Menu

Bojový systém

Všeobecná diskuse o datadisku ke G3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod El Kamil » čtv 19. čer 2008 9:25:45 » Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Tak Jowood oznámil, že hodlá v datáči mít zcela nový systém... což je dobře, protože nic horšího, než to, co bylo v G3, snad být nemohlo... klikačka se do gothica vůbec nehodí, takže doufám, že z toho udělají něco jako v G1 - 2.

Co vy na to?

Myslíte si také, že tento bojový systém bude "předzvěstí" bojového systému pro G4?
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Keldorn » čtv 19. čer 2008 9:59:05 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Pokud vývojářské studio datadisku (???) dobře spolupracuje se Spellboundy, tak by bylo logické že by se skrz datadisk pokusili vyzkoušet některé novinky plánované pro Gothic 4 (včetně systému boje).

Systém boje by mohly ovlivňovat tři faktory:

1.Zručnost hráče (podobně jako v Gothicu 1 a 2)

2.Dovednosti samotného charakteru (stupeň úrovně hrdiny)

3.Výdrž (nejde bojovat věčně se stejnou silou) - v G3 to sice bylo, ale vůbec to nefungovalo.

Ale to je jenom můj osobní odhad.
Keldorn
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod jananas » čtv 19. čer 2008 12:07:31 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Ak by vratily dobre ovladanie z G1-2 bolo by to fajn ale ak mohly by tam zakombinovať niečo z G4
jananas
Uživatel

Příspěvekod Superpolda » čtv 19. čer 2008 12:16:57 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Myslím, že ovládání z G3 je daleko lepší, než v G1 a G2. Ale je to jen můj názor. Mě se prostě klikačka líbila a těším se, co vymyslí v G3A...
Temné síly skusili několikrát dobít království, ale ve jménu krále a Innose jsem se vrhl na hordy orků a království osvobodil! Za krále!
Superpolda
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 19. čer 2008 12:20:59 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
ovládání v gothicu3 bylo jedno z nejhorších, co jsem zatím ve hrách typu RPG viděl.

Pokud by se vrátilo z G2 s možností využít klávesnici, pak by hra u mě velmi vzrostla. Pokud by tam vymysleli nějakou novou klikačku, pak mi je to jedno a stejně to už nebude ono.

Ale protože JW má tendenci zjednodušovat a dělat hry pokud požno co nejvíc primitivně, aby to pochopili i imbecilové, pochybuji, že tam dá složitější ovládání, než klikej - zabij.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Acherton » čtv 19. čer 2008 13:34:52 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Superpolda píše:Myslím, že ovládání z G3 je daleko lepší, než v G1 a G2. Ale je to jen můj názor. Mě se prostě klikačka líbila a těším se, co vymyslí v G3A...

Dúfam že ovládanie boja sa zlepší a neviem čo sa ti páčilo na klikačke, keď pri klikačke som mal problém so štyrma polárnymi vlkmi(level 40). Rozhodne systém boja bol lepší v G1 a G2, pretože tam som mohol útok presne načasovať a v G3 sa to nedá tak dobre.
Novas portas pandimus, et post nos occvudimus.
Acherton
Uživatel

Příspěvekod BlueSoul » čtv 19. čer 2008 14:06:10 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
no ja si myslim ze owladani z G2 bude stacit ale z G2!!!! w G2 se totiz NEPOUZIWA klawesnice(Milhaus). ano, da se zapnout owladani s klawesnici ale to je G1.... ale stejne je nej owladani w G2
May Innos be with you
BlueSoul
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 19. čer 2008 14:47:48 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
já hraju gothic2 jen na klávesnici, protože myš je tam k ničemu.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Acherton » čtv 19. čer 2008 14:54:05 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
BlueSoul píše:no ja si myslim ze owladani z G2 bude stacit ale z G2!!!! w G2 se totiz NEPOUZIWA klawesnice(Milhaus). ano, da se zapnout owladani s klawesnici ale to je G1.... ale stejne je nej owladani w G2

Sklavesnicou je to rozhodne oveľa lepšie - ja si ani neviem predstaviť g2 bez klávesnice.
Novas portas pandimus, et post nos occvudimus.
Acherton
Uživatel

Příspěvekod Lucanus » čtv 19. čer 2008 15:01:46 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Úplně s tebou souhlasím El Kamile. CTRL a šipky z G1 a G2 byly lepší.
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod sleep » čtv 19. čer 2008 15:06:51 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Chytri jak radija.Vy jste ten Gothic 3 uplne potopili jako by to bylo z 18 stoleti ja nevim ale bojovy system v G3 mi neprijde zas tak spatny akorat je to takove nedodelane nedomyslene komba ale napad mneli dobry kdyby si s tim jeste pohrali tak si myslim ze by to slo i jinak nez je nom klikacka.Treba zaseky zbrani nebo vyrazeni mece z ruky nebo zaseknuti mece do zbroje nebo do dreva.Doufam ze na tohle pomysleli pri tvoreni noveho bojoveho systemu.
sleep
Uživatel

Příspěvekod Lucanus » čtv 19. čer 2008 15:16:29 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
No potopily. Podle mě G3 nesahá G1, G2 a G2A ani po kotníky. Jasně jednička i dvojka má svoje chyby, ale v trojce jich je nepoměrně více. Nemá to ani deník, což je podle mě už ta základní chyba, protože v tom deníku jsi měl jen to nejdůležitější, kdežto tady máš jen záznamy rozhovorů a zkus v nich hledat ty klíčové okamžiky. No a k bojovýmu systému, protože, teď jsem trochu uhnul od tématu. Kdyby dodělali ty komba, tak by to možná ještě šlo, ale jelikož si s tím moc nevyhráli, tak je pro mě lepší standard z G1 a G2. Navíc podle mě nedotáhli ani ten perk s dvěma meči. Kdyby aspoň už na středně silný úder útočil oběma, ale takhle se musíš pokaždý napřáhnout jak vocas a doufat, že tě při tom nikdo nesundá, když chceš zaútočit oběma meči najednou.
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod Milhaus » čtv 19. čer 2008 15:20:26 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
já myslím, že o nějaká "komba" tady vůbec nejde. Jde o ovládání hry. Ne o komba.

V g3 všechno prostě uklikáš. V předchozích dílech si si mohl s bojem opravdu vyhrát. Díky jen čistě ovládání si mohl opravdu umět bojovat. V gothic3 je rozvoj postavy zbytečný (naopak, například perk Meč se naučit je nevýhodou), protože stačí všechno prostě umlátit. Dostat se na tělo a klikat a klikat, klikat a klikat a potom klikat a klikat a až doklikáš, tak klikat a klikat. Opravdu úžasný bojový systém.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Meridos » čtv 19. čer 2008 20:00:19 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Mě by se to líbilo :D . Konečně by bylo osvobozování měst reálně těžké :lol: .
Meridos
Uživatel

Příspěvekod Superpolda » pát 20. čer 2008 4:42:13 » Re: Nový bojový systém aneb konec klikačky?
Klikačka má své kouzlo. Já to beru tak, že když hrdina přijel z Khorinisu, tak už toho měl hodně za sebou a už to neybl ten vyhublý mladík, za kterého hrajete na začátku G1 a G2. Porazil Spáče a několik draků. To je málo? Já myslím, že si na začátku G3 zaslouží být trochu namakaný.
Temné síly skusili několikrát dobít království, ale ve jménu krále a Innose jsem se vrhl na hordy orků a království osvobodil! Za krále!
Superpolda
Uživatel

Další