Menu

G1 OLOG

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod unnamed user » ned 11. srp 2013 0:24:41 » Re: G1 OLOG
Ne, jen se divím, že mi na to nikdo nezareagoval. Když to projel Emperor, tak dostal gratulaci asi do 30 minut :) .
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Jémák » ned 11. srp 2013 0:45:03 » Re: G1 OLOG
ono to občas trvá, ne vždy to je hned, kdy sem ostatní napíší.. Jinak gratuluji :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Emperor » ned 11. srp 2013 9:08:24 » Re: G1 OLOG
Rovněž gratuluji, teď zkus podobně pokořit dvojku s datadiskem, tam se pozná jakej seš borec :D

Já teď nehrál, tak jsem ani neřešil tenhle topic, nějak mi chybí motivace to dohrát podruhé, když už se to jednou povedlo ... G1 je opravdu snadný a umřít lze jenom, když je člověk hodně neopatrný a zbrklý. U dvojky musí člověk mnohem víc taktizovat ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod unnamed user » ned 11. srp 2013 10:08:03 » Re: G1 OLOG
Emperor píše:Rovněž gratuluji, teď zkus podobně pokořit dvojku s datadiskem, tam se pozná jakej seš borec :D

Tak ten OLOG je dobrý, jen když už daný člověk všechno zná a všude byl (samozřejmě v Gothicu). A u dvojky s datadiskem tohle rozhodně říct nemůžu. Každopádně to někdy zkusím, možná tak za rok. Jinak přeju štěstí, těm co zkusí tímhle způsobem jakýkoliv z Gothiců od piraní (trojka s community patchem je taky hodně těžká).
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod N0n3 » sob 24. srp 2013 10:10:04 » Re: G1 OLOG
tak já asi dneska začnu s G1, uvidíme, jestli se vůbec dostanu do 2. kapitoly (většinou v první kapitole hodně umírám, potom už míň)... jinak mám taky rozehranou domobranu v 2. kapitole (už po Jharkendaru)
a jelikož jsem doteď neumřel, tak bych z toho mohl udělat OLOG :D (ne že bych nedostával na frak, ale NPC mě nedorážej takže v pohodě, akorát u banditů sem si dával bacha, ale nakonec jsem stejně všechny sundal na pár ran, Ravena jsem potom zabil přeměnou, asi v ohnivýho ještěra)
Thenns. I fucking hate Thenns.
N0n3
Uživatel

Příspěvekod unnamed user » sob 24. srp 2013 10:52:32 » Re: G1 OLOG
Jen do toho, není to moc těžké a souhlasím, že takovým menším přelomem je druhá kapitola - pak už jsem nezemřel. Jinak velkého majzla si dej na bytosti co hážou ohnivé koule - například šamani hlídající sošku spáče nebo samotný spáč. A taky pozor na pády. Doporučuju si už v první kapitole zajít pro srdce golemů - když skočíš ze staré citadely do jezera se zatopenou xardycho věží dostaneš se přímo ke golemům. Ty vyřídíš svitkama magických šípů od Torreze a Cronose - potom se s ohnivou koulí probojuješ přes lovecké psy (na jeden fireball dohoří) a vyjdeš u bažin (tam můžeš s ohnivou koulí vybít všechny močálové žraloky (pronásledují tě jen chvilku). Naopak bych neriskoval s mlácením rudobaronů dokud nemáš runu spánku a nechodil bych ze začátku moc do lesa, pokud si nejsi jistý, že tam není stínová šelma. Jel bych za templáře s obouručkou a užitečnými kouzly do čtvrtého kruhu. Dvojku s datadiskem jsem ještě neprojel, ale chystám se - k té tvojí rozehrané hře za domobranu, jedeš spíš boj na dálku, nebo na blízko. Nevím jak by jsi nablízko odlákával skřety v HÚ(, proto téměř vždy volím bojového mága).
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod N0n3 » sob 24. srp 2013 13:50:19 » Re: G1 OLOG
tak mě zrovna zabila skupinka mrchožroutů :D no nevadí, zejtra to zkusim znova... jinak pokud jde o mýho domobránce v G2A, tak tam jsem volil spíš boj na blízko, s tim že jsem si rychle zvýšil obratnost na 60 a jednoručky na 30% a koupil mistrovskej meč, splnil co se dá v 1. kapitole, doběhnul si pro těžkou zbroj domobrany do HÚ, naučil se vyjímat žihadla a šel do Jharkendaru, ten sem víceméně vpohodě splnil tím, že jsem vymlátil co se dalo, protože se zbrojí s ochranou 70 a mistrovskym mečem ( v tý době jsem měl už jednoručky asi na 50%) jsem si dával snad všechno kromě ohnivejch ještěrek a skřetů... tábor banditů byl celkem lehkej, vymlátil sem co se dalo, akorát sem měl trochu problém s Bloodwynem a málem mě i zabil, když jsem se neúspěšně bránil jeho útokum a navíc s tou obouručkou měl i větší dosah... to jsem ale ještě zvládl... u Ravena jsem raději zvolil bezpečnější metodu, a s přeměnou v ohnivou ještěrku jsem ho sundal rychle... dál jsem se zatim nedostal, teď půjdu splnit úkoly v HÚ a skřety nechám na 4. nebo 5. kapitolu...
N0n3
Uživatel

Příspěvekod unnamed user » ned 25. srp 2013 17:53:47 » Re: G1 OLOG
N0n3 píše:tak mě zrovna zabila skupinka mrchožroutů :D

Tak to jsi musel dělat pěkné kraviny :D . Já je zabíjím pro jistotu až s bojovým mečem (pož. síly :13, zranění :33). Prodává ho Skip (pokud mu pohrozíš nakopáním zadku :)). Ke G2a : ta těžká zbroj domobrany (luxusní zbroj) je v podstatě jediná dobrá věc na frakci, kterou sis zvolil, bavíme-li se o datadisku. Mág má obrovskou výhodu, že může vylákávat pomocí ohnivé šipky. Za skřety jsou dobré expy - po jednom jsou slabučcí - stejně jako jakákoli NPC postava na úrovni bojovník a níž, protože když máš od nich odstup, útočí seknutím za běhu, když jim uhneš úkrokem, můžeš mu s jednoručkou valit do zad, jak je libo. To jsou chyby v enginu, které trochu degradují souboje a usnadňují hru. Stejně jsou nejlepší souboje ve Fallout 2, tam nic nejde ojeb*t.
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod N0n3 » ned 25. srp 2013 18:26:10 » Re: G1 OLOG
no já jsem vpodstatě zabil ty tři mrchožrouty skoro bez jedinýho škrábance, tak sem hnedka hrdinsky vyběhnul po další skupině s tim že je sejmu jak tyhle a oni mě najednou zabili :D a pokud jde o toho domobránce, tak jsem se chystal projít HÚ pomocí přeměn, pomalu vyčistit skřety okolo beranidla a v 4. kapitole bych je odlákával kouzly... jinak ještě nevim jestli obětovat životy na Beliarův dráp nebo si ve 3. kapitole rychle sehnat a požehnat rudnej meč... nejsem si jistej jestli dává bonus k jednoručkám, ale vim že Dráp ne, tak nevim no...
N0n3
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 25. srp 2013 19:16:42 » Re: G1 OLOG
Hoši, držte se topicu, tento není o G2 ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod unnamed user » ned 25. srp 2013 19:34:33 » Re: G1 OLOG
N0n3: Kdyžtak nějak uveď ten svůj G2a OLOG v tomhle topicu http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=26&t=691&p=462996&hilit, nebo v tomto http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=26&t=15909&start=15.
Reagovat budu jen v příslušné sekci odteď :) .
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod N0n3 » úte 27. srp 2013 18:09:22 » Re: G1 OLOG
ok, zatim teda moc nepostupuju protože to zas tolik nehraju ale každopádně už jsem ve 3. kapitole, templář, a celkem mi to jde :), až dohraju (teda pokud dohraju :D :D) tak hodim staty
N0n3
Uživatel

Příspěvekod unnamed user » úte 27. srp 2013 19:34:17 » Re: G1 OLOG
A baví tě to víc, než normál save-load, save-load styl hraní?
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Dante » úte 27. srp 2013 20:59:11 » Re: G1 OLOG
Jak si to tu pročítám, tak sem dostal chuť si ten OLOG zkusit. Začnu u G1, pak zkusim G2, což bude mnohem větší výzva, pak si zahraju Risen OLOG. Možná i Risen 2, pokud mi nerupnou nervy u G2 :D
LOOK LEFT =================> YOU FAILED
Dante
Uživatel

Příspěvekod unnamed user » pát 06. zář 2013 21:33:24 » Re: G1 OLOG
Vypadá to, že tu někdo zařval :P
unnamed user
Uživatel

PředchozíDalší