Menu

Bestiář B-J

Pokud se chcete jakožto hráči a příznivci zdejší komunity účastnit prací rpo WEB, zde je na to nejlepší místo.
Příspěvekod Genessis » pát 18. říj 2013 13:05:27 » Bestiář B-J
Bestiář pro Gothic 3: Forsaken Gods
Enhanced Edition (2.00,2.01)


Kdo: Bahenní číhavec
Zkušenosti: 150
Varování: Nevaruje
Výskyt: U řek, na plážích, samotní i ve velkých skupinách
Trofeje: Otrávený měchýř
Tyto bahenní čihavce opět potkáte většinou u řek a jiných vodních zdrojů. Často jsou k vidění i ve větších skupinách, ve kterých také i loví vše, co se přiblíží.

Při boji s těmito nepřáteli se vyplatí luk anebo kuše, kdy střílíte, dokud můžete, a když už jsou velice blízko, doděláte je zbraní nablízko. Tímto způsobem byste neměli mít větší problémy.

Kdo: Bizon
Zkušenosti: 200
Varování: Nevaruje
Výskyt: Velké planiny, cesy, ve velkých skupinách
Trofeje: Roh, kůže, 4x sýrové maso

Bizoni spásají ve velkých stádech louky Myrtany, nejčastěji na ně narazíte okolo města Silden. Samotná stáda často žijí poblíž sebe. Bizoni jsou mírumilovná zvířata, neútočí na vás do doby, než je napadnete. Pokud nutně potřebujete velké množství syrového masa, ulovte stádo bizonů, z každého bizona totiž získáte 4 kusy.

U bizonů máte vždy výhodu prvního útoku. Jakmile po vás půjde celé stádo, dejte si už jen pozor, aby vás neobklíčilo. Pokud začnou bizoni útočit v rychlém sledu, vaše zdraví se notně zredukuje.

Kdo: Černý goblin
Zkušenosti: 100
Varování: Tasené meče
Výskyt: Pláně, cesty, ve větších skupinách
Troifeje: Zrezivělý meč, náhodné cetky - např. rostliny, zlato, potraviny...

Černí goblini jsou často ve skupinách i s normálními gobliny a gobliními šamany, proto jsou tito nepřátelé obzvláště nebezpeční. Pokud nejste dostatečně silní a odolní, je lépe se místům s jejich výskytem obloukem vyhnout.

I tady u těchto goblinů je důležité načasování úderu. Zároveň také můžete vyzkoušet útok z dálky, třeba ohnivou koulí.

Kdo: Černý trol
Zkušenosti: 700
Varování: Zdvihání pěstí
Výskyt: Jeskyně mezi Monterou a Trelisem
Trofeje: Kůže

Černý trol je silný ale ne moc obratný protivník, čehož se dá využít. Rozhodně se k němu nepřibližujte, pokud se s ním nechcete utkat a jako v předešlém dílu Gothic je jenom jediný svého druhu.

V boji s tímto trolem můžete využít zbraně na dálku, popř. magii. Také můžete využít vyvýšené místo, na které se trol nedostane - tím vám odpadne použití mnoha léčivých lektvarů.

Kdo: Číhavec
Zkušenosti: 100
Varování: Nevaruje
Výskyt: U řek, na plážích samotní i ve velkých skupinách
Trofeje: Kůže, 2x drápy

Číhavci žijí stejně jako v předchozích dílech velmi často u řek. Často narazíte na velmi početné skupiny, dají se však jednoduše vylákat po jednom. Nejsou příliš nebezpeční, ale často dokáží svým vynořením z křoví překvapit.

U číhavců není moc co vymýšlet. Útočte dle své chutě, neměli byste mít problémy je zabít. Dobře si na nich můžete natrénovat lukostřelbu.

Kdo: Démon
Zkušenosti: 500
Varování: Tasení meče
Výskyt: Horní část lesa poblíž Vengardu
Trofeje: Roh, náhodné cetky - např. zlato, lektvary...

Démoni se ve světě objevují spolu s kostlivci a zombíky a nebo samostatně.

Démon je silný protivník, proto je potřeba na jeho zabití speciální taktika. Vrhnout se přímo na démona. Využít můžete různé překážky anebo vyvýšená místa - odtud ho pak ostřelovat zbraněmi na dálku anebo magií. Skvělí bojovníci to mohou zkusit přímo.

Kdo: Divočák
Zkušenosti: 100
Varování: Nevaruje
Výskyt: Louky, cesty, lesy; samostatně i ve skupině
Trofeje: Sýrové maso, kůže, kel

Divoká prasata jsou velmi zákeřná zvířata. Vyskytují se nejčastěji v lesích, dobře maskované okolní faunou. Často je spatříte až na poslední chvíli. Žijí samotářsky, zřídka narazíte na více prasat na jednom místě.Útočí velmi rychle a velmi silně. Dostane-li se do útoku, ihned ustupujte, jinak s vámi může být v mžiku konec. Zakouzlíte-li na prase kouzlo Zkrotit zvíře, může vám býti dobrým pomocníkem.

Pro bojovníky je nejlepší počkat, až divočák přiběhne, a poté opakovaně střídat ústup a útok. Umíte-li dobře zacházet s lukem, máte vyhráno. Prase lze velmi efektivně odrovnat z dálky, čímž eliminujete veškeré nebezpečí boje nablízko. Po utržení první rány se za vámi rozběhne, stačí zachovat klid a mířit na hlavu.

Kdo: Dlouhosrstý nosorožec
Zkušenosti: 200
Varování: Chvíli stojí na místě
Výskyt: Stádo poblíž Memory
Trofeje: Roh, 2x sýrové maso

Tento nosorožec je chlupatějším příbuzným myrtanského nosorožce - jeho dlouhá srst je přizpůsobena nordmarským vichřicím a silným mrazům. Bohužel je to jediný exemplář.

U tohoto jednorožce můžete zkusit taktiku úderu a odskoku (krytí). Jelikož jeho velikost zaručuje dobrý cíl ke střelbě, můžete také nejdříve zvolit střelné zbraně.

Kdo: Drak
Zkušenosti: 500
Varování: Nevaruje
Výskyt: Jeskyně, zříceniny, náhorní plošiny; samostatně
Trofeje: Žádné

Starý známý nepřítel z předešlých dílů série Gothic. Místo jeho pobytu je plné nejrůznějších pokladů a truhel se zapomenutými předměty. Proto byste tyto místa neměli v žádné hře opomenout.

Na draka platí většinou taktika, ve které jej napadnete až ve chvíli, kdy jste opravdu zkušení válečníci - pak už se jen stačí co nejvíce vyhýbat jeho útokům a zasazovat rány, které mu vezmou velkou část životů.

Kdo: Důlní červ
Zkušenosti: 200
Varování: Napřimí se
Výskyt: Jeskyně, doly, ve skupinách
Trofeje: Kusadla

Důlní červi, jak již název napovídá, se vyskytují v jeskyních, speciálně pak v těch, kde se dá něco vytěžit, v počtech od 2 až klidně po 10. Jejich výskyt není zase tak častý, spíše se jedná o překvapení. Narazíte na ně všude kde se vyskytují. Jsou poměrně silní a odolní a disponují vysokou frekvencí svých útoků.

Klasický útok, důležité je načasování. V jeskyních často stojíte pouze proti jednomu protivníkovi, proto mlaťte hlava nehlava. Současně si ale dejte pozor, aby vás nenatlačil ke stěně jeskyně. Většinou to znamená prudký úbytek zdraví.

Kdo: Goblin
Zkušenosti: 50
Varování: Tasení klacku
Výskyt: jeskyně, zříceniny, cesty, lesy, ve velkých skupinách
Trofeje: Palice, náhodné cetky - např. rostliny, zlato, potraviny

Narazíte na gobliny výhradně v jeskyních. Přebývají v nich ve velmi početných skupinách, občas společně s ogry! a také žijí v divočině, opět občas po boku ogrů. Navíc se v jejich skupinách vyskytují gobliní šamani.

Důležité je správné načasování útoku. Pokud se vám povede, je jedno, zda útočíte slabým nebo silným úderem. Při boji proti většímu počtu goblinů střídejte cíle a dejte si pozor, jelikož se přibližují poměrně rychle. Alternativou je trochu silnější luk.

Kdo: Gobliní šaman
Zkušenosti: 70
Varování: Nevaruje
Výskyt: Jeskyně, zříceniny, cesty, lesy, ve velkých skupinách
Trofeje: Zrezivělý meč, náhodné cetky - např. rostliny, zlato, potraviny

Gobliní šaman se často vyskytuje ve skupince dalších goblinů, ve které plní funkci bojovníka na dálku. Proto je důležité, abyste si ho všimli dříve, než on vás.

Důležité v boji se skupinou, ve které je tento šaman, je pořadí vybíjení nepřátel. Jako první se vyplatí odlákat mimo dostřel kouzel všechny ostatní gobliny a šamana zabít až na úplný závěr.

Kdo: Had
Zkušenosti: 10
Varování: Nevaruje
Výskyt: Jeskyně, cesty; ve skupinách
Trofeje: Žádné

Had se vyskytuje všude, kde je teplo a vlhko - tedy většinou v jeskyních anebo jiných podobných místech.

Jako nepřítel není vůbec nebezpečný. Ve hře jich je opravdu velké množství, proto se jej vyplatí zabíjet.

Kdo: Chrámová stráž
Zkušenosti: 400
Varování: Nevaruje
Výskyt: Vstup do Varantu
Trofeje: Žádné

Chrámoví strážci většinou hlídají vstup do pradávných chrámů a jiných neobydlených míst. Užijte si boj s ním je to jediný exemplář v Myrtaně.


Tohoto strážce lze snadno uklikat nebo z dálky střílet lukem či magii.

Kdo: Chňapavec
Zkušenosti: 150
Varování: Vřeštění
Výskyt: lesy, louky, v početných skupinách
Trofeje: Sýrové maso, kůže, zuby

Na chňapavce můžete v narazit všude, kde byste je nečekali. Žijí různě v lesích, místy u cest. Vyskytují se výhradně ve větších skupinách, proto si vždy dejte pozor, když jednoho napadnete. Další totiž mohou být ukrytí někde v křoví.

Pravděpodobně se často utkáte současně s více chňapavci, v tom případě je dobré střídat protivníka, jelikož často ustupují. Ze začátku je však bezpečnější vylákat pouze jednoho chňapavce a oddělat jej trochu dál od jeho druhů.

Kdo: Chrlič
Zkušenosti: 200
Varování: Nevaruje
Výskyt: jeskyně, odlehlá místa, ve skupinách, samostatně
Trofeje: Žádné

Chrliče naleznete většinou v jeskyních a jiných odlehlých místech, kde mají svůj klid a nikdo je neotravuje. Většinou se v jejich blízkosti nalézá menší poklad, včetně zapomenutých truhel.

Dobří bojovníci na blízko i na dálku by s tímto druhem nepřítele neměli mít větší problém - stačí se držet osvědčené taktiky seknout a krýt se.

Kdo: Jelen
Zkušenosti: 50
Varování: Nevaruje
Výskyt: Lesy, louky, ve skupinách
Trofeje: Kůže, parohy, 2x sýrové maso

Jeleni žijí v Myrtaně ve skupinkách až o 6 či 7 jedincích. Jsou to plachá zvířata, která při sebemenším náznaku nebezpečí utečou. Pro začínající lovce jsou jeleni ideální kořistí.

Neútočí, je na vás, jak je ulovíte. Vzhledem k jejich plachosti je nejlepší sejmout je trochu silnějším lukem.

Kdo: Ještěr
Zkušenosti: 100
Varování: Kývaní hlavou
Výskyt: jeskyně, pláže, ve skupinách
Trofeje: Jazyk, kůže, 2x drápy

Na ještěry často narazíte v jeskyních. Většinou se vyskytují ve skupině společně s ohnivým ještěrem. Útočí poměrně rychlým tempem, což vám může dělat potíže hlavně ze začátku hry. Mohou vás oslabit (šedý ukazatel výdrže).

Nejlepší taktikou pro bojovníky je útok - ústup - útok. To podpořeno dovedností dvou mečů znamená pohodový boj i proti více ještěrům naráz. V jeskyních si dejte pozor, ať vás nenatlačí ke stěně.

Kdo: Ještěrka
Zkušenosti: 10
Varování: Nevaruje
Výskyt: Jeskyně, pláže; ve skupinách i samostatně
Trofeje: Žádné

Ještěrky se nalézají v celé Myrtaně, většinou se jen tak vyhřívají na slunci, když se přiblížíte, tak utečou.

Zabitím této ještěrky jednoduše získáte body - volba zbraně je na vás, zabijete ji čímkoliv.

Kdo: Kamenný Golem
Zkušenosti: 400
Varování: Zdvihání rukou
Výskyt: jeskyně, cesty, samostatně
Trofeje: Srdce

Golema potkáte většinou v jeskyních, v nichž často stráží nějaké cenné předměty. Jedná se o monstra magického původu, vyskytující se výhradně o samotě.

Boj s golemem je do určité míry podobný, jako s trolem. Dávejte pozor na jeho silné útoky a mlaťte hlava nehlava. Tímto způsobem byste neměli mít větší problémy.
Uživatelský avatar
Genessis
Uživatel
 
Příspěvky: 287
Registrován: úte 21. srp 2012 19:18:08
Bydliště: Vengard

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé