstoupit, samozřejmě až poté, co se prokážu jako schopný a užitečný. Docela mě bolely nohy a měl jsem žízeň, tak jsem nakouknul do místní krčmy, pokecal se Silasem, kterej si postěžoval na Rýžového lorda. Pak jsem prozkoumal zbytek tábora. Jsou tu banditi vedeni Laresem a vyšší vrstva žoldáků, který má na starost Lee, o kterým jsem se doslechl, že byl snad generál, než ho šoupli za bariéru. Dokonce mě k němu i pustili, ale moc jsem s ním nepokecal, tak jsem mu alespoň vypáčil truhlu, čehož si ani on, ani jeho kamarád Oric nevšimli (což je asi taky důvod, proč je Lee tady a nevede někde bitvu). Pak tu jsou mágové vody, kteří hlídají rudnou haldu, ale tam mě nepustili, jediný mág, se kterým jsem přišel do styku, byl Cronos. Od něj jsem si alespoň mohl koupit prsten síly.

Od jednoho fanatika jsem dostal pár jointů, ty jsem za nepatrný poplatek rozdal chlapům, kteří si na ní očividně vypěstovali těžkou závislost (stejně jako na chlastu), protože nikdo z oslovených neodmítnul. Zisk jsem si mohl nechat a navíc jsem od něj za odměnu dostal jedno extraspešl brko, který mi může pomoct získat si přízeň jednoho z kněží (říkaj si baalové a jsou divní) v táboře v bažinách. Nicméně distribuce trávy jim tu poněkud vázne, protože jeho kamarád místo rozdávání jointů sedí v hospodě a chlastá. Hodil jsem s ním řeč a po pár locích rýžového vína mi dal svou várku drog, který jsem později rozdal za něj. Půlku výdělku jsem mu dal, zbytek mi zůstal.

U hráze stál bezradný chlápek jménem Homer, kterýmu dělal starost zbloudilý číhavec. Nabídnul jsem mu pomoc, ale protože vím, že to jsou pěkně tuhý a nebezpečný potvory, nechal jsem si tu práci na později. Na rýžových polích jsem narazil na Horatia, kterej mi pomohl zvýšit sílu za slib, že vyřídím Rýžového lorda. Nu, slibem nezarmoutíš, ale pro tuhle chvíli to musí počkat, na nějaký souboje se moc necítím, i když mám už 20 síly, ale pořád mizernej starej meč.

Tady jsem prozatím skončil, zítra se vracím do Starého tábora, cestou se stavím ve Starém dole, kde vyzvednu seznam pro Diega.
Emperor

Příspěvekod Emperor » úte 11. srp 2015 15:19:35 » Re: No LP G1 OLOG
Zápis č. 3

Výlet do Starého dolu měl smysl, protože kromě seznamu od Iana jsem si odnesl prsten síly, které mám nyní celkem 25. A s tím už se dá ledacos podnikat, mrchožrouti, krysokrti a krvavé mouchy už pro mě nepředstavují žádnou výzvu. Ale na silnější potvory si netroufnu, zatím.

Odevzdal jsem seznam Diegovi, pochlubil se Thorusovi ohledně odvedení Mordraga - mrmlal sice něco o tom, že by byl raději, kdybych ho zabil, ale jinak se tvářil spokojeně. Ještě mi zbýval splnit jeden úkol pro Dextera, chtěl po mě, abych mu donesl z bažinného tábora nějakej recept, a vzhledem k tomu, že mi už zaplatil zálohu, tak se jeho naléhání nedivím. Naštěstí jsem kousek od něj zakopl o jednoho týpka právě z bažinného tábora, který mi nabídnul doprovod - zřejmě nějaký jejich náborový agent. Pověděl mi o tom jejich mocném bohu, který osvobodí mou mysl, když se k nim přidám, oči se mu při tom divně leskly, ale možná za to mohl fakt, že byl zhulenej jak kára. Ale i tak, jeho společnost jsem při cestě do toho jejich tábora uvítal, cesta se totiž hemžila potvorami, který by si na mě s radostí smlsly, ale pro můj doprovod nepředstavovaly větší problém. Tudíž jsme bez úhony došli až do bažin, kde mě čeká další průzkum.

Smrdělo to tam nepředstavitelně, ale místní obyvatelé si na ten puch patrně už zvykli, popřípadě ho přebíjeli trávou, která tu rostla skoro všude. Oslovil jsem jednoho chlapa v dlouhé róbě, on na mě jen zamručel a dělal, že tam nejsem. Ten musel bejt sťatej! A bylo tam víc takových. Chtěl jsem si po cestě odpočinout, ale ze všech chatrčí mě vyháněli a křičeli na mě. Co si tu proboha mám počít?
Emperor

Příspěvekod Emperor » stř 12. srp 2015 13:57:27 » Re: No LP G1 OLOG
Zápis č.4

Nakonec jsem po dlouhým hledání a šplhání našel chatku, ve který jsem mohl přespat do druhýho dne. V bažinném táboře jsem se zorientoval celkem snadno především díky Lesterovi, kterej mi vysvětlil co, kde a jak a dokonce mi pomohl s přímluvou u jednoho baala, na kterýho jsme společně sehráli komedii, jako že jsem se zřekl starých bohů, bla bla bla ... když jsem oslovil druhýho, zase jen zamručel a pak už si mě nevšímal, když tu jsem si vzpomněl, že mám u sebe to extraspešl brko od dealera z Novýho tábora, tak jsem mu nabídnul, on si jednou potáhnul a okamžitě vytuhl, to musel bejt matroš! Chvilku jsem počkal, jestli se vzpamatuje, ale pak jsem přestal marnit čas a doběhnul pro recept, co po mně chtěl Dexter. Věděl jsem od Dextera, že ho má Cor Kalom, ten se ale se mnou vůbec nevybavoval, tak jsem mu ho v nestřežené chvíli šlohl z truhly. Ten arogantní trouba měl tolik práce, že si toho ani nevšiml. Vrátil jsem se k druhýmu baalovi, kterej se už mezitím probral z rauše, byl tak nadšenej, že mi nabídnul přímluvu, pokud bych k nim chtěl vstoupit. Ani náhodou! Na ten smrad bych snad ještě zvyknul, ale to vymejvání mozků je na mě, svobodomyslnýho člověka, trochu moc silný kafe. A navíc by mě nebavilo furt šplhat po žebříkách nahoru a dolů, jak nějaká šílená rosnička. Tak jsem se rozloučil s Lesterem a rozběhnul se zpátky do Starýho tábora.
Emperor

Příspěvekod Emperor » čtv 13. srp 2015 13:47:30 » Re: No LP G1 OLOG
Zápis č. 5

Poté, co jsem předal Dexterovi recept mi už nic nebránilo přidat se ke stínům (do Nového tábora se mi už nechtělo běžet a k těm šílencům v bažinách se nedám). Pustili mě ke Gomezovi, ten nadutý tlusťoch mě ještě zkoušel nachytat na špatnou odpověď, ale nakonec jsem byl přijat, vyfasoval jsem zbroj a hlavně jsem mohl zcela beztrestně loupit truhly na hradě. Našel jsem si skvělej amulet k ochraně a dva lektvary síly. Teď jsem měl celkem 31 síly, tudíž jsem mohl používat obouruční meč (dmg 61), kterej se jen tak povaloval v truhle u kovárny. Miltenovi, což je místní mág, jsem předal dopis, kterej mi dali před vstupem do bariéry a za odměnu jsem si mohl u Torreze vybrat magický elixír, kterej mi přidal 5 k maně. No, kouzelník ze mě sice nebude, ale můžu občas potřebovat nějaký ten svitek. Od Ravena, Gomezova poskoka, jsem dostal za úkol zjistit, co se chystá v táboře v bažinách. Takže se tam musím zase vydat, ale se svým novým mečem a zbrojí se cítím už přeci jen jistěji a bezpečněji.
Emperor

Příspěvekod Delicius169 » čtv 13. srp 2015 19:56:20 » Re: No LP G1 OLOG
Jak to tak pročítám tak si řkám, že bych taky? No, na OLOG bez LP bych si netroufnul, ale obyčejný by se možná dal. Já G1 nikdy pořádně nehrál, do teď jsem vlastně nezkusil hrát G1 za lučištníka/ kušaře...
Že by?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 13. srp 2015 20:12:14 » Re: No LP G1 OLOG
jdi do toho, budu rád, když se někdo přidá ... ale nečekej od luků kdovíco :D ...
Emperor

Další