Menu

Jak hrat za maga?

Všeobecná diskuze o Arcanii
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod Kofi » úte 26. říj 2010 1:11:09 » Re: Jak hrat za maga?
Jémák píše:pro kombo musíš vyčíhat, kdy se ti jakoby rozsvítí meč a poté zmačknout tlačítko pro útok..

nicméně musíš nejdřív investovat jeden bodík do bojový dovednosti, abys mohl to kombo používat... tuším, že je to ta druhá od shora.

Já jedu čistokrevnýho mága a už od začátku (neinvestoval jsem do ničeho krom magie ohně a blesků) nemá člověk s ničím moc problém.
Celkově mi asi nejvíc dali zabrat ty dva goblini na Feshyru, kdy jsem magii ještě neměl. :)
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Marty34 » úte 26. říj 2010 1:18:38 » Re: Jak hrat za maga?
Kofi píše:
Jémák píše:pro kombo musíš vyčíhat, kdy se ti jakoby rozsvítí meč a poté zmačknout tlačítko pro útok..

nicméně musíš nejdřív investovat jeden bodík do bojový dovednosti, abys mohl to kombo používat... tuším, že je to ta druhá od shora.

Já jedu čistokrevnýho mága a už od začátku (neinvestoval jsem do ničeho krom magie ohně a blesků) nemá člověk s ničím moc problém.
Celkově mi asi nejvíc dali zabrat ty dva goblini na Feshyru, kdy jsem magii ještě neměl. :)

Taky to ted jedu za cisteho maga a prijde mi ze spelly jsou ucinne az od dost investovanych bodu, jinak teda zlaty warrior.
Marty34
Nováček

Příspěvekod Spark » úte 26. říj 2010 1:54:34 » Re: Jak hrat za maga?
spelly jsou jen o manaregenu, ten je hlavní, dohraješ hru jen se spamem blesku :)
kofi první kombo máš u bez investice bodu do boje zblíska :wink:
teď sem si rozjel bojovníka a zatím se mi to nezdá jednodušší, hlavně kvůli tomu že mág si nikoho nepustí k tělu :???:

takto vypadal můj mág u konce, schválně jestli mě někdo trumfne se statama :D
Chuckovi se nelíbí tvůj podpis!
Spark
Uživatel

Příspěvekod Kofi » úte 26. říj 2010 14:44:36 » Re: Jak hrat za maga?
Spark píše:spelly jsou jen o manaregenu, ten je hlavní, dohraješ hru jen se spamem blesku :)
kofi první kombo máš u bez investice bodu do boje zblíska :wink:
teď sem si rozjel bojovníka a zatím se mi to nezdá jednodušší, hlavně kvůli tomu že mág si nikoho nepustí k tělu :???:

Seš si jistej? Já bych se skoro vsadil, že já ono "flurry" kombo dělat nemůžu bez onoho investování do disciplíny... (mělo by to bejt i v popisu toho perku) jakmile sjedu o level vejš, tak se ještě přesvědčím, abych tu eventuálně nešířil bludy. :)
Jinak blesk je bezvadnej. Ono bohatě stačí protivníky poomračet a rozsekat (s řetězovým bleskem je to pak otázka jednoho prstu, zatímco se ostatníma šťouráte v nose)... a právě díky bleskový regeneraci many si dopřávám i firebally.

2 Marty: nejde o účinnost jako takovou, ty kouzla jsou slabý pořád, ale jdou dobře kombinovat a doplňovat je bojem na blízko/dálku.
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » úte 26. říj 2010 15:33:27 » Re: Jak hrat za maga?
já bych také řekl, že komba až po dalším bodu disciplíny :)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Spark » úte 26. říj 2010 15:37:07 » Re: Jak hrat za maga?
no já si za mága nedal do boje na blízko ani jeden bod, a první kombo jsem udělat mohl :wink:
Spark
Uživatel

Příspěvekod Reinmar » úte 26. říj 2010 15:37:36 » Re: Jak hrat za maga?
Pokud vím, tak jedno jednoduché kombo umí hrdina už od začátku (měl přece dobrého učitele :) ).

Jinak plánuju hrát za mága s blesky a ohněm... Uvidím, jak to půjde.
Reinmar
Uživatel

Příspěvekod Kofi » úte 26. říj 2010 15:55:46 » Re: Jak hrat za maga?
Spark píše:no já si za mága nedal do boje na blízko ani jeden bod, a první kombo jsem udělat mohl :wink:

Jémák ale mluvil o tom kombu po rozsvícení zbraně, ne o základní sérii čtyř úderů. A to skutečně můžeš provádět pouze po investici onoho bodu do disciplíny. Vyzkoušeno. :wink:
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » úte 26. říj 2010 15:58:15 » Re: Jak hrat za maga?
Jo takhle, vy berete jako kombo ono čtyř seknutí, které je dáno od začátku hry? tak to ne, já myslel opravdu to po rozsvícení meče, zrovna teď jsem začínal urychleně s disciplínou, abych je mohl probádět.. :)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod El Kamil » úte 26. říj 2010 16:12:40 » Re: Jak hrat za maga?
No tak jsem v tooshoo a za mágiče jsem už namaxoval blesk a začínám tu magii už i konečně používat. Protože do týto doby to fakt nemělo vůbec smysl (spíš jsem si jí párkrát práskl jen tak pro efekt), protože s obouruč. zbraní šli nepřátelé ke dnu mnohem rychlej.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Spark » úte 26. říj 2010 21:09:00 » Re: Jak hrat za maga?
né já nic nijak neberu, zase ste si to pobrali po svém :???:
ale máte pravdu, já sem na ten save podíval a orpavdu jsem tam nevědomky jeden bod do disciplíny dal :D tak se omlouvám :oops:
Spark
Uživatel

Příspěvekod Kofi » úte 26. říj 2010 21:33:47 » Re: Jak hrat za maga?
Nikdo si nic po svém nepřebral. Byla to jediná logická možnost tvého (opakovaného) tvrzení, žes do disciplíny bod nedával. Vlastně jedna ze dvou, ta druhá byla, že kecáš, tak buď naopak rád, že ti bylo důvěřováno. :)

Jinak jak je na tom ledová magie...? Nemám v plánu hru hrát znovu, takže jsem jen zvědavý o co "přicházím". Ohnivá je díky spotřebe many víceméně jen na efekt (snad jen to základní kouzlo použitý několikrát za sebou má proti jednomu protivníkovi solidní účinek). Blesková je naopak výborná a skvěle použitelná v boji.
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » úte 26. říj 2010 21:42:36 » Re: Jak hrat za maga?
ono u magií bude asi vhodné je rovíjet hlavně kvůli těm efektům, co mají, tedy že zvyšují množství many, regenerace many a sílu kouzel. Síla je asi nejdůležitější, takže ohnivá a blesková je zřejmě jasná. Většina očarování u předmětů je pro mágy a zvedá manu, nebo sílu kouzel. (například úplný výsměch pro válečníky je innosův hněv). Ledová a luky zvedají množství many a ledová tuším regeneraci. Takže ledová se zřejmě hodí kvůli té regeneraci.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Spark » úte 26. říj 2010 22:02:04 » Re: Jak hrat za maga?
No tak na efekt, efekt mají všechny pěkný, ohnívi nadělá hodně škody, blesk zase dokáže udolat hodně nepřátel najednou ale za delší dobu, no a mráz, ten má výhodu třeba v tom, že když máš proti sobě víc těžkých protivníků, tak jednoho nebo dva zamrazíš na 15 sekund s dalším si pohraješ :wink: .
Já měl plnej chlad a blesk a nemohl sem si stěžovat, na 1v1 je to vůbec nejlepší co můžeš ve hře mít, ten regen ti nedovolí nechat klesnout manu pod polovinu takže stačí zamrazit na 6 nebo 15 sec, počkat až rozmrzne, tobě se zatím doplní mana a zas znova, je to zdlouhavé ale zaručené.
Boj proti víc jednotkám to je např aréna, tam stačilo zamrazit toho hlavního(teď si nevzpomenu na jméno) a na ostatní spamovat řetězák :wink:
asi takto to vypadá :D
Spark
Uživatel

Příspěvekod LeBaux » čtv 28. říj 2010 19:03:03 » Re: Jak hrat za maga?
Za maga je hra ako u vacsiny RPG z pociatku tazka, ale na konci ste najlepsi (diskutabilne, ale myslim si ze u gothic 4 je mage build najlepsi). Ja osobne som od lvl. 13 nemal v podstate ziadny problem. Pokial si fakt poriadne naboostujete mana regen, je to vlastne len prechadzka ruzovym sadom. No a odkedy mate inferno, alias mini-nuke, ste v zasade neporazitelny. Ked som robil postavu, tak som isiel najprv elektriku po prvy upgrade, kedy uberate o 30% viacej shocknutym melee utokom, potom som vsetko valil do ohna, tak aby som uz na 16 leveli mal inferno. Potom som namaxoval blesky, ale mohol som radsej maxovat lad, pretoze ku konci hry stretavate vela ohnivych veci a pravdepodobne im ladove kuzla uberali o moc viacej (napriklad ohnive jasterice padali na 3 rany a to som mal tusim len 4 body v ice). v hre sa dá dať bez problémov 29 levelov - to znamená, že chýba iba jeden bod do maximalizovania všetkých troch magických stromov.

Najsilnejsi strom je urcite ohnivy, jedna bomba pod nohy odstrani vecasinu veci na ranu (pravda, musia este chvilku tancovat v mieste dopadu) a je vyborny na balicky nepriatelov. Dokonca aj take veci ako razory, padali na jeden jediny overcharged blast.

Blesky su fajn avsak ked su overcharged maju tendenciu natiahnut mobov(prisery) z celej mapy a potom ked na vas bezi 20 mobov tak vam proste dojde mana. Preto si myslim ze tento strom je horsi ako ohnivy, ale aj tak je velmi dobry.

Co sa tyka ladu, je to teoreticky najslabsi strom, avsak asi najsilnejsi proti jednému protivnikovi (napr. na bossov je to vyborne) a ako som pisal, ku konci hry vyborne proti ohnivym nepriatelom.

Tu je krátka ukážka hry za ohnivého mága:
Nenávidím retardované sigy, dlhé texty linky a iné pičoviny ktoré znepriehľadňujú fórum. Každé správne fórum ma podpis zakázaný. To že toto, vôbec čítaš, znamená, že si ešte blbší a zaujímajú Ťa podpisy. Preto je to takým malým písomom, aby to nikto nečítal a vyjadrujem tak svoj tichý protest za prehľadnosť fóra.
LeBaux
Uživatel

PředchozíDalší