Menu

Proč se mágové z Kolonie jednoduše neodteleportovali?

Volný pokec o Gothicu 1.
Jé já to nevěděl ale každý má svůj názor a někdy se stane že někdo má stejný skoro názor. :)
nunacek2001
Uživatel

Možná se bavíte o tom teleportování jenže to je magického původu. Bariera je ještě silnějšího magického původu a ten mág by se pak objevil asi tam kde hero na začátku a dostal by bleskem. Říkali tam, že magický výbuch by nefungoval, takže ani ta teleportace by nešlo. Alespoň podle mě.
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Já mám za to, že ňuňákuv názor jsem několikrát slyšel IN-game :lol:
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

IN-game?
nunacek2001
Uživatel

V hre ;)
Gothic12
Trvalý ban

Nunacek učíš se vůbec?Tohle vědí děti v druhé třídě :lol: .....Jinak já to také vidím tak jako Sir Raven :wink:
I am back!
Garvell
Uživatel

No já osobně nevim proč se neteleportovaly velice pranděpodobne vysvětlení dává Reinmar. No a uplně nejlepsi by bylo kdyby jsme se zeptaly samotných mágů :D :D :D
ABC
Uživatel

Bydliště: Ladharská soustava planeta Hinaitin veleříše Domská království Aranské hrad Blandor

Macraschley1 píše:Nebylo někde zmíněno, že neměli runy, které by vedly za bariéru? :???:

Lidi... teleportační kameny mají přece jen určitý dosah
"Adanos mi dal sílu bojovat. Takže když tě teď smahnu bleskem, plním jeho vůli!"
DiegoMercenary
Uživatel

Bydliště: Pevnost Addonhille(bývalý Dexterův tábor,nyní přestavěn)

To DiegoMercenary: Inu, to asi opravdu mají, ale když si vzpomenu, jak jsem se z Ishtaru teleporotval do Xardasovy věže, která byla přes tři kontinenty až na konci Nordmaru...

Tak jsem se nad tím znovu zamyslel a napadlo mě několik důvodů.

1) Aby si mágové mohli vyrobit teleportační runy ven z bariéry, museli by mít třeba hrst hlíny/kámen/prostě něco z místa, kam chtějí runu vytvořit. Nebo by ji museli vytvářet přímo na tom místě. To spíš. Hlínu by jim mohl někdo z venku poslat úplně v klidu, ale runový kámen by asi neriskovali, kdyby se k němu dostal trestanec, který by ho pak poslal zpět svejm kámošům atd. atd...

2) Bariéra slouží jako VĚZENÍ. Nic nesmí VEN. Bariéra v G3 sloužila jako OBRANA proti skřetům a král si nějak potřeboval udržet komunikace se zbytkem vojska. To proto potřeboval, aby teleporty fungovaly. Že by k němu poslali vraha? Tak to nevím, jak by to jeden skřet sám dokázal, když je jich tam cca 200 a nic nesvedli...

3) Gomez zabavil teleportační runy mágům hned po převratu.

Vyberte si, tohle jsou názory, které mi přišli nejlogičtější. Nejpravěpodobnější mi přijde dvojka a pak jednička.
Obrázek
Algirion
Uživatel

Podle mě bariéra bránila průstupu, ale kvůli Gothicu 3 se toto tvrzení zvrátilo, možná je to jen jiný tip bariéry který je zcela neprůstupny.
Gothic je králem her, tak jako je Star Trek králem seriálů :D .
vojta1400
Uživatel

v gothicu 3 je očividně naprosto jiná bariéra, vždyť do kolonie lidi doslova házeli, ale v G3 se to projít nedalo žádným směrem
Uchiha-Kox
Uživatel

Tahleta otázka nebude asi nikdy přesně zodpovězena, ale řeknu svůj názor :-D
Jestli je to magická bariera tak určitě je chráněna kouzly i teleportací, ale jakto, že v G3 se šlo teleportovat? takže asi ne :-D nebo prostě nechtěli riskovat svůj vlastní život i když to je blbost :-) a nebo fakt zapomněly runy na teleportaci viděli jste, že je to trochu odmrsklo možná pak takhle ztratili runy na teleportaci no jo hold to nemůžu vysvětlit jako to proč vyvojáři vytvořili tak strášný dál G4: arcania a horší už jego datadisk :-D
Genessis
Uživatel

Mágové se neodteleportovali protože tam byl spáč který měl mnohokrát větší moc než mágové co byly po bariérou
Naposledy upravil ondralukas1010 dne ned 19. kvě 2013 7:13:39, celkově upraveno 1
ondralukas1010
Uživatel

Vrátím se k teleportačním runám.
Bariéra byla určena k tomu, aby se NIKDO nedostal ven. Nesměl být jakýkoliv způsob jak jít pryč. Protože mágové určitě věděli, že je možné, že by byl nějaký vězeň třeba magicky nadaný. A co kdyby ten vězeň uměl magii ovládat? Nejen, že by dokázal ven dostat sebe, ale možná by dokázal ven dostat i ostatní. A proto museli mágové udělat, aby se člověk ven nedostal i s použitím magie. Tudíž, asi tak. A teleportační runy určitě mágové měli. Jak by se třeba dostali z citadely? Museli by udělat pěkný okruh kolem bariéry, což by nebylo nejbezpečnější. Proto se museli nějak teleportovat pryč.

Bariéra navíc mohla fungovat v tom smyslu, že se tam vytvořilo něco, jako vlastní dimenze. Mohla se tam používat magie, ale nemohla být propojena s magií zvenčí. Jakoby samostatný svět. Prostě který není uvázán na ten další. Proč asi trestance bolela hlava, když proletěli bariérou? Protože jakoby prolétli do jiného světa. Stejně jako když byla bariéra zničena. Mnoho z nich zemřelo, bylo v bezvědomí, nebo měli bolesti hlavy. Protože přešli z bariéry do normálního světa. Takže asi takhle.
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Předchozí