Menu

G1 OLOG

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Emperor » sob 06. črc 2013 11:49:15 » Re: G1 OLOG
Tak s lukem jsem neuspěl, zabili mě skřeti, který jsem neustřílel (zlatá ohnivá bouře) ... tak to aspoň dohrávám na co nejvyšší level.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Milhaus » ned 07. črc 2013 16:04:01 » Re: G1 OLOG
já se pořád pohybuji někde na začátku hry až po 5 kapitolu. Vždycky buď chcípnu, nebo mi hra spadne, nemám to uloženo, takže to musím dělat znovu a v té fázi, kterou takto dělám znovu kvůli spěchání chcípnu (chci jí mít projitou znovu vždycky co nejdřív, protože mě nebaví a chci se již konečně posunout dál :) ). Nejvíc mě dokáže vytočit, když třeba projdu celou první a druhou kapitolu, hra spandne a můžu začít znovu, protože to nemám uložený. To bych vraždil :)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » ned 07. črc 2013 17:54:50 » Re: G1 OLOG
;Tak proč to neukládáš? Já i u Ologu co 10 min ukládám.
Ikdyž, dříve před OLOGem jsem ukládal i co 3 minuty, třeba jsem měl kompulzivně obscesivní poruchu, he?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 07. črc 2013 18:54:19 » Re: G1 OLOG
já nevím, já to ukládám jen, pokud vypínám hru.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » ned 07. črc 2013 20:40:24 » Re: G1 OLOG
U G1 bych to opravdu neriskoval, to mi kleká každou hodinu...
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 08. črc 2013 12:53:21 » Re: G1 OLOG
mě ta hra zas tak často nepadá a navíc když jí hraji, tak na ukládání hodně zapomínám. Prostě jej nepotřebuji, vzhledem k tomu, že vím, že save stejně asi nepoužiji. Občas to padá, když třeba se jdu vyspat. Nebo když lezu z jednoho světa do druhého (třeba do starého dolu) - tam to většinou raději uložím. Ale o to víc je bolestivé, pokud hra spadne. Například stanu se stínem, vykradu komplet vnější okruh starého tábora, což znamená páčení mnoha truhel. Vymlátím všechny NPC postavy ve vnějším okruhu (což je sice chvíla, ale taky to prostě nějaký čas zabere). Pak vykradu a vymlátím hrad, získám scarův meč, říkám si, že už bych mohl jít za Lestrem a do druhé kapitoly (a že si to před tím uložím, až dojdu k sektářům) a v bráně sektářů mi to spadne. :) Poslední save je přitom před vstupem do starého dolu (když tam jdu pro papíry pro Diega). Tedy tadle pasáž zabere třeba 2-3 hodiny. Když se mi to stalo asi po druhé (něco podobného), tak jsem měl už chuť s tím šlehnout.

Ale teď mometálně jsem tedy ve třetí kapitole.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 08. črc 2013 17:06:02 » Re: G1 OLOG
Tak já rovněž ukládám co chvíli, hraju to na stařičkém noťasu a padá mi to celkem pravidelně, pokud hraju déle než hodinu (ale kupodivu ani jednou u posledního nemrtvého šamana, na PC mi to u něj padalo vždy a několikrát za sebou - nějaký acces violation blablabla, je tu o tom i topic). Většinou i při normálním hraní to beru hodně rychle, nějaký páčení truhel nebo výrobu mečů už neřeším, jednoručky, síla, první 4 kruhy a mana, pak to jen kosím ohnivou bouří a to už jde rychle. Asi bych už OLOG neměl chuť zkoušet znovu, možná ještě někdy zkusím ty luky, teď jsem to dohrál na co nejvyšší level (40.) a nějakou dobu nemusím gothic vidět.
Emperor

Příspěvekod unnamed user » pát 19. črc 2013 23:10:13 » Re: G1 OLOG
Asi taky zkusím gothic 1 na jeden život. Je to hodně lehká hra (alespoň pro mě), ale nesmím to podcenit. Budu volit strategii co nejdřív srdce golemů a trénink many (fireball je v g1 dost OP). Přidám se k templářům - líbí se mi kombinace boje na blízku a magie. Klasicky ze začátku jednoručáky, později obouručky. Asi se naučím i akrobacii, kdybych náhodou neodhadl situaci a musel volit útěk + pár trapných pádu jsem už taky s gothicem zažil, například kvůli bugu s žebříky, zakže s akrobacií mě alespoň nezabijou. Zlodějina odpadá - v Gothicu jsou peníze naprd a páčit truhly můžu i bez toho. Hned po G1 zkusím G2 addon, což bude jiný záhul. Jestli chce hrát někdo taky tak klidně, alespoň to bude zajímavější.
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 20. črc 2013 0:03:11 » Re: G1 OLOG
Dobrá strategie, docela podobná té mé (až na ty obouručky), je to o hodně snadnější oproti G2 Addonu, ale přesně jak píšeš, neradno podcenit, umřít můžeš právě proto, že se cítíš neporazitelný a uděláš chybu. Doporučuju co nejdřív kouzlo ohnivé bouře ... držím pěsti ...
Emperor

Příspěvekod unnamed user » ned 28. črc 2013 18:17:47 » Re: G1 OLOG
Tak první pokus ztroskotal již po dvou hodinách hraní. U Cavalorna jsem si chtěl zkrátit cestu z nějaké terasy a poměrně malým skokem jsem se zabil. No nic, tak podruhé půjdu do té akrobacie co nejdřív. :D
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 29. črc 2013 19:29:33 » Re: G1 OLOG
Další pokus z řady OLOG, tentokrát za mága ohně se zaměřením čistě na magii - jako zbraň budu používat až do konce hry jen ten ostnatej palcát, kterej na začátku 2. kapitoly seberu Nyrasovi (pošk. 29) a sílu max. do 50 na hubení drobné havěti a pro parádu ... jinak vše pomocí magie.
Emperor

Příspěvekod unnamed user » úte 30. črc 2013 17:33:17 » Re: G1 OLOG
Super, potřebuju motivaci, protože jsem teď zase dvakrát zařval, ale ze začátku. No nic teď do toho dám co nejvíc. Emperore, za čistého mága mi to přislo celkem v poho, ale nevím s tím Nyrasovým palcátem jak bude mág vypadat, víc by se k němu hodila nějaká vznešená čepel ne?
unnamed user
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 30. črc 2013 17:45:05 » Re: G1 OLOG
Já jsem si na něj zvyknul, stejně ho používám jen abych nešel jen tak s prázdnýma rukama ... prostě mocný mág, kterému stačí obyčejný palcát, aby neplýtval manou na krysokrty a mrchožrouty.

Jinak jsem už ohnivým mágem ve třetí kapitole a chystám se na skřetí hřbitov. Největší problém jsem měl s důlními červy, ale teď s ohnivou bouří je to mnohem lepší. Navíc je to napínavější, když už nemůžu spoléhat na 100 síly a Scarův meč, když náhodou dojde mana.
Emperor

Příspěvekod Dragon75 » úte 30. črc 2013 18:44:20 » Re: G1 OLOG
no, možná bych to taky mohl zkusit. Ale asi to nedám. Hlavně, abych nechcíp na konci :D
"Vždycky někdo musí zemřít, aby ostatní mohli žít."
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 30. črc 2013 19:05:29 » Re: G1 OLOG
Zkus si trochu věřit, není to těžké, stačí být jen opatrný ...

Skřetí hřbitov musí počkat, jdu lovit do divočiny, pořád mám málo many ...
Emperor

PředchozíDalší