Menu

Nejlépe opevněné obydlí

Volný pokec o Gothicu 1.

Co by se nejlépe bránilo

Anketa končí za pon 22. říj 2007 19:44:55

Starý tábor
7
22%
Nový Tábor
10
31%
Bažinný Tábor
0
Žádná hlasování
Stará pevnost v horách
15
47%

Celkem hlasů : 32

Příspěvekod dragonranger » čtv 26. led 2012 20:26:09 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
No možné to je ale u tý brány nejsou žádný charče takže nejspíš ne. No podle mě taky má starý tábor taky šanci ale záleželo by jestli by nebyly stráže v kasárnách opilé protože jestli ano Goméz by neměl šanci přece jen v opilosti se bojovat nedá a skoro všechny stráže by byli v kasárnách a pijou o stošest takže. :D :D
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod nunacek2001 » ned 29. dub 2012 7:26:06 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Rozhodně horská pevnost a starý tábor.
nunacek2001
Uživatel

Příspěvekod Gothic12 » ned 29. dub 2012 7:56:22 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Určite Starý tábor, ich hrad je nedobytný
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod Kaiser » ned 29. dub 2012 8:52:25 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Gothic12 píše:Určite Starý tábor, ich hrad je nedobytný

Tak tak
Kaiser
Trvalý ban

Příspěvekod Gothic12 » ned 29. dub 2012 11:33:50 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Ale možno ak by sa zrekonštruovala Stará citadela, mohla by byť taktiež silná
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod N0n3 » ned 06. kvě 2012 13:29:27 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
opevnění neni jediná věc která rozhodne bitvu, podle mě jde taky o počty a sílu vojáků, a v tomhle bodě pro mě vede New Camp jelikož tam jsou týpci jako Gorn nebo Lee, kteří by nepřítele rozmetali na cucky :D

Old Camp by na tom ale taky nebyl špatně jelikož kušařů je tam dost a hradní brána je ve tvaru mříže takže se dá střílet skrz ní, samozřejmě ti zbabělci rudobaroni a Gomez by hned utelki schovat se do pokojíku a zamknout za sebou na tříkrát, a nechali by strážce bojovat za ně.

Pokud jde o Swamp tak tam to vypadá bledě, jelikož nedisponují zrovna armádou templářů, a pokud jde o novice tak nej bojovníci to nejsou, jediná jejich pomoc jsou stvůrky co žijí okolo nich, tím mám na mysli močálové žraloky, co si s nějakym tim banditou nebo stínem poradí snadno.

A horská pevnost ? V jedničce asi nic moc, ale kdyby útočily ve dvojce tak to by měli co dělat s ještěřanama a samotnym Pedrakhanem :D
Thenns. I fucking hate Thenns.
N0n3
Uživatel

Příspěvekod Kapos » ned 06. kvě 2012 13:38:27 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
N0n3 píše:opevnění neni jediná věc která rozhodne bitvu, podle mě jde taky o počty a sílu vojáků, a v tomhle bodě pro mě vede New Camp jelikož tam jsou týpci jako Gorn nebo Lee, kteří by nepřítele rozmetali na cucky :D

Old Camp by na tom ale taky nebyl špatně jelikož kušařů je tam dost a hradní brána je ve tvaru mříže takže se dá střílet skrz ní, samozřejmě ti zbabělci rudobaroni a Gomez by hned utelki schovat se do pokojíku a zamknout za sebou na tříkrát, a nechali by strážce bojovat za ně.

Pokud jde o Swamp tak tam to vypadá bledě, jelikož nedisponují zrovna armádou templářů, a pokud jde o novice tak nej bojovníci to nejsou, jediná jejich pomoc jsou stvůrky co žijí okolo nich, tím mám na mysli močálové žraloky, co si s nějakym tim banditou nebo stínem poradí snadno.

A horská pevnost ? V jedničce asi nic moc, ale kdyby útočily ve dvojce tak to by měli co dělat s ještěřanama a samotnym Pedrakhanem :D

To ano. Ale bavíme se o Nejlépe opevněné pevnosti, a ne o počtu mužů. :wink:
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Meril* » pon 24. úno 2014 17:37:08 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Sice už je to tu dlouho neaktivní a něco už jsem tu asi psal, ale tak přidám příspěvek jak bych to viděl ted, když jsem po pár letech znova rozjel gothica 1,

Starý tábor - Četl jsem si tu diskuzi a co tu píšete, jak lehký okruh by bylo snadné dobít, že má málo opevněné brány, pokud vám přijdou brány starého tábora slabé, tak jsme asi každý hráli jinou hru jelikož ta hlavní brána před hradem je obrovská (dřevěná ale přece) pevnost, jako nevím nevím jakým beranidlem bych tuto bránu vyrazil pod neustálou palbou lučištníků z dosti vysokých zdí asi by ale stačilo okované kryté beranidlo (které se ale ve hře nevyskytuje) , ta druhá brána ve zřícené věži je pravda že je jen pár prken sbitých do sebe, když pominu že se dá např vyztužit, zasypat apod. (je dost malá) tak i kdyby jste ji prorazili, je malá jako obyčejné dveře do kterých se vlezou vedle sebe dva nebo tři muži, takže by do ní stačilo postavit bandu zkušenějších strážných a nevím nevím kdo by prošel, no a kdyby jste tedy měli velikou početní převahu, spálily vnější okruh tak nevím jak se dostat do vnitřního okruhu (beru to reálněji, to že se celé vojsko teleportuje nebo jak jsem četl "roztavení" mříže neberu v potaz) asi by se musel nechávat hodně dlouho vyhladovět ale když si představíte jak početné by jste museli mít vojsko aby byl celý hrad obležen a nedal se udělat výpad vedený obránci, nehledě na střelbu z kuší a luků z hradu, myslím si že dobít starý tábor by byl tedy oříšek pro sebevětší armádu.

Nový Tábor - Tak pro nový tábor jsem kdysi dávno když jsem to tu poprvé viděl hlasoval, a dneska bych mu hlas asi už nedal, hned vám povím proč. Je pravda že nový tábor je velmi dobře "opevněný" skalami, opomenu také horskou stezku která je zmíněna ve čtvrté kapitole přes kterou byl dobit důl, ale jeho jedinné silné místo kde by obránci měli šanci proti přesile (třeba útok starého+sektovního tábora, nebo skřetů) je ta brána nad rýžovými polemi. První bránu tedy prorazíte, pokud útok obránci nečekají tak pravděpodobně snadno, pokud by zde ale byla připravená skupina lučištníků očekávající i obchvat od jezera, tak bránu prorazit zas tak lehké není a přes jezero pod palbou lučištníků nepřeplavete takže by byly dosti vysoké ztráty, každopádně tu bránu prorazíte s menším vojskem. Stržení hráze co tu někteří psali je pitomost, nejenže by se tím tábor připravil o zásobu vody ale také o hradby a útočníkům by stačilo stoupnout si bokem, třeba nad tu pěšinku kde je ten protivnej bandita co pro něj máte roznášet vodu. No každopádně prostor před druhou bránou je velmi úzký, maximálně pro tři muže vedle sebe, a kolem něj se dá rozestavit opravdu velké množství lučištníků takže projít tudy bez štítů by bylo velmi těžké, jenže útočníci by měli kuše a obránce co budou stát na té "Skalce" za kterou jsou pak chatrče rolníků by nebyly před kušemi nijak chránění no a samotná "strážní věž" (nevím jak jinak to nad bránou napsat) je celá dřevěná takže by pomocí zápalných šípů, nebo snad katapultu šla zapálit a obránci by měli malér, i přes to že je tedy brána velmi dobře chráněna, pravděpodobně by ručním beranidlem padla, přece jen ta brána nevypadá moc bytelně, spíše nic moc. Po proražení brány by už šlo jen o počet a sílu mužů útočníka, je pravda že banditů a žoldáků je v táboře hodně takže by došlo k veliké bitvě, ale pravděpodobně by byly obránci poraženi, takže nový tábor je méně opevněný než starý.

SEKTOVNÍ TÁBOR No ze základních tří táborů je sektovní pravděpodobně nejhůře bránitelný (není špatný, dal by se skvěle opevnit a bránit, ale pokud beru jen ten "stav" jaký je ve hře a tudíž že bych jej nemohl nijak vylepšit tak by se bránil poměrně špatně.) O nějákém opevnění se hovořit nedá, je přístupný ze dvou stran, je hodně nízko v údolí, takže by se dal dobře ostřelovat např lučištníky. Ovšem připravit na obležení by se dal velmi dobře, kdyby se zdi které jsou například u těch drtičů drogy postavily kolem celého tábora, a novicové se vyzbrojili kušemi, dále kdyby se na stranu tábora (s pomocí guru a magie) přidali žraloci kteří by bránili s templáři jednu stranu tábora, a pak by se jen strhaly mosty k hlavní bráně, tak by bylo poměrně obtížné pro útočníky pod palbou obránců se dostat do boje na blízko a využít tak své případné početní převahy, v případě že by se útočníci dostali do tábora tak by boj v táboře také asi nebyl zrovna nejlehčí jelikož novicové a templáři tábor znají, no každopádně by útočník vyhrál a zatlačil obránce do chrámu, kde by je bud nechal vyhladovět nebo je pobil nebo s nimi naložil jinak.

STARÁ PEVNOST Je pravda že s posádkou dobře vycvičených lučištníků a partou bojovníků by se stará pevnost držela proti jakkoliv početnému vojsku obstojně, (pokud by došlo k útoky a útočník je nevyhladil, nebo dřív nestrhli most čímž by se sami odsoudili ke smrti) dalo by se zde velmi dobře využít plošin a cesty k rozmístění lučištníků a úzké přístupové cesty k tomu aby útočník nemohl plně využít početní převahu, ale zase by se pevnost dala ostřelovat z dálky, mimo dostřel lučištníků za mostem a způsobit v řadách obránců chaos, pevnost také nemá žádnou bránu, těžko říct jak by se dala dobít, nevím také jaká by na ní byla posádka, nepřítel by potřeboval obléhací stroje a velikou převahu lukostřelců nebo kuší aby dokázal pevnost zdolat.

Svůj hlas bych dnes tedy dal pro STARÝ TÁBOR
Jinak omlouvám se, příspěvek mě donutila napsat ta nostalgie z toho že jsem po dlouhé době zase rozehrál G1, který byl moje první hra na PC kterou jsem kdy hrál a pokud vám to nedává smysl (vím že rozbor mojich nekonečných souvětí by asi udělat ani nešel :D :D ) tak se omlouvám jelikož moje vyjadřovací schopnosti psanou formou nejsou úplně ideální.
Děkuji vám za čas který jste ztrávili čtením tohoto postu, Meril :)
Láska je jako válka.. lehké je začít ale těžké skončit.
Meril*
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » sob 13. zář 2014 8:37:29 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Podle mě 100% Novej tábor. Ale stejně si myslím, že všechny tyhle pevnosti se dobývaj primitivně.

Starý tábor: Zapálit dřevěný hradby a do hradu (sklepení není dlážděný kamenem) se prokopat. Jestli sklepení shoděj, tak nevadí, vyhladovím je.

Sektovní tábor: Přijedu z hlavní cesty a zaměstnám je (střelba). Budou zaměstnaný a z mořský strany je dobudu.

Nový tábor: Ubytovat se na tý planině za bránou, poslat předvoj, vyčistit rýžový pole, zavřít bránu, vylízt na ní, střelit do přehrady výbušnýma šípama, vyteče voda, pak už je to snadný.

Horská pevnost: Strhnout most, počkat si na noc, teleportovat se přes ohniskovou plošinu a všechny zabít.
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod earendil » ned 14. zář 2014 12:22:22 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Musím souhlasit s Meril*em :) Podle mě je tu hrad Starého tábora hodně podcenovanej ...
Vymýšlet věci jako podkopávání hradeb, tavení brány, katapulty a jiné věci - podle mě by se takové nemožnosti neměli brát v úvahu. Bavme se o možnosti dobytí tak, jak to v Gothicu 1 jde a vypadá. Jediné výjmky musíme (jinak by jsme se o tom nemohli ani bavit) samozřejmě udělat s nějakým tim zničenim brány beranidlem, a ano dřevěné věci jdou zapálit, ale prosím, roztavit hradní mříž .. to se mi zdá trochu moc mimo :-)

