Menu

Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod marco5445 » stř 31. črc 2013 19:53:20 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Pokud hrajete za bratrstvo, a máte za úkol vypátrat míchače drogy v novém táboře. Tak zmlátíte Jacka (nevím teď přesně jestli se tak jmenuje) a on i s dvěma míchači drogy uteče do toho neidentifikovaného tábora, kde je pak můžete zabít. Takže můj názor: Zběhlíci z nového tábora.
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 31. črc 2013 20:17:44 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Taky jsem si toho nedávno všimnul, před tím jsem je vždycky zabíjel akorát teď jsem je nechal jít. Pak jsem na ně překvapeně koukal, jak stojí v Quentinově táboře ... takže ta myšlenka o zběhlících z NC se mi docela zamlouvá ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Já jsem si všiml jedný věci, kterou jsem nikde nenašel. Xardas byl dřív Mág ohně, ale v intru nosí Vznešený roucho vody. A pod tou kápí je jeho obličej jasně vidět, takže odpadá možnost že by to byl Saturas.

Milten byl údajně přijatej po vzniku bariéry (13 mágů) a o tom mágovi co jí pomáhal tvořit se Milten při hledání ohnisek jednou zmíní. Co se s ním asi stalo ? (bez Miltena je to 12 mágů.

V tom klášteře, kde s Gornem hledáte ohniska jsou zvířata ke kterejm existuje proměňovací svitek ( Chňapavec, Žravá štěnice, Stínová šelma). Že by ty mniši co se uměli přeměnit ve zvířata zešíleli ve zvířecí podobě ?
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod earendil » pon 15. zář 2014 9:13:21 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Překvapuje mě že není na stránkách nic o "ohniskových plošinách" na kterých byly umístěny ohniska. Vypadají přece totožně jako ty, které se v G2A po okolí města a v JHA používají k teleportaci sem a tam.
Ve G2A je navíc jeden takový ještě v u gobliní jeskyně s almanachem k ohniskům.
V kolonii je navíc zásadně obklopovaly sochy skřetů.
Tak by mě zajímalo jak to vzniklo :) Podle mě ty v G1 a ty teleportační co fungujou v G2A neudělali totožné záměrně, použili stejný vzhled ale asi to nemysleli tak, že v Kolonii byli taky aktivní Jharkendarští stavitelé - nebo ano??? (i v HÚ jsou tabulky)
Na druhou stranu by umístění ohnisek právě u nich mělo logiku, pokud skutečně pocházeli od stavitelů a měli v sobě dosud nějakou magickou energii. Umístění ohnisek netvoři dokonalý pentagram takže asi nebylo vyloženě nutné aby byly rovnoměrně daleko od sebe, spíš jakoby to mágové uzpůsobili těm teleportačním plošinám.

Taky se chci ještě zmínit o podivnosti tvaru ostrova Khorinos. Nevím, jestli tvůrci hry, když vymýšleli okolí města v G2, napadlo první si představit jak by ostrov vypadal, když umístí vstup do průsmyku tam, kam ho umístily ...
Je to zvláštní když si vezmete, kde je pobřeí v KHO, HÚ A JHA. Tak mi to vrtalo hlavou až jsem si nakreslil mapu (linii pobřeží neřešte, trochu jsem ji zkostrbatěl aby nebyla tak fádní):

Obrázek

Prostě, pokud průsmyk vede stále zhruba na jih, a zároven okolo HÚ i KHO mají být kolem dokola hory, tak potom moře jihovýchodně od mola paladinské lodi musí tvořit záliv a stejně tak moře u ruin kláštera.
Zajímavá je i pozice Jharkendaru, o kterém se pořád říká že je v severovýchodní části ostrova. Potom je ale zvláštní, že má pobřeží na západní straně. Aby to dávalo smysl, posunul jsem ho tak jak ho na mapě mám.
Celý ostrov je ale prostě takový divný :D Nedává mi to moc smysl.
earendil
Uživatel

K tomu starému dolu. Já se do údajně zatopeného dolu starého tábora dostal tak že : proměnil jsem se ve žravou štěnici, našel dostatečně velký čtverec v mřížích, přišel k němu a šel pořád do předu a přeměnil se. A pak tadá byl jsem za mříží. Postup sem píšu proto jestli jste někdo něco takového nezkusil u toho starého dolu (myslím ten když dete od jezírka kam vás na začátku hry hodí) protože tam je mříž taky. Díky za kdyžtak zbytečné (fakt nevím jestli to půjde) plýtvání časem a svitky :P . Hodně zdaru :twisted:
Dragnhunter
Uživatel

Příspěvekod N0n3 » pon 03. lis 2014 14:48:17 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
v gothicu dvojce tam nic neni, ale mam dojem ze jsem nekde v diskusi o navratech cetl, ze ten dul vyvojari vzali z jednicky, kde ho udelali ale nepouzili, takze je asi nejak zatmavenej, ale mel by tam bejt
Thenns. I fucking hate Thenns.
N0n3
Uživatel

Ok. Díky :-)
Dragnhunter
Uživatel

Příspěvekod Greg » stř 07. led 2015 13:22:24 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Co že znamená to KSO? Kdysi jsem to věděl, ale... :???:

Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » stř 07. led 2015 13:28:02 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
z googlu:
Das ist ein inoffzieller Gruß an den CS- Clan "KSO", bei dem KaiRo Mitgleid ist!

v překladu: neoficiální pozdrav CS klanu, jehož je KaiRo členem ...

popř.
there was a version that it might have been a way of saluting the Counterstrike clan of one of the devs, KSO being the name ofthe clan... can't remember the other possible explanations
Obrázek
Emperor
Moderátor

Martin Putzer píše:Já jsem si všiml jedný věci, kterou jsem nikde nenašel. Xardas byl dřív Mág ohně, ale v intru nosí Vznešený roucho vody. A pod tou kápí je jeho obličej jasně vidět, takže odpadá možnost že by to byl Saturas.

Milten byl údajně přijatej po vzniku bariéry (13 mágů) a o tom mágovi co jí pomáhal tvořit se Milten při hledání ohnisek jednou zmíní. Co se s ním asi stalo ? (bez Miltena je to 12 mágů.

V tom klášteře, kde s Gornem hledáte ohniska jsou zvířata ke kterejm existuje proměňovací svitek ( Chňapavec, Žravá štěnice, Stínová šelma). Že by ty mniši co se uměli přeměnit ve zvířata zešíleli ve zvířecí podobě ?

S těma mágama bych si tipnul, že Y´Berion byl původně jedním ze 13. Saturas i Corristo ho dobře znají a oba o něm mluví jako o příteli. Tipnul bych si, že byl původně mág ohně nebo vody, který zanevřel na bohy.
Master of Magnetism
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 16. srp 2018 21:31:02 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Pleteš se a to hodně. Ve hře je přímo zmíněno, že Y'Berion byl jedním z kopáčů starého tábora, který se jakýmsi způsobem dostal ku kouření drogy z bažin, jehož mysl pomocí ní samotný tehdy ještě ne-arcidémon Spáč "osvítil" a navedl jej do chrámu v bažinách spolu s malou skupinkou věrných, ve které byli například muži jako Angar či Kalom. Takto vznikl tábor v bažinách, tábor sekty Spáče, a to pět let před příchodem Bezejmenného do Kolonie...
A to, že jej znají, je takřka automatické, protože je jednou ze tří hlavních postav Kolonie, spolu s Gomezem, vůdcem Starého tábora a Saturasem, vůdcem Nového a zároveň jeden ze tří hlavních spirituálních vůdců spolu s Corristem z Kruhu ohně a již zmíněným Saturasem, představeným Kruhu vody. Také je to velice rozvážný a moudrý muž (i přes tu hromadu trávy), takže se k němu váže nějaká ta vážnost, samozřejmě ve spojitosti s jeho postavením.
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Alltren » čtv 16. srp 2018 21:46:20 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Já bych jen dodal že jeden ze zakladatelů Mike Hoge už prohlásil že se jedná prostě o chybu v příběhu. Prý zapomněli že Milten nebyl u zrodu bariéry. Mike to opravil a někdo z jejich týmu kdo nechápal příběh to vrátil zpátky.
Čirou náhodou tohle vysvětlení dal právě tady starému dobrému Gothicz.net :D
Odkaz na rozhovor - http://www.gothicz.net/serie-gothic/mike-hoge-o-serii-gothic/
Alltren
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » čtv 16. srp 2018 21:50:20 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
A jak je to s magy vody/ohne?
Ted uz presne nevim co bylo v hre.
Protoze ja si neco pamatuji ze se rozdelili az v kolonii coz asi ne, kdyz se pozdeji ukaze ze magove vody byli i pred Kolonii.
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Alltren » čtv 16. srp 2018 22:02:35 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Beowulf píše:A jak je to s magy vody/ohne?
Ted uz presne nevim co bylo v hre.
Protoze ja si neco pamatuji ze se rozdelili az v kolonii coz asi ne, kdyz se pozdeji ukaze ze magove vody byli i pred Kolonii.

Jo prý stejný případ a stejný zaměstnanec co nevěděl o co jde v příběhu :D. Teda aspoň podle tohohle videa co dali tvůrci Historie Khorinisu https://www.youtube.com/watch?v=vnoVmUTamXM (okolo 5:20) Co je na tom pravdy nevím ale většinu zajimavostí tam mají ověřenou.
Alltren
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » čtv 16. srp 2018 22:13:03 » Re: Záhady, tajemno, zvláštní místa- Diskuse
Ach tak. Takze pokonil pocty magu a jeste vymyslel si pribeh o jejich rozdeleni 8-)
Ja nevim ale malinko, uplne malinko mi prijde ze Mike keca a snazi se zamaskovat ze v G2 potrebovali par veci jinak. Ale kdo vi :D
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

PředchozíDalší