Menu

Gothic IV vs Risen

Všeobecná diskuze o Arcanii
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.

Která hra je podle vás celkově povedenější, více vás zaujala?

Arcania: Gothic 4
38
21%
Risen
146
79%

Celkem hlasů : 184

Příspěvekod health » sob 16. říj 2010 17:19:17 » Gothic IV vs Risen
Tak co říkáte, která hra se více povedla?

Gothic IV je podle mě dost dobrá hra jenomže už tam nejsou prvky předchozích dílů což je celkem škoda. V Risen se tohle vyskytuje jenomže je zase malý svět. Ideální by byly tyhle dvě hry dohromady :)
:)
health
Uživatel

Příspěvekod Balalajka » sob 16. říj 2010 17:21:34 » Re: Gothic IV vs Risen
Gothic IV je lepší.
Chytlo mě to a nemůžu si pomoct, je to pro mě pokračování Gothica.
Risen byl hezký, všechna čest, Piraně se předvedli, ale dohrál sem to stejně jako G3 jen tak, aby se neřeklo.. Arcnia mě vyloženě baví.
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod axie » sob 16. říj 2010 17:35:24 » Re: Gothic IV vs Risen
Pokud o Arcanii neuvažuju jako o dalším dílu Gothic, tak to není tak špatné. Kdyby ve hře změnily všechny jména a názvy, tak nikdo nepozdá, že to má co s Gothicem společného. Špatná hra to ovšem není, jen to není jako předchozí díly.

Jako nástupce původních Gothiců beru hry od Piraní.
axie
Uživatel

Příspěvekod health » sob 16. říj 2010 17:51:37 » Re: Gothic IV vs Risen
Jo přesně tak kdyby to byla samostatná hra tak se tomu nedá moc vytknout, super RPG, které jde vlastním směrem ale jako nástupce Gothicu to nemůže uspět
:)
health
Uživatel

Příspěvekod metius » sob 16. říj 2010 17:58:44 » Re: Gothic IV vs Risen
Podla mňa Risen. Lebo Arcania je debilina.Je to nah... Obrázek ta G4. Načo ju vimysleli však tam nema nič z ostatnych dielov Gothica.Keby som mohol povedať to čo tu hru vymišla tak by som mu podal ze to je na h...Obrázek
Upraveno moderátorem
viewforum.php?f=241
Každý uživatel je povinen chovat se slušně, tzn. nepoužívat vulgární výrazy
metius
Uživatel

Příspěvekod Wercingetorix » sob 16. říj 2010 19:38:46 » Re: Gothic IV vs Risen
No tak Gothic 4 je pro mě mnohem lepší než Risen.
Dit jedna lokace v G4 je pomalu velká jak celej Risen a aspon to má nějakej příběh, Risen neměl nic, možná tak akorát spaní a postavání u kovadlin, ale to sou prostě pro mě drobnosti.
Wercingetorix
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 16. říj 2010 19:41:19 » Re: Gothic IV vs Risen
Já nevím, z Risenu na mě dýchá pravá Gothicovská atmosféra z prvních dvou dílů a věřím, že Risen 2 bude naprostá hitovka pro fanoušky prvních dvou Gothiců. Tam jen chtělo, aby ta hra měla o něco lepší příběh a bylo by to super, protože jinak byly herní mechanismy vynikající.

Naproti tomu Arcania zase selhává právě v těch mechanismech. Avšak má zase dobrý příběh, který je hlavně výborně vyprávěný, pěkný herní svět a plno odkazů na minulé díly série. Ty hry se navzájem skvěle doplňují, takže je jen a jen dobrá zpráva, že vyšly obě. Škoda, že je nelze zkombinovat do jedné :).
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Ozzous » sob 16. říj 2010 19:43:40 » Re: Gothic IV vs Risen
Spellbound ukázal, že Gothic udělat umí a nebyl bych proti tomu, kdyby se vrhli i do dalšího dílu. Ale je pravda pravdoucí, že by příště neměli chybět ty blbůstky okolo, pač to dělá Gothic Gothikem. :)
Táta říká synovi: "Tak chlapče, už je ti 15, je na čase, abychom si trochu popovídali o sexu?"
Syn: "Tak fajn, tati, co chceš vědět?"
Ozzous
Trvalý ban

Příspěvekod El Kamil » sob 16. říj 2010 19:47:12 » Re: Gothic IV vs Risen
Spellbound neukázal, že Gothic dělat umí. Arcania není Gothic, právě kvůli chybějícím mechanismům jako učitelé, systém dovedností atp. Bez toho to prostě není Gothic. Spellbound hlavně ukázal, že dobře nastudoval minulé díly a řekl bych, že z nich vytěžil maximum, co se vytěžit dalo.
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Alf » ned 17. říj 2010 9:09:10 » Re: Gothic IV vs Risen
Wercingetorix píše:No tak Gothic 4 je pro mě mnohem lepší než Risen.
Dit jedna lokace v G4 je pomalu velká jak celej Risen a aspon to má nějakej příběh, Risen neměl nic, možná tak akorát spaní a postavání u kovadlin, ale to sou prostě pro mě drobnosti.

No a co že má malej svět?
Brát malej svět jako vítku RPG mi příde tak trochu přitažený za vlasy.
A pokud bereš spaní a kovářství jenom jako zbytečný drobnůstky tak si asi nepochopil o čem Gothic vlastně byl.
Protože Gothic byl vždycky tady na těch drobnůstkách založenej.

Podle mě je Risen mnohem lepší hlavně proto že se Gothicu podobá mnohem víc než Arcania.
Skuste nemyslet na bílího slona.
Alf
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 17. říj 2010 9:25:00 » Re: Gothic IV vs Risen
Já si myslím, že je o kapánek lepší ArcaniA. Kdyby nebyli předchozí díly Gothica a byla by to jen ArcaniA a né žádný Gothic IV, vítězil by jasně Risen, ale právě kvůli té návaznosti a vážně skvěle zapracovaných NPC do dějové linie Arcanie z minulých dílů + vážně výborně vznikající nové verze o předchozích dílech, musím říct, že je ArcaniA opravdu o vlas lepší. Risen byl jak Kamil psal na výborné úrovni co se týče spracování a tím se mnohem více blížila Gothicovi než ArcaniA, která svým mechanismem spíše připomíná Zaklínače nebo Fable, ale právě příběhem si mě ArcaniA získala víc.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Amaroun » ned 17. říj 2010 9:27:16 » Re: Gothic IV vs Risen
El Kamil píše:Já nevím, z Risenu na mě dýchá pravá Gothicovská atmosféra z prvních dvou dílů a věřím, že Risen 2 bude naprostá hitovka pro fanoušky prvních dvou Gothiců. Tam jen chtělo, aby ta hra měla o něco lepší příběh a bylo by to super, protože jinak byly herní mechanismy vynikající. .

Tak ja mam pocit, ze Pirane se chteli trosku vratit ke korenum ne? Pripravit si zaroven pevnou pudu pro pokracovani :-)
Amaroun
Uživatel

Příspěvekod Jeys » ned 17. říj 2010 9:32:52 » Re: Gothic IV vs Risen
Já volim risen .... aracanie nebyla špatná ... ale už po tom co sme se naučil první skill , zjistil že nejdou postele,že runy sou zpracovaný na hovno,že NPC nejsou interaktivní,že nemůžu NPC zbít když chci.... dik nechci takovejdle gothic ...ale naopak příběh <3 ten se mi líbil ...ale příběh risenu se mi taky líbil .... RISEN! Piraně!
Jeys
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » ned 17. říj 2010 9:39:54 » Re: Gothic IV vs Risen
Amaroun píše:Tak ja mam pocit, ze Pirane se chteli trosku vratit ke korenum ne? Pripravit si zaroven pevnou pudu pro pokracovani :-)

Určitě a taky se jim to povedlo. Jen ta hra měla pro mě osobně takřka nulovou znovuhratelnost. Teda, dohrál jsem to dvakrát a víc už prostě nebyla motivace. Frakce sice byly tři, ale dvě z nich takřka shodné a ta třetí (banditi) mohla být také lepší. Myslím, že pokud v Risen 2 zlepší frakce a příběh, bude to super. Ale nerad bych, aby se to tu zvrhlo v hodnocení Risen :). Jak jsem napsal, ty hry se mi těžko porovnávají, zejména když mám za sebou celkem pozitivní čerstvý zážitek s Arcanií....
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Reinmar » ned 17. říj 2010 14:26:35 » Re: Gothic IV vs Risen
Arcania mě víc chytla, Risen moc ne... Ale víc z něj dýchala ta atmosféra Gothicu. :)

PS: Nemohl by sem někdo přidat anketu?
Reinmar
Uživatel

Další