Menu

G1 OLOG

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod N0n3 » ned 15. zář 2013 9:55:33 » Re: G1 OLOG
hmmmmm... zařval jsem si to jo... neumim v G1 skákat :x vkládám všechny svý naděje do G2A, snad neumřu 5 minut před koncem hry
Thenns. I fucking hate Thenns.
N0n3
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 12. lis 2018 17:16:24 » Re: G1 OLOG
Velky plan aneb zase ten OLOG

Tak jsem po letech zase prosel vsechny zdejsi temata tykajici se tohohle stylu hry. Skoro slzicka ukapla. Vzpominal jsem jak jsem se marne pokousel v G2A a jak jsem vzdy psal kdy a jak jsem umrel. Jak jsem obdivoval Emperora s Millhausem kteri hru prosli jak nic.
Ted je to ale ZPĚT
A protoze moje sebejistota jen roste, dal jsem si velky ukol - dohrat G1, G2A a G3 na ONE LIFE!
Silna slova nekoho kdo nikdy nedohral ani jeden dil na jeden zivot a G3 nedohral nikdy :D ale verim verim.

Zacal jsem tedy G1. Ze zdejsich temat jsem hodne se poucil. Zatim je pohoda - klasicka obihacka taboru a dolu, lov nejslabsich bestii. Ale uz jsem se klepal strachy kdyz mi jeden strazce vyprasil kozich v dole pri vykradani truhel. Nastesti me jen serezal. To me sokovalo. Ja uz po vsech tech modech jsem uplne zmaten. Nekdy pacim truhlu pred mnoha lidmi a nic. Jindy to vadi. Ted jsem v sektovnim tabore a vsechny vzpominky rikaji ze u kovarny muzu jim to vzit ale trosku si myslim ze pockat na noc bude lepsi.
Hihi.

A nakonec, klasicka otazka, ktera pred 5 lety nezustavala bez odezvy, nechce se nekdo pridat? :D
Je to vazne fajn, po tech letech silenych Navratu je ta hra opravdu krasne krasna :wink:

EDIT1:
Tak uz jsem novic. Zatim to byla pohodicka. Ten zacatek hry lze opravdu projit zcela bezpecne. Kdyz pominu ze me zmlatil Shrike tak jsem nikdy zatim nebyl v ohrozeni.
Uz jsem i podrazdil Cerne gobliny, ti me sice zahnali ale stejne jako ja je - i oni mne zranovali jen slabe. Momentalne me ceka cesta pro vejce ale to uz se klepu. Chci treti kruh abych je cervy mohl sejmout ohnivou kuli.

EDIT2:
Tak uz jsem templar a pujdu na skrety. Zatim absolutni pohoda. Cervy padali jak hrusky a zranovali velmi malo. Zatim nejvice v ohrozeni jsem byl v boji s cernymy gobliny, pak jsem si koupil prsteny odolnosti na zbrane a uz byli bezmocni. Vysekal jsem je jeste jako novic.
Nyni mam 85 ochrany takze uz kromne ctyr velkych selem (troll, zralok, stinovka, jesterka ohne) me uz zadne zvire neohrozi. Takze muzu pekne vymlatit vetsinu kolonie.

VELKY EDIT!!!

Tak jsem zacal znovu :D ne neumrel jsem ale protoze si to nahravam tak jsem se vsiml ze jse kralovnu cervu zabil vlastne bugem. To mi hru docela znechutilo takze new game.
No uz jsem se malem zabil kdyz jsem s akrobacii v dole skocil a nejak daleko. Zustalo mi 8 HP. Sranda ze o par minut jsem to na stejnem miste udelal znovu a zase zustalo jen par HP :D

EDIT:3
Tak uz jsem zase zabil kralovnu. Tentokrat poctive . Jsem rad ze jsem zacal znovu. Tentokrat jsem cervy daval na ranu. Kralovnu jsem zmrazil a umlatil.
Tentokrat si troufam a mlatim i npc jako Straze, Bandity a Templare... Docela nebezpecne. U Larese jsem malem umrel kdyz po me zacali palit z luku. Tam jsem mel kliku. A v dole pak take me jeden strazce zaskocil a sebral mi 1/2 HP...
Ale jinak je to pohoda. Zatim opravdu slo hru hrat bez ohrozeni. Tak uvidime skreti. Ti uz asi zbroj prekonaji ale ne o mnoho 8-)

EDIT:4
Rak skreti hrbitov splnen. Mel jsem namale. Skreti padali jak hrusky, zranovali me minimalne. Nicmene ten bojovnik byl neco uplne jineho. Nejak mi zrovna nevyslo kombo a kdyz jsem ho skolil tak uz jsem byl jednu ranu od smrti. Mel jsem stesti!
Dnes jsem udelal dve chyby - hned na zacatku hrbitova je v mumii prsten z kuze rudy. Mit ho tak byl boj jednodusi. Ja ho ovsem hledal uz predtim v jeskyni s chnapavci - chyba na webu.
Druha chyba byla ze jsem se naucil prvni stupen obrucek za 30 VB a ty mi chybi. Nemuzu se naucit treti kruh. Bohuzel Angar je spatne prelozen a prvni stupen obrucek prezentuje v dialogu jako treti stupen jednorucek ( no me to bylo divny! :D)
Ale nevadi, hlavni je ze ziju , stejne bych se to musel naucit. Hledani ohnisek by melo byt v klidu pak uz dostanu tezkou zbroj.
Momentalne uz muzu zabijet skoro vsechno bez rizika.
A jeste me malem zabil Troll. Nastesti jsem tu ranu ustal. Oj to zmenseni nejak trvalo.

EDIT:5
Tak se jde za Magy Ohne kteri uz to maji zasebou :D
Malel jsem mel i ja. Chtel jsem vymackat nejake expy z kotliny a zoldaci me malem ustrileli. Uz mam i Scarum mec. Pekne jsem vsechny Rudobarony zmrazil vlnou a pak je pomlatil.
Zisk ohnisek byl primitivni. Akorat u Diega me trosku sokovalo ze se respawnoval troll. Tam jsem se lekl ze ho nedokazu zabit. Nastesti stacilo nasadit prstynky sily, obrucak a troll padnul. Zbytek byl primitivni, chnapavci, nemrtvy, harpyje nic me nezranovalo.
Ted ale uz pujde do tuheho! Skreti zem!

EDIT6: Prosel jsem skreti zem, obehl Diegovy pratele, okecal Xardase, Urshaka, vyrazil s Gornem do dolu a u Jackala (pred kterym uz jsem chtel zlozit) mi padla hra :evil: 2h postupu. No jo no. Tohle teda ale neberu jako svoji chybu takze proste znovu nahraju o dve hodiny zpatky a vlastne jako kdyby se nic nestalo... Spise me to stve protoze dve hodiny je dost :D
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 11. pro 2018 17:19:39 » Re: G1 OLOG
Zase znova!
Postavil jsem si novy PC a zapomel si prehodit SAVY :D tak znova. :D
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 11. pro 2018 20:03:53 » Re: G1 OLOG
No, dobrý ... až se ti to podaří dohrát do konce (což by při troše opatrnosti neměl být problém), tak to posuň ještě o level výš - na jeden život bez použití expů ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Beowulf » úte 11. pro 2018 20:35:22 » Re: G1 OLOG
To nevim nevim, vim ze jste to dokazali ale to si moc nedovedu predstavit :D
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 11. pro 2018 21:10:37 » Re: G1 OLOG
Mě se to podařilo jen u Dvojky s havranem a hodně mi pomohlo, že Beliarův dráp nemá požadavky na sílu ... krásný vzpomínky ... u jedničky jsem se párkrát pokusil, ale byl jsem moc zbrklý a přemotivovaný ...

pro inspiraci (trochu delší)

https://www.youtube.com/watch?v=eBLm1Mn ... xiYflKFD8N

https://www.youtube.com/watch?v=kEyG3JO ... xiYflKFD8N

https://www.youtube.com/watch?v=uUxZQb1zGFQ&t=63s

viděl jsem na streamu ty jeho pokusy, jak po asi 10. pokusu do něj klovl ve třetí kapitole mrchožrout a musel začít znovu, to bych nedal ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Beowulf » úte 11. pro 2018 23:12:17 » Re: G1 OLOG
Respekt ale nic pro mne. To uz je opravdu moc.
Ja jak hraji to G1 tak si treba rikam ze lze projit aby HP neslezli na 1/2 nebo na 1/4 atd. Protoze uz jsem byl v 4 kapitole a zatim ta hra opravdu se zda ze je jednoducha. Ale porad jsem nevlezl do Chramu Space tak uvidim. Tuhle hru uz musim :!: :D
Kazdopadne sranda ze obe hry predesle pokazilo neco jineho nez smrt, (ale mrtev jsem parkrat malem byl to jóóó, treba kdyz Merdarion zacal do mne palit blesky :D )
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 12. pro 2018 20:18:25 » Re: G1 OLOG
Je jsem při hraní G1 dvakrát chcípnul skoro ke konci, po dobití Urizielu jsem se ještě rozhodl ztrestat vodní mágy a bohužel Saturas mě zamrazil do ledovýho bloku a spolu s tím druhým mě upálili blesky. Podruhý jsem nedal říct a zkusil to znovu, jakože z dálky, zpoza záhybu chodby, ale stejně mě vyhmátl, parchant jeden ... potřetí jsem se na to vykašlal a teleportoval se hned pryč ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Beowulf » stř 12. pro 2018 20:53:23 » Re: G1 OLOG
:D
Jojo tohle jsou nejvetsi rizika, zoldaci s luky, magove s kouzli atd.
Uz jsem zase novic tak ted predpokladam ze uz to pujde svizne. Poprve jsem splnil ukol prekupnik pro Fiska. Ted si vzpominam ze me jednou prekvapilo proc hrdina rikal Mordragovi uz v hospode aby vypadnul :D ale tehdy uz jsem asi mel frakci takze Fisk mlcel. To je fajn ze se obcas neco vynori noveho. S tpu prvni kapitolou si Pirane opravdu dali praci.
Vykradl jsem hrad a s Mudem poboku. Hotovy kulomet hlasek. :roll: :lol:
Nu hral bych dal ale ted zas par dni asi nebude cas. Jinak bych to klidne vzal na jeden tah tu jednicku : :-o
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 13. pro 2018 12:22:25 » Re: G1 OLOG
V jedničce je asi jen jedna obluda opravdu hodně nebezpečná a to ohnivá ještěrka. Ta tě usmahne jak prd a její fuk, kolik životů máš. Naštěstí tedy pomáhá stát ve vodě.

Jinak je ale g1 poměrně snadný, člověk tam chcípne jen, pokud udělá nějakou blbost. Obecně mé nejčastější smrti v G1 a G2a byli spíše různé pády ze skal a podobně, než zabití obludou.

Mnohem zajímavější jsou oba díly opravdu v režimu, že se člověk snaží dohrát hry na co nejmenším možném levelu (bez ologu, ale on to v podstatě olog je, jelikož člověk se stejně všemu vyhýbá). Jde spíše o to vymyslet, jak některá místa překonat a nezískat přitom zkušenosti.

Mimochodem by se dala udělat v obou dílech soutěž o to, kdo dohraje hru s nejméně získanými expy :).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Beowulf » čtv 13. pro 2018 16:59:53 » Re: G1 OLOG
Dneska jsem malem umrel 2x
V dole jsem spadnul (asi tak z dvou metru ale prisel o 2/3 HP) a pak kdyz jsem si ve druhe kapitole vyslapl na trolla. (Proste ja chci aby se mi respawlo 2000 expu) Nejak jsem to nevychytal a ta obluda me nabrala... No prezil jsem s par HP :D troll nakonec padl, Laresova sekera a 100 sily ho udolalo.
Ted uz jsem templar. Laresova sekera a pujdu na hrbitov. Jo je to jak pise Millhause i Emperor, v G1 se umira z blbosti - viz ten troll, drazdeni NPC, padani atd.
Treba hnizdo cervu uplna brnkacka, cerv na ranu, kralovna rozsekana jak nic.

To by byla dobra soutez. Ale chtelo by to si upresnit co se smi a co ne :D jsem videl video kde clovicek v prvni kapitole je v chramu Space :lol:
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 13. pro 2018 18:35:03 » Re: G1 OLOG
Beowulf píše:jsem videl video kde clovicek v prvni kapitole je v chramu Space :lol:

To byl Lord Saradoc, sebral golemská srdce a víc nepotřeboval ... akorát se myslím učil akrobacii ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » čtv 13. pro 2018 22:32:18 » Re: G1 OLOG
Beowulf píše:To by byla dobra soutez. Ale chtelo by to si upresnit co se smi a co ne :D jsem videl video kde clovicek v prvni kapitole je v chramu Space :lol:

No, člověk by musel hrát "poctivě", tj nevyužívat cheaty a bugy. Musel by splnit všechny hlavní úkoly, které je pro dohrátí hry nutné splnit. Tj v g1 se dostat se do frakce, zabít královnu červů, získat ohniska atd. Obludy, které je nutné pro splnění úkolu zabít by zabíjet nemusel, respektive by bylo na něm, jak to vyřeší. Třeba v g2 je nutné zabít draky, ale nikdo neříká, že je musí zabít přímo hrdina, hrdina potřebuje jen jejich srdce a docílit, aby byli mrtví. atd.

Tedy třeba jít do chrámu spáče v první kapitole by byl víceméně pravý opak toho, čeho by měl hráč docílit. PRotože hru takto stejně nedohraje "poctivě".
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Beowulf » pát 21. pro 2018 9:21:06 » Re: G1 OLOG
Tak a jsem kaput. Zabil me prvni nemrtvy skreti saman :???:
To jsem tomu dal. Silne jsem ho podcenil. Zacal co me strilet nejake kouzlo a byl konec. Hrdina uz jenom maval pazourama. Sice vydrzel asi 10 ran ale to mi bylo prd platny :sad:
Jsem si mel vyvolat kostlivce ale vubec si nepamatuji ze by se samany byli problemy. Tak takovy byl muj konec.
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 21. pro 2018 15:08:05 » Re: G1 OLOG
viewtopic.php?f=17&t=17905&start=150#p590282

Kaisere Kaisere, kdyby sis tento post přečetl... :P
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší