Menu

Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie

Všeobecná diskuze o Arcanii
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod Acherton » pon 23. bře 2009 20:14:32 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Charly píše:Já doufám, že se ty příběhy potom ve hře nějak dají dohromady. Tzn. že se dozvíme, co tak trápí Leborasovo svědomí, jestli je dcera Ethora ze Settarifu bláznivá a tak :D

V to dúfam aj ja, a tiež dúfam, že budú tieto príbehy hrať aj nejakú dôležitejšiu rolu, poprípade by mohli byť aj súčasťou hlavného príbehu.
Novas portas pandimus, et post nos occvudimus.
Acherton
Uživatel

Příspěvekod Matthias61 » pon 23. bře 2009 21:37:29 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Charly píše:Bono, bono. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Nějaký dobrý češtinář se hlásí, který mě příště udělá korektury než to pošlu ElKamilovi? Já jakmile vím, co tam být, tak prostě přehlídnu takovéhle drobné prkotiny :evil: :P

Já se te korekce klidně chytnu...času mám dost, česky umím :D a aspoň to budu mít přečtené dřív než ostatní :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Matthias61
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 24. bře 2009 8:29:18 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
opravdu se konečně v té povídce začíná dít už něco víc z příběhu, tedy už se dostáváme stále blíže a blíže počátku hry a kdy objevení se starý hrdina na ostrovech a nový hrdina na pláži :).

Jinak překlad je to opravdu pěkný, překlepů jsem si vůbec nevšiml (krom mudry), protože ten děj je už konečně více strhující, než předtím :).

Paladin vyjel proto, protože má za sebou těžké války, je znechucen válkou a bojováním. Myslím že doufal, že Rhobar III přinese do Myrtany mír, jenže nepřinesl a místo toho začaly další války a boje, navíc proti lidem, ne skřetům. Protože už měl dost těch zvěrstvech, utekl a stal se dezertér - vyhnanec, který neměl kam jít.

Když mu potom někdo řekl, že se vlastně na válku těší a že chce, aby Rhobar III přišel, že mu dá svojí sekerou, tak ho to prostě naštvalo. Ukázal všem, že válka z paladiny nebude tak snadná.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Acherton » úte 24. bře 2009 12:59:19 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
To by mohlo byť jedno z vysvetlení. Je to určite zaujímavý názor a mohlo by to tak aj byť a tým pádom by ten Leboras mohol byť dosť dôležitou postavou hlavnej dejovej línie a mohol by podporovať nového hrdinu v boji proti kráľovi, ktorý mal priniesť mier, no nestalo sa tak.
Acherton
Uživatel

Příspěvekod Sigmor » úte 24. bře 2009 20:57:23 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Intro G4 : Král Rhobar III přijíždí na jižní ostrovy....se svojí divizí...zahajuje útok....balablabal
Ethorn následně odpovídá.....silným proti útokem....no a mezitím se někde vyplaví náš bezejmenný rybář....
Outro G4 : Král Rhobar dostal na prdel a vrací se s nepořízenou....náš b. rybář je buď vyhnán s Rhobarem zpět do Myrtany....nebo buď slaví vítězství s Ethornem IV....
ale tohle je ta největší blbost co mě teď napadla..... :D
Obrázek
Sigmor
Uživatel

Příspěvekod prejetakrysa » úte 24. bře 2009 21:19:32 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
ale jetě jsou na řadě Thorusovi skřeti....to bylo myslím v předchozím díle...a ti budou dělat neplechu...
Obrázek
Obrázek
prejetakrysa
Uživatel

Příspěvekod CryCrazy » úte 24. bře 2009 21:27:39 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Sigmor píše:Intro G4 : Král Rhobar III přijíždí na jižní ostrovy....se svojí divizí...zahajuje útok....balablabal
Ethorn následně odpovídá.....silným proti útokem....no a mezitím se někde vyplaví náš bezejmenný rybář....
Outro G4 : Král Rhobar dostal na prdel a vrací se s nepořízenou....náš b. rybář je buď vyhnán s Rhobarem zpět do Myrtany....nebo buď slaví vítězství s Ethornem IV....
ale tohle je ta největší blbost co mě teď napadla..... :D

No, ja myslim, ze takovou blbost neudelaji a ze to bude vice promyslene. Vzdycky se par napadu dostavi, ale takovej Pribeh jakej mel zaklinac asi nikdy mit nebude.

Dufam, ze ty postavy z pribehu budou ve hre. Hlavne se tesim na Mudru a Belgora.
CryCrazy
Uživatel

Příspěvekod Acherton » úte 24. bře 2009 21:55:59 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Ja dúfam, že tam bude nielen Murdra a Belgor, ale aj ich hostinec. :D
Acherton
Uživatel

Příspěvekod Shoggot » úte 24. bře 2009 22:02:51 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Mě Rozštěpená panna nebaví. Příjde mi to jako jeden ne z tuctových, ale tisícerých fantasy klišé příběhů. Doufám, že ten všechen hype nebude na nic :roll:
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod prejetakrysa » úte 24. bře 2009 22:15:44 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
zajisté...tyto příběhy jsou dobré...sice bych to tak nenapsal ale že to bylo "Ježiš támle někoho vraždí" ne...ty příběhy poodhalují rouška tajemna kolem gothicu a mají udržet pozornost a fanouška a správně ho "nažhavit"...
Obrázek
Obrázek
prejetakrysa
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 24. bře 2009 22:22:31 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
mě to do toho posledního dílu taky příliš nebavilo, protože mi to přišlo trochu obsahově slabší. Je pravda, že nás touto cestou informovali o několika věcech, tedy jaké jsou politické poměry na ostrovech (kdo tam vládne, jaká armáda atd), jaké jsou nedávné historické události, jaké jsou události v Myrtaně po dohrátí datadisku (teda asi) a nyní jsme se dostali zase o kousek malinko dál. Tento díl byl ale nejlepší. Žádný ten díl ale ve skutečnosti neobsahoval žádný opravdový příběh, podle mě. Jsou to jen takové útržkovité náznaky nějakého děje, které mají na pozadí především přinést ty informace. Předpokládám, že v příštím díle se už nějak nenápadně dotkneme budoucího hrdiny. Ačkoliv asi ne přímo, ale spíš se nějak dotkneme jeho rodičů, nebo jeho bydliště atd. (mohl by třeba jeho fotr dojít do hospody prodávat ryby).

Hned v dalším díle se dozvíme něco ještě víc o králi Rhobarovi III a o tom, co dělá v Myrtaně (tj o válkách). Pak už to bude směrovat do finále, zřejmě, takže se oblast zájmu bude ještě více z úžovat na na hrdinu (nebo oblasti, kde se nachází na počátku), krále. I když je možné, že ještě popíší nějaké změny situace na ostrovech. Celkově je to děláno velmi chytře tak, aby hráč, který to četl po zapnutí hry věděl, kde se nachází a na co navazuje (tj nahrazuje to předchozí 3 díly série).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Shoggot » úte 24. bře 2009 22:34:17 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Já bych řekl, že hráčovi bude koloběh ve událostí ve hře už na začátek vysvětlen tak, aby to pochopil i oligofrenik. A pokud to z Panny bude vědět, bude možná vysvětlování (a jak víme, ve hrách současných je to s oblibou děláno tak aby to pochopil každý dementní gangzta) trochu otravné.

Ale snad to nějak vyřeší. Není to až tak špatný nápad, ta Panna. Osobně bych ale zvolil jinou propagaci. Viděl někdo z vás internetový seriál od Kinga "N"? Koukněte na něj, má celý 12 dílů tuším a každý má tak jednu minutu.
To by mi přišlo jako propagace mnoho lepší. Ale IMHO.

Stephen King's "N"
(zkoukněte aspoň první dva díly, nezdála by se vám taková propagace dobrá?)
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod Acherton » úte 24. bře 2009 22:38:07 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Keď nad tým tak uvažujem, tak mi dáva logiku čo si napísal Milhaus a celkom mi to pripadá, že to tak asi aj je. Je to však ale celkom účinné, takto vopred navnadiť hráča. Upútajú tým jeho pozornosť a keďže niečo z deja už bude vedieť, tak sa bude chcieť dozvedieť viac, a tým aj zvyšujú šancu, že hru si kúpi čo najviac ľudí, a tým budú mať čo najväčší zisk.
Acherton
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 25. bře 2009 1:33:24 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
to ano, proto to dělají a dělají to poměrně chytře. Ale i to má své ale. Ono pokud to budou dělat blbě (jakože mě to třeba zas až tolik nebere - tedy ta povídka jako taková není zas tak dobrá a přijde mi, že některé amaterské povídky na gothicz.net jsou mnohonásobně lepší), tak to mohou naopak dokonce i pokazit.

Oni ty informace zatím dávají poměrně hodně stručné. Odhalí jen poměrně málo. I tak by se z těch povídek dalo sestavit stručné info, co bude v G4 podle mě s poměrně velkou přesností.

Pokud to ale s informacemi přeženou, nebo naopak bude povídka i nadále nezáživná, ztratí o to lidé zájem, nebo už dopředu si udělají obrázek, že je to nezáživné a že G4 bude co se příběhu týče o ničem. To je velice nebezpečné, zvlášť, když na g4 dělají jiní lidé, hodně původních fanoušků série více věří PB, která navíc prezentuje informací víc, navíc k tomu přičtem přístup JW a katastrofu jménem G3a a ještě i již ohlášené změny v G4, které také dost fanoušků asi stráví jen těžko (jako změna hrdiny). Prostě, může se stát, že to bude mít i opačný efekt. Ale zatím se jim to tedy daří držet v těch hranicích akorát, jen by to mohlo být zábavnější a zajímavější, ten příběh (protože je to opravdu příběhově docela slabé).

Jednou z nejvýznamnějších informací toho posledního dílu byla informace o orlu, který přiletěl ke králi po jeho jmenování. Todle by bylo dobré si zapamatovat, protože to je jedna z těch věcí, která bude hrát roli ve hře.

Stejně tak v jiných dílech například různé frakce (budoucí pravděpodobné gildy, kam se může hráč přidat), i těm je dobré věnovat pozornost.

Celkově si také myslím, že všechny tyto díly Rozštěpené panny bude pravděpodobně obsahovat intro (tedy všechny je asi shrne do jednoho videa). Akorát zde je to více rozpracováno.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jardin » pát 10. dub 2009 16:18:45 » Re: Rozštěpená panna - příběhy z Arcanie
Vysel dalsi dil s nazvem Temný válečník. Zda se mi to, nebo ty pribehy vychaziji posledni dobou nejak casto? :)
Jardin
Uživatel

PředchozíDalší