Starý tábor je největší v kolonii, má i nejvíc posádky - mužů, kopáči dělají takové křoví, Stíni nejsou dobří na blízko ale z palisády můžou na nepřítele střílet hromady šípů. Hlavní vnější brána je sice dřevěná, ale je opravdu masivní, obrovská!
Někdo tu zminoval Pána prstenů a něco o želvové taktice :) já jsem sice všechny lotry přečetl, ale co se týče filmu: Helmův žleb z velké části postavili doopravdy, vyšlo to levnějc než to dělat pomocí efektů. Hlavní brána hradu, kterou ve filmu Skuruti celkem rychle prorazí, tak tu prý postavili asi z dubového dřeva tak pevně, že jim to při natáčení ručním beranidlem prorazit vůbec nešlo! Museli jí zeslabit aby dosáhli efektu pro film. A ta brána byla celkem slabá oproti tomu, jak vypadá dřevěná brána Statého tábora. Takže nepodcenujte dřevo :-)
Ohen je samozřejmě trochu jiná liga a ty hadry na palisádě by hořely opravdu perfektně. Řekněme že by za nedlouhou dobu palisáda vypadala jako ve dvojce po útoku draků.
Jenže pořád tu máme hrad a v tom je velký háček. Ano přišel o jednu věž, ale stále je celý z kamene, na návrší s převýšením, se mřížovou branou která má určitě několik vrstev a nebude to jen tak nějaká ocel (Ten hrad stavěli na ochranu dolů magické rudy, nejdůležitější místo pro válku v království...). Nad bránou se místo běžné hradby tyčí jakási trojitá věže. Kolem dokola hradu jsou na hradbách ochozy a ochranná zídka. Na straně hradu kde je brána jsou nad hradbami navíc dřevěné zastřešené lávky, které by nejspíš měli mít i škvíry pro střílení. Některé hradby jsou rovněž průchozí a měly by mít střílny ... Pak tu máme budovu kasáren a skladiště sousedící s branou, ze kterých by se dalo krásně krýt přístupovou cestu. A nakonec věž, která bohužel není blízko brány (v reálu by asi jednu věž k bráně dali, škoda..), ale vzhledem k její výšce by z ní střelci v pohodě přestřelovali opevnění brány.
Představte si, že se luků a kuší chopí všichni strážci + přeživší stíni a všichni z rozsáhlého obvodu hradeb kropí útočníky dole. Takové palbě by moc věcí asi neodolalo, navíc přes trosky palisády a chatrčí a příkop by se nešlo moc rychle dostat. Hrad má slabinu v podobě sklepení Rudobaronů, jenže to by jistě bylo v případě útoků zataraseno, je tam několik dveří za sebou, a kdyby se před každé nasaunuly ty bedny s (asi) rudou, co jsou hned vedle, případně se to ještě zapřelo o zadní zed každé místnosti, nikdy by se tamtudy nikdo nedostal, je to malý prostor a i kdyby se tam útočníkům podařilo dostáhnout beranidlo, neměli by místo na rozmach ...
Takže zbývá asi zničit mříž (hodně štěstí) nebo přitáhnout hromady žebříků, které jsou v G1 velmi oblíbeným způsobem pohybu nahorů a dolů :D ... Kdyby se soustředily kolem hlavní brány a útočníků bylo opravdu hodně (jenže pamatujte, že ve starém táboře je o dost víc lidí než v okolních) tak by se možná podařilo dobýt věž brány a otevřít ji, pokud by již předtím obránci nesabotovali otevírací mechanismus aby nešel použít.
Pak by tedy nastal hromadný útok vedený bránou směrem na palác. Cestou po útočnících mohou na prázdném nádvoří střílet skoro všichni střelci, kteří předtím bránili okolí hradu, obzvlášt z věže tam je krásný výhled. Samotný palác by měl mít asi nějaké dveře (že je nemá počítám jako prostý nedodělek ve hře, podle mě autoři neměli čas a prostředky na vymýšlení velkých dveří které by měly všechny velké budovy). Z oken paláce se dá také střílet. Útočníci, kteří by vnikly do paláce, by hned za vstupními dveřmi byli vystaveni palbě z patra nad schodišti. Nakonec by se museli ještě dostat úzkými klenutými průchody do trůnního sálu, a nebo hůř, do patra a odtud do věže krytým můstkem, který by se v reálu dal jistě strhnout. No a pak by museli dobít věž, hodně štěstí.

Omlouvám se za tak dlouhý rozbor, ale podle mě je ze tří táborů Kolonie starý tábor určitě nejlíp chráněný. Královský hrad je prostě stavěný na útoky, i ve dvojce na něj útočí armáda skřetů a draci a odolal bez jediné zničené budovy, protože vevnitř není nic dřevěné (V Gothicu asi krovy střech dělají ze železných traverz, protože jinak tomu sám nerozumím proč neschořely :D ). Takže pár desítek žoldáků, templářů a banditů by asi nebyl velký problém.

Co se týče Nového tábora, ten je samozřejmě koncipován úplně jinak a i když druhá brána je dobře chráněna (typ jako u skalních hradů, zatáčka za kterou není vidět co tam je), celé to stojí na tom že útok půjde právě tudy. Okolí nového tábora jsou kopce které by šly přelézt, cesta do svobodného dolu je velká slabina jak se ve hře ukázalo, odtamtud by šlo také vést jednoduše útok. Takže i kdyby se podařilo obráncům dostatečně rychle strhnout přehradu (a kdyby o tom nějaká chytrá hlava rozhodla, vezměte si jak katastrofální následky by to mělo pro ekonomiku tábora), útočníci vůbec nemusí jít tamtudy.

Tábor v bažinnách je zase úplně jiná liga. Určitě by se dal bránit dobře, kdyby byla kolem opravdová bažina která by nešla v těžké zbroji vůbec překonat (bitva u Sudoměře :-) ), jenže v gothicu jde takovou bažinou bez zranění projít, i když jen pomalu. Na lávky ze kterých se má bažina bránit jde snad bez výjmky vyskočit. Systém ochozů na stromech by byl velkou výhodou, jenže v bratrstvu je velmi málo střelců. Zbývá tedy hlavní chrám, který by se mohl celkem dlouho držet, kdyby se kolem schromáždili guru a templáři, jak tu již někdo psal. Přesto je to z táborů asi ten nejslabší.

A nakonec horská pevnost, nádherná to stavba :-) . Tak jak je v Gothicu ale bohužel nepůsobí příliš silně. Nemá brány a žádná okna - střílny. Já bych toto ale bral spíš jako nedodělek ve hře a také tak, že pevnost je již velmi dlouho opuštěná a kdyby na přístupové stezce řekněme kdysi nějaké opevněníčko bylo, mohlo schátrat a zřítit se. I přesto, když si představíte desítky lučištníků kropících útočníky z věže, balkonů, "zápraží" před "dveřmi", a klidně i z přístupové pěšiny, nebylo by dobytí vůbec lehké, a to jsem ani nezmínil možnost strhnout most nad velmi prudkou řekou.
Takže sama o sobě sice není úplně dokonalá, ale s trochou invence (Takový Xardas aka stavitel by to měl za pár minut ;-) ) by se jednalo určitě o zdaleka nejsilnější pevnost v kolonii.

Doufám že jsem vás nepřinutil zavřít tohle ttéma kvůli totálnímu znudění :D určitě jsem nadělal spoustu chyb, rád se nechám opravit.
earendil
Uživatel

Příspěvekod Howky » ned 14. zář 2014 15:09:43 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
No tak starý tábor: Projít zadní bránou a zničit vnější okruh - jedna půlka armády na jednu stranu druhá na druhou a sejdou se u hradu. Hrad už něco vydrží, takže buď nechat vyhladovět, nebo použít obléhací stroje pokud by teda byli. Šlo by také hned ze začátkupoužít lučištníky k salvě pšes zdi. Nejlepší by však bylo kdyby nikdo nespustil poplach a armáda by se dostla k bráně nepozorovaně. Potom by se dostala dovnitř než by se obránci vzpamatovali a zbylí odpor by sevřela v kleštích a zabila.
Nový tábor: Malá skupina by v noci proplavala řekou k rýžovím polím. Tam by vyvraždili všechny a otevřely bránu pro zbylou část armády. v šatech banditů by se několik našich dostalo k bráně, kterou by hned na to obsadili a spolu s ostatními by odstranili lidi, kteří to viděli. Potom už by kvůli poplachu byli připraveni všichni bojovníci. Ti v banditskýych a žoldáckých zbrojích by utekly k armádě nového tábora. Kvůli tomu, že jsou banditi a žoldáci rozdělení bychom zabili nejprve žoldáky v klínové formaci a potom bychom se vrhli oslabení na bandity. v tu chvíli by přišli na řadu převlečení a začaly sekat kolem sebe. my by jsme se roztáhli a pozabíjeli zbytek banditů. Mágy bychom obklíčili tak 5 na jednoho a ubili je.
Bratrstvo: Vest útok ze dvou stran (cesta a bažiny - cesta malá skupina bažiny velká. Armádu zaměstnanou bojem menší skupinou by zezadu zničila - spolu se zbytkem tábora - velká skupina. Pak by společně prošli všemi cestami směrem ke chrámu kde by vyvraždili zbytek obyvatelstva. Po menších skupinách by dodělali plošiny.
Pevnost: Asi strhnout most, ale takhle z trucu mě nic nenapadá.
No tak nevim no... asi Pevnost :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod earendil » ned 14. zář 2014 15:39:32 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Možná by nebylo na škodu odlišit jednak férovou bitvu kdy obránci vědí o útoku útočících a řešíme pouze možnosti obrany držet se a útoku postupovat, a na druhou stranu možnosti přepadení ze zálohy, překvapení, plížení, nechání posádky vyhladovět atd ... protože tyhle dvě věci jsou dost odlišné, ne? :-)

Opevnění obydlí u mě znamená jak něco vydrží při útoku, ale když se něčí armáda připlíží k bráně, teleportuje se do hradu, má lektvar neviditelnosti a co já vim co ještě ... tak to přece nemá s opevněnim co dělat :-)

Každý místo jde asi teoreticky nechat vyhladovět, to jde říct o všem ale to nemá co dělat s opevněnim ale zásobovánim ... proč se asi hrady dobíjeli silou, protože udržet měsíce trvající fungující obklíčení a zásobovat obléhající armádu je taky obtížné ;-)
earendil
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » sob 22. lis 2014 17:39:39 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
K tomu vyhladovění, co já jsem slyšel o rudobaronech, tak jsou prej nenažraný a to samý platí o strážích. Nemaj žádnou spižírnu, jenom kuchyň, nejlepší si sežerou nebo nechaj v truhle, zbytek rozdaj Dexterovi a Fiskovi. Od nich nakupujou stráže jídlo, takže jídlo by měli jenom rudobaroni. A kdyby se nepojídali navzájem, tak spotřebujou všechno zhruba za měsíc. Ale stráže určitě taky potřebujou jíst, a tak teď když jsou Fisk a Dexter mrtví...
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Sadamius » sob 17. led 2015 22:22:56 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Jen bych chtěl dodat k tomu co psal "earendil", (více sem toho zde nečetl, jsem tu nově registrovaný a pročítat všech 24 stran by mi zabralo asi hodně času :-D ), ohledně těch "hadrů" na dřevěných hradbách ve starým táboře: podle mého názoru mají spíš představovat kůže, které se dříve používali i například na obléhací věže apod. a byli napuštěné (snad se teď nepletu) octem a snad i něčím jiným a díky tomu byli proti ohni mnohonásobně odolnější než by se mohlo na první pohled zdát .... navíc je ta dřevěný hradba celkem vysoká a s příkopem, takže až tak extra snadné na dobytí by to být nemělo ... ale co si pamatuji z G1 tak Rudobaroni nejsou žádní extra stratégové a vojevůdci, takže by toho asi stejně nedokázali moc využít :-D ... Starý tábor je sice asi jedna z nejsilnějších pevností, ale zároveň je taky celkem dobře přístupná ze všech stran což je značná nevýhoda a s pár dobývacími stroji a dostatečným počtem mužů se dá snadno donutit obránce hladovět a v takové situaci se už vždycky najde někdo kdo bránu otevře ;-) ...
Sadamius
Nováček

Příspěvekod Dragnhunter » úte 05. kvě 2015 15:36:07 » Re: Nejlépe opevněné obydlí
Starý tábor je podůle mě nejlépe opevněn kvůli velkým kůlům velké obraně stínů (popřípadě jiné ochranky) a hradu.

Nový tábor je podle mě opevněn docela dost nouzově a kdyby Gomez udělal se všemi muži steč neubrániliby to. Nemyslím tím že v Novém táboru jsou neschopní to broboha ne (žoldáci jsou super) ale obranan ohledně opevnění a podobných věcí je vážně mizerná.

Tábor v Bažinách co si budeme povídat. Templářů mají opravdu málo a kromě Guru nikdo kouzla používat neumí + než by si PÁNI Guru něco uvědomili bylo by po nich (pardon ale podle mě byl Tábor v Bažinách až na Lestra a Y-Beriona k ničemu). Takže pokud by se čirou náhodou nezachránili kouzli nebo se ze země nevinořil SPÁČ bylo by po nich.

Stará pevnost (pokud je to ta do které jdete z Lestrem pro ohniskový kámen) je chráněná poměrně dobře. Než by se někdo dostal do toho kopce tak by mu to trvalo hodně dlouho ale kdyby už tak by obránci byli podle mě v háji protože kdyby se někdo dostal až nahoru byl by masakr obránců.

Tohle jsou moje názory na opevnění staveb Kolonie.
Dragnhunter
Uživatel

PředchozíDalší