Menu

Nová hra, aneb vítej v kolonii :)

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod El Kamil » ned 15. čer 2014 23:49:26 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Jo, pravda. Nicméně. Hodil by se nějaký log marvin příkazů alespoŇ. Aby se dalo posoudit, jestli je postava regulérní. Rád bych na webu obnovil žebříček nejlepších postav, ale dokud nedokážeme toto posoudit, nejde to ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Emperor » pon 16. čer 2014 6:25:20 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
No ono se i těžko posuzuje jen třeba to, jestli je správné honění expů a levlů přes vyvolávání a zabíjení kostlivců nebo démonů přes spínače ... sice se nejedná o využívání cheatu či bugů, ale podle mě to taky není úplně košer ... podobné to je u zabíjení NPC lukem pro další expy (i když to já třeba dělám) ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 16. čer 2014 6:53:37 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
ono se v g1 dá úplně přesně spočítat, jaké je maximum. Jsou zde limity na vlastnosti, přes které nelze přejít a omezený počet předmětů tyto vlastnosti zvedající - tedy u síly, obratnosti se to dá přesně určit.

U levelů se to dá též přesně určit. Pokud člověk nevyužije bugy se svitky a démony, pak si myslím, že je maximum 40 level. Pokud by se nevyužívalo ani to druhé získávání exp za zabiti (po omráčení), pak by to bylo asi méně - nicméně i to se dá přesně určit. Pokud hráč získá o 1 exp navíc, znamená to, že podváděl. A potom už je jedno, jestli použil marvin, nebo démony a vypínač. Marvin je jen rychlejší způsob.

Nicméně úpravou skript by měl jít teoreticky marvin vypnout.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod pkudelaman » pon 16. čer 2014 8:06:33 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Já hraji Olog teďka s polovičním počtem Skill Points za level t.j. 5 bodú za levl. Tedy po každém level upu si odečtu 5 bodú s Marvinem. Pak jsem slabší a je to větší survival. Jinak si myslím,že nevynechávam žádné xp a nevyužívam svitkú vyvolávaní ani nedorážím NPC lukem. Snad tedy zjistím jaký je skutečný level cup ovšem jestli nezemřu. :)
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Dolero » sob 13. srp 2016 14:19:20 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Rozhodl sem si zase zahrát OLOG, říkal jsem si, že když umřu, tak to dohraju, ale nečekal jsem, že to bude tak brzy... Zapomněl jsem na tzv. "Gilbertův problém" a uvědomil si ho až poté, co jsem k němu vylezl :D Tak jsem ho zbil a pak zkusil slézt dolů. Samozřejmě sem hodil držku a chcípl, pak jsem chvíli hrál, ale už to není takový ten pocit, když jsem loadoval... Kurňa fakt :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 13. srp 2016 18:21:17 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
jo, to znám, ať se snažíš jak chceš, prostě z toho jednoho "schodu" seskočíš vždycky tak blbě, že se zabiješ ... já jsem pak k němu ani nechodil, těch 100 expů plus za zbití a nějaký šunty mi za to nestojej ...

hm, dlouho jsem si G1 nezahrál, a už mě nějakou dobu docela svrběj prsty, až bude nějaký volno v dohledný době, tak to zas rozjedu, samozřejmě na jeden život, jinak bych už to ani hrát nemohl :D ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » ned 14. srp 2016 14:29:59 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Něco mi říká, že bych si měl od Gothicu 1 dát pořádnou pauzu. Navštívil jsem všechny tábory (chybí mi akorát Starý důl), jsem na levelu 8, mám 60 síly, mistra v jednoručkách, Laresovu sekeru, teď už by na mě zbývalo akorát vymlácení většiny kolonie (tak do levelu 15/16, protože skřety si chci nechat na později), přidání se k táboru a pak jen velice jednoduchý a přímočarý postup příběhem, který se i přes frakce moc neliší a znám ho nazpaměť... Takže na to kašlu, savy smažu a později (takže tak za rok a více) to zkusím znova, opět OLOG (s tím, že když umřu, hraju znova) a napíšu si do svého "Gothic" zápisníku v mozku to, že nemám lézt ke Gilbertovi... :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 14. srp 2016 15:17:14 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Zkus si pak ten OLOG dát bez učení se čemukoli, to je pro hráče G1, kterej už neví co by roupama, větší výzva a zábava ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod El Kamil » ned 04. zář 2016 8:38:09 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Někdo by měl udělat Gilbert friendly mód a postavit tam nějaký eskalátor :D
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Dolero » čtv 28. čer 2018 20:42:32 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Dneska jsem začal hrát znova - OLOG. 8. level, všechny úkoly v první kapitole splněné, 50 síly, sekera s 29 poškozením u pasu, nějaké ty důležité dovednosti jako akrobacie naučeny. Párkrát jsem měl namále. Například jsem jaksi spadl v Kotlině Svobodného dolu - zbylo mi 10 HP. Pak mě skoro ukousali červi ve Starém dole, zachránili mě templáři. Celkově tam byla tentokrát sranda, jeden templář (ale ten úkolový, takže žádnej EPX) s červem hodil tlamu ze skály a získal jsem tak tu drahou Šavli žoldáka, pak se porvali červové s nějakými strážci a bylo z toho pár mrtvých. Bohužel z toho nemám ani jednu zkušenost, ale co už :D Dále mě skoro ukousali na začátku hry krysokrti, když jsem hledal Neka (stačil jeden hryzanec a jsem tuhej). Párkrát jsem dostal nakládačku, třeba od Kharima v aréně či od Rýžového lorda, naštěstí jsem vždycky pro jistotu rudu vyhodil na zem.
Teď přemýšlím, ke komu se přidat pro co nejsnadnější postup. U Bratrstva má člověk od začátku magii a navíc se potom dostane k nejhezčí zbroji ve hře (těžká templářská), akorát je tam bug s tou těžkou zbrojí novice a tak až do povýšení bych musel běhat v té lehké s horší obranou. U starého tábora bych se mohl dát k mágům, ale hrál jsem za něj nejčastěji a tak se mi moc nechce. Nový tábor mám nejradši, navíc už v první kapitole vás Lee přijme k žoldákům, stačí mít level 10... Hmm, je to těžké rozmýšlení :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 28. čer 2018 21:29:09 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Ty jo a on není nějakej patch nebo tak něco, kterej by ten problém se zbrojí novice vyřešil?

Mimochodem, kdybys někdy teď zemřel, co budeš dělat? :D Skončíš to celkově, nebo už pojedeš na normálku, tj. nikoliv olog?

Já bych se dal ke Starýmu. Jestli máš rád Novej, tak se k němu přece jen nakonec dostaneš...
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dolero » čtv 28. čer 2018 21:32:40 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Nevím, mám akorát poslední SystemPack a samozřejmě verzi 1.08k. Řešilo se tu ovšem, že prý to nejde. Já hrál za Bratrstvo jen jednou a to při druhém hraní a to bylo tak v roce 2012. Vždy jsem hrál za OC či NC.
Kdybych umřel, tak vymažu savy a dám si zase dlouhou dobu oddych. Gothic 1 mě totiž na rozdíl od G2A zase tak moc nebaví, má sice hodně kvalitních herních momentů v hlavním příběhu, ale když je člověk hrál tolikrát, už ho to tak nebere. Nebýt té hry na jeden život, tak to nehraju :D
Kdybych se dal ke starému, tak budu mít dilema, jestli být mág nebo strážce zase a nedostanu se k templářské zbroji :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 28. čer 2018 21:46:21 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
No, tak když jsi tak dlouho nehrál za Bratrstvo, tak jdi teda do nich, no :D

Jako, když se nat o dívám zpětně, tak z hlediska zábavnosti by mě dneska mohl asi zaujmout taky spíš G2A, byť celkově považuju G1 za kvalitnější. No, ale ani tyhlety Ology by mě asi nedokázaly přimět k tomu, abych to vydržel hrát celé. Hádám, že mě to znovu popadne až za hodně dlouhou dobu.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dolero » čtv 28. čer 2018 21:56:03 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Bohužel oproti G2A trpí G1 mnoha nedostatky - je to holt první hra tvořená od nuly nezkušeným týmem etc. Ať už je to vývoj postavy, nižší obtížnost, žádné vedlejší questy od 2. kapitoly až na dva (jeden je navíc jen kecací a ten druhý zase součást hlavního questu), žádná pořádná kovařina (jde vykovat bez učení jen jeden meč), žádná alchymie, magie je hodně OP, je tam furt docela dost bugů, AI bestií i NPC je místy dosti zvláštní, soubojový systém je dosti krkolomný a celkově je ta hra prostě lineární. Proto fandím Fawkesovi s tímto viewtopic.php?f=40&t=19327#p576844, má z toho být takový "G1A", který nebude hru kazit podobně jako třeba Temná tajemství...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 29. čer 2018 0:25:00 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Jsem už v Sektě a v druhé kapitole. To, že jsem se bál pročistit lesy, se mi takřka stalo osudný, protože na místě, kde bývá 6 vlků, jich teď bylo 2× tolik, sejmul sem je, ale zbyly mi 4 HP, v tu chvíli jsem si v duchu řekl: "Spáč buď pochválen!" :D
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší