Menu

Obecná diskuze- Gothic 1

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Vera » čtv 20. říj 2016 21:23:43 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Ach jo...
Určitě znáte ten pocit, když se ke hře vrátíte po bezmála dvouměsíční pauze, načtete poslední uloženou pozici...a pak do toho čumíte jak vrana do kosti, protože si zaboha nepamatujete, co "tím chtěl básník říci"? Jinými slovy - kam jste to probůh šli? :D

Ich: "No sakra...a jdu do dolu, nebo z dolu? Proč tu stojím jen tak bezprizorně uprostřed lesa? A vajca mám?...Jó, dobrý. No počkaj, kaj zas jdeš?! Hm...a tu lepší zbroj dostanu teď nebo až pak?" :D
Já neutíkám.
Tomu se říká "zrychlený přesun na strategicky výhodnější pozice"
Vera
Uživatel

Příspěvekod Karel » čtv 20. říj 2016 22:36:32 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Jo, jo. Já sem takhle zazdil několik her, protože sem na pár měsíců z důvodů časovejch musel přerušit hraní a pak sem se do toho už nedostal. Teď zrovna takhle koukám do Drakensangu. Zdraví Kája.
Karel
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 10. lis 2016 18:12:51 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =484664831

Doporučuji. Na rozdíl od G2 Dx+L'HIVER tenhle mod nic nepřidává, ale hutně vylepšuje atmosféru hry.

Třeba noc či doly jsou naprosto parádní. A co teprve Spáčův chrám... :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Snupy » sob 17. čer 2017 12:36:34 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Je to taková blbost, ale všimli jste si někdo, že old camp má dva soundtracky ?
Snupy
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 01. črc 2018 13:07:24 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Hmm když jsem teď hrál G1, tak ke konci samozřejmě s Urizielem. Vyvraždil jsem s ním efektně celý Starý tábor. Ale poté, když jsem vlezl do skřetího města, jsem si všiml jedné věci a to té, že Uriziel přestal nepřátele dokončovat tím ohnivým útokem a taky se mi zdál slabší... Nasadil jsem si proto Innosův hněv od Gomeze a zjistil jsem, že skřeti padají na 2 rány (s tím, že na první jim uberu na 3/4 HP), zatímco s Urizielem na 4... Je možné, že při nadměrném používání kouzlo Urizielu ve hře nějak "vyprchá", nebo to byl bug? Jestli to tak má být, tak je to pěkně na prd, když nejvíce OP meč toho světa nabitý x tunami magické rudy po pár mrtvých strážcích, kopáčích a zapálené (nebo spíše rozpálené) Velaye, prostě "chcípne" :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Karlos » pon 02. črc 2018 1:05:58 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Dolero píše:Hmm když jsem teď hrál G1, tak ke konci samozřejmě s Urizielem. Vyvraždil jsem s ním efektně celý Starý tábor. Ale poté, když jsem vlezl do skřetího města, jsem si všiml jedné věci a to té, že Uriziel přestal nepřátele dokončovat tím ohnivým útokem a taky se mi zdál slabší... Nasadil jsem si proto Innosův hněv od Gomeze a zjistil jsem, že skřeti padají na 2 rány (s tím, že na první jim uberu na 3/4 HP), zatímco s Urizielem na 4... Je možné, že při nadměrném používání kouzlo Urizielu ve hře nějak "vyprchá", nebo to byl bug? Jestli to tak má být, tak je to pěkně na prd, když nejvíce OP meč toho světa nabitý x tunami magické rudy po pár mrtvých strážcích, kopáčích a zapálené (nebo spíše rozpálené) Velaye, prostě "chcípne" :D

To bude nejspíš tím, že skřeti mají větší odolnost vůči ohni než lidští protivníci, jo určitě to tím bude sic sem to dlouho nehrál, vypadl jsem s toho, ale tohle si ještě pamatuju.
Sold my soul to rock n roll!!!
Karlos
Uživatel

Příspěvekod Hellscream » pon 02. črc 2018 6:05:12 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Uriziel je poměrně slabý meč, asi je nějak zmršený vzorec výpočtu poškození. Je to divné a nesmyslné, ale je to tak.
facts don't care about your feelings
Hellscream
Moderátor

Příspěvekod Master of Magnetism » čtv 16. srp 2018 7:04:13 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Teď mi řekněte, jak se dostali templáři do Spáčova chrámu, když byl zapečetěný? Museli projít skřetím městem a vlámat se do chrámu. A já nechápu jak...
Master of Magnetism
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » čtv 16. srp 2018 7:32:23 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Heh. Asi Kalom nějak se tam s nima teleportoval. Jina moznost neni. Xardas to koneckoncu taky dokazal a to nemel se Spacem zadnou dohodu.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Master of Magnetism » čtv 16. srp 2018 10:50:14 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
U kaloma bych to ještě bral, ale ta hroda tamplářů.....mimoto ani ten Kalom se nedá s Xardase, srovnávat...Xardi je mega hyper nejvíc OP mage ve světě Gothicu.
Master of Magnetism
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » čtv 16. srp 2018 19:32:35 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Nebo mozna opravdu prosli. Skreti pak mohli zase chram zavrit.
V chramu uz pak nemeli problem. Prvni templar uz je nekde v polovine komplexu a neco tam povidal ze jim jeden z samanu poskytl magickou ochranu. Takze jak vlezli do chramu tak patrne uz nemeli problem s nemrtvaky.
Takze ta nejtezsi cast asi byla vubec se dostat pres zive skrety venku a ty uz se dali nejak presvedcit/zastrasit.

Me zase prijde zajimave ze zatimco byl Spac probouzen tak samani tam v chramu byli ruzne rozmisteni. Bych cekal ze se pujdou zapojit do velke udalosti.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 16. srp 2018 21:37:30 » Re: Obecná diskuze- Gothic 1
Je to velice jednoduché - Kalom, jeho následovníci z řad noviců a templářů, jsou fanatičtí přívrženci arcidémona. Toho zároveň uznávají i skřetí šamani, kteří velí zbytku skřetů v městě. Takže byli Kalom & co. jednoduše vpuštěni do chrámu a ten byl ihned poté uzavřen. A v chrámu je to opět snadné. Je to ráj Spáče, ten celý chrám ovládá. Všechny bytosti v něm jsou pod jeho mocí. Ať už jsou to kostliví mágové a jejich kostliví vojáci, nemrtví skřetí strážci, chrámové důlní červi, pět šamanů či templáři. Ti všichni byli zdrceni jeho zlou vůlí a byli mu naprosto oddáni, až do chvíle smrti, kterou jim Bezejmenný přivodil.

Šamani v chrámu dle mě plnili své funkce, jak jinak. Jeden hlídal Uriziel, další hlídali zase části labyrintu tak, aby se přes něj případný Svatý nepřítel aka Bezejmenný nedostal. To, že všichni selhali, je už věc další.
Dolero
Uživatel

Předchozí