Menu

G1 OLOG

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Milhaus » úte 25. čer 2013 12:23:46 » Re: G1 OLOG
útoč na ně v noci, když spí. Když se tam na hradě přímo v místnosti vedle hlavní brány vyspíš do půlnoci, budou ti chodit po jednom a přímo tě žádat - rozbij mi držku :). Mágové přitom budou uvnitř kaple a nebudou se tak do bojů míchat. A na nádvoří zůstanou jen stráže hlavní budovy a brány. Alespoň tak jsem to udělal já a zmlátil je tam úplně všechny. Jak už jsem psal výš. Ono je fajn jim právě hlavně vzít ty kuše, protože co si pamatuji, býval pak návrat na hrad pomocí runy docela nepříjemný (právě kvůli těm kuším) a to i když byl hrdina už nadupaný. Proto jsem je ostatně všechny mlátil teď, dokud jsou ještě "přátelští" a je možné k nim dojít úplně blízko a praštit je. :D. Když by po mě stříleli, bylo by to horší :D.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 25. čer 2013 12:35:29 » Re: G1 OLOG
Já si myslím, že přátelští jsou jen když hraješ za strážce nebo mágy, za templáře jsou na mě jak na cizího ... nicméně už bych chtěl Scarův meč, tak to jdu zkusit po tvém ... ještě bych je mohl zkusit uspat, ale nevím, zda to třeba na Gomeze bude fungovat ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 25. čer 2013 12:41:43 » Re: G1 OLOG
no pokud na některého strážce zaútočíš a vidí tě přitom jiný strážce, tak na tebe zaútočí vždycky. (i když hraješ za mága, nebo strážce). Nicméně pokud jej před tím zmlátíš a on nemá zbraň, tak se do bojů nezapojuje. Tedy já je takto všechny po jednom mlátil v té hlavní noclehárně. Pak jsem šel do hlavní budovy a zmlátil všechny co byli vzhůru (ta ochranka Goméze - tj Raven, Scar a Arto ještě nespali a byli u Gomeze - tam jsem za nimi nechodil). Tím, že jsem zmlátil ty stráže okolo a nikdo jiný se do boje nezapojil, jsem se pak mohl po jednom věnovat právě Ravenovi, Artovi a Scarovi. Tak nějak to hezky vyšlo, že zrovna šli po jednom spát a než šel další, první byl již zmlácenej a obranej o zbraně. Takže tam vlastně žádnej z nich nebojoval. Ale jde o to správné načasování.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 25. čer 2013 12:56:55 » Re: G1 OLOG
No problem ... v pohodě jsem uspal jednoho po druhém (i Gomeze), pak jsem mohl v klidu pobít Arta i Scara - užitečné kouzlo, ten spánek, dřív jsem ho nepoužíval. Navíc už mám runu ohnivé bouře (neskutečně účinné a silné kouzlo), se kterým už hromadně vybíjím vše živé. Pomalu se chystám na skřety, ale počkám ještě, až budu mít víc many.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 25. čer 2013 13:01:31 » Re: G1 OLOG
to já se do skřetí země hodlám vydat až, když mě tam povede příběh. Nijak zvlášť tam nespěchám. Ale chybí mi VB na 3 a 4 magický kruh. Teda zatím.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » úte 25. čer 2013 13:50:51 » Re: G1 OLOG
Milhausi, ty používáš golemova srdce nebo ti to za to riziko nestojí?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 25. čer 2013 13:52:48 » Re: G1 OLOG
To ti chybí ty body, cos dal do mistrovství mečů :D

Já už mám druhé ohnisko, od rána docela skok. Dám si chvilku voraz a poslechnu si Zemana :D ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 25. čer 2013 15:05:47 » Re: G1 OLOG
Tak jsem chcípnul. Zabil me Thorus kuší, když jsem trošku umravňoval kopáče a stíny v Starém táboře, abych je pak později nemusel honit a získal zkušenosti hned. :(. škoda, no. Už jsem byl na 17 levelu a chtěl se naučit třetí kruh magie :).

Delicius169 píše:Milhausi, ty používáš golemova srdce nebo ti to za to riziko nestojí?

ne, na ně prdím. Stejně je není na co použít. To, co jsem mlátil a místa, kde jsem se pohyboval, nebyla nebezpečná.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 25. čer 2013 15:23:31 » Re: G1 OLOG
To je smůla ... já teď umřít, asi by se mi nechtělo začínat znovu, i když to není tak časově i herně náročné jako u dvojky ... já jsem zatím získal ohniska, ale ještě jsem je neodevzdal Saturasovi, jdu nejprv trochu "poklidit" do Starého tábora :D Ale dneska to už balím ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » úte 25. čer 2013 15:25:33 » Re: G1 OLOG
Neriskujete trochu mládenci? Vždyť ono ani není potřeba se po uzavření Starého tábora dovnitř vracet. Z bezpečnostínch důvodů bych nechal Gomeze a jeho lidi napokoji.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 25. čer 2013 15:32:49 » Re: G1 OLOG
no, já nikdy gothic1 nehrál tímto stylem, že bych to hrál víckrát po sobě. Vždycky jsem si jej zahrál, dohrál a pak dlouho nehrál a zase se k němu vrátil. Proto si jej taky nepamatuji tak dobře, jako gothic2 a gothic2a (jelikož ty jsem doslova studoval :D). Svým způsobem hledat ideální a nejednoduší způsob projití gothicu je docela sranda a začalo mě to bavit. Teď, když to budu hrát znovu, už vím přesně, co budu dělat a kdy, takže to bude o dost jednoduší. Ten postup jsem si prostě už vcelku vychytal. (ačkoliv musím říct, že takové ty zdlouhavé činnosti, jako kování a podobně, které se dělají úplně na začátku hry, mě příliš nebaví).

Delicius169 píše:Neriskujete trochu mládenci? Vždyť ono ani není potřeba se po uzavření Starého tábora dovnitř vracet. Z bezpečnostínch důvodů bych nechal Gomeze a jeho lidi napokoji.

já se Gomezovi vyhýbal jak čert kříži. Ale chtěl jsem Scarův meč. Přece jen, na poli jednoruček nemá sobě rovného. Jinak ten můj postup ve starém táboře byl docela hodně bezpečný. (vůbec jsem neriskoval). Kdybych věděl jistě, že je Thorus nesmrtelný a nezkoušel ho bacit, nezabil by mě ani teď v tom posledním pokusu. :). To jsou právě ty věci, u kterých si nejsem jistý a zjišťuji je až za pochodu. :)

Celkově se plánuji do Starého tábora vrátit určitě, už kvůli vylepšení zbroje od kováře. Ovšem když nejprve všechny zmlátím teď, když nejsou nepřátelští, tak ta opětovná návěštva bude docela legrační. Už se třeba těším na Ravena, jak mě bude chtít zmlátit pěstmi. Možná ho ustřílím lukem, jen tak ze sportu, abych mu dal šanci :). (myslím, že pokud hráč někoho zmlátí a pak zabije lukem, že dostane expy 2x, což se u té ochranky Gomeze by mohlo docela hodit, vzhledem k tomu, že jsou za 800 exp)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 25. čer 2013 15:46:47 » Re: G1 OLOG
Milhaus píše:...(myslím, že pokud hráč někoho zmlátí a pak zabije lukem, že dostane expy 2x, což se u té ochranky Gomeze by moglo docela hodit, vzhledem k tomu, že jsou za 800 exp)

Ano, pokud postavu sejmeš podruhé (lukem či kouzlem), získáš body znovu. Legrační to bylo právě v Quentinově táboře, kdy jsem je napřed kuchnul mečem a pak je musel kvůli dalším zkušenostem nahánět s lukem, protože přede mnou prchali až do trolího kaňonu (a tam mi je většinou zabili goblini nebo troll).

Do starýho tábora jsem šel po jeho uzavření vždycky, pobil jsem stráže u brány a podlezl ji jako štěnice. Zabil jsem ty dva strážce uvnitř, lupnul jsem do sebe speed potion a utíkal se schovat do baráku mágů. Postupně ke mně přiběhly stráže a já je pěkně po jednom sejmul. Nakonec jsem obral mágy, hlavně pak Torreze, který měl u sebe spoustu lektvarů, svitků a run plus vše, co jsem mu já prodal. Akorát na mě přitom občas vyběhl i nesmrtelný Stone, ale ten jde dát do ledovýho bloku a uspat. Pak jsem se jednoduše teleportoval, nebo vyběhnul z hlavní brány, pokud se mi ji před tím podařilo otevřít (ne vždy se mi to podařilo).
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 25. čer 2013 15:54:35 » Re: G1 OLOG
já se tam vždycky teleportoval prostě runou. Ono v té době to má i smysl dělat. Do té doby to moc smysl nemá.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » úte 25. čer 2013 17:20:50 » Re: G1 OLOG
Má vůbec nějaký význam vylepšovat RUdnou zbroj? Já si myslím, že ju dostanu v době, kdy na mě čeká poslední šaman- toho usekám na blízko a pak už jen parta templářů (8?) a hromada noviců spolu s Cor Calomem. Mám pocit, že templáře zraňuje jen Uriziel, jeho runa a to kouzlo co má poslední šaman...
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 25. čer 2013 17:41:22 » Re: G1 OLOG
No zvýší to hodnoty tuším o pět bodů, zas taková sláva to není ... ale je to zdarma, tak co :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší