Menu

Bestiář K-P

Pokud se chcete jakožto hráči a příznivci zdejší komunity účastnit prací rpo WEB, zde je na to nejlepší místo.
Příspěvekod Genessis » pát 18. říj 2013 13:07:06 » Bestiář K-P
Bestiář pro Gothic 3: Forsaken Gods
Enhanced Edition (2.00,2.01)


Kdo: Kostlivec
Zkušenosti: 200
Varování: Tasení meče (z dálky lukem)
Výskyt: Tajemná místa, hrobky, neobydlené části
Trofeje: Zrezivělý meč, dřevěný štít nebo luk se šípy

Kostlivci jsou tradičními nepřáteli v Gothicu. Jejich výskyt na správných místech přispívá k tajemné atmosféře. Celkem můžete narazit až na tři rozdílné variace kostlivců - bojovník s mečem, lepší bojovník s mečem a štítem a lučištník. Kostlivci lučištníci se vyskytují hlavně v hrobkách v Nordmaru a chrámech ve Varantu. Kostlivci se nikdy nevyskytují sami, většinou budete čelit mnohonásobné přesile. Avšak není těžké je vylákat "bokem" a odrovnat je po jednom.

Kostlivce stačí uklikat. Dejte si pozor na bodné útoky, které vám na chvíli znemožní pohyb a úspěšně zredukují vaše životní energii. Nejlepší je natlačit jej ke zdi či k nějaké překážce, aby nemohl ustupovat.

Kdo: Kráva
Zkušenosti: 50
Varování: Nevaruje
Výskyt: Farmy, ve skupinách
Trofeje: Mléko (náhodně), 4x sýrové maso

Krávy jsou k nalezení na farmách různě po Myrtaně. Jedná se o velká zvířata, se kterými však nejsou sebemenší potíže, neboť nemají skoro žádnou obranu, a navíc jsou neagresivní.

Zkušenosti za nulovou námahu při boji s krávou určitě stojí za to- zvláště pro slabé postavy. Pozor však na jejich majitele- nemuseli by být zrovna nadšení z toho, že jim krájíte jejich pěstěné maso.
Jakým způsobem krávu zabijete je čistě na vás, dávejte ale pozor, aby se vám to povedlo na první pokus, jinak uteče.

Kdo: Krvavá moucha
Zkušenosti: 50
Varování: Bzučení
Výskyt: louky, cesty, útesy, samostatně i ve skupině
Trofeje: Žihadlo

Krvavé mouchy jsou známými potvorami z Khorinisu. V Myrtaně ovšem žijí trochu jiným způsobem života. Na rozdíl od svých khorinisských sester, které poletovaly krajinou jako divé, žijí na zemi a vzlétnou jen při hrozícím nebezpečí. Ačkoli většinou potkáte pouze jedince o samotě, dejte si ze začátku hry velký pozor na jejich velmi rychlé a hlavně jedovaté žihadlo. Střet s krvavou mouchou se může rychle změnit ve vaši smrt.

Vyplatí se k nim přisprintovat a uštědřit jim několik ran, když jsou ještě na zemi. Poté je stačí již jen dorazit. Silnějším lukem či kuší je lze odrovnat z dálky na jednu, dvě rány.

Kdo: Kuře
Zkušenosti: 10
Varování: Nevaruje
Výskyt: Farmy, ve skupinách
Trofeje: Sýrové maso

Kuřata se vyskytují prakticky po celé Myrtaně. Jedná se o velmi slabé a neagresivní zvíře, které téměř nestojí za to zabíjet, kvůli mizivým zkušenostem. Po zabití tohoto tvora nedostanete žádnou trofej.

Kuřata jsou jedním z nejslabších zvířat, jaké ve světě najdete - zabijete je čímkoliv, co máte po ruce. Pozor ale na farmáře, kteří nemají zabíjení svých zvířat moc v lásce.

Kdo: Ledový golem
Zkušenosti: 400
Varování: Zdvihání rukou
Výskyt: Jeskyně, samostatně
Trofeje: Srdce

Ledového golema potkáte v jeskyňích nebo u kraje lesa u Vengardu. Většinou stráží cesty nebo jiná odlehlá místa.

Ledový golem se dá dobře zabít několika dobře mířenými ohnivými koulemi. Proto je nejjednodušší jej co nejvíce zranit ohnivými kouzly z dálky, co nejvíce se vyhýbat jeho útokům a až bude v přijatelné vzdálenosti, tak na něho zaútočit zbraněmi nablízko.

Kdo: Mrchožrout
Zkušenosti: 50
Varování: Kvílení
Výskyt: louky, v malých skupinách nebo samotní
Trofeje: Sýrové maso, náhodně vejce

Mrchožrouti neodmyslitelně patří ke Gothicu. Jejich způsob života se nijak neliší od předchozích dílů. Jsou to samotářští tvorové, současně ale můžete narazit i na velmi početné skupinky. Mrchožrouti spadají na téměř úplné dno potravního řetězce. Často jsou loveni vlky.

Obratně ustupují, proto je potřeba střídat rychlý útok se silným. Občas se vyplatí počkat, až se přiblíží a poté je zasáhnout. V případě více mrchožroutů najednou střídat protivníka.

Kdo: Mumie
Zkušenosti: 300
Varování: Nevaruje
Výskyt: Tajemná místa, zříceniny, jeskyně,
Trofeje: Žádné

Mumie se často vyskytuje na místech kde je cítit smrt. Obvykle je můžete spatřít ve větších skupinách, což z nich dělá nebezpečné protivníky.
Jelikož nejsou mumie moc rychlé, můžete zvolit taktiku, ve které několikrát seknete a pak kryjete. Zároveň take kdykoliv můžete ze souboje utécti, doplnit si zdraví a opět se k ním vrátit, což je značná výhoda.

Kdo: Nemrtvý velezkněz
Zkušenosti: 400
Varování: Nevaruje
Výskyt: Jeskyně, tajemná místa, hrobky
Trofeje: Žádné

Tyto nemrtvé velekněze můžete často potkat ve skupince spolu s kostlivci a mumiemi. Většinou se pohybují v poušti, v neosídlených městěch a chrámech.

Pokud narazíte na skupinku nemrtvých, ve které je i velekněz, zvolte opět taktiku oddělení nepřátel ze skupiny - nejdříve se zbavte kostlivců, pak lučištníků a nakonec i velekněze.

Kdo: Nosorožec
Zkušenosti: 200
Varování: Chvíli stojí na místě
Výskyt: Louky, ve skupinách
Trofeje: Roh, 2x sýrové maso

Nosorožci obývají Myrtanu, mírné pásmo světa Gothic 3. Ve velkých skupinách o počtu přibližně 6 až 11 jedinců spásají rozsáhlé louky. Dejte si proto při boji pozor, aby vás neobklíčili.

Útočit, jak se dá, střídat protivníka, bojujete-li proti více nosorožcům najednou.

Kdo: Ohnivý golem
Zkušenosti: 400
Varování: Zdvihání rukou
Výskyt: Jeskyně, samostatně
Trofeje: Srdce

Na ohnivé golemy narazíte v jeskyních nebo blízko lesa u Vengardu. Většinou se u nich nalézají truhlice s věcma a vybavením.
Boj s ohnivým golemem by měl být stejný, jako u jiných golemů - můžete také použít ledová kouzla, které mu uberou velkou část životů.

Kdo: Ohnivý ještěr
Zkušenosti: 150
Varování: Kývaní hlavou
Výskyt: jeskyně, pláže, ve skupinách
Trofeje: Kůže, jazyk

Ohnivý ještěr je vzdálený příbuzný klasického ještěra. Většinou je můžete spatřit ve skupině spolu s ještěry.

U tohoto ještěra můžete použít taktiku útok - kryt - útok. Pokud umíte používat dva meče, máte většinou vyhráno, jelikož tento ještěr není moc dobrý při vykrývání útoků.

Kdo: Písečný číhavec
Zkušenosti: 100
Varování: Nevaruje
Výskyt: Na plážích
Trofeje: 2x drápy

Tohoto písečného číhavce naleznete nejčastěji na plážích. Jelikož se pohybuje ve větších skupinách, rozhodně se mu vyhněte, pokud nejste zkušený bojovník nebo mág.

K jeho zabití můžete zvolit taktiku útoku z dálky. Později, až se k vám tento predátor dostane na délku meče, dodělejte ho jakoukoliv zbraní nablízko.

Kdo: Prase
Zkušenosti: 50
Varování: Nevaruje
Výskyt: Farmy, zemědělské usedlosti; ve skupinách
Trofeje: Sýrové maso

Prasata se vyskytují na Myrtanských farmách anebo prasečích ohradách - např. V Monteře. Jedná se o slabé a neagresivní zvíře, které je velmi snadné skolit. Pozor však na jejich majitele, kteří nebudou zrovna skákat radostí, když jim budete porcovat večeři.

K zabití prasete stačí několikrát kliknout a máte vyhráno.

Kdo: Prastará bestie
Zkušenosti: 500
Varování: Nevaruje
Výskyt: Bývalý tábor Reddock
Trofeje: Žádné

Závěrečného bosse najdete na samém dně jeskyně v bývalém odbojovém táboře Reddock. Objeví se tam až v samém závěru hry. Je dílem mocného Vyvolávače, kterého před soubojem s bossem spolu s Miltenem a dalšími společníky odděláte. Závěrečný boss je monstrum, před kterým se třebe strachy celá Myrtana. Má přinést její zkázu a na vás samozřejmě je, abyste tomu zabránili.

Vlastní souboj s tímto monstrem ale v žádném případě nenaplňuje předpovědi. Pokud se vám jej náhodou nepodaří uklikat, vezměte luk a postřílejte jej ze zákrytu některé z místností okolo.

Kdo: Příšera
Zkušenosti: 500
Varování: Vřeštění
Výskyt: Planiny, srázy, samostatně i v menších skupinkách
Trofeje: 4x zuby

Potkat tohoto vzhledem prehistorického ještěra je vzácnost. Monstrum vás asi nikdy kvůli své velikosti a hlučnosti nepřekvapí, většinou žije v menších skupinkách po dvou či třech jedincích.

Dobrou taktikou je počkat, až přiběhne dost blízko, a pak rychle zaútočit. Útočí pomaleji, ale za to silně. Jsou-li ve dvou, střídají se v útocích. Mlaťte, měňte nepřítele a ustupujte. Nejbezpečnější je použití kouzla (například svitek Blesk), které mu ubere cca 70% zdraví, a zbytek už zvládnete zbraní. Umíte-li dobře zacházet s lukem, můžete jej ustřílet.
Uživatelský avatar
Genessis
Uživatel
 
Příspěvky: 287
Registrován: úte 21. srp 2012 19:18:08
Bydliště: Vengard

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé