Menu

FAQ

Nemůžete se ve hře někam dostat? Zde Vám poradíme.
Příspěvekod Krysak » pon 07. zář 2009 14:14:09 » FAQ
Neustále se nám tu opakují stále stejné, mockrát omílané problémy. Tak proč s tím něco neudělat? :)

1. Kde je Stone?
V páté kapitole je Stone uvězněn ve vězení Starého tábora. Klíč od něj má Gomez, lze ho získat pouze jeho zabitím. Vězení je v chodbě u strážce Bullita, kde zahněte doprava a jste tam. Stone na vás čeká v jedné z cel.

2. Nemužu zabít Gomeze. Co s tím?
Gomez je, stejně jako Thorus smrtelný až v páté kapitole, do té doby ho nelze bez cheatů zabít.

3. Mám naučené kapsářství, ale neumím nikoho okrást? Čím to je?
NPC se jmény okrást nejdou. U běžných NPC, jako jsou stínové, kopáči apod. se stačí k nim zezadu připlížit a stisknout klávesu Ctrl + šipka nahoru.

4. Jak se dostanu k bedně za propastí v rozvalinách kláštera?
Přes tuto propast by se měl dát shodit sloup, ten ale padá na druhou stranu. Přes popast se lze dostat proměnou v číhavce nebo skokem s akrobacií.

5. Mám úroveň 5, Lares mě ale nechce přimout k banditům. Co mám dělat?
K přijetí do Nového tábora je potřeba donést Ianův seznam ze Starého dolu, Mordragův prsten, 400 rudy za trávu Baala Isidra a mít úroveň 5. Pokud neuděláte některou z těchto věcí, Lares vás mezi bandity nepřijme.

6. Kde je ohnisko pro Guru?
Mapa vás nedovede přímo k ohnisku, ale o kousek jinam. Nyras spolu s ohniskem se nachází na okraji útesu, u ohniskového podstavce.

7. Jak se dostanu do Spáčova chrámu?
Jsou celkem tři způsoby, jak se do chrámu dostat. První je použití figurky na vyvýšeném podstavci u modlících se šamanů. Dále lze použít teleportační svitek, který najdete v truhle v místnosti střežené dvěma skřety. Poslední možností je využití bugu s proměnou v nějaké zvíře, stačí jít k bráně a zakouzlit svitek proměny. Měli byste se objevit za branou.

8. K čemu jsou mince?
Mince nejsou v Gothicu k ničemu, nemají žádnou cenu.

9. Kde je ve 4. kapitole Lee?
Na začátku čtvrté kapitoly stojí Lee na hrázi nového tábora (tam kde stával Homer). Jakmile s ním pokecáte, odejde zpět na své původní místo.

10. Jak se z monstra proměnit zpět na člověka?
Jednoduše. Stačí stisknout klávesu Enter a hrdina se stane opět hrdinou.

11. Jak otevřu zamčené truhly na hradě?
Některé truhly na hradě Starého tábora jsou skutečně zamčeny na klíč, který má u sebe sám Gomez. Legálně lze tento klíč získat až v páté kapitole, kdy je Gomez smrtelný.

12. Kde najdu Starou citadelu?
Stará citadela leží jižně od Starého tábora, dá se tam dostat buď přes most nedaleko Horské pevnosti nebo po cestě vedoucí do kopce nalevo od vstupu do skřetí říše střeženého Pachem, viz. šipka na mapě.

Obrázek

13. Nejde mi "zadat" úkol "Nový překupník pro Fiska"
Někomu nelze tento úkol zadat, ale ten úkol tam opravdu je. Stačí Mordraga cestou do Nového tábora zmlátit *). Poté co se probere, mu hrdina řekne ať vypadne z OC. Pak už si Fisk stěžuje, a úkol vám zadá.

*) Jde ho zmlátit i později, ale musí to být v 1. kapitole.

---
V případě jakýchkoli připomínek kontaktujte pomocí Soukromé Zprávy moderátora této sekce.
Ten, kdo se ohlíží jen na minulost a žije ve vzpomínkách, se v nich snadno může navždy zapomenout, obklopen jen žalem a vším, co kdy ztratil...
Krysak
Uživatel