Menu

G1 OLOG

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Delicius169 » stř 19. čer 2013 5:30:05 » G1 OLOG
Tak co, válečníci a válečnice, už jste někdo zkoušeli G1 OLOG? (One life One game= hra na jeden život)
Přestože jsem ještě OLOGem nevyhrál ani G2a ani Risen, tak si chci o víkendu vyzkoušet G1. Nepřidáte se?
Zatím plánuju, ze začátku vylepšovat sílu, získat Scarův meč a dostat se do Skřetí země, pro srdce ohnivého golema a pak hurá k Templářům.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 19. čer 2013 18:07:04 » Re: G1 OLOG
Chlape, tys mě se založením tohoto topicu předběhl :D
Jistě že mě to napadlo po zkušenostech s G2NOR (2x úspěšně) a Risenu (2x neúspěšně), G1 je zatím nepokořen, takže jdu do toho s tebou. Moje strategie je dát něco málo do síly (stačí 50) a první stupeň jednoruček, pak rovněž k templářům, hned na začátku 2. kapitoly pro golemská srdce ... takže od víkendu začnem, ju? Schválně, kdo se dostane dál ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » stř 19. čer 2013 19:04:08 » Re: G1 OLOG
Jojo začneme. Teda z pátku na sobotu mě čeká chlastací akce pod širákem, tak snad budu ve stavu držet meč. G1 jsem kvůli pádům hry dohrál jen jednou, tentokrát to ale Spáč schytá.
Přemýšlel jsem i o přidání k Mágům ohně- a následně k Nekromantům, ale nevím, jestli má 5. a 6. kruh nějaké větší výhody...
Mám tendence G1 podceňovat, pořád mám pocit, že bude lehká.

BTW: Risen jsem zkoušel i nablízko za sekerníka. Po té co jsem vylezl z kláštera (12lvl, 65 síly, perfektní sekera) tak mě sundal hned první gnóm.
G2a mám rozehraný OLOG, ve druhé kapitole, na konci Jharkendaru, bohužel ale pořád padá hra...
G3 se už rok chystám nainstalovat a furt nic...
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 19. čer 2013 19:18:22 » Re: G1 OLOG
G3 OLOG mě nikterak neláká ...

Kouzla 5. a 6. kruhu jsem si vyzkoušel, a podle mě nic moc (oproti kouzlům ve dvojce). Ohnivá bouře popř. zničení nemrtvého (na kostlivce a nemrtvé chrámové strážce ve Spáčově chrámu) a ledový blok jsou dostatečná, navíc je tu dost bodů na naučení 100 síly a zvládnutí mistra obouručních mečů ... i když čistě na kouzla jsem to dohrál taky. No docela se těším ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pát 21. čer 2013 10:00:16 » Re: G1 OLOG
no nevím, já bych asi šel ze začátku do jednoručních zbraní a stal se mistrem, pak se naučil asi luk, sílu atd, ale jen trochu. Pak bych se osobně stal mágem a využil v těžších oblastech s větším počten nepřátel spíše magii, než zbraně na blízko.

Nicméně OLOG je o testování možností. Člověk si musí zapamatovat každou situaci ve hře a to, jak jí řešit. Tedy ačkoliv bude OLOG v G1 určitě jednoduší, než v g2a, tak zase procházka růžovým sadem to taky nebude. V té hře si nejsem tak jistý tím, který okamžik by se dal nazvat přelomovým (tj okamžik, kdy hrdina už nemůže zemřít, jedině že by udělal nějakou nepochopitelnou chybu). V g2a tento okamžik při hře za mága přišel relativně pozdě. V risen naopak velice brzy. V g1 to bude asi někde mezi.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pát 21. čer 2013 18:06:15 » Re: G1 OLOG
Milhausi, dost bylo řečí, jdeš do toho s námi? Zítra to rozjíždíme ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pát 21. čer 2013 19:20:59 » Re: G1 OLOG
to nevím, možná. Mám teď rozehrané baldur's gate2 :)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pát 21. čer 2013 21:35:20 » Re: G1 OLOG
Já teď taky hraju Diablo, ale dám přes víkend pauzu ... ale až odpoledne, taky se musím někdy věnovat rodině :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » sob 22. čer 2013 12:02:27 » Re: G1 OLOG
Tak už jsem započal svou cestu, rychle se dostal do Starého tábora, prokecl Thoruse s Diegem a vydal se s nějakým sektářským bláznem do jejich tábora. Tam jsem s pomocí takového chlapíka- Lestera přemluvil Baal Namiba, aby mě přijal a rychle se vrátil do Starého tábora. Šel jsem si lehnout do pokoje v rozbořené věži a! Hra se zhroutila. Ještě že často ukládám. Momentálně plánuju výlet do Nového tábora a velký lov na mrchožrouty.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Dritt » sob 22. čer 2013 14:37:58 » Re: G1 OLOG
Zvláštní, že ti Gothicy to tak často padají, já jsem ani v G1, ani v G2(A) nenarazil na vážnější problémy, nepamatuju si, že by mi to spadlo i jednou jedinkrát.
The value of a college education is not the learning of many facts but the training of the mind to think.
Dritt
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 22. čer 2013 17:03:04 » Re: G1 OLOG
Mě to padá pravidelně ve Spáčově chrámu před posledním šamanem (je tu o tom i spešl topic) ...

Jinak já jsem už poplnil všechny úkoly pro přijetí do všech tří táborů a teď jsem coby novic už ve druhé kapitole vyzbrojen golemskými srdci. Sílu mám 50, Bullitův meč a první úroveň jednoruček. Vykradl jsem celý hrad, takže prostředků na živobytí mám dost, neučím se tím pádem lovecké dovednosti. Zatím se toulám po přírodě a sbírám expy, nikam nespěchám...
Namále jsem měl akorát jednou, když jsem vniknul do kasáren a začaly po mě z kuše střílet stráže, jen tak tak jsem utekl.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » sob 22. čer 2013 18:22:11 » Re: G1 OLOG
To opravdu netuším, asi mě nemají rádi. Jinak už jsem se přidal ke Bratrstvu, hra mi podruhé spadla a já jsem si uvědomil, jaký mizerný překlad obou dvou Gothiců je v G2Gold verzi.
A narozdíl od Emperora, ještě pořád nemám srdce, ani žádný pořádný meč. No nic, jdu si pro Silasovu sekeru.
EDIT: V souboji s ledovým a ohnivým golem jsem padl. Ledový mě zmrazil, Ohnivý mě rozplácl.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 22. čer 2013 20:13:59 » Re: G1 OLOG
Tos je chtěl zabít oba najednou? :D Geroj!!! Já vždycky beru napřed ohnivýho (vyplýtval jsem na něj 10 ledových šipek), ledovej už byl brnkačka. Kamennýho jsem si nechal napozdějc ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » ned 23. čer 2013 0:05:43 » Re: G1 OLOG
to já mám za sebou již několik pokusů. Celkem asi 4. Jednou jsem chcípl hned na začátku, když jsem zabil dva mladé mrchožrouty nedaleko mostu a hned vzápětí spadl ze skály a zabil se.

Pak už to bylo lepší, splnil jsem úkoly ve starém táboře, v Bratrstvu (některé) a šel do Nového tábora, kde jsem chtěl nejprve to trochu prozkoumat, vlezl do jedné jeskyně nedaleko vchodu a zde mě zabili nějaké NPC, lukem do zad, při mém statečném a hrdinském ústupu.

Pak mě zabil krysokrt, když jsem to nějak neodhadl.

No a poslední pokus jsem se dostal nejdál. Splnil jsem téměř všechny ty počáteční úkoly, zavítal i do starého dolu a vyřešil tam ty jednoduché úkoly. Málem mě zabil důlní červ, ale zdrhnul jsem a lákal je na NPC postavy, takže jsem získal drtič kamene. Když jsem vyrazil zpět do tábora, rozhodl jsem se trochu expit, zabil nějaké vlky, mrchožrouty atd a pak s pocitem hrdiny jsem se pustil do letky krvavých much. Leč nějak to nevyšlo a zabili mě :(.

Zatím se peru spíše s ovládáním hry a celkově s tím, že si všechno přesně nepamatuji (já si pamatuji hlavní věci, ale takové ty menší drobné věci, které jsou ale důležité, jako kde je jaká obluda přesně atd ne). Jinak ale nemám problémy s penězi atd. Ono z kování zbraní a plněním úkolů se dá docela vydělat. Nejvíc jsem asi vydělal při snaze sundat Leffyho. Ten mě sejmul asi 4krát, než se mi povedlo snížit mu životy a současně vypotřebovat jeho zásoby léčiv, takže pak jsem jej dal na jednu ránu.

Ale nemůžu říct, že by mě bavilo to hrát pořád dokola od začátku.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » ned 23. čer 2013 6:17:34 » Re: G1 OLOG
Oba dva naráz? Nee, jen se mi nepovedlo při útěku před ohnivým golem vyskočit na skálu a tak jsem neměl jinnou možnost, než proběhnout kolem ledového (tam i zpátky). Ani nemám nějakou velkou chuť začínat znova, asi dohraju hru normálně (na 3 životy?), to jsem minule udělal i s Risenem a vyplatilo se mi to, později už jsem věděl, kde co je a dostal se v OLOGu nejdál.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Další