Menu

Náročnost hry na nových OS a HW

Nespustí se? Padá? Pište sem.
Příspěvekod Kaneccz » stř 21. pro 2016 13:35:43 » Náročnost hry na nových OS a HW
Zdar. Protože se zde vyznáte v Gothicu nejvíce tak se ptám zde.

Mám Gohic 1 + System Pack / Gothic 1 GOG.
Hra ze system packem jede lépe jako GOG verze, ale hra ze system packem jede stále blbě (ve městě 26 fps venku někdy 30 a někdy klidně 60). Dohled má minimální vliv. Jedu na full HD.

Dle toho co si pamatuji tak mi to jelo v minulosti na core 2 duo e8400, win xp, gtx 260 na max v pohodě.
Dnes mám integrovanou intel HD kartu v dvoujádrovém CPU ale takto starou hru by to mělo zvládat. I kdyby ne, tak kamarád který má vlastní grafiku, tak mu to jede stejně blbě a dle debat na netu to jede blbě všem. I kdyby měl snad gtx 1080....

Proto mě zajímavá, co mám udělat aby mi to jelo na max, plynule jako v minulosti. Mám snad nainstalovat windows xp? Nebo sehnat starou kartu? Nebo něco někde upravit v souborech? System pack tohle nevyřešil.

Mám w7 64bit. Dík
Kaneccz
Uživatel

Příspěvekod Stranger » stř 21. pro 2016 15:06:26 » Re: Náročnost hry na nových OS a HW
Čau,

zkoušels mrknout třeba na tohle? http://forum.worldofplayers.de/forum/th ... ENG-DEU%29

Nebo se podívat po nějakým jiným compatibility patchi. Bohužel, tyhle starý hry mívají s novou architekturou novějších Windows problém, není to nic zvláštního...
Ano, jsem namyšlený, arogantní a chovám se povýšeně. A ano, mám k tomu důvod.
Stranger
Kráva s kosou

Příspěvekod Kaneccz » stř 21. pro 2016 16:26:53 » Re: Náročnost hry na nových OS a HW
Zda,

Ano System pack mám zlepšil to oproti GOG verzi. Nicméně mě jde hlavně o to, co mám udělat aby to jelo na max plynule?
Však zde je hodně lidí co to hrálo a tohle řešilo a určitě nějak vyřešilo....

Mám si udělat dual boot a tam mít windows xp? Udělám jestliže to je to řešení. Nebo mám něco někde upravit? Koupit starou kartu (tomu bych se divil). GOG verze je kupodivu zcela na prd, to se moc nevyznamenali.
Kaneccz
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 22. pro 2016 11:39:58 » Re: Náročnost hry na nových OS a HW
Nejsem si tak úplně jistý, jestli to u tebe nemůže být právě tou grafikou. On systempack to zlepší hodně a hra na normální herní kartě opravdu plynule jede. Také tedy přidává hodně nastavení, zejména v dohlednosti objektů a postav a v průhlednosti portálů. Logicky čím více postav a objektů a čím dále se portály zobrazují, tím náročnější hra je a je to dost znát i na herní grafice. Nicméně pokud to utebe vliv nemá, pak asi tvá grafika nestihá. Nebo možná procesor.

Celkově systempack určitě řeší plynulost hry ve win7. Ve winXP by měla být hra také plynulá, ostatní systémy si nejsem úplně jist. Také ale platí, že ta hra nefunguje nikdy a nikde úplně 100% na řekněme přijatelných stabilních 50fps. Pořád tam jsou určité výkyvy, v závislosti na tom, kde se hráč nachází, kolik je tam objektů, kolik věcí, kolik průhledných textur a další.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kaneccz » čtv 22. pro 2016 14:44:11 » Re: Náročnost hry na nových OS a HW
Milhaus píše:Nejsem si tak úplně jistý, jestli to u tebe nemůže být právě tou grafikou. On systempack to zlepší hodně a hra na normální herní kartě opravdu plynule jede. Také tedy přidává hodně nastavení, zejména v dohlednosti objektů a postav a v průhlednosti portálů. Logicky čím více postav a objektů a čím dále se portály zobrazují, tím náročnější hra je a je to dost znát i na herní grafice. Nicméně pokud to utebe vliv nemá, pak asi tvá grafika nestihá. Nebo možná procesor.

Celkově systempack určitě řeší plynulost hry ve win7. Ve winXP by měla být hra také plynulá, ostatní systémy si nejsem úplně jist. Také ale platí, že ta hra nefunguje nikdy a nikde úplně 100% na řekněme přijatelných stabilních 50fps. Pořád tam jsou určité výkyvy, v závislosti na tom, kde se hráč nachází, kolik je tam objektů, kolik věcí, kolik průhledných textur a další.

Dík. Určitě je možné, že to ta integrovaná nedává ale proto bych chtě vědět a potvrdit jak to jeden ostatním když mají systém pack vše a na max a vlezou do města. Dík. Gothic 1 a 2. Jestli to jede těch 50 ok.
Jestli to jede na normální kartě dobře, pak řešení je prosté. Koupím lepší hw (stejně to mám v plánu). Ale jestli ne, tak bych to rád řešil dál a vyřešil to předem.

Třeba gothic 1 / 2 + systempack jede stejně dobře na windows xp / windows 7 ? Nebo nejde?

Tedy jestli někdo má třeba GTX 960 nebo prostě normální kartu, tak to prosím zkuste. Stačí se jen dostat do města (přes cheat jde tuším teleport) a hotovo. u AMD jsem četl, že tam je problém s ovladači...

Příklad:
1920x1080
http://imgur.com/W1yUG6P.jpg
http://imgur.com/XSV6RJ2.jpg
Při 640x480 to bylo 27 a 45. Tedy prd nárůst. Dohled a nastavení kvality má vliv minimální.
Kaneccz
Uživatel