Menu

Nová hra, aneb vítej v kolonii :)

Volný pokec o Gothicu 1.
Příspěvekod Dolero » sob 30. čer 2018 23:19:17 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Návod s triky, chybami, které se dají legálně využít, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat dříve či později atd.
Každopádně jsem teď hrál za Bratrstvo na sílu s pomocnou magií (závěrečné staty). Myslím si, že pro OLOG to asi nebyla nejlepší cesta. Za lukostřelce by to určitě jistější a snadnější, ale já prostě v G1 a G2 nemám rád lukostřelbu.

Z pohledu hráče nejvýhodnější hrát za Gomezovo... děvče :D , protože je to nejbohatší tábor a jakmile je Stín, může jej celý vykrást bez toho, že by někdo otravoval, což se hodí, je z toho hodně rudy, permanentní elixíry i dobré zbraně, navíc může efektně zmlátit rudobarony jako je Raven, Scar a Arto a přijít si tak k silným jednoručkám a nemusí se tak poté ve hře zaměřovat na těžkopádné obouruční zbraně. A hráč si může jako Stín našetřit 70 VB, přidat se k ohnivým, rychle skočit za Thorusem a stát se Strážcem, poté se naučit obouručky, skočit si pro zbroj a meč za obchodníkem a pak se nechat jmenovat v kruhu tím čarodějem a vualá, je to jako Bratrstvo, akorát může člověk dojít do 6. kruhu. Ale je to dost náročné na VB no.

Dále bych neriskoval "férový" boj s ohnivými ještěrkami, ale když už, tak si nakoupit u Crona ty speciální ledové bloky, co vyletí okolo hráče a vše zmrazí, to by mělo ty ještěrky neutralizovat a poté je rychle zmlátit. Samozřejmě před bojem vypít elixír rychlosti a sehnat si ty nejlepší prsteny a amulety proti ohni (amulet s +20 dostane hráč od Ur-Shaka).

No a před boji s strážci v Nesvobodném dole doporučuji udělat to samé, akorát s ochranou proti šípům. Hned na začátku nejlépe zdrhnout za zeď vedle vás, vykloktat elixír rychlosti, vzít do ruky jednoručku (obouručky jsou bohužel těžkopádné) a vyběhnout a rychle stráž pomlátit mečem. Jakmile jsou omráčení, rychle dobíjet. Naštěstí si při vstávání nevezmou zpět kuši a místo toho vytasí meč a půjdou po vás na blízko, což je v pohodě, protože zbroje mají už vysokou hodnotu obrany proti zbraním. Problém může být akorát Jackal a strážci u vchodu. V tomto případě je skvělé Jackala zmlátit už v OC a obrat jej o věcí, ti dva další jsou taky pěkně silní, ale lepší dva než tři. Když už tak opět vychlastat elixír rychlosti a upalovat pryč a vzít sebou Gorna.

Dále pozor na vlky a skřetí psy. Poskakují jak zfetovaní a navíc jich bývá hodně. Ještě horší je, že když jednoho sejmete, má ve zvyku přiběhnout celá smečka, i kdyby byla pořádně daleko, takže i po zabití 2 dávat pozor, aby rychle nepřiběhlo dalších 5. To samé s břitvami a chňapavci.

Pak mě napadá udělat takový seznam monster s tím, s jakou zbrojí na ně útočit. Například:
"Kalhoty kopáče/rudaře/bederní rouška: krysokrti, mrchožrouti, goblini, osamocená krvavá moucha či vlk" atd.

Na napsání je toho docela dost a musel bych se chvíli rozmýšlet, nejlepší by bylo, kdyby se přidali i Emperor a Milhaus a další OLOGisté fóra :D

No a nakonec je základ se podívat na Milhausovo video, nebo spíše na ty kritické části jako právě Nesvobodný důl atd., jak to vyřešil. https://www.youtube.com/playlist?list=P ... j9EzE5aSqr
Naposledy upravil Dolero dne čtv 05. črc 2018 19:25:39, celkově upraveno 1
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 01. črc 2018 11:09:24 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Koukám na statistikách, že jsi udělal dost slušnou sílu. Jak se ti toho podařilo dosáhnout?

Jinak soubor tipů je mos pěkný, kdybych náhodou chtěl hrát OLOG, tak to zkusím podle nich :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dolero » ned 01. črc 2018 13:22:04 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Naučil jsem se jí vlastně do 95, těch 5 navíc bylo od Horatia. K tomu jsem poctivě vykradl po konci hry Starý tábor, prohledal všechna známá místa a obral mumie úplně na konci hry, takže jsem na konci těsně před Spáčem vykloktal 8 elixírů síly = 64 síly navíc. A k tomu jsem měl nasazený amulet, prsten a prsten síly, takže dalších +40. To znamená, že jsem se naučil 85 síly, +5 od Horatia, 40 z equipu, 100 z elixírů síly. Obratnost jsem se neučil vůbec, takže na elixírech se dá získat 54 obratnosti, což je docela málo oproti síle a manu jsem se učil tak do 50 (?), ale ty elixíry s manou mají i +15 many, navíc v těch mumií jich bylo velice hodně. Celkově se hrdina velice nabouchá až na konci hry.
A fakt nejlepší ten starej tábor, protože tam najdeš i velice dobré amulety obrany (+15 k zbraním a šípům, to ti jako Stínovi přidá hodně), které jinak získáš až ve 4. či 5. kapitole. Já to jel právě na tu sílu, protože jsem měl v plánu všechny vyřídit co nejrychleji. Ale v pohledu na ty fanatiky na konci, stráže atd. je asi výhodnější nosit ochranné prsteny a amulety a holt si nechat jednu ránu navíc pro každého. I Milhaus ve svých videí nosí právě ochranné amulety, třeba na ty šípy. Ale díval jsem se a musím říct, že mu ti Strážci ubírali kušemi fakt málo HP, kua měl jsem si fakt radši nasadit obranný equip místo útočného :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 01. črc 2018 14:27:00 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Tip, jak si hutně přilepšit ve hře, nutné státi se Stínem:
Poté, co vás Gomez s Ravenem přijmou mezi Stíny, se vám ohromně zvýší pole působnosti, které jako Bandita či Novic nikdy nezískáte. Můžete se nyní pohybovat po Starém hradě i Vnějším okruhu naprosto bez problémů. V tipech na webu se píše o tom, že můžete vykrást chatrče Stínů a kopáčů, ale v těch až na výjimku skladiště u Fiska, domku Diega (do kterého máte přístup i jako nezávislý) a na truhlu v kovárně, nenajdete vůbec nic hodnotného. Ovšem hráč může nyní s libostí vykrást celý hrad, jak ubikace Stráží, tak pokoje Rudobaronů a nakonec i hradní věž, ve které najde hromadu rudy, zbraní, amulety, prsteny, trofeje ze zvířat či elixíry. A co je nejlepší - může bez následků zmlátit Rudobarony Scara, Arta a Ravena (Bartholo a Gomez jsou zatím nesmrtelní, pozor na to) a obrat je o jejich úžasné jednoruční zbraně, se kterými poté můžete projít zbytek hry. Většina hráčů se k nim ovšem dostane až jako rudná fialka s Urizielem, takže je nevyužije. Což je chyba. A tyto dobré zbraně vám mohou při OLOGu zachránit život.
Nutností je být Stín a mít dostatek síly a skvělou zbraň, nejlépe jednoruční od Silase, Corda či Larese - nejsilnější nerudobaronovská jednoručka, navíc lehko k mání, Lares má slabou zbroj a můžete ho jako nezávislý zmlátit jak je libo. Jednoruční proto, že je rychlá a navíc v tuto dobu neumíte ovládat obouručky, s nimi to nezkoušet.
Další výhodou je svitek spánku, v první kapitole seženete 2 (jeden využívám na uspání novice, abych mohl obchodovat s Cadarem).
A teď k samotnému boji. Je dobré si jednoho z Rudobaronů uspat, lépe Arta (ale já teď uspal Scara). Rudobaroni jsou namyšlení floutci, trpící syndromem své vlastní neporazitelnosti, nezajímá je ani vaše vytasená zbraň (až na Gomeze). Navíc jsou to flegmatici, dlouho jim trvá, než si uvědomí, že jim sekerou hladíte záda. Trvá jim dlouho, než pochopí, že je chcete jakože zmlátit, jejich reakce je pomalá. Je nutné být ale rychlý, i tak se hajzlík otočil a jednou mě švihl a ubral mi 3/4 života. Ale i tak mu to bylo prd platné a boreček Rudobaroneček líže podlahu namísto jedné z děvčat. Rychle ho oberte o věci a získáte tak první pořádný meč , který si samozřejmě rychle nasaďte, s ním to bude teď ještě snadnější. Nejvíce potěšující je ovšem to, že Gomez jen vstane a spolu s Ravenem vám popřeji ke skvělému boji :) Teď to ovšem bude ostřejší. Druhý Rudobaron by měl ležet ještě uspaný na zemi. Tak ho rychle zmlaťte také. V tu chvíli je ovšem jediná kritická chvíle - tentokrát se to Gomezovi moc nelíbí a rozběhne se za vámi s vytasenou zbraní. Je proto nutno rychle druhého Rudobarona obrat co nejrychleji a pak zdrhnout za roh, Gomez je lenoch a hned se na pronásledování vykašle a navíc vás má opět rád (pokud se to tak dá říci). Tak můžete získat dvě skvělé jednoručky a zmlácené Rudobarony k tomu, což je super pocit, navíc za 800 zkušeností za kus :) Raven se v tu chvíli furt lísá ke Gomezovi, který jako jediný z Rudobaronů nemá rád váš meč vytažený z pochvy, takže je lepší vyčkat na noc a jít ho zmlátit do pokoje, je to další skvělý meč a 800 zkušeností a nikdo ani nepípne.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 02. črc 2018 13:50:27 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Haha, to ses pěkně rozjel, měl bys stejnou energii věnovat např. fanartu :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » pon 02. črc 2018 19:50:01 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
já bych jen doplnil - Gomeze lze rovněž uspat, takže získání Scarova meče je brnkačka ... a hrad lze vykrást ještě jako nezávislý v první kapitole, stačí se po splnění úkolů potřebných pro přijetí nechat doprovodit Ravenem ke Gomezovi a může se loupit ... S Gomezem samozřejmě nemluvit, pokud se člověk chce přidat třeba k bažinnému táboru, kde má člověk hned přístup k magii ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » pon 02. črc 2018 23:06:02 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Jasně, jenomže v první kapitole jsou k dispozici jen dva svitky. Jeden užívám právě na uspání Cadara k tomu, abych s ní mohl obchodovat a k expům. U toho Gomeze stačí být rychlý - oni ti dva rudobaroni mají u sebe jen meč, kuši a nic víc. Stačí rychle zdrhnout. A řekl bych, že ta taktika "stát se Stínem", poté zajít za Corristem s tím, že chceš být Strážce, nechat si k dobu 70 VB na obouručky, zajít za Thorusem, stát se Strážcem, naučit se obouručky a skočit si pro zbroj a pak hop za Corristem dokončit přijetí k mágům... A člověk se tak dostane i k 6. kruhu :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 03. črc 2018 12:24:42 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
no jo, ale pro mě jsou poslední dva kruhy třeba naprosto vyhozený LP, vždycky jsem vystačil s ohnivou bouří, ledovým blokem a zničením nemrtvého, příležitostně telekinezi a spánek ... jiná kouzla jsem nepoužíval a to ani při hře za čistého mága ...

láká mě zkusit G1 OLOG bez využití LP, dvojka mě tímto stylem hodně bavila ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Beowulf » úte 03. črc 2018 15:35:20 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Coze a to jde hrat? Kdyz se nic neucis jak prekonas treba draky nebo demony?
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 03. črc 2018 16:10:13 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Na draky ti stačí pár svitků ... ale jinak bez Beliarova drápu by to celé asi bylo těžší ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Beowulf » úte 03. črc 2018 22:07:18 » Re: Nová hra, aneb vítej v kolonii :)
Husty. Ale to uz je na mne moc. Ale navnadil mne Dolero na G1. To je pekna kompaktni hra. Ale na jeden zivot asi brutus :twisted:
Beowulf
Uživatel

Předchozí