Menu

Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie

Všeobecná diskuze o Arcanii
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod El Kamil » úte 01. zář 2009 14:52:05 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Charlyho překlad mám již na disku, na webu již brzy...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod LP3W7 » pon 07. zář 2009 18:25:56 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Hmm zajimavy ten desaty dil :) Celkem dobra povidka ta Rozstepena Panna. Kdyby byl tak dobrej i pribeh v Arcanii vubec bych se nezlobil :)

A diky moc Charlymu za super preklad :wink:
Gothic ? Nejlepsi RPG :)
LP3W7
Uživatel

Příspěvekod Krysak » pon 07. zář 2009 19:16:21 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Desátý díl je skvělý, stejně jako všechny ostatní. Jen tak dál. :)
Ten, kdo se ohlíží jen na minulost a žije ve vzpomínkách, se v nich snadno může navždy zapomenout, obklopen jen žalem a vším, co kdy ztratil...
Krysak
Uživatel

Příspěvekod prejetakrysa » pon 07. zář 2009 19:36:12 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
jen tak dál zřejmě nebude...musíme se spokojit že toto je nejspíše poslední díl...
Obrázek
Obrázek
prejetakrysa
Uživatel

Příspěvekod Charly » pon 07. zář 2009 20:53:20 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Osobně musím říct, že nevím, co si o těch posledních dvou dílech myslet... Jediná sympatická postava zemřela, a to ještě dost samoúčelně a nelogicky. Pokud Pedovo prokletí nebude ve hře mít nějaký význam pro příběh, tak mi nezbude než usuzovat, že Belgora nechali zabít jenom proto, že se jim nepodařilo věrohodně naanimovat jeho dřevěnou nohu.
Charly
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Katolík » úte 08. zář 2009 19:57:03 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Také jsem na to myslel. A co se týče toho prokletí... Příšerné. Úplná hloupost. Vypadá to podobně, jako "drsné" povídky, co jsem se pokoušel psát před několika lety. Ach jo. :|
Dvě věci mě naplňují úžasem - hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.
http://nd04.jxs.cz/708/044/91ea34fab9_69366241_o2.gif
Katolík
Bratr Knihovník

Příspěvekod Raviel » úte 08. zář 2009 20:25:59 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
No čo sa týka prekladu je to super ale s predkladaním materiálom to už je iné story.

Podľa mňa je na tejto poviedkovej "sérii" jasne vidno kam speje aj samotná hra. Zatiaľ som váhal s týmto vyjsť von ale toto ma už k tomu prinútilo.
Hlavná postava Murdra je absolútne tá najdebelnejšia ženská o akej som kedy čítal. Za prvé pracuje v krčme kde sa nejeden raz za noc stretne zverba z celého okolia. Z toho by človek čakal že si vypracuje relatívne jemný zmysel preto kedy držať hubu a držať krok. Ale ona nie, ona si myslí že je drsná keď sa háda s podnapitým chlapom ktorý ju prevyšuje o dve hlavy nepočítajúc fakt že jej môže kedykoľvek useknúť hlavu. To z nej robí( pre rozumného človeka) hrozne ťažko uveriteľnú postavu a tým pádom to zhadzuje príbeh samotný.

Celé story z Panny nám rozpráva o tom čo sa dialo predtým ako sa ná hrdina dostal do akcie. Tu ani není čo kritizovať len to že miestami mi prišlo že celý potenciál príbehu není poriadne využitý.

Nelogické kroky hlavných postáv ma miestami skutočne zarážajú( od Murdinej nadutosti až po Pedov osud). Tak napríklad v poslednom diely nájde Murdra mŕtve Belgora a pri ňom Peda. Človek by si myslel na základe jej doterajších výstupov myslel že Peda v najhoršom vykostí ale ona ho nechá ísť kvôli... kliatbe jeho matky?
Vážne trápne, a v posledných dvoch dieloch to je až do očí bijúce( v ostatných dieloch ako tak dobré).

V skratke celá séria mi príde vcelku zbytočná lebo nám nehovorí nič čo vy sa nedalo zahrnúť do jedného dialógu v hre. Nehovorím že by nemala byť ale keby nebola nič by sa nestalo a posledný diel ma vtom len utvrdil.
Raviel
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 09. zář 2009 8:40:29 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
já myslím, že to tak hrozný není. Je třeba mít pořád na paměti, že zde se nejedná o plnohodnotnou povídku vysvětlující vše, co se děje, ale spíše jen o náznak povídky, která naznačuje, co se děje ve hře.

Domnívám se, že smrtí toho s dřevěnou nohou si vytvořili určité prostředí a atmosféru v krčmě. Pokud do ní tedy hráč vstoupí, dá se tam očekávat ona atmosféra chmuru a zmaru.

Současně s tím se objevila zřejmě významná postava ve hře. Mladé nezkušené slabé jelito, kterého pronásleduje jakási kletba bude určitě hrát ve hře nějakou roli, jinak by ta postava celkově neměla smysl.

Je tedy dobré si při hodnocení toho uvědomit, že to není klasická povídka a že ani její "příběh" není nijak významný. Ono totiž defakto ta povídka žádný příběh nemá už od začátku a autoři se ani nepokoušeli do ní nějaký příběh dát. Spíš mi to příjde jako popis života v krčmě, než jako povídka. Krčma je na to pak ideální místo, jelikož je možné do ní poslat kohokoliv a je možné se v ní dozvědět cokoliv.

Na druhou stranu se to opravdu malinko obsahově už zvrhlo. Ovšem pořád si myslím, že ta povídka na tom bude obsahově nakonec líp, než samotná hra :D.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Raviel » stř 09. zář 2009 14:38:01 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Nejde ani tak o to že ide o akúsi "poviedku o krčme" ale o to že mi príde vcelku divné veci takto prezentovať.
Po celú dobu poviedky sa vyskytovali postavy ktoré ostali max 2 diely počas ktorých sme sa často toho veľa nedozvedeli. Mnohé charaktery čo sa v krčme objavia mi prídu relatívne zanedbané, dozvieme sa niečo o ich osobnosti a o tom čo robia( stráž, lovec...) ale inak nič.
Nedozvedáme sa nič konkrétne čo by nám povedalo akú konkrétne budú v príbehu hrať rolu( rebel, záporak, špeh...). Aj ich osobnosti mi pripadajú ako trošičku nedorobené, čo tak ukázať že nejaký paladin v kráľovských službách sa k svojmu povolaniu dostal trochu menej čestnou cestou ako tvrdí, prípadne ukázať aký to má vliv na story ako celo.
Táto mini poviedková séria má rozhodne potenciál niečo také zvládnuť len treba sa trochu snažiť.

Inak mi v obore "predstavovanie herného sveta" prídu lepšie príbehy z ostrova pre RIsen. Nehovoria vyslovene nič čo by sa dalo nejak výrazne použiť a pritom jasne ukazujú čo si máme pod hrou Risen predstaviť.
Postavy sa často nebavia o ničom čo by si zaslúžilo rozpracovať a pritom to ukazuje skvelo atmosféru daného okamihu alebo miesta.

No aj cez to čo som tu povedal nepovažujem ani jednu z predošlých metód za ideálnu. Zatiaľ to vyzerá že najlepší prístup k veci má Bioware. So svojou hrou Dragon age aj knihu(bez ohľadu na to či to bolo v pláne) alebo aj cez komiks, aj keď to už je viac vec názoru.
Raviel
Uživatel

Příspěvekod Jacob94 » ned 13. zář 2009 12:07:35 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Jo Bioware nám názorně ukazují jak se má hra prezentovat.Videa z ní jsou jedno lepší než druhé, když se podíváte tak z vývojářů opravdu čiší nadšení pro hru a pro fanoušky.Co nám napoti tomu ukázal JoWood? Jenom nějakou pitomou krajinku.S Dragon Age Origins se Gothic 4 nemůže vůbec rovnat, možná trochu isen ale DAO je jasný kandidát na hru roku.
Obrázek
Jacob94
Uživatel

Příspěvekod prejetakrysa » ned 13. zář 2009 13:29:57 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
oni ukazují pitomé krajinky protože toho zatím moc nemají...viz odložení...
Obrázek
Obrázek
prejetakrysa
Uživatel

Příspěvekod CryCrazy » sob 24. říj 2009 20:50:14 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Ty pribehy pise ten samy clovek co ma za ukol vymyslet pribeh do Arcanie ne? Jestli ano, tak si nemyslim, ze to bude obsahove o nicem.
CryCrazy
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 23. led 2010 11:52:47 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Upřímně jsem zvědavý, co z tohoto bude : http://www.gothicz.net/novinka/?id=68 ... leden pomalu končí a zatím ani stopy po nové Panně...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Charly » sob 23. led 2010 12:01:02 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Dívej se na to z té kladné stránky - alespoň máme méně práce.

Osobně se domnívám, že mají momentálně tolik práce s tvorbou herního příběhu, že na tohle jim prostěnezbývá čas.
Charly
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » sob 23. led 2010 12:12:18 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Pravdou je, že já ty příběhy vlastně ani nečetl (snad až na te první, no jo, jdu si stoupnout do kouta)... jen jsem zvědavý, co z toho vyleze, když už to ohlásili (a jestli z toho něco vyleze) ... :)

Celkově mi přijde zajímavé, že se to snažili 3/4 roku vydávat (plus ten wallpaper kalendář), navnadit lidi na hru, ale pak to jako všechno ostatní uťali...

Divné. Ale máš pravdu, alespoň máme méně práce :).
Obrázek Obrázek
El Kamil

PředchozíDalší