Menu

Chceli by ste si voliť obtiažnosť?

Volný pokec o Gothicu 1.

Čo na to hovoríte?

Bolo by to super!
7
18%
Celkom OK
6
15%
Tak má to klady aj zápory
9
23%
Skorej nie..
6
15%
Určite nie! Blbosť
12
30%

Celkem hlasů : 40

Příspěvekod Emperor » pon 11. čer 2012 14:12:40 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Mě by se to možná i líbilo, ale dal bych jen dvě : lehká (tedy taková, kterou jsme všichni hráli) a těžká (o dost zvýšená obtížnost, více nepřátel s větší silou a více životy). A bylo by to jako v Diablu, po ukončení té první obtížnosti by se odemkla druhá, těžší, a mohl bych hrát s dosaženými staty z původní obtížnosti i se stejnou výzbrojí, a byly by tam nové zbraně a zbroje a kouzla, nové úkoly a postavy ...

nechal jsem se trochu unést
Emperor
Templář

Příspěvekod Vojta1122 » pon 11. čer 2012 16:53:01 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Nesmysl, do Gotiku obtížnosti prostě nepatří. Klidně bych i zavedl jednotnou obtížnost i pro trojku (i když tam to má pramalý vliv).
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » úte 12. čer 2012 16:02:15 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Souhlasím, to byla jen taková představa. Co se trojky týče, hrál jsem vždy na střední, tak ani nevím, jaký jsou rozdíly. Jestli jen takový, že skřet zdechne místo po jedné ohnivé kouli až po třech, tak to zas taková výzva není, bylo by to jen zdlouhavější a nudnější.
Emperor
Templář

Příspěvekod ABC » čtv 28. čer 2012 12:41:19 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Spíš ne ke Gothicu se to fakt asi nehodi.
ABC
Uživatel

Bydliště: Ladharská soustava planeta Hinaitin veleříše Domská království Aranské hrad Blandor

Příspěvekod Gothic12 » čtv 05. črc 2012 12:24:07 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Pravda :???: Tak ale v istých smeroch by to bolo zaujímavé...napríklad obtiažnosť G2, prípadne datadisku.
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod Hellscream » stř 25. črc 2012 7:40:56 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Mám raději jednotnou obtížnost - lépe se pak porovnává s ostaními hráči :). Ale volitelná má i své neoddiskutovatelné výhody. Některé hráče obtížnost třeba odradí už na začátku, já bych si naopak rád v G1 nastavil vyšší. Každý hráč je jiný, tak proč jim neumožnit volbu. Ale jak jsem psal, jsem spíš pro tu jednotnou :).
facts don't care about your feelings
Hellscream
Moderátor

Příspěvekod Andre » pon 27. srp 2012 13:34:46 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Volitelná obtížnost by byla super když furt dokola stejně těžká monstra atd. tak postupně po každém dohrání žačít novou těžší hru to by bylo fajn
Andre
Uživatel

Příspěvekod Rich » pát 30. lis 2012 21:20:36 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Ja by som nic nemenil je to super tak jak to je a basta :| Sak ale ak by to niekto hral poprve a bolo by az MOC tazke tak nech ale o tom pochybujem.
Rich
Uživatel

Příspěvekod Mazuur » stř 05. pro 2012 15:25:18 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
No nevim jak vam, ale me ta jednotna obtiznost vzdycky vyhovovala a urcite nejen pro me to je jedna z charakteristik G1 i G2 :) :wink:
Mazuur
Uživatel

Příspěvekod Genessis » ned 17. úno 2013 8:33:38 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Na co obtížnost v G1? ma to klady i zápory to jo, ale mě se zdá tak akorát neni to lehké ani tak zas těžké prostě gothic 1 dokonalý gothic díl :-D
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Feodar » ned 04. srp 2013 15:13:50 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Spíš jsem s tím spokojený tak jak to je ...kdyby to mělo více obtížností už by to nebyl klasický gothic....takhle mi to uplně vyhovuje :wink:
Feodar
Uživatel

Příspěvekod DragonCZ » stř 23. říj 2013 17:25:13 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Ne hlavně to ne vždyt by se to stalo dalším gulášem když už obtížnost tak lehká střední nebo vysoká :wink:
jinak dejte si ruku na srdce a řekněte si: chceme mýt 150 druhů obtížnosti v jedné hře? :/
Popř gothic byl super a měl ještě jedno plus že tam byla dobrá obtížnost která navazovala víc a víc tak jak hráč postupoval :)

Emperor píše:Mě by se to možná i líbilo, ale dal bych jen dvě : lehká (tedy taková, kterou jsme všichni hráli) a těžká (o dost zvýšená obtížnost, více nepřátel s větší silou a více životy). A bylo by to jako v Diablu, po ukončení té první obtížnosti by se odemkla druhá, těžší, a mohl bych hrát s dosaženými staty z původní obtížnosti i se stejnou výzbrojí, a byly by tam nové zbraně a zbroje a kouzla, nové úkoly a postavy ...

nechal jsem se trochu unést

Souhlas např v dílech resident evil to taky bylo :D

Příspěvky sloučeny. Emp
DragonCZ
Nováček

Příspěvekod El Kamil » pon 28. říj 2013 7:38:31 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Feodar píše:Spíš jsem s tím spokojený tak jak to je ...kdyby to mělo více obtížností už by to nebyl klasický gothic....takhle mi to uplně vyhovuje :wink:

Nápodobně. Na jednotné obtížnosti bez všelijakých alternativních věcí se mi líbí to, že si člověk může svoje herní schopnosti jednoduše srovnat s ostatními hráči. Jakmile je více obtížností a podobných nastavení, je v tom guláš. Navíc obtížnost a celkové vyvážení hry v G1 je poměrně dobré, takže není třeba měnit.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » čtv 31. říj 2013 9:41:00 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
Já myslím, že G1 byl velmi jednoduchý. První hra ušla a obtížnost byla dobrá, ale když to člověk hrál po druhé, třetí, čtvrté, bylo to stále lehčí a lehčí a tím i méně motivující to hrát. V podstatě jakmile člověk zjistil, že lze Laresovi vzít sekeru (hned na začátku), tak s tou sekerou už nebylo co řešit.

Tedy já bych byl osobně pro normální verzi a pak pro HC verzi, která krom toho, že by stížila hru po všech aspektech (například síla a výdrž nepřátel, větší počet nepřátel, zredukované množství získaných zkušeností, zvýšené nároky na učení/nošení zbraní, ztížené úkoly - popřípadě některé úkoly navíc jako bonus). Navíc by to mohl být opravdu HC mód a tedy do toho měla být zakomponována i hra na jeden život (tedy bez savů - ukládalo by se to jen při vypnutí hry a načítalo při zapnutí). Takovou verzi by dohrál třeba 1 člověk ze sta a byla by to opravdu výzva :). Člověk by tak měl důvod to zkoušet, dokud to nedá, pořád dokola.

Styl obtížností, jako bývá běžně ve hrách, kde prostě jen obludy mající víc životů a zranění, je o ničem. To bych ve hře taky nechtěl.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » ned 03. lis 2013 9:58:43 » Re: Chceli by ste si voliť obtiažnosť?
To nezní špatně. Mohlo by to být něco jako bylo v Diablu 2. Tj. že po dohrání hry by se zpřístupnila vyšší obtížnost a tak by to šlo třeba až k tomu HC módu. To by ovšem vyžadovalo zase delší vývoj, tj. více vložených peněz a to dneska nikdo moc nedá...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Předchozí